Aké užitočné vlastnosti má táto políčka

krušpán
Liečivé vlastnosti dreva boli použité našimi predkami. Na východe sa táto nádherná rastlina používa dodnes, považujúc ho za všeliek mnohých chorôb.

Takže čo je krabica?
Boxwood je evergreen ker, ktorý rastie od 2 do 12 m na výšku. Rastlina sa nachádza na africkom kontinente, v Európe, v Ázii, dokonca aj v Amerike. V Rusku rastú ihličnaté stromy na pobreží Čierneho mora a v roklinách Kaukazu. Rastlina má veľa užitočných vlastností, o ktorých vám povieme v tomto článku.

Chemické zloženie dreva

Pesnička (alebo axillum) je bohatá na alkaloidy. Tieto látky sa už dlho používajú v medicíne a nielen. Mnoho alkaloidov má terapeutický účinok (vinkristín – protinádorový) a psycho-stimulujúci alebo omamný (kofeín, kokaín).

krušpán
Vo všetkých častiach dreva (koreň, listy, výhonky a dokonca aj kôra) obsahuje asi 70 alkaloidov, ktoré majú iný vplyv na ľudské telo. Medzi hlavné patria cyklosorainín B, cyklobuksin D, parafoxín, towipin. Listy dreva obsahujú asi 3% týchto látok. Toto percento sa považuje za zvýšené a je hodnotené v ľudovej medicíne.

Okrem alkaloidov obsahuje ihličnaté drevo bioflavonoidy (regulácia účinku enzýmov a obnovenie buniek tela), živice, éterické oleje a triesloviny (majú antimikrobiálny účinok).

Viete?
Katolíci zdobia vetvy domu nápravy svojim domom na Palm Sunday.

Použitie borovice v ľudovej medicíne

Drevo v úradnom lekárstve sa nepoužíva, pretože rastlina je veľmi jedovatá. V ľudovej medicíne sa však používa na liečbu mnohých ochorení a ochorení.

Vzhľadom na to, že štruktúra listov a kôry nápravy je tanín, má antibakteriálny a antiseptický účinok. V čínskej medicíne sa na liečbu ochorení používajú rôzne rastliny. Dokonca aj jedovaté boxwood na východe sa používa na liečbu arytmie a ischémie myokardu. Okrem liečenia srdcových ochorení sa rastlina používa ako anestetikum.

krušpán
Buccus je liečený nehojiacimi ranami a vredmi na tele. Tiež sa rastlina používa na liečbu seborrhey a alopécie. S pomocou listov a kôry tejto rastliny vyliečime kašeľ, hnačku, bolesť kĺbov a alopéciu. Stojí za to spomenúť, diuretických a hypotenzných vlastností kmeňového dreva.

Dôležité!
Predávkovanie infúzie z boxového dreva môže viesť k vážnym následkom, takže v žiadnom prípade neprekročte uvedené dávky.

Začnime začiarknutím políčka pre bolesti. Vezmite 0,5 lyžičky suchých listov nápravy a varte v pohári vriacej vody. Vezmite si 1/3 pohára 3 krát denne.

Pri alopécii a seboreu používajte inú tinktúru, ktorá je určená len na vonkajšie použitie. Pre 0,5 litra vodky sa odoberú 50 g čerstvých listov a trvajú 2 týždne. Takáto infúzia sa má pretrepať do malých dávok do pokožky (na plešatých miestach na hlave alebo v hlave so seborézou).

Jedná sa o hlavné recepty, ktoré majú presné dávkovanie. Použitie ihličnatého dreva opatrne, pretože dokonca aj kalibrovaná dávka môže spôsobiť alergie alebo vyrážky na koži.

Viete?
Buccus je dobrá voština, ktorá dáva predčasné úplatky. Ale med, získaný z nektároveho dreva, je veľmi toxický pre ľudí.

Magické a bioenergetické vlastnosti kmeňového dreva

kúzlo
Boxwood sa používa nielen v ľudovej medicíne, ale aj v mágii. Preto, keď počujete frázu “magické a boxwoodové” – nechajte sa zmätiť.

Podľa legendy bola fúza Atény (staroveká grécka bohyňa) vyrezaná z borovicového dreva. Z dreva nápravy sa vyrábajú amulety a amulety, ktoré chránia svojich hostiteľov pred zlými silami. Aj tieto amulety môžu byť zachránené pred energetickým vampirizmom. Ak zaspíte zle, alebo máte nočné mory, môžete pod vankúš dať vešiak. Zariadenie sa zbaví zlých snov a nebudete trpieť nespavosťou.

Pri štúdiu mýtov a legiend možno dospieť k záveru, že boxwood je niečo dobré, jasné. Ak snívate o tejto rastline, čakáte na naplnenie túžob alebo splnenie stanovených cieľov. Ak sa vo sne vyberiete cestou do boxwoodových kríkov – čakáte na jasnú budúcnosť, v živote bude “biela kapela”.

Zhromažďovanie a obstarávanie liečivých surovín z borovicového dreva

Na liečivé infúzie sa používa kôra a listy rastliny. Ale skôr ako ich použijete, musíte urobiť správne obstarávanie surovín.

Listy nápravy sa zbierajú počas kvitnutia (na jar alebo v lete). Je potrebné odobrať celé a zdravé listy, opláchnuť ich a vysušiť pri teplote nie vyššej ako 45 ° C. Preto len prirodzené sušenie, nemôžete používať elektrické sušičky.

Box kôra Nezabudnite na výhody kôrovcov, ktoré sa používajú aj v ľudovej medicíne. Krov má hustú ťažkú ​​kôru, ktorá sa nedá ľahko oddeliť. Kôra je vyrezaná z rastlín, ktoré majú najmenej 4-5 rokov. Prerezávanie sa vykoná s ostrým nožom po vyblednutí rastliny. Potom sa umyje, rozdrví a vysuší.

Viete?
Drevené boxwood je najťažšie zo všetkých nájdených v Európe. V hustote presahuje hrab, nemôže byť rez s sekerou, a keď dopadne na vodu, klesá.

Ako používať ihličnaté ihličnaté rastliny v iných oblastiach

Boxwood má rôzne vlastnosti, ktoré sa používajú drevoobrábanie, sústruženie a terénne úpravy.

Unikátna hustota stálezeleného dreva Používa sa na vytvorenie cenného luxusného tovaru, malých remesiel a dokonca i šachu. Predstavte si, že z tohto stromu boli vyrobené rúry najvyšších rád. Mnohé drahé hudobné nástroje sú tiež vyrobené z borovicového dreva. Bucky sa používajú na vytvorenie dokonale hladkých častí automobilov, častí chirurgických nástrojov a meracích prístrojov.

Dôležité!
Náklady na drevo boxwood je neuveriteľne vysoká, takže buďte opatrní pri kúpe lacných výrobkov z dreva Bush.

Dekoratívna krabica
Boxwood sa používa ako okrasná rastlina, ktorá je zasadená do záhrad v celej Európe. Ak ste kedysi videli fotografie orezaných stromov v podobe zvierat alebo ľudí, potom tieto obrázky predstavujú boxwood. Vzhľadom na jeho plasticitu a pomalý rast, z kefa môžete urobiť neuveriteľne krásnu živú sochu. Boxwood je pestovaný v krytých záhradníctve, pretože je vhodný na vytváranie bonsai.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky dreva

Boxwood môže nielen liečiť, ale aj zhoršiť choroby, spôsobiť otravu a dokonca aj smrť. Infúzie, odvar, éterické oleje z borovicového dreva môžu byť najsilnejší jed pre nevhodné alebo nadmerné používanie.

Prekročenie dávky vedie k nasledujúcim vedľajším účinkom: hnačka, vracanie, kongescia, kŕče, udusenie alebo dokonca smrť.

Lieky z ihly sú kontraindikované alergie, jadrá, astmatiká a ľudia s žalúdočnými alebo dvanástnikovými vredmi.

Malo by byť veľmi starostlivo používané box a s detekciou najmenej jedného vedľajšieho účinku okamžite zavolajte sanitku. Ide o to, že smrť môže prísť z udusenia, ktoré sa okamžite nezobrazí.

Starajte sa o seba, nepresahujte dávkovanie a používať infúzie a odvary len na zamýšľaný účel.

krušpán
Teraz viete, že boxwood môže byť použitý na liečbu mnohých chorôb, používajte ho ako ochranku pred zlými silami alebo ho nahrajte vo svojej záhrade. Treba však pamätať na to liek na jed sa líši len v dávkach, teda Buďte opatrní a opatrní.