Aké rýchlosti sa pštros rozvíja pri behu?

Prevádzka pštrosa
Vo svete vtákov sú pštrosi jediní majitelia dlhých svalnatých nôh a ťažko vyvinuté dvojmetrové krídla. Nikdy sa nevedia k nebu a utekajú od ohrozujúcich predátorov. Aké je maximálna rýchlosť, ktorú môžu tieto lietajúce vtáky vyvíjať, dozviete sa neskôr z článku.

Čo určuje rýchlosť

Vďaka silným a hustým nohám môžu pštrotia v krátkom čase cestovať na dlhé vzdialenosti. Ich končatiny sú charakterizované dobre vyvinutým svalstvom, poskytujúcim rýchlosť pohybu a prstami na každej labke.
Prevádzka pštrosa
Ak sa podrobne pozriete na nohu vtáka, zistíte, že v krátkom, nenápadnom procese nie je žiadny klinec. A na druhom prstom je silný pazúr.

Viete? Nohy pštrosy sú vrahová zbraň. Na porovnanie: ryhovanie koní sa odhaduje na 20 kg na štvorcový centimeter a štrajk pštrosiej labky je 30 kg! Táto sila ľahko ohýba hrúbku železnej tyče o pol centimetroch a rozdrví ľudské kosti.

Pre pštros je to veľmi dôležité, pretože:

  • reguluje rýchlosť vtákov pri behu a chôdzi;
  • je podpora, keď vták, obhajuje, udrie;
  • pomáha tlačiť v kroku a manévrovať na behu bez zníženia rýchlosti.

Moderní ornitológovia – taxonomisti a evolucionisti veria, že všetky pštrosie-podobné zvieratá majú jeden predok, ktorý existoval spolu s dinosaurami v mesozoic období. Teraz sú vyhynutým vtákom z odlúčenia littoritu, ktorý žil pred 55 miliónmi rokov.

Zistite, či je možné doma chovať pštrosy. A tiež zistite, kde žijú a jedia spoločné pštrosie a americký pštros.

Jej fosílne pozostatky sa nachádzali v Európe a Severnej Amerike. V dôsledku toho pštrosy mali pôvodne schopnosť lietať. Týmto spôsobom sa rozšírili na všetky kontinenty sveta. Táto teória bola potvrdená genetickými štúdiami.
Prevádzka pštrosa
Avšak, lietajúce obrie vtáky potrebovali veľký vzlet, ktorý bol vhodný na útočenie na predátorov. To je dôvod, prečo okrídlené ťažké váhy preferujú let, a nie let.

Viete? V prírodnom prostredí považujú pštrosi za najhorších nepriateľov za hyeny a šakaly, ktoré ničia vtáčie hniezda. Z lvov, tigrov a iných mačiek trpia iba mláďatá, pretože dospelí nemôžu prekonať.

V dôsledku toho každá nová generácia obrovských vtákov začala vytvárať silné svalnaté nohy a krídla prestali spĺňať svoj pôvodný účel. Preto sa predné končatiny pre hydinu stali len malým nástrojom pri regulácii rýchlosti, pretože hlavné zaťaženie sa rozdeľuje na nohy.

Pštrosie sa vyznačuje hladkosťou a pokojom. Títo giganti dokážu prekonať stovky kilometrov racionálne využívajúc svoje energetické zdroje. V jednom kroku sa pohybujú 4 metre vpred.

Vzhľadom na dobre vyvinuté svalové tkanivo na nohách ich pohyby sú pružné, ľahké a pôvabné. A keď sa vták zrýchľuje, zdá sa, že sa jednoducho pohybuje rýchlejšie svojimi nohami, pretože jej telo sa neohýba, čo je typické pre všetkých bežcov.
Prevádzka pštrosa

Aké rýchlosti sa pštros rozvíja pri behu?

V extrémnych podmienkach môžu pštrosy jazdiť rýchlosťou až 70 kilometrov za hodinu, čo nie je možné pre každého štyroch nohových cicavcov. Pre porovnanie: pretekári, šprintéri počas pretekových pretekov prekonajú len 30 kilometrov na podobné obdobie.

Viete? V prírodnom prostredí sú pštrosy charakteristické prežitie závidenia. Z väčšiny chasov, oni vychádzajú víťazný, pretože, uniknúť predátorov, tieto obri s pomocou krídel bez zníženia rýchlosti môže dramaticky zmeniť smer rasy. Po takýchto manévroch potenciálnej obete, vyčerpaný predátor potrebuje čas na obnovenie prenasledovania.

Poďme podrobnejšie analyzovať, ako rýchlo môžu títo neletajúci obri chodiť a beh.

centrálnej

V tichom prostredí sa perličková bytosť pohybuje rýchlosťou 20-30 kilometrov za hodinu a pri jazde urýchľuje na 50 kilometrov. Podľa odborníkov to je možné vzhľadom na jedinečné fyziologické vlastnosti zadných a predných končatín obrieho vtáka.

Dôležité! Farmár, ktorý sa zaoberá pštrosy, by mal byť vždy ostražitý. Koniec koncov, vtáky, aj keď dobre spomínajú na svojho živiteľa, reagujú agresívne na ostré pohyby. To je dôvod, prečo sa mnohí chovatelia snažia chrániť pred nepredvídanou agresiou vtákov primitívnymi bogemi, ktoré sa viažu k sebe. Hlavná vec je, že výška tejto štruktúry prevyšuje rast vtáka. Potom, vedený princípom “kto je vyšší – to je dôležitejšie”, pet bude úctivo reagovať aj na zvýšenú ruku majiteľa.

Štruktúru muskuloskeletálneho systému pštrosov v poslednom desaťročí dostali zoologové veľkú pozornosť. Ich hlavnou úlohou je odhaliť fenomén pštrosov v porovnaní s ľudským telom. Predpokladá sa, že týmto spôsobom budú vedci schopní nájsť ďalší potenciál pre športovcov.
Prevádzka pštrosa

V prípade nebezpečenstva

Keď predátor začína loviť pštrosa v divokej savane, vták uteká pri rýchlosti 70-75 km / h. To znamená, že každú sekundu prekoná asi 20 metrov. Je charakteristické, že na trati sa dĺžka kroku pštrosu zvyšuje na 7 m.

Tiež vás bude zaujímať, čo je užitočné a ako pripraviť pštrosie vajíčko a ako sa používa pštrosový tuk.

Výskumníci tvrdia, že tieto vtáky nie sú osobitne plaché. Na kilometer môžu včas pozorovať potenciálne nebezpečenstvo a uniknúť z neho. Navyše pštrosy, bez ohľadu na schopnosti ich síl, nemajú radi atakovať agresorov, a preto utiekli pred hrozbou, uprednostňujú rýchlejšiu útek.

Maximálna rýchlosť

Rekord bol zaznamenaný vo svete, keď vystrašená ťažká hmotnosť s perom preletela rýchlosťou 92 km / h. Zároveň dosiahol dostatočný energetický potenciál na dlhú vzdialenosť.
pštrosy
Príroda zbavila pštrosov príležitosť stúpať na oblohe, kompenzovať túto chybu so silnými nohami. V súčasnosti sa tieto vtáky už nepoužívajú na vozíky ako ponorná sila, ale chovajú sa iba na mäso, vajcia a dolu.

Dôležité! V zajatí pštrosy poskytujú dobré ukazovatele produktivity za predpokladu, že sú udržiavané celoročne v jednotnom prostredí.

Z tohto dôvodu nemôžu ovplyvňovať schopnosti dostihov vtákov v ich produkte. Jej fenomén je zaujímavý len pre zvedavých chovateľov.