Aké je používanie digitalisu pre ľudské zdravie?

náprstník
Digitalis (Digitális) je bylinka plantainovej rodiny. Distribuované v Stredomorí, ktoré sa nachádzajú v Ázii av severnej Afrike.

Chemické zloženie digitalisu

náprstník
Zloženie digitalizácie sa opiera o zvyšky organických zlúčenín, ktoré v interakcii so sacharidmi tvoria glykozidy. V závode existuje päť takýchto zlúčenín: digytoxigenin, gytoxigenín, gitaloxigenín, digoxigenín a diginatigenín.

Glykozidy prítomné vo foxglove sú nazývané cardedenoly alebo srdcové glykozidy (kardiotonické glykozidy). Medzi hlavné sú lantozidy A, B, C.

V chemických reakciách, interakciou s vodou, vytvárajú glykozidy nové zlúčeniny: digitoxín, acetyl digoxín, acetylgitoxín, acetyl digoxín, gitoxín, digoxín.

Rastlina tiež obsahuje organické kyseliny: flavonoidy (luteolín), saponíny.
Listy digitalis sú bohaté na makro- a mikroelementy: horčík, draslík, vápnik, selén, zinok, železo a popol.

Liečivé vlastnosti digitalisu

Digitalis má mnoho liečivých vlastností. Po prvé, táto rastlina pomáha pri srdcových ochoreniach, ako je akútne zlyhanie srdca.

Digitalis purpureaDigitalis zaobchádza a eliminuje obehové problémy. Je účinná pri hypertenzii a edému, ktoré sú výsledkom srdcových ochorení.

Ak liečba digitalisu, na rozdiel od mnohých liekov, nedráždi sliznicu gastrointestinálneho traktu.

Digitalis v zložení liekov je schopný upokojiť dýchavičnosť, normalizovať pulz a normalizovať celkový stav tela.

Pomocou tejto bylinky môžete urýchliť proces hojenia rán.

Používanie digitalisu v tradičnej medicíne

V oficiálnom lieku sa digitalis používa pri problémoch so srdcovou aktivitou. Farmakológovia dostávajú digitoksín, gitoksín a kordinid, ktoré sa používajú pri príprave liekov z listov fialovej a veľkokvetých listov.

Na prípravu liekov, ktoré stimulujú srdcový sval, použite vlnený digitál. V listoch rastliny sa nachádza celanid a acetyl digitoxín, ktoré sú súčasťou takýchto prípravkov.

Digitalis vlnitýNa základe digitalisu alebo s jej účasťou sa drogy pripravujú na nervové poruchy, hypertenziu, lieky liečivých účinkov.

Najslávnejšie lieky z digitalisu: Himalen, Digipurene, Lantozid, Cordygid, Digitoxín.

Viete! Z niektorých zdrojov vyplýva, že digitalis ako liek bol známy už v piatom storočí. Prvá písomná zmienka je však z roku 1543. Popis je v herbalistovi lekára Leonharda Fuchsa, ktorý detailne opísal rastlinu.

Recepty tradičnej medicíny: liečba rôznych chorôb s digitalisom

V ľudovej medicíne sa často používajú liečebné odvarky a infúzie z digitalisu, ako aj práškové produkty.

vysoký tlak

Pripraviť nápravu na hypertenziu naliate jeden gram suchých, jemne nasekaných bylín s pohárom vriacej vody (200 ml). Trvať na zmes štyridsať minút.

Vezmite trikrát denne na jednu dezertnú lyžicu.

Dôležité! Deti môžu užívať infúziu len od veku dvanásť rokov, jednu čajovú lyžičku.

Hojenie rán

Digitalis veľkokvetý Pri hojení rán, prášok. Suché trávne listy sú rozomleté, až kým nie sú práškové.

Posypať ranu. Môžete zakryť svetelným obväzom, je lepšie mať obväz na gázu, aby sa pokožka dýchala.

Poruchy nervového systému

Keď sú pripravené problémy s nervovým systémom tinktúra z digitalisu o alkohole. Vysušte zmes listov foxglove do fľaše tmavého skla, nalejte do nej 200 ml alkoholu. Uzáver tesne uzavrieť a trvať na tmavom mieste, pravidelne sa triasť.

Po týždennom namáhaní nalejte do čistej nádoby a uložte na tmavé miesto. Jedna dávka by nemala presiahnuť tridsať kvapiek.

Srdcové zlyhanie

Pri zlyhaní srdca sa pripravte infúzie. Jeden gram rozdrvených listov sa naleje do 200 ml horúcej vody. Po infúzii užívajte čajovú lyžičku trikrát denne. Deti pripravujú menej koncentrovaný roztok – 0,5 gramu na 180 ml vody.

Pozor prosím! Nepoužívajte samoliečbu a dlhodobo neužívajte liek. Niektoré zložky sa hromadia v tele a môžu spôsobiť otravu.

Ako získať liečivé suroviny z digitalisu

Digitalis purpurea
Zhromažďujú digitalizáciu na medicínske účely v auguste až septembri. Odporúča sa pripraviť suroviny pre digitalizáciu v suchom počasí v večerných hodinách.

Listy strihané bez stopky: v ňom nie sú žiadne užitočné prvky. Večer digitalis obsahuje najväčšiu koncentráciu živín.

Listy v produkčnej škále sa sušia v špeciálnych sušiacich zariadeniach v teplotnom režime až do 60 stupňov. Počas procesu sušenia sa suroviny opakovane obrátia na rovnomerné sušenie.

Surovina je pripravená, ak je horná doska červená. Výrobok uchovávajte v suchých a vlhkých vreckách po dobu 24 mesiacov.

Kontraindikácie a možné vedľajšie účinky

Glykozidy, ktoré sú v zložení trávy, majú vlastnosť akumulácie a pomaly sa vylučujú z tela.

Pri dlhodobom príjme finančných prostriedkov z digitalizácie je možné otravu. Foxglove je silný rastlinný jed.

Zaujímavé! V Anglicku, kvôli častým prípadom otravy, bol digitalis vylúčený z praxe. Rastlina bola rehabilitovaná v roku 1756 Williamom Witheringom, ktorý objavil schopnosť digitalisu liečiť srdcové choroby.

náprstník
Digitalis má prísne kontraindikácie pre takéto ochorenia: infekčné ochorenia, koronárna insuficiencia, bradykardia, srdcové ochorenie, infarkt myokardu. S veľkou opatrnosťou by mali byť deťom podávané infúzie alebo vývary.

Ak sa prejavujú príznaky otravy (arytmia, hnačka, modré pery a nevoľnosť, udusenie a vracanie), ihneď ich vypláchnite veľkým množstvom vody a vyhľadajte lekársku pomoc.

Zapojte sa do liečby digitalis podľa receptov tradičnej medicíny, nezabudnite na oficiálny liek. Každá liečba by mala byť koordinovaná s ošetrujúcim lekárom – čo vám ušetrí možné nepríjemné následky.