Yumurta yumurtadan çıkma ördek nasıl

Ördek-tavukÖrdek tarafından yumurtaların doğal inkübasyonu, evde sağlıklı yavruların üremesi için mükemmel bir yöntemdir. Kendisini ısındıracak, ısınacak ve ördekleri yukarı çıkaracak, onu suya ve suya alıştırmaya başlayacaktır. Ama aynı zamanda, doğal kuluçka – kendi yolunu karmaşık bir süreç, vb tavuğu, yuva hazırlama, seçmeye yönelik bazı zorluklarla eşlenik Bugünün yapmanız gerekenler hakkında konuşmak ördek yumurtaları oturup onların normal inkübasyona sağlamak için olduğunu bildirmek …

Bir tavuk seçimi

Onlar tavuklar için seçildi davranışını inkübe etme isteği ile gösteren ördek – tenha yerlerde, tüfeğin yuvada aşağıya bakması karakterde sakin ve saldırgan değil, aşırı uyuşukluk da var. Yine de böyle bir resepsiyonu denemek mümkündür: Hazırlanan yuvada yumurta bırakma ve gözlemleme – Kadınların ne olacağı bir döşeme üzerinde oturacaktır. Öyleyse oradan sürmeyi denemeniz gerekir: eğer kuş yeniden kızar, tıslamak, kanatlarını yayarsa, yani, debriyajı korursa, bu dişinin iyi bir tavuk olduğuna dair kesin bir işarettir.

Biliyor musun İlk kez ördekler eski Mısırlıları evcilleştirdi. Toplamda dünyada yaklaşık 110 çeşit ördek bulunmaktadır.

Kullan ve başka bir yol: Seçilen kümes hayvanları 3-5 döllenmiş yumurta üzerine dikilir ve davranışlarını gözlemler. Ördek yuvayı 4-5 gün boyunca tutarsa, yemekten sonra geri dönün, yumurtalar döllenmiş olanlarla değiştirilmelidir. Ancak yerine, tavuk orada olmadığında yapılmalıdır – örneğin, yemek ya da içmeye gittiyse.
Ördek-tavuk

Soketin hazırlanması

Bu, inkübasyon için preparatların ikinci, daha az önemli bir bileşenidir, çünkü yuva rahatsızlık vermezse veya uygun olmayan bir yerde, kuş duvarları fırlatabilir ve geri dönmeyebilir. Bundan sonra, yuva hazırlanması tüm sorumlulukları ile alınmalıdır. Kural olarak, yuva sonbaharda pişirilir – daha sonra ördek daha iyi adapte olur ve daha sakin bir şekilde algılanır.

Önemli! Yuvanın tabanı olarak alınan kutu veya kutuda, diğer hayvanların hoş olmayan bir kokusu veya kokusu olmamalıdır.

Ne ve nasıl yapılır?

  1. Yuva genellikle oldukça güçlü bir kutu veya kutuya dayanır. Alt kısım, örneğin farklı kuru otlardan, yumuşak bir çöple kaplıdır, ancak çimin keskin tohumlar veya dikenler kaybetmemesine özellikle dikkat etmelisiniz.
  2. Çöp merkezi ortalanmış, ancak duvarlar yuva alanı üzerinde parçalanamaz. Ancak, ördüğü yerde, tavuktan veya hindiden daha büyük olan 15 ila 20 yumurta olduğunu unutmayınız.
  3. sonra ördek daha sakin hissedeceksiniz – hep döşeme için ördek (yabani veya evcil) onların tüyleri çöp inşa dikkate alarak, aşağı çok ek bir katman daha iyi ördek yapmak gereklidir. Basit veya mineral yünü burada uygun değildir – ikincisi normal inkübasyon için kabul edilemez olan heyecan ve kaşıntıya neden olabilir.
  4. Soğuk mevsimde inkübasyon sırasında, yuva ek olarak, ancak aşağıdan aşağıya izolasyonludur. Bu, ek ısınmanın kuşa herhangi bir engel oluşturmayacağı şekilde yapılır.
Ördekler için bir ahır ve yemlik üretimi hakkında da bilgi edinin.

Video: ördekler için ördek nasıl hazırlanır

Nerede yerleştirilir

Yuva yerleştirmenin ana kuralı – Gölgeli ve yabancı bir yerden korunaklı. Bu kural, vahşi ördekler içgüdüsünden, akrabalarına bulaşan yırtıcı hayvanlardan saklanmak için gizli bir yerde yuva yapmaktan kaynaklanmaktadır.

Yakın çevrede bulunan evcil hayvanlar, sürekli ışık ve taslaklar, kuşları kuluçkaya yatırmayı reddedecektir. yırtıcı veya parazitlerin ortaya çıkması ördekler nişan almak, bir yumurta çalmak, tavuk korkutmak hangi, gelincik veya sıçan, diğer bir ördek veya diğer kanatlı olup olmadığı da yuvasını terk etmesini zorlamak ve böylece önemli olmayabilir. Böyle bir tehlike her zaman vardır ve kışın “zararlıların” az yiyeceği olduğunda, artar. Bu nedenle, kümes hayvanı yetiştiricisinin bu düşmanların içine girebileceği çatlakları ortadan kaldırması gerekiyor.

Ördek yumurtasının yararları ve kullanımı hakkında, özellikle yumurta indotoksu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yukarıdakileri özetlemek gerekirse, yuvanın temiz, orta derecede nemli bir hava ve +10 dereceden daha az olmayan bir sıcaklıkta, gözetleme yerlerinden korunmuş bir gölgelik içinde olması gerektiğini unutmayın.
Ördek Yuvası

Yumurtalar üzerinde ördek dikmek nasıl

Dikim ancak uygun tavuk alındıktan sonra yapılır, gerekli yumurta miktarı seçilir ve yuva hazırlanır.

Aşağıdaki kurallar dikkate alınarak doğrudan iniş gerçekleştirilir:

  1. Gündüz hava sıcaklığı çok yüksek olmamalıdır.
  2. İlk olarak, yaklaşık 5 gün için yumurta yerine alçı veya plastik modelleri koydu. Bu, kuluçkadaki tavuk içgüdüsünü güçlendirmek için yapılır.
Önemli! Uygunsuz bir tavuğun zorla inişi istenen sonucu vermeyecektir.

seçim

Daha az önemli olan, kümes hayvanlarının altına yerleştirilecek olan testislerin kalitesidir. Bu nedenle, onları seçerken, aşağıdaki kural tarafından yönlendirilmelidir: Yumurtalar orta büyüklükte olmalı, kabuk kusurları olmamalı, doğru şekle sahip olmalı ve tercihen sağlıklı kabile ördekler olmalıdır.

Yumurtaların hazırlanması

Döşemeden önce, 15 ila 20 derecelik bir sıcaklıkta, 2-5 gün içinde değil, parlak ışık olmadan, kuruluk içinde yatmalıdır.
Ördek yumurtaları
Ayrı bir konu, gelecekteki duvarların yıkanması ve temizlenmesidir – bunun üzerinde bir fikir birliği yoktur. kümes hayvanları arasında çiftçiler döşeme yumurta yıkanmalıdır önce, destekçileri çok yaşamış, ama bakış birçok taraftarları olduğu takdirde hiçbir manipülasyon kagir doğal ihtiyaçlar – ördek kapak ve böyle bir tedavi olmadan.

Ördek yumurtasının inkübasyonu ve kuluçka makinesinde ördek yavrusu yetiştiriciliği hakkında bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.

Kaç tane yumurta

Bu kararı alarak, birkaç faktörden başlamalıyız:

  1. Tavuk büyüklüğü. Ördek küçükse, bir düzineden fazla yumurta altına yerleştirilmez. Orta veya büyük bir kuş altında, en fazla 25 yumurta yerleştirilebilir.
  2. Yumurtanın tüy örtüsü altında, döşenen yumurtaların hepsi saklanmalıdır: eğer bazıları uymuyorsa, bunların çıkarılması gerekir.
Önemli! Yumurtalar sadece bir sıra halinde yerleştirilir – iki veya daha fazla sıraya koyun, ördek ısınamaz ve dönmez.

Üreme döneminde bir tavuk bakımı

Kuşun kendisi yuvaya oturduğunda, gerekli bu sefer düzelt. İlk iki günü dokunmaz ve üçüncü tavukta yavaşça yetiştirilir ve besleme teknesine ve su haznesine ekilir; Bu prosedürün birkaç kez yapıldığı durumlar vardır – o, kendini beslenmek için gitmeyene kadar. Eğer beslendikten sonra tavuk duvarlara dönmezse, yaklaşık kırk dakika sonra oraya taşınmalıdır.
Ördek-tavuk
Kuş, isteksizce inkübasyona girer. Bu durumda, göğsünden biraz tüy dökün ve bir numune için iki veya üç yumurta olan bir yuvaya yerleştirin. Dört gün boyunca kuş kilitli bir yuvadadır, sadece kıç ve suya bırakılır. Tavuk kendi başına dönmeye başlar başlamaz, tam duvar için yumurta ekleyin.

Küçük ördek yavrularını nasıl besleyeceğimizi öğrenin.

Ördek yumurtaları kaç gün

Bu dönem, ördek cinsi, beslenmesi ve bakım koşullarının yanı sıra yumurtaların özellikleri, onuru ve uygunluğu derecesine göre belirlenir. Yurtiçi ördek yumurtadan yumurta yaklaşık bir ay – 27-28 gün.
Yuvadaki ördek yavrusu ile ördek

Kaz yumurtaları üzerine ördek koyabilir miyim

Bu oldukça mümkündür, ama sadece iyi bir ördek tavuk için: sadece diğer cinslere değil, diğer kuş türlerine de yumurta oturabilir.

Biliyor musun Ördek altı metreden daha fazla derinliğe daldırabilir.

Duvarcılık inkübasyonu, ördekler için uygun tutum, özenli hazırlık ve doğru kontrol gerektiren en önemli süreçtir. Bununla birlikte, tüm gerekli şartları ve koşulları yerine getirerek, ördek ailesinde büyük ve sağlıklı bir ikmal yapmaya güvenmek mümkündür.


Loading...