Yabani otları değiştirerek çim için çimen. Efsane mi, gerçek mi?


sinir bozucu yabani otlar ile yatak ve yatak sirke yardım ve diğer ağır “topçu” ile kontrol edilebilir olursa, tedaviden sonra çimler üzerinde saçsız noktalar da kötü bakacağız. İstenmeyen bitki örtüsü ve yabani otlar yok kir ya da gübre ekim otu kökünden ile sabit olabilir temiz yeşil bölge kısmı tutun. Böyle bir şey var mı yoksa bu söylenti mi? Çimleri ekme ve nasıl doğru yapmalı? Uzmanların bu sorulara cevaplarını bulduk.

Çimlerin üzerinde yabani otları yok eden bir çim var mı?

Sahadaki diğer bitki örtüsünü baskılayan bir mucize otun varlığına inanmak istemediğim gibi, pratisyenler bu şekilde ideal bir çimlerin oluşturulmasının imkansız olduğunu iddia ediyorlar. Zira, agronomistler, güçlü bir kök sistemine sahip belirli bir grup otsu bitkinin diğer kültürlerin içine nüfuz edemediği kırılmalarını ayırt ederler. Ancak bu, ekimden sonraki ikinci yılda, büyümenin daha da güçleneceği zaman mümkündür. Ve o ana kadar, “fatihi” olan yabancıları ortadan kaldırmak ve tohumun üzerlerinde oluşmadığını izlemek için hala bir ihtiyaç var.

Çeşitli nedenlerden dolayı çim çim büyüyen lahanası ile, ekinlerin olası ekim, yine yabancı otlar görünümünü gerektirir. Bu nedenle, her zaman yeşil ve temiz çimenler rehni sürekli temizlik, yoğun ekim, çim bakımı ve etkileyici bir çim tabakasıdır.

Önemli! Yabani otların bahçede ve çiftlik bahçesinde yetişmemesi için, sonbaharda toprağı kazmak ve kalan kökleri, üstleri ve tohum kutularını dikkatlice toplamak önemlidir.

Ne yapmalıyım?

Çim çimlerini güçlendirmek için çaba sarf etmek gerekir. Bu süre zarfında toprak koşullarına dikkat edilmesi, ortaya çıkan yabani otların zamanında beslenmesi ve uzaklaştırılması önemlidir. Bu yönde yetkin bir şekilde nasıl hareket edeceğini anlayacağız.

Önemli! Sonbaharda tüm bahar aktivitelerinin sonucunu arttırmak için, toprağa potasyum veya mutfak tuzu çözeltisi ile muamele ettiğinizden emin olun. Alternatif olarak, bir amonyum nitrat karışımı da hazırlanabilir.

Toprak hazırlığı

Çimler için çim ekimi, yabani otların yer değiştirmesi, sürülmüş arazide yapılmalıdır. Bu prosedürü tam olarak yerine getirdiğinde, uzmanların mahkumiyetleri dağıldı. Bazıları toprak döndüğünde, havalandırmanın arttığını ve kışın patojenlerden ve zararlı böceklerden kaynaklanan enfeksiyonun temizlendiğine inanmaktadır. Ek olarak, uygulanan gübrelerin emilimi geliştirildi.

otlar tahıl tüm alanı çekerek, çabuk çimlenmeye başlarlar derinliklerinden yükseltti ve zaten güneşte nem ile aşılanmış çünkü Diğerleri, ilk katılıyorum ama sıcak havalarda kazma tehlikeleri konusunda uyarır. Açıkçası, çünkü haftada yay sürümü durumunda çim için sonbaharda daha iyi bir anlaşma zemini hazırlarken bahçede bir çapayı ellerinde gerekecektir. bir yatakta nedenle tüm rizomlar tarafından iyi bir yürüyüş tırmık kazdık. Çalışma bölgelerinde iki kazıya ihtiyacınız olacak.

Otlar otları

Erken ilkbaharda, başarısız olmadan, fazla bitki örtüsünün alanını temizleyin.

Doğru ot kontrol aracını nasıl seçeceğinizi öğrenmek isteyeceksiniz.

Ve ot tohumu stok Kültürlerin kaynağı sonbaharda gübre ve komşu bölgelerde, ağaçların altında yol kenarları, çit yakın “hayır adamın” toprakları dahil ve benzeri hale gübre olduğunu unutmayın. Onların tohumları çünkü izin vermeyin bu alanlarda bahçesinde olacak er ya da geç, sayaç devleri gergin. Uzun ömürlü özel dikkat edin. Uzun bir yağmurdan sonra, kökleri ile birlikte yırtılmış olmalılar.

Bir ayıklama yeterli değildir. Çimenlerin fidanları büyüyene kadar, gereksiz ekinleri sahadan düzenli olarak uzaklaştırmak gerekir. Ve ekimi inceltmemek için bunu dikkatli bir şekilde yapmak arzu edilir. Üstleri yırtılmış alanda bırakmayın, bir kovada toplayın ve sonra kurulayın ve yakın.

Biliyor musun Yabani otlar Mayıs ayının ilk iki haftasında ve Temmuz ayı ortasında aktive edilir.

Kimyasal tedavi

Agrochemists, bir çim alırken, toprağın kimyasal maddelerle toprağa işlenmesini tavsiye eder. Özellikle bu prosedür, çekirge, huş ağacı, ekmek ve diğer agresif ürünlerle büyütülen alanlarda yararlıdır. Aşındırma metodu, sadece bitkilerin değil, aynı zamanda kök sisteminin de yok olduğu için etkilidir. Ek olarak, herbisit preparatları, substratı, mantar ve bakteriyel hastalıkların patojenlerinden ve de böceklerden dezenfekte eder. Kimyasal madde uzmanlarının tanıtılmasının dezavantajı, onlara toprakta uzun süre var olmalarını ve çiçek, sebze ve süs bitkileri üzerinde olumsuz bir etki yaratmalarını gerektirmektedir. Bundan sonra, sadece bazı durumlarda yabani otlarla mücadele eden diğer yöntemler güçsüz olduğunda, kimyaya başvurmak gerekir.

Herbisitlerin uygulanması, seçici olarak tıkanmış olmalı ve yoğun şekilde tıkanmış bölgelerde temiz kuru havaya püskürtmelidir. Üreticinin kullanım talimatlarındaki tavsiyelere uyulmaması, bitkisel ürünlere verilen zararla doludur. Bu nedenle, uygun dozu hesaplamak önemlidir.

Biliyor musun Yosun çıkarmak için, 5: 1: 1 oranında üre ve bakır sülfat ile bir nehir kum karışımı kullanın. Mokritsu kireçle karıştırılmış kül ile çıkarılır.

Çimenlerin üst pansumanı

Çimler için gerekli çamaşır sayısı kaynaktan kaynağa önemli ölçüde farklıdır. Bazı uzmanlar, her çim biçme işleminden sonra, yani yedi günde bir prosedürün tekrarlanması gerektiğine inanırlar. Diğerleri ise sezonda bir kerelik gübre yeterli olduğunu iddia ediyorlar. Uygulayıcılar, Mayıs ile Ağustos arasında üç haftalık bir aralıklarla bitkileri dikimine öneriyorlar. Ve sonbaharda, çim ayda bir defadan fazla döllenmemelidir.

Döllenme miktarı ayrıca substratın bileşiminden de etkilenir. Topaklanmış balçık üzerinde, daha sık gübre tanıtmak için tavsiye edilir – ve daha sık kumlu tınlılar üzerinde. Her durumda, gübreleme ihtiyacının ana göstergesi çimlerin durumudur.

Besin maddeleri nemli havalarda, kuru bitkilerde daha iyidir. Büyüme mevsiminin başında, otlar azot içeren kompleks gübrelere ihtiyaç duyarlar. Alternatif olarak, asidik substratlarda yetişen iğne yapraklı ürünler, açelyalar, diğer çiçekler hariç olmak üzere nitroammophoska ve bazı çiçek üst pansuman olarak da kullanılabilirler. Üre ve üre de önerilir. Sonbaharda ve sonbaharda başlayarak, çim “sonbahar” olarak işaretlenmiş süperfosfat veya potasyum sülfat veya mineral kompleksleri ile döllenmiş. Sulama yoluyla ya da taneli gübreleri çimenlere yayarak dölleme gerçekleştirin.

Önemli! Azotlu gübrelemeden sonra, çimlerin sulanması gerekir, böylece madde yapraklar üzerinde yanıklara neden olmaz, hızla çözülür ve kök bölgesine ulaşır.

saç kesimi

Çim biçme, ıslak zemin ve kuru ot olduğunda en iyi planlanır. Sapları en az 10 cm olmalıdır.Çalışma sürecinde bitkilerin taşması konusunda endişelenmeyin. Onları iyi yapacak, sürgünler daha kalın ve gür olacak. İşe başlamadan önce, bıçakların keskinliğini kontrol edin ve sadece üst kısımları çıkarmanız gerektiğinden, bunları maksimum seviyeye ayarlayın. Çimleri çok düşük kesmek, anız bir anız almaktan korkuyorsunuz.

Islak ve ılık havalarda, bir hafta ve bir kuraklık içinde – ikiden sonra harcamanız tavsiye edilir. Her saç kesiminin aynı seviyede olduğundan emin olun. Alanın son biçme işlemi donmadan önce düzenlenecek, çünkü çok fazla sürgünler soğuğa dayanamayacak. Buna ek olarak, bu işlem güçlü bir rüzgarda meydana gelmemelidir – travmatize edilmiş çim izleri, çimin gelecekteki durumunu etkileyecektir.

Genellikle saç kesimi sırasında bahçıvanlar bir dizi problemle karşılaşırlar: Çimenlerin üzerinde kel kesilir, sonra kesildikten sonra kahverengiye dönüşür, daha sonra genel olarak çentikli şeritler çimler üzerinde görünür. Bu hoş olmayan sonuçları önlemek için, önce biçiciyi kullanmayı öğrenin. Sonra çim biçme makinesinin her iki tarafındaki yüksekliği kontrol edin (aynı olmalıdır).

Bir çim biçme makinesi ve bir yazlık konut için bir benzin düzeltici nasıl seçeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Taşları toplayın, sopaları atın, tırmıklarla çimler boyunca yürüyün ve yeryüzünün kızaklarını hizalayın. Çalışma sırasında, tutamağa basmayın ve biçiciyi farklı yönlere çekmeyin. Varolan höyükleri malçla önceden serpin. Biçme sonrası çim biçiminin düzgün ve düzgün olması, her kesimde şeritlerin yönünü dik olarak değiştirir.

Önemli! Biçme sonrasında, çim biçme makinesinin kör bıçakları varsa, çim çimenli olacaktır.

Uzmanlar, sapların büyümesi için gübre görevi görebilse de, biçilmiş çimenlerin çimlerden çıkarılması gerektiğine inanıyorlar.

Solmuş sürgünlerin, yüzeylerin gözenekliliğine ve otların hastalıklarına yol açacak yabani solucanların, solucanların oluşumunu provoke edeceği gerçeği. Ek olarak, toprağın havalanması da azalacaktır. Saç kesiminin sistematik olduğundan emin olun, ancak o zaman yabani otların arasından geçemeyeceğimiz yoğun bir ot oluşumu elde edebilirsiniz.

Popüler herbisitlerin listesi ve açıklaması

Çim uzmanları üzerindeki yabani otların ortaya çıkışı, kötü hazırlanmış alanın kanıtı, çim karışımı ve bakımsızlık konusundaki okuryazar olmayan seçimdir.

Bu tür durumlarda ve herbisitlerle istenmeyen bitki örtüsünün yok edilmesine başvurulması tavsiye edilir. Ukrayna’da kullanmak için çok kayıtlılar. Aşağıdaki hazırlıklar bahçıvanlar ile popülerdir:

  1. “Glif” (“Glifos”), sulu bir izopropilamin tuzudur. Tahıl, dikotiledon ve çok yıllık yabani otlarla mücadelede etkilidir.
  2. “Ground” (“Roundup”, Roundup Bio “) – ana bileşen: izopropilamin tuzu. Buğday çimi, tarladaki gündüz otu, ve sebze ve çiçek ekinlerini yetiştirmek için tasarlanmamış alanlarda gelişen zararlı otları gibi zararlı uzun ömürlü bitkileri çıkarmak için kullanılır.
  3. Lazurit ıslanabilir toz şeklinde mevcuttur. Patates yataklarında kullanım için izin verilir.
  4. “Lontrel® – 300D” – bu sulu çözelti, yaygın olarak ekmek-devedikeni, papatya, Polygonum ve kuzukulağı, karahindiba (hasat meyveleri sonra) çilek kısımlarının tedavisi için kullanılır.
  5. “Ot”, suda çözünen bir granüldür. Çimenlerin üzerindeki yıllık ve uzun ömürlü tarlalarda kullanılır.
  6. “Keskin Nişancı” – Satışa potasyum tuzu ile sulu bir çözelti bulabilirsiniz. Vejetatif ot yıllık ve çimlerin üzerinde çok yıllık çim ve dikot bitkilerin imha konusunda uzmanlaşmıştır. İlaç ile çalışırken çiçek ve dekoratif bitkileri korumalıdır.
  7. “Tornado”, izopropilamin tuzu ile sulu bir çözeltidir. Dikotiledon ve tahıl bitkilerinin ortadan kaldırılması tavsiye edilir. Maddenin konsantrasyonu fazla bitki örtüsünün yüksekliğine bağlıdır.
  8. “Hurricane Forte”, potasyum tuzu içeren sulu bir çözeltidir. Süs ve çiçek bitkileri dikmek için planlanan arazilerin işlenmesi için tasarlanmıştır. Ve ayrıca yıllık ve uzun ömürlü ikiyüzlü ve gramer yabancı otların kaldırılması için.

Çimleri önemsemenin inceliklerini ele alarak, hangi çim çimlerin hala yabancı otların yerini değiştirdiğini öğreneceğiz.

agronomist göre, çim daha uygun karışım, birbirleriyle mükemmel birleştirilir otsu bitkilerin çeşitli türleri vardır. Çoğu zaman kırmızı yumak, Genetiği değiştirilmiş sert çimen ve çayır ince numunenin kompozisyon yaptı. Satın alınan kayda değer “boom şehir” ürün yelpazesine, “Kanada Green”, “Çocuk çim”, “oryantal süs”, “münhasır”, hem de gölge toleranslı “süs”, “Gnome”, “Gölge”, “Lilliput” arasında.

Güzellik yaratın ve keyfini çıkarın!