Üzüm “Crimson”: dikim ve bakım

Üzüm
Erken üzüm çeşitleri az, sabah erken – daha da azdır. Ama sıradan bir amatör bahçıvan için başkalarından önce olgun demet hasadı veren bir asma dikmek isteyen ne tür üzümler seçmeliyim? “Kırım” – erken olgunlaşan sofralık üzümlere dikkat etmeyi öneriyoruz.

tanım

“Crimson” – mantar ve dona karşı iyi direnç gösteren güzel ve büyük, çok tatlı meyveleri olan çok erken bir asma kantini. Bu üzümün meyveleri neredeyse meyve asitleri içermez, bu nedenle çocuklar ile çok popülerdir.
Üzüm
Üzüm çeşidi “Crimson” ( “Charrel” × “Wax” melez) çok erken tuttu. kırmızımsı veya sarımsı belirti meyveleriyle neredeyse chetyrohsantimetrovymi uzatılmış pembe ile yaptığı uzun gevşek demet çok güzel ve çalı ve plaka üzerinde bak.

Ayrıca pembe çeşitleri de vardır, beyaz, siyah, teknik, hindistan cevizi.

Ve üzümlerin kendileri de büyüktür – kütleleri 900 gramdır. “Crimson” tadı çok hoş: oval, ağır (9 grama kadar) meyvelerin sulu posası, muskatın hafif bir tonuna ve çok tatlı – şekerin% 23’üne kadar. Çalı orta kalınlıkta, geniş yaprakları, kuvvetli.

Islah tarihi

Çoğu zaman, yeni üzüm çeşitlerinin yetiştirilmesi, uzmanların çalışmasının sonucu değildir, ancak popüler seçimin veya amatör bir sarıcının çalışmasının sonucudur.
üzüm
“Crimson” – V. Kapelyushny eserlerinin sonucu, Bu eşsiz çeşitlilikte değerli nitelikleri bir araya getirmeyi başardı, özellikle de Rusya topraklarındaki asmaların başarılı bir şekilde büyümesi için önemliydi.

Üzüm çeşitleri “Nizina”, “Başkalaşım”, “Novocherkassk Jubilee”, “Anyuta”, “Blagovest” – damızlık VN Krainov’un kreasyonlar grubuna aittir.

Çeşitliliğin özellikleri

Bu erken çeşitliliğin başlıca avantajları arasında, güzel tatlı tadı, yüksek verim (asmadan 7 kg’a kadar) ve elbette hem bahçeyi hem de masayı süsleyen çok güzel kümeler bulunmaktadır.

Uzun boylu, güçlü, düzgün olgunlaşan filizlere sahip bir asma biseksüel çiçekler tarafından taşınır – kendi kendine tozlaşma, melezleştirmekten kaçınır. Vines iyi köklüdür.
Üzüm
“Crimson” un yüksek soğuk direnci – bu üzüm, sıcaklıktaki azalmayı eksi 23-25 ​​dereceye kadar iyi tolere eder ve bu da kuzey bölgelerinde başarılı bir şekilde büyümesini sağlar. Bu olgunlaşma ile kolaylaştırılır – meyvelerin olgunlaşmasından 100-110 gün önce, Kuzey’in kısa ve serin yaz bir engel değildir.

Özellikle önemli bir özelliği ise önemli çeşitleri tüylü küfü (mildiyusu) ve arı karşı dayanıklıdır, hoş olmayan komşu her bahçıvan “Koyu kırmızı” beğenmeme – bu böcekler çilek kalın kabukları gibi değil.

Biliyor musun Üzüm meyvelerini deriden soymamak daha iyidir – bunların en kullanışlı kısmıdır.

Bu çeşitliliğin meyvesi nispeten stabildir, fakat iniş yoğunluğunun önemi – bu, hasat hacmine ve demetlerin olgunlaşmasına bağlıdır.

“Crimson” üzüm çeşidinin tanımı aşağıdaki fotoğrafı tamamlayacaktır.

Çeşitlilikte agroteknikleri

“Crimson” ekim malzemesini satın almak için, kreşe gidin veya internette güvenilir bir satıcıdan satın alın, pazarın rasgelesine güvenmekten daha iyidir.

Önemli! Dikimden önce, kökleri dikkatle inceleyin, hasarlı kökleri ve ölü alanları çıkardığınızdan emin olun.

Fideler “Crimson” yakında kök alacak, ama kök sistemi zayıf görünse bile, onun gelişmesi ve daha hızlı köklenme üzüm katkıda ilaçlar fide tedavi – “IAA” veya “Kornevinom”.
üzüm serpme
Fideleri yerleştirmek için doğru yeri seçmek son derece önemlidir. Üzümlerin yetiştiği ve güney veya güneybatı tarafına yönelen soğuk rüzgârlardan, güneşli yamaçlardan korunarak daha iyi geliştiği dikkate alınmalıdır.

daha uygun iyi döllenmiş, hafif toprak üzüm dikim için – nemli ağırlı toprak ve düşük fide olarak, tabii ki, bunlar kök salması, ama biraz viral hastalıklar ve parazitik mantarlar yoluyla etkilenir, artacaktır. Ve verimlilik acı ve meyvelerin tanıtımı olacak – üzüm küçük ve loş çilek vardır.

“Valiant” gibi üzüm yetiştirme karışıklıklar hakkında, “Güzellik”, “bayanlar parmak”, “Rapture”, “kemer”, “Riesling” bilgi “Gurme erken”, “zarif”, “Tason”, “Kahve Molası” “Julian”, “Chardonnay”, “Cabernet Sauvignon”, “Gala”, “Bukalemun”, “Harold.”

Kuzey bölgeler için üzüm yetiştiriciliği uygulamaları için öneriler:

  • Dikim, sonbaharda hazırlanan çukurda bir yıllık fidanlarla gerçekleştirilir.
  • Organik gübreler çukurlara verilir.
  • Kuzeyde, “Crimson”, diğer herhangi bir üzüm çeşidi gibi, bir örtüdür.
  • Burçlar ya ilkbaharda ve sonbaharda ya da sadece sonbaharda iki kere kesilir.
  • Çalılıkların püskürtülmesi ve büyüme periyodu sırasında gübrelemenin uygulanması gereklidir.

Üzümlerin sağlıklı olması ve hasatın bol olması için, acımasızca yabani otlardan kurtulmanız gerekir. Ekstrakt olmayan bitki örtüsü, üzüm tırtıllarının, kaşıntı (kene) ve ağustos böceklerinin görünümüne katkıda bulunur.
thripsi
Yabani otlar ile savaşmak için sadece mekanik araçlar kullanılmalıdır – pestisitlerden hala güçlendirilmemiş üzümler acı çekebilir. Ancak, böcek zararlılarının üzümlerde bulunmaları durumunda, willy-nilly kimyasal preparatlarına başvurmak zorunda kalacaklardır.

“Crimson” mantar saldırısına karşı oldukça dirençlidir ve diğer çeşitler için fazla ıslak olan yerlerde iyi yetişir, ancak büyüme mevsimi boyunca hava durumunu hesaba katmak ve önleyici tedavi uygulamak her zaman gereklidir.

Üzüm mantarlarının ortaya çıkmasını önlemek için, esas olarak “Champion”, “Jet” veya “Tiovit” gibi temas preparatları kullanılır. Eğer oidium, gri küf veya toz küf oluşmuşsa, “Ridomil Gold MC”, “Quadrice” veya “Acrobat” gibi aletlere başvurmalısınız.

Biliyor musun Birçok çeşit üzüm tamamen XIX yüzyılın ortalarında Kuzey Amerika’dan Avrupa’ya gelen phylloxera, haşere nedeniyle kaybolur. Böylece üzümler kayboldu ve ünlü “Madera” nın hazırlanmasına başladı.

Bakım özellikleri

Çeşitliliğin “Crimson” un dikilmesi, bunun güçlü bir çalı oluşturduğu gerçeğini hesaba katmak ve birinin kalınlaşmasına izin vermemesi gerekir.
üzüm
Biz düşünürsek bu asma üzüm oldukça kuvvetli bir, çok açık bir öneri bitki ve köklere ve filizlere büyümesi için yeterli alan sağlar, böylece çalıları kesip etmektir olur – bu aşırı karartma çalılar çok yoğun dikim önlemek ve yeterli gıda sağlayacaktır.

Önemli! Toprak her zaman iyi bir şekilde gevşetilmelidir, aşırı yüklenmesinden kaçınmak gerekir.

Güçlü bir kök sisteminin gelişimini teşvik etmek için, yuvarlanma, yani yüzeysel köklerin sünnetini gerçekleştiririz. Bunu yapmak için, gövdenin yakınındaki toprak tabakasını çıkarın, ince kökleri kesin ve tekrar gövdeyi toprakla kapatın.

Variety “Crimson” – olgunlaşma ve kalıcı görünüm, Kısa sıcak yaz dönemi olan bölgelerde üreme için mükemmeldir. Aynı zamanda, tatmak için, sadece subtropiklerde yetiştirilen herhangi bir güney çeşidi ile tartışabilir.


Loading...