“Tovit Jet” hazırlığı: kullanım talimatları

Tovit Jet
Çiçek, meyve ve meyve bitkileri sadece bakım değil, aynı zamanda çeşitli hastalıklara ve kenelere karşı koruma gerektirir. Bu durumda etkili yardımcı bahçıvan, geniş bir etki yelpazesine sahip bir temas mantarı olan “Tivit Jet” olacaktır. Daha sonra, bu aracın özelliklerini daha detaylı inceleyeceğiz.

“Tovit Jet”: aktif madde ve salınım formu

“Tivit Jet”, ekili bitkilerin kalite savunucusu olarak kendini kurmuştur. hastalıklardan ve zararlılardan. İlaç patojenik organizmaları yok eder. Granül şeklinde kullanılabilir. “Tivit Jet” in yapısı, ana aktif madde olan yüksek kaliteli kükürt içerir. Su ile etkileşime girdiğinde, işlenebilen bitkiler üzerinde dikkat çekici bir çözüm oluşturur.

Biliyor musun Fungisitler, çeşitli bitki hastalıklarının etken maddeleri olan patojenik mantarlar, virüsler ve bakterilerin sporlarını ve miselyumlarını geliştiren veya yok eden bir grup pestisitin preparasyonudur.

Kullanım amacı

İlaç çeşitli önlemek için kullanılır bitki hastalıkları, toz küf dahil olmak üzere ve ayrıca çeşitli zararlılardan kurtulmak için, örneğin akarlar. Maddenin dozajını ve bitki tedavileri arasındaki aralıkları doğru bir şekilde hesaplamak önemlidir.

Örümcek akarı

Bu ilacın avantajları

İlaç “Tivit Jet” bir dizi vardır faydaları, deneyimli bahçıvanlar dikkat:

 • işlenmiş bitkinin yüzeyinde iyi sabitlenmiş;
 • su ile temas ettiğinde kolayca çözülür ve homojen bir süspansiyon oluşturur;
 • Çalışma çözümü kolayca ve hızlı bir şekilde hazırlanır;
 • İlaç evrenseldir – neredeyse tüm bitkileri ve bahçe bitkilerini püskürtmek ve tedavi etmek için uygundur;
 • ajan fitotoksik değildir – “Tivit Jet” in bitkinin gelişimini veya büyümesini baskılayacağından korkmayın; meyve ve sebzeler çevre dostu olmaya devam edecek;
 • Kapalı paketin uygunluk süresi oldukça uzundur – üç yıla kadar;
 • Ürün yanmaz.
Biliyor musun Külleme küf Mukus yiyen mantar parazitleri tarafından kışkırtılan bir hastalıktır. Çoğu zaman hastalık asmaya maruz kalmaktadır. Kolayca çıkarılabilen bitkinin yapraklarında mealy lekeleri olarak kendini gösterir, ancak bir süre sonra daha büyük boyutlarda tekrar ortaya çıkarlar.

Üzümlerde külleme

Talimat: uygulama oranları ve uygulama yöntemi

İlacın dozajı, tedavi edilmekte olan kültüre bağlıdır. Bu nedenle, “Tivit Jet” satın aldıktan sonra, öncelikle kullanım talimatlarını öğrenmek için gereklidir.

Üzümlerin işlenmesi için “Tivit Jet” temelinde bir çalışma çözümünün hazırlanmasını düşünün.

Tovit Jet
Kenelerin üzümlerinden kurtulmak için 10 litre suya ve 40 gram fona ihtiyacınız vardır. Genellikle bu sorunu unutmak için kaliteli bir kültürü işlemek yeterlidir. Bitkiyi küllenmeden korumak veya tedavi etmek istiyorsanız, 10 litre su başına 50 g ilaç alın. İhtiyacınız olan üzümleri püskürtün 4 ila 6 kez. Bu durumda, asma çalıların büyüklüğüne bağlı olarak, bir çalı başına yaklaşık 3-5 litre çözelti bırakacaktır.

“Tivit Jet” uygulamasında bitkileri bilmek ve ne zaman püskürtülmesi önemlidir. Bunu, sabah veya akşam saatlerinde, daima rüzgarın yokluğunda yapın. Burcun tüm parçalarının eşit şekilde püskürtülmesini ve yaprakların ıslak kalmamasını sağlamak gereklidir. Tedavi prosedürleri arasındaki aralık yaklaşık 7-8 gün olmalıdır.

Çözeltinin hazırlanması, preparatın az miktarda su ile seyreltilmesiyle başlar. Sıvının karıştırılması ve ardından solüsyonun gerekli hacme kademeli olarak getirilmesi gereklidir.

Önemli! Bitmiş çalışma çözümü saklanamaz. Kullanım, pişirildikten sonra ve kalan kısımda atılmalıdır.

Çözeltinin hazırlanması

Eylem hızı ve koruyucu eylem süresi

Ajan, bitkileri püskürttükten birkaç saat sonra harekete geçmeye başlar ve ardışık 7-10 gün boyunca korunmayı destekler. Hava şartlarına bağlıdır, çünkü şiddetli yağmurlar çarenin önemli bir kısmını yıkayabilir.

Aşağıdaki ürünler üzerinde “Tivit Jet” kullanılabilir: kabak, salatalık, domates, gül, bektaşi, kuş üzümü, elma, armut.

Diğer ilaçlarla uyumluluk

“Tivit Jet” tarımda kullanılan diğer birçok ilaç ile uyumlu olarak kabul edilir. Ama yine de önemli noktalar var. dikkat edin:

 • Yağları kullanmadan önce ve sonra 14 gün süreyle Tivit Jet kullanmayın;
 • Amerikan kırmızı elma çeşitlerini işlemek için “Tivit Jet” ve “Captan” karıştırmayın.

İki ürünü karıştıramayacağınızdan emin değilseniz, az miktarda karışım hazırlamaya çalışın ve deney için kültürün bir kısmını işleyin. Ardından, birkaç gün boyunca reaksiyonu takip edin ve sadece sonuçlara varın. Emin değilseniz – ilaçları hiç karıştırmayın.

Tivit Jet Kullanımı

ihtiyati tedbirler

“Tivit Jet” orta derecede tehlikeli bir ilaç olarak kabul edilir. Bu nedenle, aşağıdakilerden sorumluluk almak önemlidir önlemler:

 • Bitki yetiştirme, yakınlarda çocuk veya hayvan bulunmadığında yapılmalıdır;
 • Saç ve cilt ile temasından kaçınmak için bir yüz maskesi ve kıyafet kullanın;
 • Sigara içmeyin, su içmeyin ve çalışırken yemek yemeyin;
 • Ürün kalıntılarının bir havuza atılması yasaktır; Madde zemine saçılmışsa – toplayın ve soda külü solüsyonu ile nötralize edin ve toprağı kazın;
 • Taze işlenmiş ürünlere hayvan ve kümes hayvanlarına izin vermeyin;
 • Arıların uçuşunun sınırlandırılması 24-48 saat arasında olmalıdır.
Pudra küfü karşı etkili preparatlar da vardır: Strobi, Thanos, Abiga-tepe, Ordan, Fundazol, Quadrase, Skor, Alirin B, Topaz.

Zehirlenme için ilk yardım

Eğer çalışma solüsyonu cildin üzerine bulaşırsa – gözlerin içine su ve sabunla yıkayın – bol su. Eğer çözeltinin bir kısmını yutmuş olsaydınız – potasyum permanganat ile bol miktarda su içirin, aktif kömürü alın, kusmaya neden olun. Çok fazla solüsyon içtiyseniz – emin olun bir doktora danışın.

Dönem ve depolama koşulları

İlaç “Tivit Jet” orijinal ambalajında ​​-10 ila +40 ° C sıcaklık rejimi gözlemleyerek, kuru, aydınlatılmamış, iyi havalandırılmış bir yerde en fazla üç yıl saklanabilir Komşuların yiyecek ve yem yemesine izin vermeyin.

Pestisitlerin depolanması

Önemli! Çocukların, pakette ne olduğunu bilmeyen yabancıların yanı sıra hayvanlardan da çare korumak gerekir.

İlaç benzerleri

“Tivit Jet” in analogu kolloidal sülfürdür. Her iki ilacın (sülfür) aktif maddesi de aynıdır, ancak bahçıvanların değerlendirmeleriyle kanıtlandığı gibi “Toplama Jeti” daha belirgin bir etkiye sahiptir ve daha sık olarak seçilmiştir.

Tavsiyeleri gözlemleyerek ve verilen tavsiyeleri izleyerek bahçenizi ve bahçenizi zararlılardan ve nahoş hastalıklardan koruyabilirsiniz. Önemli olan, ihtiyati tedbirleri takip etmek ve talimatları dikkatle okumaktır – o zaman sonuç çok uzun sürmeyecektir.