Tembel bir bahçe: yeni başlayanlar için ipuçları

Arazi arsa
Tüm artıları ile tatil arsa bir dezavantajı var – çok zaman ayrılması gerekiyor.

Ve o da evden oldukça uzakta bulunuyorsa, o zaman sahibinin düşünecek bir şeyleri vardır.

Ve yine de bir çıkış yolu var: Bahçeyi ve bahçeyi tembel (yaz mevsimine göre) yaz sakinleri için nasıl donatılacağını görelim.

Tembel insanlar için mutfak bahçesi

Böyle bir arazi için asıl görev en az çabayla maksimum verimi vermektir. Tabiki çalışmak zorunda, ama çok fazla fanatizm olmadan. Ve tarımsal teknoloji bilgisi yararlıdır.

Birçok tecrübeli bahçıvan ve bahçıvanın benzer deneyimleri var, bu da onların tecrübeleriyle “fazla trafik” in sadece bir çaba ve para kaybı olduğunu biliyorlar.

Haftada bir kez ziyaret edilen vermek, bu özellikle doğrudur. Sonuçta, yataklara ek olarak, modern vatandaşlar da havada rahatlamak isterler.

Bu nedenle, sezonun başlangıcından önce bile, birçok kişi planlama hakkında düşünüyor.

Nasıl başlanır: Tembel bir bahçe veya bahçe planlamak

İşe gitmeden önce, bugün hangi stillerin en popüler olduğunu görelim.

Önemli! Şayet en azından bir şekilde korunmuşsa ve suyla ilgili bir sorun yoksa, bu yeniden yapılanma için mücadele buna değer.

En uygun yön “ülke” olacak – her şey kasıtlı olarak basit, eldeki malzemeler ve dinlenmek için bir yer olmalı. Bu “tembel çiftlik” gibi görünüyor.

Güzel türlerin sevgileri bir manzara tarzında kalabilir: Süsleme bitkileri yerel koşullara uyarlanmış ve özel bakım gerektirmeyen süs bitkileri dekorasyon için kullanılır. Sık saç kesimlerine ve çimlere ihtiyaç duyan çalılar dışarıda bırakılabilir.

Hollanda tarzında yemyeşil evler göz zevkini veriyor, ancak burada pek uygun değil. Bu güzelliğin bedeli çok daha fazladır ve yataklarda saklanan zaman, genellikle düzenlemeye gider ve dinlenmemelidir.

Dinlenme bölgesi bir lezzet meselesidir. Genellikle yerleştirmeye çalışırlar, böylece mankenleri koyabilirsiniz ve çocuklar için oyun alanının altında küçük bir alan bırakabilirsiniz. Esas olan, “rahatla” nın bitkilere zarar vermemesidir. Düzenli yataklar

Biliyor musun Yaz evleri Peter I’in altında ortaya çıktı ve uzun bir süre boyunca açık havada bir tür ülke salonları kaldı. Sıcak günlerde aristokrasinin bütün rengi toplandı.

Çardak veya banklar, kabartmaya bakarak ayarlayın. Barbekü bölgesi (çiçek yataklarının yanı sıra) genellikle granit, kum, çakıl veya çakıl taşları ile doldurulur. Dikey çevre düzenlemesi hoş bir gölge sağlayacaktır, ancak kemer yakındaki sebzeleri aydınlatmamalıdır.

Ne Büyüyorsun: İpuçları ve Püf Noktaları

Tembel bir bahçıvan yeni gelenlere çok şey söyleyebilir. Akılda tutulması gereken en önemli noktalar üzerinde duralım.

Coğrafi özellikler

Azami verim ile azami dikkati toplamak için, yerel koşullara odaklanın.

Bitki ve çeşit seçimini durdurmak daha iyidir, belirli bir bölge için alışkanlık. Çok fazla sorun çıkarmayacaklar. Zaman sınırlı kazılar, ve hatta daha çok “tembel kesim” kavramı içinde bir seranın inşası uymuyor, bu yüzden listeden ısı seven türleri siliyoruz.
patates

Önemli! Kuzey bölgelerinde, bazı “kıtasal” çeşitler, yalnızca ekim işleminin sera yöntemi ile ekilebilir. Yani, “tembel” çiftçiliğin diğer bitkileri alması gerekecek.

Tabii ki, egzotikler göze hoş geliyorlar, ancak sert iklime sahip alanlar için uygun değildir. Komşu bölgelere yakından bakın – kesinlikle “büyümeye girecek” muhteşem ve gösterişsiz bitkiler olacaktır.

Hastalıklara ve zararlılara karşı direnç

En fazlasını seçin dirençli çeşitleri. Ogorodniki, işlenmeksizin bunu yapamayacağını biliyor, ancak bu tür manipülasyonları en aza indirgemek bizim için önemli – bir kere, her sezon için en fazla iki.

Fidelerin kendilerine ek olarak, toprağın durumu da önemlidir. Tuzlu bölgeler ve uzun donmamış topraklar hastalık riskini artırır. Bir süre sonra lekeleri veya sarı yaprakları, kökleri veya sapları kaldırabilirsiniz.

Bu semptomlardan kaçınmak için, farklı çeşitlerin “canlılığı” ile ilgilenin. Evet, ve komşunun “tavuğu” nın da durumu gibi bir etken rol oynar – rahatsızlık varsa, zararlılar tembel insanlar için güvenli bir bahçeye güvenli bir şekilde gidebilirler. Tüm calendula veya nasturtium aşina ekim önlenmesi için. yataklar

Büyük bitkilerin uzun ömürlü tercihleri

Uzun bir büyüme döngüsü olan büyük bitkiler sorun yaratmaz. Bu endişeler:

 • üvez;
 • hanımeli;
 • leylak;
 • irgi;
 • manolya asma;
 • şerbetçiotu;
 • uzun ömürlü çiçekler (ekinezya, akasma, lavanta);
 • iğne yapraklı ağaçlar.

Bu listede yabani üzümleri ekleyebilirsiniz, ancak budama da zaman alır.

Biliyor musun SSCB’deki 1960’ların sonu, yazlık evlerdeki ilginin artmasıyla dikkat çekti. O zamana kadar çok sayıda kısıtlama kaldırılmıştı ve şanslı bir şekilde kasaba halkı istenen altı yüz kişiye sahip olabilirdi.

Çiçekler seçerken, bazılarının ikinci yılda çiçek açabileceğini düşünün. Bu bir prensip meselesi değilse, onların yerini güvenle alabilirsin.

Dekoratif türler ayrılırken, sebzeye geçme zamanı. Arazi arsa

Bahçede ve bahçede bitki bakımı için ipuçları

Tembel bir bahçe ve akıllı bir bahçe birleştirilebilir. Ancak sebzeli yataklar meyve ağaçlarının gölgesinde olmamalıdır. Açık zeminde ekim yaparken kabartma da dikkate alınır.

Bir tepe üzerinde, ısı seven salatalık, biber ve domates genellikle verilir. Ovada turp, lahana ve pancar büyür.

Bu tür yataklar genellikle sınır muhafızı tarafından güncellenir ve onlara keyfi bir şekil verir (çoğunlukla kareler, fakat aynı zamanda daireler).

Fide bakımı, sulama, tohumlama ve gübreleme için genel prosedürlere indirgenir. Ama zaman ve çabadan tasarruf eden teknikler var.

malçlama

Gereksiz ayıklanmayı önlemek için satırlar ve delikler takılır. Serbest yerler eşit şekilde talaş veya saman ile kaplanır. Büyümenin erken bir aşamasında, genç sürgünleri sıcaklık değişikliklerinden koruyan bir film de kullanabilirsiniz.

Önemli! Malçlama için, herhangi bir naturproduct çimlerden ezilmiş kabuklara. Buna ek olarak, bu derste, farklı filizler, şişirilmiş kumaş örtüleri ve hatta kartonlar, sulamadan sonra, yeni bir malç tabakasıyla döşenir.

Spotting (veya daha iyi biçme) otu da uyuyor – ortaya konuyor ve yeni yabani otlar yetişmiyor. Bu malç nihayetinde toplanır ve ayrışır, böylece toprağı dölleyir. Doğru, bu yöntem bakımlı sebze bahçeleri için uygundur – her zaman yeni bir yabani otların ortaya çıkması riski vardır.

Sulama organizasyonu

Geçmişte varil çitli hortumlar ve sulama tenekeleri bırakılacaktır. Drenajlı varyant daha iyi yaklaşır, ancak yüksek yatakların yapılması gerekir. Daha ekonomik bir yol olduğunda – damla sulama.

Bir ucunda (vanaya bağlanmak için) ve diğer ucunda bir fiş bulunan doğru çapa sahip bir ana plastik boru konur. Kablolama, tees takılarak yapılır. Sıra seviyesinde, diğer uçta bükülen, banda bağlanan meme ucunun yerleştirildiği delikler yapılır.

Kaplini musluğa vidalayarak, suyu yavaşça açın ve kafayı ayarlayın. Damlalar toprağı eşit bir şekilde nemlendirir ve bir hortumla etrafta koşmanız ve su için fazladan para harcamanız gerekmez.

Biliyor musun Bu yaz patlaması 1980’leri işaret etti. Çeşitli işletmelerde bahçe dernekleri oluşturuldu ve ürün, kronik hale gelen ürünlerin açığını hafifçe dengeledi.

Kış için, bant gelecek mevsime kadar basitçe bükülür.

Bir bahçe aracı kullanarak

Burada tüm “klasikleri” – tırmık, kürek, kova, sulama olabilir, budama budama budama. Hatırlatma miktarını önceden düşünmek daha iyidir, böylece fazla kopyalar yaza müdahale etmemekte ve nakliye sırasında yer kaplamamaktadır. yataklar
En ucuz satın al, aynı zamanda, cömertçe plastik ile aromalı cihazı alarak, buna değer değildir. Satın almadan önce, aynı kürenin işte ne kadar rahat olduğunu deneyin, tutucunun uzunluğa uygun olup olmadığı (bu yüzden dakadaki dinlenme acıya ve gerilmeye dönüşmez).

Bir şey daha var: Bir kerede farkedilebilecek bir parlak renk aracı seçmek daha iyidir. Bir kerede ihtiyacın olan şeyi bıraktığın yeri hatırlayamazsın, ama onu yoğun yeşillikler içinde göremezsin.

Her seferinde tırmıktan geçmek için oldukça uygun değildir. Bütün bunlar daha iyi kulübede tutmak belirlenen köşede ve hırsızlardan korunur.

Tembel bahçe ve bahçe: ipuçları ve püf noktaları

Zamandan ve emekten tasarruf etmek için, tembel bir site geliştirmeyle ilgili tüm nüansları düşünmek daha iyidir. Bu konuda yardımcı olacak bazı ipuçları:

 • Fideleri bırakmadan önce bile kaç tane sebzeye sahip olacağınızı hesaplayın. Eğer alışılmışın dışında her bir santimetreyi santrifüj ederseniz, hasat yeteri kadar olacaktır, ama bazıları yıllarca uzanacaktır. Haksız işçilik alınır.
Önemli! Tencere veya kutular uygunsuz olacaktır: içlerindeki bitkiler düzenli olarak beslenmeli, sulanmalı ve nakledilmelidir. Zaten hazır fideleri sahile götürüyoruz.
 • Bu yaklaşımı ile tüm siteyi kazmak için gerekli değildir, sadece yatakların altındaki yer. Deneyimler, yeryüzünde bu kadar korkunç bir şey olmadığını gösterirken, kazılan bloklar her yerde bozulmakta ve kırılmak zorunda kalmaktadır ve hatta çok zahmetli bir şekilde düzleşmektedir.
 • 3 x 1 m büyüklüğündeki kutu yataklar en iyisidir.Sörfün derinliklerine doğru kazılıyorlar, fakir topraklarda biraz daha derine iniyorlar.
 • Yüksek yataklar eski varillerin kesilmiş bölümlerini kazarak yapılabilir.
 • Tırmanma tesisleri için, ara parçalara tutturulan kaba bir kafes hazırlanır.
 • Ağaçların ve çalıların bazal daireleri, 60 mikron siyah “netkankoy” kalınlığında kaplanabilir. Üstte karton koymak ve dökün, sonra uykuda cips veya diğer malç düşmek.
 • Film veya aynı “netkanku” 2 kat halinde istiflenebilir, böylece yabani otlar kesinlikle bunu yapmamışlardır.

Bu bilginin çok çaba sarf etmeden büyük bir hasat elde etmesine yardımcı olacağını umuyoruz. Evet ve boş zamanlarınızda kalacaktır. Kulübede kolay eğlence!