Tavus kuşu türleri, onların açıklaması ve fotoğraf

tavuskuşu
Tavus kuşu tüyleri, parlak bir renk ile yelpaze şeklinde kuyruk sayesinde, kabul edilir Fazanov’un Gentile’nin emri ailesinin en güzel kuşları. Erkeklerin, düz bir şekle sahip kuyruğu kaplayan uzun alacalı tüylere sahip olmalarıdır. Tavus kuşu iki cinse ayrılır: Asya ve Afrika. Tüm Asya tavus kuşları sıradan ve yeşil tavus kuşu türlerine ayrılır. Hibrit formlar esarettir ve “spalding” olarak adlandırılırlar.

Biliyor musun Kate Spaulding, ilk olarak Asya tavus kuşu türlerini geçti ve üreme yeteneğine sahip döller aldı.

Tavus kuşlarının ne olduğunu, sınıflandırılmalarını ve özelliklerini düşünün.

Hint ya da sıradan tavus kuşu

Hint tavuskuşu
Hint tavuskuşu en çok sayıda türden biridir ve alt türü yoktur. Doğal yaşamda Nepal, Bangladeş, Hindistan, Pakistan, Sri Lanka’da yaygındır. Bununla birlikte, bu türdeki renk mutasyonları içseldir. Kuş, insan tarafından birçok nesillere saklanmış ve yapay seçime tabi tutulmuştur.

Genellikle tavus kuşu kuyruğu denir, aslında, öyle değil. Tavus kuşunun kuyruğunu kaplayan parlak, uzun tüyler neler? Bu tren “nadhvoste” denir. Gövde uzunluğu tavus kuşu 1-1.25 m, 0,4-0,5’lik m kuyruk. Doğasında sadece erkek 1.2-1.6 m uzunluğunda olan nadhvostya Parlak tüyler. Baş, boyun, göğüs, parlak mavi renk, vücut alt siyah ve arka yeşildir. Erkek 4-4.25 kg bir kütleye sahiptir; Dişi daha tüylü bir tüy rengiyle daha küçüktür.

Hint tavuskuşu
Tavus kuşu ve dış işaretleri ile 1.5 yıla kadar pava farklı değildir. Parlak uzun tüyler, sadece 3 yaşında bir erkeğin cinsel olgunlaşması sırasında büyür. Mavi tavuskuşu çok eşli bir kuştur. Erkek 3-5 dişi ile yaşıyor. Nisan-eylül ayları arasında dişi 4-10 adet yumurtayı yere bırakır. Kuluçka dönemi 28 gün sürer. Esaret altında, sezon başına tavus kuşu, üç kavrama yapabilir, ancak çok verimli değildir ve kümes hayvanları ile iyi geçinmezler. Tavus kuşunun ömrü yaklaşık 20 yıldır.

Tavuskuşu ırkları, üreme çalışmaları sonucunda insan tarafından oluşturulur. düşünmek tüylerin rengine göre sıradan tavuskuşu çeşitleri:

 • Beyaz (beyaz) – albinotik değildir, tüylerin temel rengini ifade eder, 1823 yılına kadar bilinir;
 • Chernoplechy veya lake (omuzlu-siyah japanned) – 1830 yılından bu yana ABD’de, yaklaşık 1823 den Avrupa’da bilinen ikincil tüyleri, ifade eder;
 • Pied (pied) – ikincil tüy rengine ait, 1823 yılına kadar bilinir;
 • Karanlık-rengarenk (karanlık ağaç) – 1967’den beri bilinir;
 • Cameo veya gümüş-gri-kahverengi (kameo, gümüş dun) – kuyruk ana rengini ifade eder, 1967 yılında ABD’de tanımlanmıştır;
 • Siyah-omuzlu Cameo – 1970’lerin ortalarında Amerika Birleşik Devletleri’nde bulundu;
 • Beyaz göz (beyaz gözlü) – 1970’lerin sonlarında ABD’de tanımlanan ikincil tüy rengini ifade eder;
 • Kömür (kömür) – tüylerin temel rengini ifade eder, 1982 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde tanımlanmıştır. Bu mutasyonun dişileri döllenmiş yumurta taşırlar;
 • Lavanta (lavanta) – 1984’te ABD’de tanımlanmıştır;
 • Bronz Buford (Buford bronz) – 1980’lerde Amerika Birleşik Devletleri’nde Buford Abbott tarafından tanımlanan tüylerin ana rengini ifade eder;
 • Mor (mor), 1987’de ABD’de ortaya çıkan tüylerin temel rengini ifade eder;
 • Opal (opal) – kuyruğun ana rengini ifade eder, 1990’ların başlarında ABD’de tanımlanmıştır;
 • Şeftali (şeftali) – kuyruğun temel rengini ifade eder, 1990’lı yılların başlarında ABD’de tanımlanmıştır;
 • Gümüş renkli (gümüş sarılı) – 1991-1992 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nde tanımlanan ikincil tüy rengini ifade eder;
 • Gece yarısı – kuyruğun ana rengini ifade eder, 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde tanımlanmıştır;
 • Sarımsı-yeşil (yeşim) – kuyruğun ana rengini ifade eder, 1995 yılında ABD’de tanımlanmıştır.
Önemli! Olumlu niteliklerle birlikte tavus kuşlarının bazıları olumsuzdur: oldukça hoş olmayan bir sese sahipler, habitatın dekorasyonunda kayıplara neden olurlar, diğer kuşlara karşı agresiftirler.

Beyaz hariç, her ana renklendirme için 20 varyasyon vardır. Bazik ve ikincil renk kombinasyonları sonucunda, sıradan tavus kuşunun 185 çeşidi elde edilebilir. Tavus kuşunun ana varyasyonlarını sıradan düşünün.

Beyaz tavuskuşu

Beyaz tavuskuşu
Beyaz tavus kuşu, sıradan yaygın bir tavuskuşu türüdür. Kuşların mavi gözleri var, bu yüzden albinos olamazlar. Beyaz tavuskuşu popülaritesi 1823’ten önce bile alındı. Doğal bir yaşam alanı içinde keşfedildi ve başarılı bir şekilde esaret altında yetiştirilmeye başladı. Kuşun beyaz rengi genetik olarak belirlenir.

Beyaz tavuskuşu
Piliçler beyaz kanatlı sarıdır. İki yıla kadar erkek ve dişi renkler ayırt edilemez – beyazdırlar. Ayırt edici bir özellik bacakların uzunluğudur: erkeklerde, daha uzundur. Ergenlikten sonra (2 yıl sonra), erkek kar beyazı uzun tüyleri vardır. Kaudal tüylerde, gözlerin ana hatları çok belirgin değildir. Beyaz yavrular elde etmek için sadece beyaz tavus kuşlarını beyazla çaprazlamak gerekir.

Önemli! Çiftleşme mevsiminde tavus kuşu kuyruğunu çözerek dişi çeker. Bilim adamları tavus kuşu tüylerindeki lekelerin bağışıklık sisteminin bir göstergesi olduğunu iddia ediyorlar. Bu nedenle dişi, cinsin devamı için en sağlıklı erkeği seçer.

Siyah kanatlı tavus kuşu

Siyah kanatlı tavus kuşu
Siyah kanatlı tavus kuşu (Pavo muticus nigripennis) bir çeşit tavus kuşu olup, siyah ve beyaz renkte tüyler ve mavimsi bir renk tonu ile daha da parlaktır. Dişi renkli erkeklerden biraz daha hafiftir. Boynu ve sırtları kahverengi ve sarımsı boşanmalarla kaplıdır. Siyah kanatlı tavus kuşu

Biliyor musun Onbeşinci yüzyılın sonlarına kadar Avrupa’daki tavus kuşları, bu hindi bir hindi ile değiştirilene kadar et üretmek için yetiştirildi.

Yeşil tavuskuşu

Yeşil tavus kuşu bir tür Asya tavus kuşu, Güneydoğu Asya’da yaşamak. Doğal habitatında, Indochina, Bangladeş, Kuzeydoğu Hindistan, Batı Malezya, Tayland, Güney Çin, Java bulunabilir. Sıradan tavuskuşu ile karşılaştırıldığında, yeşil çok daha büyüktür, metalik parlaklık, daha uzun bacaklar, boyun ve kret, daha az yüksek sesle ve keskin sesle daha parlak tüyler.

Yeşil tavuskuşu
0,46-0,54 m, kuyruk tail kapsayan 0,4-0,47 m, parlak tüyleri – – 1.4-1.6 m, ve bir üst baş 1,8-3 m kanatların erkek gövde uzunluğu. boynun kahverengi-yeşil renkli, göz çevresinde alanıdır – mavi-gri, boynunun alt kısmı – yeşilimsi-altın pul tipi, sırt, göğüs ve – kırmızı ve sarı benekli mavi ve yeşil, alt sırt – bakır ve bronz, omuzlar ve kanatlar – koyu yeşil, uçuş tüyleri – siyah ve gri lekeler ile kahverengi.

Yeşil tavuskuşu
Kanatlı ağırlığı 5 kg’a kadar. Uzatılmış tüyler, tavus kuşu tüylerine benzer renktedir, ancak metalik bakır-kırmızı renk tonuna sahiptirler. Tüydeki tüyler daha geniştir, gaga siyahtır, bacaklar gridir. Kadın rengi neredeyse erkeklerden farklı değildir, ancak daha küçük boyutlarda ve kütlede farklılık gösterir. Erkek kadar büyük ve 4 kat daha az kütleye sahiptir.

Tavus kuşu renginin alt türlerini göz önünde bulundurun, bu da tüylerin renginde ve habitatın coğrafyasında farklılık gösterir.

Cava Yeşil Tavuskuşu

Cava Yeşil Tavuskuşu
Cava tavuskuşu (Pavo muticus muticus) yeşil tavus kuşunun bir alt türü. Malezya’da ve Java adasında yaşıyor. Bu alttürlerin ayırt edici özelliği, metalik bir renk ve bir kuşun kanatlarında mavi bir yama ile altın-yeşil pullu bir renktir. Cava Yeşil Tavuskuşu

Biliyor musun Tavus kuşu, diğer kümes hayvanları ile karşılaştırıldığında, kardan az acı çeken kış soğuklarına mükemmel bir şekilde dayanır.

Çinhindi Yeşil Tavuskuşu

Çinhindi tavus kuşu (Pavo muticus imperator) yeşil tavus kuşunun bir alttürüdür. ve Indochina’da yaşıyor. Muticus’un alt türlerine benziyor, ancak koyu yeşil bir boynu var ve kanatların kaplamasında ve küçük tüylerinde daha siyah. Tavus kuşunun gözlerinin yakınındaki boyama, diğer alttürlere kıyasla daha canlıdır.

Birmanya Yeşil Tavuskuşu

Birmanya Yeşil Tavuskuşu
Birmanya tavus kuşu (Pavo muticus spicifer) yeşil tavus kuşu bir alttür Burma’nın kuzeybatısındaki Kuzeydoğu Hindistan’da yaşıyor. Renk, tüm alt türlerin en soluk anlamına gelir. Boyun ve göğüs metalik bir renk tonu ile zeytin mavisi, kafa koyu mor veya mavi, kanatlarda siyah tonlarda daha fazla. 1940’dan beri Myanmar’ın ulusal sembolüdür. Bu alt türlerin kopyaları neredeyse tükenmiş olarak kabul edilir. Birmanya tavus kuşu

Afrika ya da Kongolu tavus kuşu

Afrika tavuskuşu (Afropavo congensis) daha önce Asya tavus kuşu cinsine benzetilmiştir. Ancak daha sonra, ayrı bir cinse tanımlanmasına izin veren bir dizi farklılık ortaya çıkmıştır. Afrika’da Asyalı tavus kuşu ile karşılaştırıldığında kadın ve erkekler arasında daha az belirgin farklılıklar olduğunu erkekte gözlerle hiçbir kalem döngü vardır ve bireylerin cinsel davranışlarda önemli farklılıklar vardır. Kongolu tavus kuşu ilk olarak 1936 yılında Amerikan zoolog James Chapin tarafından tanımlandı. Zaire ve Kongo Havzası ormanlarında yaşayan bu yaban tavuskuşu.

Afrika tavuskuşu
Erkek, turuncu-kırmızı rengin boğazında, mavi-gri bir rengin başında tüysüz bir şekilde 64-70 cm uzunluğundadır. Boyun kısa kadife siyah tüylerle kaplıdır. Kafasında dik tüylerin bir demet bir tepesidir. Kuşun gövdesi, mavinin geniş kenarlarıyla üstte bronz-yeşildir. Nadhvoste, Asya tavus kuşu gibi, parlak oval lekelerle kaplıdır. Kuyruk yeşilimsi mavi bir sınır olan siyah siyah podhvoste.

Afrika tavuskuşu
Uzun bacaklarda, hem erkek hem de kadında bir mahmuz vardır. Gaga, mavi bir renk tonuyla gridir. Dişi 60-63 cm uzunluğunda, kestane rengi kahverengi renginde, başın çıplak kısımları gri-kahverengi, boynu kırmızıdır. Vücut metalik parlaklık ve açık kahverengi çizgili yeşildir. Afrika tavus kuşları tekeşli bir türdür. Doğada, dal çatalları üzerinde kütükler üzerinde yuvalar oluşturun. Dişi 26-27 gün boyunca 2-4 yumurta bırakır ve inkübe eder. Erkek sürekli olarak yuvaya girer ve korur. Birmanya tavus kuşu

Büyüleyici bir fanla güzel tavus kuşlarının olduğundan emin olabilirsiniz. herkese çok fazla estetik zevk verecek.