Tavukları balkonda tutabilir miyim?

Balkonda tavuklar
İlk bakışta balkonda katmanların döşenmesi garip bir alıştırma gibi görünüyor. Fakat bu soruyu derinlemesine incelerseniz, tavukların bu koşullarda uzun süre yaşayabileceğini ve sahiplerini taze yumurtalarla düzenli olarak canlandıracağını ortaya koymaktadır. Makaleden bu sürecin doğru bir şekilde nasıl düzenleneceğini öğrenin.

Mümkün mü

Balkonda tavukların bakımı bazı hazırlık ve maliyet gerektirir. Aşağıdaki soruları çözmeniz gerekecek:

 • konaklama;
 • aydınlatma;
 • ses yalıtımı;
 • ısıtıcı;
 • yiyecek.
Evi ve evi tutmanın nüanslarını görün.

Finansal bölüm, hücrelerin, aydınlatma ve ısıtma cihazlarının ve aslında katmanların satın alınmasının maliyeti. Bu endişeler sizi korkutmazsa, bir şehir dairesindeki tavukların içeriği oldukça mümkündür.

Tavuk seçimi

Balkonda kalmaya devam etmek için, çok fazla boş alan gerektirmeyen yüksek verimli ve düşük gürültülü kayaçlar seçmek en iyisidir.

Önemli! Balkonda bakım için genç hayvanları satın almak için en uygun yaş 1 aydır. Yumurta üretiminin başlangıcına kadar, tavuk habitatı tamamen kullanabilecektir.

leghorn

Bu kuşların herhangi bir duruma kolayca uyum sağlamada eşsiz bir yeteneği vardır. Yakın hücrelerden ve temiz havada yürümekten yoksun değiller. Bu cins tabakalarının avantajları – erken ergenlik (leggorns 5 ay içinde taşınmaya başlar) ve yüksek verimlilik (bir yıl tavuk yaklaşık 260-300 yumurta verir).
Leghorn cinsi

Leggorn cinslerinin üreme özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haysex Brown

Bu cinsin temsilcileri, sakin olmaları nedeniyle, balkon hücrelerinin ideal sakinleri olabilirler. Bunlar balgamlıdır ve fazla dikkat gerektirmez.

Bu yumurtlayan tavukların yüksek üretkenlikteki avantajı: Bir yıl boyunca, hayvansal kahverengi tavuklarda 350 adet yumurta verilebilir. Bu kuşlar sadece miktarla değil, aynı zamanda yumurtaların kalitesiyle de çekilir – çok büyüktür, bir yumurtanın ağırlığı 70 gram’a ulaşabilir.
Haysex Brown

Cins Haysex Brown tavuk tutmak nüansları hakkında okuyun.

Kuchinskaya cinsi

Bu tavuklar gerçek “sessiz”. Onlar yemekte iddiasız ve neredeyse yüksek sesler yapmazlar. Her ne kadar önceki iki türle kıyaslandığında üretkenliklerinin çok arzu edilmesine rağmen – yılda sadece 180-200 yumurta.
Kuchinskaya cinsi

Tavuk cinsi Kuchinskaya Jubilee ile daha ayrıntılı olarak okuyun.

içerik

Katmanların verimliliği sadece türlere değil, aynı zamanda diyete ve bakım koşullarına da bağlıdır. Yüksek sonuçlara ulaşmak için, balkonun tüylü sakinlerine iyi yaşam koşulları sağlamak gereklidir.

Balkon camı

Tavuklar dona tahammül etmez, bu nedenle, tavuklar yumurtlamaya başlamadan önce, balkonun camına dikkat etmeyi unutmayın. Kış mevsiminde hava sıcaklığı 5 ° C’nin altına düşmemelidir, negatif değerlere izin verilmez.

Önemli! Kuşlar, hafif bir don ile bile kolayca donabilir, çünkü yakın kafeslerde serbestçe hareket etme fırsatından mahrum kalırlar.

Balkonda tavuklar

aydınlatma

Yumurtlayan tavukları korumak için yeterli miktarda güneş ışığı alınmalıdır – günde en az 16-17 saat. Kış mevsiminde eksikliğini telafi edebilmek için özel lambaların yardımı ile satın alınabilir ve bunların önceden alınması gerekir. Aynı zamanda, yaz aylarında tavukların aşırı ısınmasını önlemek önemlidir – bunlar doğrudan güneş ışığından korunmalıdır.

hücre

Tavukları balkonda tutmaya yarayan hücreler kendi başlarına yapılabilir ya da besleyiciler ve içicilerle hazır olarak satın alınabilir. İkinci seçenek daha avantajlıdır, çünkü kendi kendine yapılan hücrelerin maliyeti önemlidir.

Kafeslerde tavukların nasıl bulunacağını ve kendinize bir kafes yapıp yapamayacağınızı öğrenmenizi öneririz.


Katmanlar için kafesler ahşap veya metal olabilir.
Bu tür bir kafes altında çöpü toplamak için özel bir palet kullanıldığı için, metal tercih etmek daha iyidir. Bu, tavuklar için temizleme işlemini kolaylaştırır.
Bir palet ile metal hücrelere tercih edilir.Bir palet ile metal hücrelere tercih edilir.
Hücreler birbiri üzerine yığılmış, bu da balkonda değerli yer tasarrufu sağlar.

Biliyor musun Güney Amerika’da, mavi yumurtaları taşıyan egzotik Araucana’nın bir tavuğu var.

Güç kaynağı

Tam teşekküllü bir diyet, balkonun tüylü sakinlerine üretkenliklerini korumaları ve hastalıklardan uzun süre uzak durmaları için yardımcı olacaktır. Ayıyı beslemelisin:

 • tahıl (buğday, arpa, darı);
 • kök bitkileri (havuç, pancar);
 • mineral katkılar (et-kemik ve / veya balık unu, kabuk).

Tavuk yemeği

Yararlı ipuçları

Balkonunuzdaki tavuklar evin diğer sakinlerine rahatsızlık vermemelidir. Bu nedenle:

 • hoş olmayan bir kokudan kaçınmak için hücrelerin günlük temizliğini organize etmek;
 • Gürültü izolasyonuna dikkat edin veya bir horoz olmadan bazı yumurtlayan tavuklara yol açın – bu yüzden gürültü çok daha az olacaktır;
 • Tavukları vahşi kuşların ziyaretlerinden koruyun: bunun için balkonu süzün ve cibinlik hakkında unutma.

Balkonda tavuklar – sağlıklarını önemseyen ve organik yiyecekler yemeye çalışanlar için iyi bir çözüm. Bir şehir apartmanının koşullarında bile, yerleştirme tavukları, sorumlu oldukları konuyu hassas bir şekilde ele alırlarsa, kendilerini rahat hissedebilirler.

yorumlar

Sadece ikiden fazla sarılmıyor ve daha sık temizlenmiyor, ve sonra hoş olmayan bir koku olacak. Geçen yıl tavuklarla çok üzücü bir deneyim yaşadım. 1.5 ay boyunca iki gözcülerdeki 15 parçalık sundurmada yaşamışlardı, tüm kıyameti günde 2 kez temizlenmiş olmasına rağmen pencereye girmiş ve pencere açılmıştır.
KSLav
http://dv0r.ru/forum/index.php?topic=12666.msg1083859#msg1083859
Birçok balkondan “aç” 90-s ku-ka-re-ku taşıdı. Çocuğun iknalarına boyun eğdim: iki küçük sarı topağı aldık. Bir süre sonra komşular ilgiyle gülümsemeye başladı: ne zaman yiyeceğiz onları. Kendimi mutlu değilim, – Fark ettim, çok geç oldu – bu enfeksiyonlar, horozlar, kateşenler gibi bağırıyorlar. Ve eğer bir mesafeden, duymak bile hoş, en yakın dairelerden, – bekçi! Neyse ki yakalanmış bir tane tavuk var.

Ve bu açıdan bakıldığında, horoz sadece bir akıntı kaynağıdır, hepsi akıp gidiyor … “Doğru” zamandan çok daha erken bağırmaya başlar. Ama iki tavuktan gelen çamur veya pis koku ile ilgili sorunları hatırlamıyorum.

AGN-aksaklık
http://forum.ozpp.ru/showpost.php?s=4907d0a494adfe00c92ce4b9bfb3d95ep=2152111postcount=16


Loading...