Tavuk Brama: cinsin tanımı

Brama'nın Tavukları
Brama tavukları mükemmel et özellikleri nedeniyle yerli kümes hayvanları çiftçileri tarafından çok beğenildi. En lezzetli, hassas, diyetli et ile ayırt edilirler. Güzel görünümleri, sahiplerine estetik bir zevk getiren bir tür bonus. Ancak, zamanla, bu cinsin ön plana çıkmış olan kuşlarının dekoratif özellikleridir, bu nedenle bugün Bram tavukları daha çok dekoratif et olarak yetiştirilmektedir. Bu tür kuşların üremesine karar vermeden önce, özellikleriyle kendilerini tanımak önemlidir.

Türün tarihçesi

Tavuk Brahma uzun bir süre için çekildi ve 1874 yılında Kuzey Amerika’da resmen tescil edildi. Malay ve Cochin – iki kayanın geçişinden gelmişlerdi. İlk güzel kuş tüyü ve dövüş karakteri, ikinci – mükemmel et kalitesi ile ayırt edildi. Sonuç olarak, yetiştiriciler güzel bir et türünü ürettiler.

Rusya sakinleri ilk olarak XIX yüzyılda Brahma tavuğuyla tanıştı. Onlar uzun zamandır et olarak değerlendi. Yirminci yüzyılda, cins en yaygın beş evcil kuşlardan biridir. O sırada, horozlar 7 kg ağırlığa ulaşabilir.

Et için tavuk yetiştirirseniz, Jersey Dev, Plymouth, Orpington, Favelol, Cornish, Macar devi kayalarına dikkat edin.

Brama'nın Tavukları

Kuşların ince bacaklarda tutması zor olduğu için, büyük kilo onlara bile birtakım rahatsızlıklar getirdi. Bugün, dekoratif özellikleri nedeniyle gittikçe büyüyorlar. Diğer ırklarla karıştırmanın sonucu olarak, kümes hayvanı çiftliklerine (et türü olarak) değer kaybettiler.

Biliyor musun Yerli tavuklar Asya’da yaşayan vahşi Bankiklerin soyundan geldi. Bilim adamlarının en son verileri, kuşların evcilleştirilmesinin yaklaşık 6-8 bin yıl önce Güneydoğu Asya ve Çin topraklarında meydana geldiğini kanıtlamaktadır.

Karakteristik özellikleri

Brahma tavuklarının dış özellikleri onları diğer evcil kuşlar arasında ayırt etmeyi kolaylaştırır.
Onlar tarafından karakterize edilir:

 • güzel duruş;
 • büyük etli vücut;
 • geniş göğüs ve karın;
 • açık bir şekilde fark edilmeyen dişlere sahip olmayan bir kapsül şeklinde küçük bir tarak kuyusu;
 • gözlerin kırmızı-turuncu rengi;
 • tamamen tüylü bacaklar;
 • sarı deri;
 • sarı renk güçlü gagası;
 • kırmızı küpeler ve kulak küpleri;
 • renkli tüyler;
 • Tavuk 3.5-4 kg ağırlığında, horozlar 4,5-5 kg.

Tavuklar Brama Altın

yumurtlama yetenekler

3 kg vücut ağırlığı ile, tavuk getirebilir Yıllık 100-120 yumurta. Her yumurtanın ortalama ağırlığı 50-65 g’dır.

Brama tavuklarının yerleştirilmesi 9 aylıktan başlar. Kış döneminde verimliliğin azalması önemsizdir. Yumurta yumurtlama seviyesindeki azalma, tabaka iki yaşına ulaştığında oluşur.

Önemli! Yumurta elde etmek amacıyla kümes hayvanları yetiştirirken, yumurta üretim düzeyinin, bireyin yaşı, gözaltı koşulları, beslenme kalitesi ve yılın zamanı gibi faktörlerden etkilendiğini bilmesi gerekir.

Tavuk karakteri

Kuşların mizaç için aşağıdaki özellikler içseldir:

 • sakin yatkınlık;
 • balgam;
 • saflık;
 • insan için bağımlılık yapar.

Brama'nın Tavukları

Türün cinsleri

Bugün, tavukların 4 türün tüylerinin farklılık Brahma, yetiştirilen:

 • kuropatchaty;
 • açık kahverengi;
 • Işık;
 • Karanlık olan.

Çoğu zaman kümes hayvanları çiftçileri ikinci ikisini tercih eder.

Kuropatchataya

Ptarmigan alt türlerinin ana tüyleri siyah ve gri tüylerin üçlü taslakları ile soluk sarıdır. Cocks, yeşil ebb ve göbek ve bacakları olan siyah ve başın kırmızı ve turuncu renklerine sahiptir.

Brama tavuğu

Kurapatchatye yumurtlayan tavuklar açık kahverengi bir kabuklu yumurtaları koyu kahverengi lekelere getirir.

kışın yumurta üretimi artırmak öğrenin, tavuklar vitaminler tavukları yumurta tavuğu için gerekli ne küçük yumurta, neden, nasıl tavuk yumurta öpücük neden yumurta, tazeliğini kontrol etmek.

Soluk (buff)

Kuş tüyünün ana rengi altın renk tonu ile açık kahverengi. Erkek karanlık bir yele sahiptir. Her iki cinsiyette de karanlık bir yakalı var. Boynundaki tüyler siyahtır. Siyah boyandı ve kuyruk ucu. Gözler kırmızı-kahverengi bir iris var.

Tavuklar Brahma fawns

Tavuklar sarı veya karanlık olarak doğarlar.

Tavuk yumurtası inkübasyon, hayatın ilk günlerinde tavukları besleme, genç hayvanları yetiştirme, hastalıkları önleme ve tavukları tedavi etme ile ilgili kuralları öğrenin.

parlak

Hafif tüylü bir tür de Kolombiyalı denir. Kuş tüyü çoğunlukla gümüş beyaz renklidir. Kanat kanatları ve kuyruk ucu siyahtır.

Brama tavuk ışığı

Ayrıca boyunda bir yaka şeklinde siyah bir şerit vardır. Cocks lomber tüyler üzerinde siyah şeritler var, tavuklar böyle şeritler yok. Kuş tüyü çok muhteşem.

Biliyor musun M.Ö. 1350 yılında yapıldığı iddia edilen Tutankhamun mezarında tavukların resimleri bulunmuştur. e. Mısır’da arkeologlar, M.Ö. 685-525 yıllarına tarihlenen tavukların kalıntılarını ortaya çıkarmayı başardılar. e.

karanlık

Brama cinsinin koyu katları karmaşık bir tüylenme deseni ile karakterize edilir. Kuşların vücuduna çok ilginç bir renk veren tüylerin ucunda koyu renkli çizgiler var. Kafa simli beyaz. Boyundaki tüyler beyaz kenarlı siyah renktedir.

Tavuklar Brama karanlık

Horozların daha basit bir rengi vardır. Baş siyah yamalar ile gümüşi beyaza boyanır. Vücudun diğer kısımları yeşil renkte siyah renktedir.

Dekoratif amaçlar içinde Araucan, Ayam Tsemani, Hamburg, Çin ipek, Seabright, Aurora Blue, Gudan kayaların cins tavuklar.

Tavuk besleme için ipuçları

Tavukların güzel tüylerini, sağlıklı formlarını ve lezzetli, sert olmayan etlerini elde etmek için dengeli bir diyet seçmek önemlidir. Brama Kuş Kuşlarını düzgün bir şekilde nasıl besleyeceğinize dair bazı ipuçları:

 1. Kümes hayvanları korurken, günde üç öğün yemek yapmanız önerilir. Her gün, kuşlar aynı zamanda yemek almalıdır.
 2. Aşağıdaki yemleme şemasına uyulması tavsiye edilir: sabah – tane yemi, öğle yemeği – su veya et suyu, yeşillik, akşam – tane yemi ile ıslak ezme.
 3. Diyet aşağıdaki maddeleri içermelidir: tahıl, kepek, sebze, balık unu, tebeşir, tuz, pişmiş. Menünün temeli tahıl olmalı.
 4. gibi olabilir, şu Yaklaşık günlük diyet aşağıdaki gibidir: tahıl – 50-55 g ıslak lapa – 30 g, haşlanmış patates – 100 g ot yemek – 10 gr, tebeşir – 3 g kemik unu – 2 g, tuz – 0.5 g . kış aylarında gıda hacmi hafifçe (kuşların ihtiyaçlarına göre) artırmanız gerekebilir.
 5. Tavuk evinde ve yerde, nehir kumu veya küçük çakıl taşıyacak ayrı bir gemi koymalısınız. Bu elementler, kuşların sindirim sisteminin iyi çalışması için gereklidir.
 6. Günlük yem normu 15 gr protein, 4 gr yağ ve 50 gr karbonhidrat içermelidir.
 7. Menüyü periyodik olarak değiştirmek, yiyeceklerin sıkılmaması için önemlidir.
 8. Kuşlar için sürekli erişim, oda sıcaklığında tatlı su ile bir içme kase olmalıdır.
 9. motor aktivitenin için tavukların teşvik etmek amacıyla, günlük yem% 10 zemin üzerine dökün gereklidir.
 10. Ayrı bir besleyicide, bileşimde kalsiyum içeren mineral takviyeleri yerleştirilmelidir.

Bram tavuk besleme

Önemli! Çiftçi, tavuklar için yem hacmine ilişkin tavsiyelere kesinlikle uymalıdır. Düzenli olarak yetersiz beslenen veya aşırı beslenen bir kuşun hastalanma olasılığı daha yüksektir. Brahma ırkı obezite gibi hastalıkların ile karakterizedir, bu nedenle özellikle dikkatli olmalıdır.

Bakım ve bakım

Brahma tavuklarını başarılı bir şekilde içermek için özel şartlar aranmayacaktır. Yeterince donanımlı tavuk kümeleri ve yürüyüş için bir yer var. Bakım ve bakım için temel gereksinimler:

 1. Yemyeşil tüyler ve tüylü bacaklar, kuşların kolayca düşük sıcaklıklara maruz kalmasını ve ısıtılmamış bir tavuk kümesinde yaşamalarını sağlar.
 2. tavuk kümesi tavuk 1 metrekare başına 2-3 bireylerin oranında tutulmalıdır. m alanı. Aşırı nüfus sık enfeksiyonları ile tehdit etmektedir.
 3. Kuşların yaşadığı bir odada, temizlik ve kuru tutmanın yanı sıra, besleyiciler ve içme kaseleri de dahil olmak üzere düzenli bir yatak ve dezenfeksiyon değişikliği yapılması gerekmektedir.
 4. Coop iyi bir havalandırma sistemi ile donatılmalıdır. Böyle bir olasılık yoksa, o zaman odanın içinde en az bir pencere bulunmalıdır.
 5. Önerilen gündüz saatleri 14 saattir. Kış aylarında, odaya ilave ışık konulmalıdır.
 6. Kümes hayvanlarında bu gibi zorunlu unsurlar olmalıdır: olukları besleme, çanaklar, yuvalar, çöplükler, tüneller. Brahma’nın büyük ağırlığına bağlı olarak, levrek tırmanmak zor olduğundan, bu yüzden onlar için kalın bir tabaka ile yüksek kaliteli bir çöp koymak için gerekli olduğunu belirtmek gerekir.
 7. Her birey için açık hava kafesinde 1 kare olmalıdır. m alanı.
 8. Muhafaza mutlaka mutlaka olukları ve içme kaselerini beslemelidir. Bir kanopi arzu edilir.

Tavuklar Brama'nın Aviary içeriği

Önemli! Büyük kuşlar yumurta kitleleri ezilmiş zaman vakası olduğu gibi gerçeğine rağmen Brahma tavuklar, iyi anne içgüdünün inkübasyon Konsey kararlarının da genç olduğunu.

Avantajları ve dezavantajları

Bu türün kendine özgü güçlü yanları ve önemsiz eksiklikleri vardır.

avantajları:

 • güzel dış;
 • Soğuk iklime sahip bölgelerde üreme olasılığı;
 • mükemmel tat ile kaliteli diyet et;
 • bakımdaki iddiasızlık;
 • iyi gelişmiş anne içgüdüsü;
 • sakin yatış.

dezavantajları:

 • geç olgunlaşma;
 • genç bireylerde sık görülen hastalıklar.

Cinsin özelliklerini ve içeriğinin gerekliliklerini bilmek, Brahm tavukları satın alma konusunda iyi düşünülmüş bir karar verebilirsiniz. Bunlar özel bakım gerektirmeyen büyük, güzel kuşlar ve ev yetiştiriciliği için idealdir.

Brama tavuklar cins: video

Tavuk Brama: yorumlar

Brahma şimdi sadece dekoratif taşlar olan o çok .Normalnyh horoz herhangi bir sorun ile, 10 tavuk ile baş onların küçük etten yumurta, çok aktif vardır ve bunlar 15 tavuk döller mümkün olacak. Tavuk hayatı, yumurta ilk 2 yıl içinde en üretken, tavuklar 4-5 yıllık deneyimlerime içindedir, o zaman kuş tutmak için hiçbir mantıklı. (Düzgün beslenme ve besi neredeyse hiç yumurta değil ise) bu tavuklar civcivler ile ilgili sorunlar almamış sadece tavuklar obeziteye yatkın

Kümes hayvancılığına ciddiyetle giren ve sadece büyük tavukları muhafaza eden kümes hayvanı çiftçileri vardır, sanki bu cinste et yönünü destekliyormuş gibi, ama çok azı var. Kural olarak, modern Brahma 3-4 kg horoz ve tavuk biraz daha azdır. Brahma’yı uzun zamandır bir amatörden aldıkları zaman, bu cins ve yurt dışından bir kuş getirdi, her biri 4,5 kg tavuk 6 kg horoz

yönetim
http://www.pticevody.ru/t530-topic#5138
Köpeğe gelince, bilmiyorum, ama ben de öfkelerini seviyorum. Spokoynye.Ogradu muhtemelen 1.5 metreden fazla bir şey yapmıyor ve hala uçmuyorlar.

beşikleri
https://fermer.ru/comment/47808#comment-47808
10 metrekarelik yaşamın 30-60 haftalarında 20’den fazla Brama kuşu barındıramaz. Daha fazla bir şey yok. Önceki öneri de cinsiyet oranına göre son derece yetersizdir: sürüde iki horoz asla birlikte yetiştirilse bile böyle ağır bir ırk için bile terk edilmesi tavsiye edilmez. Kaç tavuk tavuk var?

Alex2009
https://fermer.ru/comment/48348#comment-48348