Süsen popüler çeşitleri Kataloğu

süsen
Süsenler muhteşem görünüyorlar, çiçek yataklarının ve ön bahçelerin güzel bir dekorasyonunu yapıyorlar. Acı çeken tek şey – kısa bir çiçek. Sıcak havalarda, çiçek açan iris yaklaşık iki gün boyunca serin ve dörde kadar serinlik ve çekiciliği korur. Ancak bu durum, irislerin Mayıs ortasından Ağustos başlarına kadar neredeyse hiç kesinti olmaksızın gelişmesiyle telafi edilmektedir.

Çoğunlukla, çiçek yataklarının dekorasyonu için, sakallı süslemeler seçilir. Bu bitkinin dünya çeşitlerinde yetiştirilen çok sayıda uzun boylu irisler vardır. Uzun boylar 70 cm’den fazla büyüyen bir colossus olanlardır. En çok iris çeşitlerini temsil eden bu çeşitlerdir.

Önemli! Süsenler uzun ömürlü sakallıdır. Sonbaharda, rizomları kazın, iyice kurulayın ve soğuk ve kuru bir yerde bırakın.

Modern sakallı süslemeler, 70-75 cm uzunluğa kadar yaprak uzunluklarına sahip güçlü çalılardır, bazı çeşitler 120 cm’ye kadar uzar. Onların ince peduncles genellikle 5 ila 9 çiçek verir, bazen bu sayı 12 parçaya ulaşır.

Birçok yeni çeşitte, sakal önemli bir rol oynar. Çok parlak, büyük, zıt bir renk olabilir. Böylece irisin sakalı bitkinin ana dekoratif unsurlarından biridir. Renklerin çeşitliliği muazzamdır: beyaz, leylak, mavi, mor, sarı, turuncu, hemen hemen siyah, kahverengimsi-kırmızı, pembe, tütün-kahverengi.Radde, makalede ele alınacak olan kendine has özellikleri vardır.

Biliyor musun Geçtiğimiz on yılda, iris çiçekleri porselen zarafetini ve hafifliğini kaybetti, eski çeşitler nelerdi? İrislerin modern çeşitleri, majesteleriyle donatılır, çiçek yaprakları 18-20 cm genişliğe ulaşır, dokuları elastik ve yoğun hale gelir.

Acoma (Acoma)

sınıf Acoma 1990 yılında tescil edilmiştir. Çok erken çiçek açar ve 90 cm yüksekliğe ulaşır. Yukarı doğru yönlendirilen çeşitlerin çiçek yaprakları, mavimsi beyaz renktedir. Fauller açık mor renktedir. Çiçek, dalgalı, oluklu yaprakları ile büyük boyutludur. Sakal bakır-kırmızıdır.
Bu çeşit 3 ödül vardır.
Acoma

Önemli! Her yıl, Irisovods Amerikan Derneği, en iyi kalite olanları tanımlamayı mümkün kılan en iyi iris çeşitlerine ödül vermektedir.

Unformgettable Fire (Unutulmaz Ateş)

Çeşitlerin süs çiçekleri Talihsiz ateş kahverengimsi-kırmızı bir renk tomurcukları ile çiçek açar, bu çeşitliliğin isminin nedeni olarak hizmet eder. Bitkinin sakalları sarı-kahverengidir, yukarı doğru yönelen taç yapraklarının içi sarı, turuncu renktedir. Yapraklar oluklu, kadifemsi.

Pedikülde, 28 Mayıs – 3 Haziran arasında çiçek açan 9-10 tane tomurcuk vardır. İrisin yüksekliği Anfortettable yangın 97-102 cm’dir.

Asmak kayma (Deltaplane)

asmak-planör
Çeşitli süsen asmak-planör akılda kalıcı bir renge sahiptir. Yaprakları farklı renklerde boyanır. Üst yaprakları beyaz, fauller, yani alt yaprakları parlak mavidir. Sakallı bronz ve ucu beyazdır.

Çiçeğin faulleri yükselir, kenarları yukarı doğru bükülür ve üste yakındır. Deltaplane çeşitlerinin yaprakları, kenarları boyunca dalgalıdır ve ayrıca kenar boyunca kabarır.

Brezilya Tatili (Brezilya Tatili)

çiçekler Brezilya Tatili – uzun sakallı gruba ait çeşitli süslemelerin başka temsilcileri. Bu tür orta geç çiçeklenme. Yükseklikte bitki 91 cm’ye ulaşır.

Brezilya Tatili
Çiçekler aksine renklendirilir. Üst yaprakları leylak damarları ile beyazdır. Alt yaprakları bir leylak kenarlı siyah-mor. Sakal turuncu-mandalinadır. Yaprakları kadifemsi, çiçek güzel kokuyor.
Bu çeşitlilik, kalitesini gösteren ödül aldı.

Bruneau Jasper

Çeşitlilik temsilcileri Brune Jasper 79-83 cm kadar büyür, peduncle üzerinde, 2-7 Haziran’da çiçek açan 5-6 tane tomurcuk oluşur.
Brune Jasper

Bu çeşitliliğin çiçekleri olukludur, üst yaprakları hafif leylak rengi olan beyaz bir renge sahiptir. Görünür beyaz noktalar ve vuruşlar olan kırmızı vişne renginin alt yaprakları ve kenar boyunca kalın beyaz bir sınır vardır. Brune’nin sakalı sarıdır.

Fırtınanın Sığır Eti (Fırtına Öncesi)

Sıradışı, antrasit-siyah iris. Süsenler arasında en kara türüdür. Üst ve alt yaprakları aynı renktedir, dokuları çok yoğundur. Yapraklardaki sakal da bronz bir üst kısımda siyahtır. Yaprakların kenarları aşağı doğru bükülür.
Bu süsenler 91 cm’ye kadar büyür, çiçeklenme dönemi orta düzeydedir.
Beefor ee Fırtına

Beefhorne fırtınası iyi kışlama, hızla genişleyen. Çiçeği çalıları bol miktarda bulunur. Bu çeşitlilik çok dekoratif ve bahçelerde süsenlerin arasında favorilerden biri.
Ayrıca bu çeşit çeşitli ödüller kazanmıştır.

Şeytanın İsyanı

Uzun sakallı süslemelerin bu temsilcisi, üste kırmızı-mor renkli olan kayısı renginde standartlara sahiptir. Çiçeğin faulleri koyu kırmızıdır ve sakal turuncu-kırmızıdır. Çiçeğin yaprakları olukludur.
Şeytan Rayot

Tatlı (tatlı)

Çeşitli süsen tatlı çiçeklenme döneminde, 6-7 tomurcuklar salgılar, peduncles 89 cm’ye kadar uzar.Dolce yumuşak pembe pembe iris. Üst yaprakları leylak rengi açık pembe, altları ise açık pembe. Mandalina renginin Sakal çiçekleri.
tatlı

Bu çeşitliliğin çiçeklenmesi 16-20 Mayıs’ta başlıyor.

Hint pow wow (Hint pow wow)

sınıf Hint pau-wah cüce süsen anlamına gelir. Boyları sadece 31-35 cm’ye ulaşır Pediküllerde 4-6 tomurcuk vardır. Çiçek açan çiçeklerde, üst krem-fındık yaprakları görülür, kenarları boyunca aydınlatılmış ve orta damar boyunca karanlık ve alt yaprakları koyu kahverengi renktedir. Sakal kontrast – parlak mavi.

Hint pau-wah
Çiçeği çeşitleri 4-9 Mayıs tarihleri ​​arasında meydana gelir, erken başvurur. Bu çiçekler, bahçecilik unsurları olarak iyi görünüyor.

Kopatonik (Copatonic)

Iris Kopatonic’in tuğla-kahverengi standartları ve kırmızı-kahverengi kadife faulleri vardır. Faullerin de standartlarla aynı renkte bir sınırı vardır. Kopatonic yaprakları çok olukludur.
Kopatonik

Biliyor musun Şu anda yetiştiriciler, gerçek kırmızı süslemelerin üretilmesinde henüz başarılı olmamıştır. Floransa’da saklanan damızlık için özel bir ödül bile var. Ama sadece kırmızı-kahverengi çeşitleri olsa da.

Bu sınıfa 86 cm’ye kadar yetişen yetiştiriciler, 21-27 Mayıs’ta çiçeklenmeye başlayan 7-8 tomurcuk oluştururlar. Bu iris, bahçe için kesmek için kullanılır.

Picasso Moon

Picasso Moon 97-105 cm yüksekliğe kadar büyür, peduncle tomurcukları 11 adete kadar miktarlarda görünür. Böyle bol çiçekli çiçek bahçesine ekstra güzellik katıyor. Bahçecilik için yetiştirilen ve kesilmiş.
Picasso Moon

Picasso mun sarı çiçek, standartlar ve fauller doygun bir renge boyanır. Bitkinin sakalları turuncu. Yapraklar oluklu, faullerin kenarları yarı erimiş.

Kozmik Dans

Çeşitlerin süs çiçekleri Kozmik Dans yüksekliği 87-95 cm arasındadır Tsvetonos 7-8 tomurcuklar verir. Çiçeklenme 18-25 Mayıs başlar, bitki dikim ve kesme için kullanılır.

Kozmik Dans
Çiçek Kozmik Dans zengin koyu mavi renk standartlarına ve faullere sahiptir. Faullerde, alt üçüncüsü daha hafiftir ve çiçeğin sakalı beyaz ipuçlarıyla koyu mavidir. Güzel çiçek yaprakları güçlü olukludur.

Seakist

Çeşitlerin süs çiçekleri Sikist Çok yüksek, bir metre yüksekliğe ulaşırlar. Mayıs ayında peduncle üzerinde 7-8 tomurcuk vardır, çiçeklenme 23-28 Mayıs’ta başlıyor.

Sikist
Bu çiçeğin üst yaprakları krem ​​beyaz renkte boyanır, alt yaprakları mavi şeritler ve soluk mavi püskürtme ile beyazdır. Sakal beyaz bir tabana sarıdır.
Kesilmiş ve bahçe için süsen Şistist büyümek.

Hebit (Alışkanlık)

Olağandışı, iki renkli yaprakları iris ile Hebit yaklaşık 83-88 cm kadar büyür.Ontonos 8-10 tomurcuklar verir, çiçeklenme oldukça bol. Çiçeği tomurcukları Haziran 2-7.
Hebit

Çiçeğin yaprakları hafifçe oluklu, standartlar mavi, fauller koyu mor renklidir. Sakal koyu altındır.

Filibuster (Filibuster)

süsen haydut – Uzun boylu, 89-93 cm ulaşır Tsvetonos 7-8 tomurcuklar verir, çiçekler 27 Mayıs – 2 Haziran çiçek açar.

haydut
Çiçeğin yaprakları güçlü bir şekilde olukludur, üst olanlar bir şarap-pembe renkte boyanır, alt kısımları ise çok sayıda pembe-pembe çizgi ve nokta ile beyazdır. Alt yaprakların kenarında ince beyaz bir sınır ve sakal bir mandalidir.

Bu çiçekler dekoratif amaçlı, çevre düzenlemesi ve kesim için yetiştirilmektedir.

Biliyor musun Genellikle beyaz renkte yaprakları diğer renkler emprenye olan birleşik renklerin süsen vardır. Ama aynı zamanda saf beyaz süsenler de vardır – bir çeşit Ölümsüzlük (Ölümsüzlük). Bitkinin yaprakları oluklu ve sakal dahil kesinlikle beyazdır.

Fringe Avantajları

Çiçekler süsen Buzdolabı Yararları yüksekliği 73-78 cm kadar büyüyebilir. Peduncles 7-8 tomurcuk verir. Bitki 26 Mayıs-2 Haziran arasında çiçek açar.

Buzdolabı Yararları
Çiçeğin yaprakları kabarcıklı, güçlü olukludur. Renk – yoğun turuncu ve üst ve alt yaprakları. Çiçeğin sakalı ateş mandalinadır. Bu güzel çiçekler bir dilim ve bahçe için yetiştirilmektedir.

Süsen çeşitliliği şaşırtıcı. Birçok çeşit arasında, sitenizde görmek istediğiniz çiçekleri ve çiçek aranjmanına en uygun olan çiçekleri bulabilirsiniz. Ve ürettikleri gösterişsizlikleri ve tatlı aroması, bu çiçekleri daha da cazip hale getiriyor.