Şifalı bitki teşvik Pallas: uygulama ve yararlı özellikleri

Pallas Euphorbia
Echinaceae familyasının tıbbi uzun ömürlü listesinde Pallas (Fisher) – Euphorbia fischeriana’nın cesedini bulacaksınız. En popüler süt suyunun özelliklerini ve özelliklerini göz önünde bulundurun, aynı zamanda kullanımdaki tehlikeli anları, bunlardan sakınmanın yollarını ve bunları düzeltin.

Bitkinin açıklaması

İsim, nadir bulunan bir bitki üzerinde uzun yıllar çalışmış olan bilim adamı Pallas S.P. Başka bir isim Alman botanikçi Fyodor Fisher’den.

Pallas Euphorbia

Bitkinin yüksekliği 40 cm kadar, sapı genellikle tüylüdür. Yapraklar kahverengimsi-yeşil, yoğun ve farklı şekillerde (elipsoidalden daraltılmış, uzun, geniş), 9 cm uzunluğundadır. Alt yapraklar 1 cm’ye kadar ve pullarla daha koyu renklidir. İlkbaharın sonlarına kadar beş şemsiye çiçeği görünür.

Meyve denir trehosvetnik 7 mm’ye kadar bir uzunluk ve 8 mm’ye kadar bir genişliğe sahiptir. Tohumlar oval, kahverengi. Pallas spurge otunun zemin kısmı meyve suyu bakımından zengin – “süt”. Kök sistemi sarı-kahverengi, sulu, dallı ve kalınlaşmış.

Böyle rue huş, ebegümeci, İbrahim ilaç, altın kökü, bayan manto, sarı kantaron, arnika, küçük olarak bitkilerin tıbbi özellikleri göz atın, devedikeni, kaz soğan, altın bıyık, saponûria, mavi siyanoz kıvrılmış, Corydalis bir oyuk.

Sadece Fisher’ın spurgeon’unu karşılamak için başarılı olamayacağız, sadece steplerin ve Çin topraklarının, Tuna bölgesinde (Doğu Tuna), taşlı bir taban ile Kuzey Moğolistan’ın yamaçları uygundur. Bahçede bir ot olarak bulunmasına rağmen, Fisher’in süt sütü Kırmızı Kitapta (Chita Bölgesi, RF) listelenir.

Kimyasal bileşimi

Resmi tıpta, bilim adamları, bitkinin bileşimini ilaç üretmek amacıyla aktif olarak araştırmaktadır. Pallas Euphorbia çok selenyumla ünlüdür bitkinin her tarafında.
Pallas Euphorbia

Bu onay tıbbi bitki miktarı fitosteroidov özellikleri, alkaloidler, reçineler, saponin glikozitler, kumarin, steroidler, organik asitler, toksinler, acı, flavonoidler, triterpenoidlerin antraglikozidov, C vitamini, hormonlar (erkek) ve phytoecdysteroids fitoandrogenov için yeterli bulundu.

Önemli! Fisher spurge, laktonlar, zararlı bakteriler, mantarlar ve hatta kötü huylu tümörlerin metastazları ile mücadele eden her türlü sütlü suyun en faydalısı olarak kabul edilmektedir.

Kimyada, laktonlar hidroksi asitlerin esterleridir, organik maddelerin sentezinde ve ayrıca ilaçların üretiminde kullanılır. Diyet takviyelerinin laktonları, örneğin, sterilize edici ajan P-propiolakton ile. Şimdi bitki kimyasının insan vücudu üzerindeki etkisini düşünün.

Kullanım nedir?

“Muzik kök” yararlı özelliklerinin çeşitliliği etkileyici, bu yüzden kullanımı neredeyse tüm hastalıkları tedavi eder. Pallas Euphorbia, bağışıklık düzenleyici, anti-inflamatuar, bakterisit, uyarıcı, tonik, uyarıcı ve aynı zamanda müshil, emetik özellikleri farklıdır. Kan oluşumu ve kan pıhtılaşmasını destekler ve bu nedenle kalp krizi, felç, tromboflebit önlenmesi şeklinde kullanılır.
Pallas Euphorbia
Cengiz Han’ın yanı sıra Tibet tıbbının zamanlarında bile, Pallas’ın lapaları tedavi edici özellikleri kanıtlamıştır – laksatifler ve antelmintikler. Bu alanda ot ve yaprak tozu kullanıldı. Tıbbi eylemin gücü ve köklerin görünümü ile, ginseng’e benzer.

İlginç olan şey, hem gençleri uzatmanın hem de büyük güce sahip olmalarıdır. Çinliler, Pallas’ın kemiklerini ve lenfatik sistemin hastalıklarını tüberkülozu iyileştirmek için kullandılar. Karaciğer ve zührevi hastalıkların ekinokokozu, yardımı ile Moğol şifacılarını yenmeyi öğrenmiştir.

Biliyor musun Bu kökü, insan imgesine benzeyen, karşılaşılan formlardan dolayı, bir ortaçağ büyülü mandrake olduğuna dair yaygın bir inanış vardır. Bu gerçek, “köylü kökü” isminin görünümünü de etkiledi. Kök, bir poşete konulduğunda ve boynun etrafına giyildiğinde bozulmadan korur.

Uygulama ipekotunun Pallas genellikle önemli ismi popüler olduğundan, insanların yollarını tedavisinde – “insan-root” Çünkü erkek hastalıkları tedavi etmek bitkinin yeraltı parçaların popüler özelliklerinden (kronik, çok): BPH, iktidar sorunları, prostatit, kısırlık, testis hastalık kızamık sonrası.

Pallas Euphorbia
Tomsk bilim adamlarının bu tür araştırmaları. Ve kadın bedeninde de erkek hormonları olduğu için, bu spurge myoma ve mastopatiye, kadın infertilitesine, inflamasyona, fibromyomaya, kiste karşı zafer için uygundur. Pozitif bir sonuç, fitotojenlerin etkisi altındaki hormon dengesinin normalleşmesinden kaynaklanır.

Devamında Euphorbia Pallas birçok kanseri yenebilir.

 • sarkom;
 • lenfosarkoma;
 • dış kanser;
 • lösemi (diğer bazı bitkiler bunu tedavi eder);
 • çaresiz çürüyen kanser ülserleri;
 • anemi (anemi);
 • rektum kanseri, karaciğer, böbrekler, oniki parmak bağırsağı, mide.
kanserlere karşı Etkisi da bilinmektedir: sardunya, aconite, katalpa, Çöpleme, sonbahar çiğdem, momordıca, Oregon Grape, tatlı patates, mor stonecrop, domates, Mançurya ceviz, horoz ibiği, turp, Sunberry, safran.

“Köylü-kökü” immünomodülasyonda güçlü Kanserden ve genel doğadaki diğer ciddi rahatsızlıklardan kurtarmaya yönelik organizma ve uyarım. Kimyasal bileşimde selenyumla kanı temizlemek çok özeldir, bu nedenle kemo ve radyasyon tedavisi etkili kullanım için bir fırsattır.

Pallas Euphorbia

Sütyenin vücut üzerindeki anti-enfektif etkisi kanıtlanmıştır. Ayrıca, modern bilimsel tıp, onun – antikoagülan, hemoagagülasyon bozukluklarını tedavi etmeye yardımcı olur.
Akciğerlerin hastalıkları da aktif eylem bölgesinde bulunur: bronşit, zatürre, bronşiyal astım, tüberküloz.

Aşağıdaki avantajları göz önünde bulundururuz: ses tonu, epilepsi, mesane ve böbrek rahatsızlıkları, lamblia, deri tüberkülozu, gastrit, mide ülseri ve sindirim kanalının diğer sorunları ile mücadele. Metabolizmayı iyileştirmek ve kilo vermek için de bu ilacı kullanmak iyidir.

Tıpta uygulama

Euphorbia – su ve alkol tentürleri, tozlar, haplar, et suları üretimi için bir malzeme. İlaç alımı sırasında dışkıyı rahatlatır.

Tibet tıbbı Köksapın şarbon kaynatma tedavisini uygular. Kök kuru toz veya ezilmiş yaprakları şifa hasarlı derinin önemli ölçüde etkilenmiş ve mantar, egzama, saçkıran, cerahatli yaraların, yanıkların için kullanılan ve çok kaynar edilir.

Pallasın kökü

Hasarlı bölgeyi serpmek ve kuru bir bandaj yapmak yeterlidir. Ayrıca, meyve suyu doğum lekeleri, nasırlar ve siğiller gösterir. Ayrıca diş ağrısı hissediyor.

 • Uterin myom, kist, mastopati, adenom, erektil disfonksiyon, infertilite, prostatit için bir iyileştirici ajan için reçete.

maddeler:

 1. Milkweed Pallas’ın kökü 5 g’dır.
 2. Kaynar su – 0,5 litre.

Önceden ezilmiş köksap dökün, kaynatın veya sarın ve yarım saat ıslatın. 1 yemek kaşığı için filtrelenmiş sıvıyı günde 2 ila 4 kez içirin. l.

Çok çeşitli süt suyu çeşitleri vardır. Bazıları bahçede (selvi), diğerlerinde – evlerinde ve üçüncü denemede bahçeden kurtulmak için büyürler.
 • Şimdi ev ve kanser, anemi, tüberküloz, lösemi, mesane ve böbrek, sarkoma bronşiyal astım, epilepsi, mide ülserlerinin hastalıkların tedavisi için tentürü “insan-root” kullanımı pişirme düşünün.

maddeler:

 1. Sütlü suyun kökü 10 g’dır.
 2. Alkol (% 70) – 0.5 litre.

Köksap salla. Alkole batırın, ışığın uzağında bir iki hafta ısrar edin. Periyodik olarak sallayın.

Pallas ile tentürün hazırlanması

Filtrelenen sıvıyı, seçeneklerden birini seçerek içebilirsiniz:

 1. İlk olarak, günde 3 kez 15 damla ve daha sonra her gün bir damla daha ekleyin. 30 damla olduğunda, dozu günde 1 damla, orijinal miktarına indirmeye başlayın. Resepsiyon ayı çıkıyor.
 2. 8-10 damla günde üç kez yemeklerden yarım saat önce alınmalıdır.
 3. İlk olarak, öğünlerden önce yarım saat 1 damla 1 damla, her gün 1 damla daha ekleyin. Her gün 30 damla bir ay sonra, orijinal miktarına 1 (1 damla) azaltın.
Önemli! Tedavi süresi her zaman doktorla birlikte kabul edilmelidir, çünkü gün sayısı ve diğer özellikler hastalığın tedavisi, komplikasyonları ve özellikleri ile ilgilidir.

Onkoloji için tedavi süreci – 1 yıla kadar ve örneğin, iktidarsızlık tedavisi için, veya rahim miyomları, anemi tedavisi – altı aya kadar. Kapsamlı terapötik etkisi sayesinde, “köylü kökü” önleme için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun için, ilkbahar ve sonbaharda iki kez – 1,5 ay boyunca spurge almak gerekir.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Euphorbia Pallas sadece muazzam faydalar değil, aynı zamanda zararı da beraberinde getirir. Genel olarak, bireysel hoşgörüsüzlük, hamilelik ve emzirme, alerjiler, 18 yaş.

Pallas Euphorbia

Ayrıca, dozaj konusunda çok dikkatli olmanız tavsiye edilir, çünkü bitki zehirli olarak kabul edilir. Bu nedenle, şunları yapabilir: kusma, ağızda yanma hissi, mide ağrısı, kanla birlikte gevşek dışkı, baş ağrısı. Ve zamansız bakım durumunda – kardiyak aktivitenin ihlali, bilinç kaybı ve hatta ölüm.

Ilk yardım:

 • ambulans çağırmak;
 • sodyum bikarbonat çözeltisi ile aktive edilmiş odun kömürü ile (% 2) hemen gastrik lavaj;
 • Büyük miktarda sıvı alımı (iyi, eğer bir jöle veya soğuk süt ise).

Tedavi dışardaysa ciltte yanıklar ve ülserler mümkündür. Hava yollarında burun akıntısı olacak ve gözlerdeki “süt” olmanın bir sonucu olarak, mutlak körlük, kızarıklık ve gözyaşları olabilir.

Tıbbi hammaddelerin hazırlanması ve saklanması

Sonbaharda, köksap toprağa düşer ya da Temmuz ayında, toprak parçası kaybolur giderilmez. Kendini zehirden korumak için prosedür özel bardaklarda (“konserve gıda”) ve eldivenlerde gerçekleştirilir, nemi atlamamak. Kökler tamamen zeminden tamamen çıkarılır, yıkanır ve güneşte kurutulur. Kabuğun kendisi gecikmeye başlar, sonra çıkarılır ve kök parçalar halinde kesilir. Pozisyonu değiştirerek iyi havalandırılmış bir yerde kurutun.

Hammadde tedariği

Süt çocuğu bahar koleksiyonu da uygulanmaktadır. Tüm kuralların gözetilmesi istenen sonucun elde edilmesini sağlayacaktır.

Biliyor musun Antik çağlardan beri insanlar “muzhik-kök” in hazırlanmasıyla ilgili inançlardır. Bir yıldırım çarpması yerini gören sadece bir tane bulun. Sibirya’da insanlar inanıyorum: Kök kendisi iyi bir şifalı bitki seçer, bu yüzden herkes onu bulamaz.

Her durumda, Pallas spurjunun yeri doldurulamaz bir terapötik etkisi vardır, ancak doktor olmadan onunla çalışması tavsiye edilmez. Bu, tedavinizin olumlu sonucunu ve durumun şiddetlenmesini önleme yeteneğine bağlıdır. Tıbbın etkisini her yönden takdir edin ve sağlıklı olun!