“Shavit” preparasyonu: uygulama ve tüketim oranları

Shavit
Fungisit “Shavit”, tarımsal ürünleri, sebzeleri ve meyve mahsullerini birçok hastalıktan korumak için kullanılan bir antifungal maddedir.

Onun popülaritesi yüksek verimlilik ve nispeten düşük maliyet getirdi.

Aktivite spektrumu

Meyve ağaçlarında ve fitofthorlarda fungal üzüm hastalıkları, kabuk, külleme ve küf hastalığının profilaksisi ve tedavisi.

Biliyor musun Mantar ilacı, “mantarları yok etmek” anlamına gelir. Ancak bu terim, yalnızca mantarlara değil, aynı zamanda tarımsal bitkilerin yaşadığı diğer bulaşıcı hastalıklara karşı fonların isimleri için kullanılır.

Kompozisyon ve salınım formu

Madde bir toz veya suda çözünür granüller halinde salınır. 1 kg veya 5 kg’lık plastik torbalarda paketlenmiştir.

İlaç, zirai ürünlerde, dirençsiz mantarlara karşı savaşmaya izin veren iki aktif maddeden oluşur:

 • Folpet -% 70;
 • triadimenol -% 2.

Shavit

İlacın faydaları

Shavit aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • iki bileşenli bileşim, mantar enfeksiyonuna farklı ve dolayısıyla daha etkili bir etki sağlar;
 • çareye bağımlılık yapmaz;
 • çeşitli bitkilerde çok çeşitli hastalıklara karşı kullanılır;
 • mantar enfeksiyonlarını uyarır, tedavi eder ve ortadan kaldırır;
 • iki hafta boyunca koruyucu etki;
 • yüksek konsantrasyon nedeniyle hızlı etki;
 • bitkiler için toksik değildir.
Önemli!Shavit Suda yaşayan organizmalar için küçük bir tehlikeyi ve toksisitesi nedeniyle çok büyük bir memeliyi temsil eder.

Üzüm hastalıkları

Çalışma prensibi

Bileşenler, fitopatojenlere karşı mücadelede, hücresel yapılarını tahrip ederek, yeni fungal kitlelerin yaratılmasını engelleyen etkili bir etkileşim gösterir. Bu, parazit mantarlar nedeniyle güvenilir hastalık önleme, uzun süreli koruma ve hastalık kontrolü sağlar.

İlaç nasıl uygulanır: tüketim oranı

“Shavit” fungisiti bulunan bitkilerin, özellikle üzüm ve meyve ağaçlarının tedavisi, bu preparatın kullanım talimatlarına göre gerçekleştirilir.

Her şeyden önce, fungisit granülleri suda çözülür. Bitkinin işlenmesi kuru, tercihen güneşli havalarda solunum cihazı ve özel kıyafet kullanımı ile gereklidir.

Biliyor musun En yüksek kullanım yoğunluğu Japonya (hektar başına 50 kg’a kadar madde) ve Batı Avrupa (Belçikalılar – 12, Fransız – 6) tarafından gösterilmiştir. Rusya çok daha küçük hacimler kullanıyor – hektar başına 0.1 kg.

Serpme “Shavit” bitkilerin çiçeklenmesinden önceki dönemde gereklidir. Ve daha ileri işleme sadece bir mantar saldırısı tespit edildiğinde mümkündür. işleme
Tüketim oranları:

 • üzüm – mevsim başına 2-3 kez metrekare başına 2 gr;
 • meyve ağaçları – sezon başına 3-4 kez metrekare başına 2 gr;
 • sebze bitkileri – sezon başına 2-3 kez metrekare başına 2 gr.

Toksisite ve önlemler

İlaç “Shavit” hayvanlar için çok tehlikelidir. Su kütlelerinin sakinleri üzerinde olumsuz bir etki gösterir, bu nedenle bu tesisin havuz, nehir ve balık çiftlikleri yakınında kullanılmasının sınırlandırılması önerilir.

Önemli! Asla kullanmayın mantar ilacı Shavit apiaries yakınında. Arılar bundan acı çekebilirler.

Özel toksisite, insanlar da dahil olmak üzere memelilerde kendini gösterir. Bu bağlamda, ilacın çözeltileri ve tedavisinin hazırlanmasında, toksik kimyasal bileşiklerle uğraşırken güvenlik önlemlerinin ve güvenlik tekniklerinin dikkate alınması gerekmektedir. bağ

Diğer ilaçlarla uyumluluk

“Shavit” mineral yağ ve alkali preparatlarla birleştirilmemelidir. Fungisit birçok pestisitle uyumludur, ancak karıştırmadan önce, her ilacın önerileri doğrultusunda uyumluluk testleri yapılır.

Winegrowers genellikle “flaş” kezzap kullanılan “Thanos” bordo bulamacı “Ridomil Altın”, “Tiovit”, “yakında” hastalığına karşı mücadelede.

Dönem ve depolama koşulları

İlaç, iki ila üç yıl boyunca özel bir yerde saklanır, 0 ° C’lik bir sıcaklıkta ve 35 ° C’nin üzerinde bir ısıya izin vermez.

Fungisit “Shavit”, bitkilerin mantar hastalıklarıyla mücadele etmede çok etkilidir, ancak onun makul ve sorumlu kullanımını ima eden bir dizi özelliği ve tehlikesi vardır.


Loading...