Salatalık “Hector F1”: açıklama ve yetiştirme

Hibrit Alman f1
Salatalık “Hector F1” bir melezidir. Açık arazide küçük bir alanda yetişen erken mahsulleri almak için Hollandalılar tarafından getirilmiştir. Bu tür birçok çiftçi tarafından tanınır, çünkü toplama mekanik olarak yapılabilir.

Melez açıklaması

Melez partenokarpiktir, 70-85 cm yüksekliğinde küçük bir çalıya benzemektedir Yaprak yeşil, normalden daha koyu, orta büyüklüktedir. Hastalığa karşı iyi dirence sahiptir.

Taganay, Palçik, Zozulya, Herman, Zümrüt Küpeler, Lukhovitsky, Albay, Masha f1, Yarışmacı: Bu tür çeşitleri ve melezler yaz sakinleri arasında da popülerdir Cesaret “,” Crispina F1 “.

Hibrit Alman f1

“Hector F1” salatalıklarının tarifi, meyvelerini tanımlamaksızın tamamlanmayacaktır. Onların boyutu 9-13 cm. Hoş, acı bir tadı vardır. Meyveler ortaya çıktıktan bir ay sonra ortaya çıkar.

Biliyor musun Salatalıkların vatanı Himalaya dağlarının eteğidir. Doğal ortamda hala orada kendi başlarına büyürler.

Avantajları ve dezavantajları

Bu hibrid, aşağıdaki açıklamaya sahiptir: hastalıklara karşı dayanıklıdır ve iyi verime sahiptir. Meyvelerin zengin bir tadı vardır. Zaman içinde toplanamazlarsa, aşırı büyüyemezler. Salatalık uzun bir süre yalan söyler ve sararmaz.

Avantajları şunlardır:

 • yüksek verim göstergesi;
 • kısa süreli sıcaklık düşüşlerine dayanabilir;
 • yüksek taşınabilirlik;
 • hastalıklara direnç;
 • ince deri;
 • kalın etli.
Biliyor musun Salatalık, yaklaşık 150 kalori içerdiğinden, bir diyet ürünüdür.

Bununla birlikte, dezavantajları da vardır:

 • Meyve uzun süre toplanmazsa, ciltler sertleşir;
 • yeşilliklerin düşük dağılımı;
 • Alıcılar arasında düşük talep nedeniyle piyasada nadiren bulunur.

Hibrit Alman f1

Melez özellikleri

Bu hibrit, yoğun dikimleri ve sıcaklıkta kısa bir düşüşü kolayca tolere eder. Bu tür iyi bir seçim taze uygulama ve hasat için. Bu bitkinin tohumları neredeyse% 100’lük bir olasılıkla yükselecek ve uzun süreli ve istikrarlı meyvelere sahip olacak.

Dikim ve yetiştirme kuralları

“Hector F1” salatalıklarının yetiştirilmesi, seralarda veya açık zeminde meydana gelebilir. Ekim için en iyi ay mayıstır. Bu sırada ortam sıcaklığı gündüz saatte +18 … +22 ° C’ye ve gece en az +14 … + 16 ° C’ye ulaşır. İniş kurallarını göz önünde bulundurun:

 • Dikimden önce toprağın hazırlanmasını sağlayın: gübre, turba veya ahşap talaş ile gübreleme yapın ve sonra toprağı kazın.
 • Dikim salatalık “Hector F1” toprakta tohumların yerleştirilmesi ile başlar. Suyu emmeli ve iyice ısıtmalıdır.
 • Tohumlar 4 cm’den daha derinlere yerleştirilmemelidir.
 • Metrekare başına 6’dan fazla bitki yerleştirmeyin.
 • Daha önce bir ürün elde etmek için, fideleri serada yetiştirin. Bundan sonra açık arazide ekilebilirler.
 • Teyp bitkileri şeklinde salatalık ekmeye çalışın, onlar için bakımı kolaylaştıracaktır.
 • Tohumlar, bir çıkış ağzına sahip olmak için arzu edilir, bu yüzden, atılmış bir kabukla topraktan filizlenecektir.

Tohum ekim

Önemli! Kabak kültürlerinin büyüdüğü topraklarda salatalık ekimi planlamayın.

bakım

Salatalık “Hector F1” ile düzgün bir şekilde ilgileniyorsanız yüksek verim elde edilebilir.

sulama

Düzgün bir şekilde salatalıklarını sulamak, meyvelerde bulunduğu bir zamanda özellikle önemlidir. Sulama bitki için yeterli olmalıdır. Cihazı damla sulama için kullanmaya çalışın. Seralarda bitkilerin sulanması en yaygın olanlarıdır. Sulamanın düzenliliğine ve zamanına bağlı kalmak, toprak tipi ve sıcaklığını dikkate almak önemlidir.

Salatalık büyürken, bir kafes veya bir kafes ızgara, pasync ve çimdik bağlanabilir. Ayrıca bu tür hastalıklara (külleme, tüylü küf, gri çürük) ve zararlılara (beyaz sinek, sümüklüböcekler, karıncalar, ayı, örümcek akarı, yaprak bitleri) karşı korunmak da önemlidir.

Ek gübreleme

Gübreleri seçtiğinizde, nitrat nitrojeni olmayanları arayın. Gübrelerdeki bitki için gerekli olan tüm maddeler iyi emilmiş bir formda olmalıdır. Organik gübrelerin kullanılması da yararlı olacaktır. Neyin yakılabileceğini atmayın, çünkü kül bir organik gübre türüdür. Hayvanları tutarsanız gübre de kullanabilirsiniz.

ot mücadelesi

Bu tür salatalık yetiştirirken bu süreç düzenli olmalıdır. Sarıya dönüşen tüm yapraklar temizlenmelidir.

Önemli! Büyüme sürecinde Malç salatalık. Malç tabakası besleyici bir kaynaktır, bitkileri yabani otlardan korur ve istenen toprak nemini korur.

Salatalık “Hector F1” hevesli bahçıvanlar ile popüler ve onlardan değerlendirmeleri oldukça iyi. Dikimden bir hafta sonra çimlenmenin yüksek bir yüzdesini gösterdikleri ve uygun bakım ile erken hasat verdikleri için değerlenir. Büyümede iyi şanslar!