Remontant çilek nedir (ahududu, çilek)

Onarılmış çilek
Kamyon çiftçileri ve bahçıvanların ortamında, sözde remontant çilek, çilek, ahududu çeşidi hakkında konuşmalar var. Pek çoğu sadece bu tür bitkileri dikmeyi tercih ediyor, ancak bahçelerinde büyümelerini kabul etmeyenler var. Tamir tesislerinin özellikleri nelerdir ve nelerdir?

Biliyor musun Narenciye kültürleri, süs çalıları, otsu bitkiler de tamir edilebilir. Meyve tomurcukları sermek için çok uzun bir döngüye sahiptirler, ancak sıcak koşullarda pedinküllerin gelişimi hızlı bir şekilde geçmektedir.

Remontannost nedir: onarım ve sıradan çeşitleri çilek, ahududu, çilek farklılıkları

remontant bitkinin çiçek verebilme yeteneği ve buna göre, bir sezonda meyve birkaç kez ayı. “Yeniden çiçeklenme, yükselme” anlamına gelen “remontant” kelimesinden Fransızca bir terim vardır. ütücü çilek

Genç çilek sıralarına ne ekilebilir? Çilek olumlu etkilenir: fasulye, ıspanak, maydanoz, sarımsak, lahana, marul, soğan, turp, havuç, pancar, dereotu.

Bu özellik sadece belirlenmiş bahçe meyveleri değil, aynı zamanda vahşi analoglarıdır. Diğer bazı bitki türlerinin de karakteristiğidir. Bu tür bitkilerin ayırt edici bir özelliği, meyvelerin montan olmayan bitkilere göre daha küçük olmaması ve bitkinin mevsime göre ürettiği ürün sayısına bakılmaksızın olmasıdır. ahududu onarımı

Bununla birlikte, onarım çileğinin daha az belirgin lezzet özelliklerine sahip olduğu açıklamalarında sıklıkla belirtilmektedir. Başka bir problem, bu tür bitkilerin uzun yaşamamasıdır – ortalama iki yıl. remontant zelyanika

Biliyor musun İngiliz dili edebiyatı, benzer çeşitlerle ilgili diğer terimlerle çalışır: düşme – sonbaharda bozulma, sürekli yaşamak, sürekli meyve veren, sonbaharda meyve veren – sonbaharda meyve veren.

Onarım çilek popüler çeşitleri

Çok fazla çilek var. Büyüme ve verim konusunda kendi özelliklerine sahiptirler.

çilek

Bu tür bir bahçe çileği yılda iki kez mahsul verir, ancak daha az belirgin tadı olan daha küçük meyveler ile bunun için ödeme yapar. Bush zayıf yapraklıdır ve kısa ömürlüdür. Ancak, çok fazla çeşit çilek var. En iyi tamir çileği aşağıdakilerden elde edilir:

  • Diğer çoklu ürün seçenekleriyle karşılaştırıldığında tatlı meyveleri olan “Mitset Nova”;
  • Çilekleri ananas tadı olan “White Dream”;
  • “Arapaho” ABD’de yetişen büyük meyveli ve yüksek verimli bir türdür;
  • “Lyubasha”, nispeten yeni bir tür evrensel kullanım, erken olgunlaşan, dona dayanıklı çilek türüdür.

Ayrıca popüler çeşitler arasında dikkat çekmeye değer “Irm”, “Tristar”, “Fort Laremi”, “Red Rich”, “Ozark Beauty”, “Tribute”, “Supergfeshn”, “Geneva”. çilek

Önemli! Bu tür çeşitler için verim oranı genellikle ilk yaklaşımda% 30 ve ikincisinde% 70’dir.

Tamirhanelerle birlikte yatakların belirli aralıklarla periyodik olarak takılacağı gerçeğine hazırlıklı olun. Gerçek şu ki, ilk hasattan sonra çalıların bir kısmı ölüyor. Süreç her hasatta devam eder. Maksimum, tamir çalıdan kaç yıl hayatta kalabilir, üç yıl.

İyi bir ürün var için, çilek zararlıları bilmek gerekir ve onlarla nasıl başa: karıncalar, chafer, yaprak bitleri, sümüklü böcek, chafer, iplik kurdu, kurtları, kriket, örümcek akarı.

çilek

Hem bahçe hem de orman çileklerinde yamukluk belirtileri görülür. Bu durumda, orta ve büyük boyutlu meyveler üretebilir. Mayıs ayı ortasından meyve vermeye başlar ve ilk dona kadar devam eder. Bununla birlikte, en büyük mahsul sadece bitki yaşamının ilk iki yılında çıkarılabilir. Sonra kademeli olarak gücü aniden ölür ve ekimi tamamen değiştirmek gerekir. zemlenika

Birçok bahçıvan, hatırı sayılır çeşitte çileklerin, her zamanki lezzetin farkedilir derecede düşük olduğunu belirtiyor. Yine de, onlar çeşitli şekillerde isteyerek büyürler ve çoğalırlar. En popüler olanları “Aylık Beyaz” ve “Aylık Gridneva”, sadece bir bıyıkla yeniden üretiliyor. Çalı keserek de ekilebilir olanlar arasında, “Hummi Gento”, “Ostara”, “Everest Dağı” anlamına gelir.

ahududu

Genellikle bu tür çeşitlerin ahududu, birkaç ürüne birbiri ardına düşene kadar ekilir. Ancak ilk yaz bitkisinin iç kaynaklarının çoğunu verdiği gibi, sonbahar hasadının da tat özelliklerinden çok daha düşük olduğuna inanılmaktadır.

Bugün, ahududu onarımı çok çeşitli çeşitlere sahiptir. Seçerken, her birinin toprak-iklim şartlarına göre yönlendirilmelidir. Ortalama olarak, bir çalıdan 1,7-3,7 kg meyve ekiyor. “Zarif”, “Yakut Kolye”, “Bryansk Divo”, “Atlant” gibi çeşitler, çalıdan 20 tondan fazla verebilmektedir. ahududu

Verim, meyvelerin ortalama ağırlığına, bir çekimde sayılarına, bir çalılıktaki bu sürgünlerin sayısına bağlıdır. Ek olarak, verim, tüm mahsulün çalı üzerinde olgunlaşmasına izin veren veya izin vermeyen iklim koşullarından etkilenir.

Bu nedenle, kuzey bölgelerinde genellikle “Avrasya” gibi çeşitleri yetiştirmeyi tercih, “Herkül”, “Bryansk mucizesi” serin koşullar çalı başına yaklaşık 1.3-1.6 kg vermek için zaman var içinde. Bu koşullarda tüm meyvelerin en kötüsü, “Elmas”, “Hint Yaz”. Verimlilik, çalılık başına ortalama 1 kg’dır.

Önemli! Fidan alıp, satıcıya ahududu ahududunun ne olduğunu sorun. Bu dere ile ilgili olarak, terimin farklı bir anlamı olabilir – hem yıllık hem de iki yılda bir sürgünler üzerinde yapılaşan çeşitlilik.

Ahududu ahududu yetiştiriciliğinin zorluğu da geleneksel yöntemlerle çoğalmaktadır. Bir kural olarak, bu tür çeşitler, daha az filizlenme sürgünleri verir, bu da ekim malzemesi eksikliğini yaratır. Öte yandan, bu tür dikimleri dikkat çekmek daha kolaydır.

Meyveleri yetiştirmek için ipuçları

Genellikle bu tür bitkiler bol miktarda hasat elde etmek için bahçenin en güneşli ve en sıcak kısımlarında güney tarafında ekilir. Ama eğer güney alanlarının bir sorusu ise, bir yarım gölge, hatta bir gölge bile ekilebilir. Toprağın bereketli ve gevrek olması istenir. Ancak hala sulamadan sonra yabani otları gevşetmek ve çıkarmak istenir.

Onarma çeşitlerinin (düşük verim, tat kaybı ve dış kalite) muhtemel eksikliklerini gidermek için bazı bahçıvanlar ilk hasadı bırakmayı tercih ederler. Hepsi aynı, ikinci kadar önemli değil. Bu nedenle, ilk peduncles acımasızca kesildi.

Eğer çilek seçimi ile sorunlar varsa, bu iyi notlar görmek mümkündür, “Masha”, “Rus boyutu”, “Elizabeth 2”, “Albion”, “Queen Elizabeth”, “Mareşal”, “Rab”, “Asya”.

Çilek durumunda, bazen ikinci hasattan reddederler. Bu çözüm, tesisdeki antenleri almasına yardımcı olur, çünkü soketlerin oluşumuna güç sağlamamaktadır. Bunu yapmak için, çilek yaz aylarında tüm çiçek saplarını kesti ve azotlu gübre tanıttı.

Genel olarak, bu tür çeşitler yeterli azot, potasyum ve fosforlu gübreler gerektirir. Doğru, ikincisini kullanmanın gerekli olmadığına dair bir görüş var. Üre, organik gübreler, amonyum nitrat ürün için iyidir.

Çiçeklenme sırasında mineral gübrelerin kullanılması tavsiye edilir. Çilekleri bol suyla doldurmanız gerekiyor ama onları doldurmayın. Su durgunluğundan kaçınmak için, toprağı malçlanması tavsiye edilir.

Çilekler gelince, ilk dondan önce kesilmez. Sadece birkaç kez çalılardan sonra, çalıları kaparlar, kışın kesilir ve sonra da malçlığı örterler.

Onarılmış meyveler verim için büyük bir artıdır. Çoğu kimse yaz aylarında birkaç kez meyve çıkarmayı reddediyor. Ancak, bu artıların birtakım madenciler tarafından dengelendiğini de hesaba katmalıyız: bitkinin kısa ömrü ve meyvenin tat kalitesindeki azalma.