Piliçler için sıcaklık şartları

Evde sıcaklık
Büyüyen piliçler, kümes hayvancılığı çiftçilerine iyi kar getiriyor. Fakat bu karı elde etmek için ücretleriniz hakkında çok şey bilmeniz gerekir.

Bugün, kuşların et ırklarını tutma şekli hakkında konuşalım.

Sıcaklığı neden izleriz?

Isı, tavukların tam gelişimi için ilk şarttır. Rahat bir sıcaklık olmadan, civcivler kendi ısınmalarında çok fazla enerji harcarlar. Bu sadece kilo alabilen kaloridir. Ayrıca, hipotermi, kilo kaybına yol açan hastalıklarla tehdit etmekte, hayvanların ölümüne yol açabilmektedir. Isı sadece yeni yumurtadan çıkan civcivler için değil, aynı zamanda piliçler, ergenler ve yetişkin kuşlar için de önemli bir rol oynamaktadır.

Biliyor musun Quitman, Gürcistan kasabasının çılgın yasalarından biri, tavukları yolun karşısına geçmesini yasaklıyor.

Isınmaya değer mi

Üretiminden kar elde etmek için evin sahibi hemen yalıtımını düşünmelidir. Odanın kendisini kuşatan kuşlar içeren bir çok farklı yol vardır. İçerideki ve tavanlardaki olası tüm çatlakları kapatmak için, içerideki ve dışarıdaki yalıtımı, odadaki ısıtıcıların, tavuklar için tehlikeli olan taslakların bulunmadığını garanti etmemesi istenir.
Yangın ev yalıtımıYangın ev yalıtımı
Ayrıca, ısıtma yöntemini seçerken, yangın güvenliğini sağlamak için özen gösterilmelidir. Birçok kanatlı çiftçisi kızılötesi lambalara dikkat eder: havayı aşırı ısıtmazlar ve sadece çevreye ısı veren nesneler ısıtırlar. Bir başka avantajı da, havayı aşırı şişirmemesi ve ayrıca, evcil hayvanlar için de önemli olan oksijeni yakmamasıdır.

Kışın tavuk kümesini nasıl yalıtıracağınızı ve ayrıca havalandırmayı ve aydınlatmanın iç mekanda nasıl donatılacağını öğrenin.

Piliçler için sıcaklık

Isıtma gözlenmelidir, çünkü farklı yaşlarda kuşun kendi sıcaklık ihtiyacı vardır.

1 haftalık yaş:

  • t ° C – oda 26-28’de, broker 33-35’te;
  • nem oranı% 65-70’dir.

2-4 hafta yaşları:

  • t ° C – 20-25 numaralı odada, 22-32.
  • nem oranı -% 65-79.

5-6 haftalık yaş:

  • t ° C – iç mekanda ve broker 16-19’da;
  • nem -% 60.

7-9 haftalık yaş:

  • t ° C – iç mekanda ve broker 17-18’de;
  • nem -% 60.

ızgara

Önemli! Kuşların hastalığının nedeni sadece düşük sıcaklık ve taslaklar değil, aynı zamanda yüksek nem de olabilir. Ne kadar yüksekse, bakteri ve mantar enfeksiyonlarının gelişimi için ortam o kadar iyidir.

Tavuk ve bıldırcın için broker sıcaklık

Bakım ve tavuklar ile bıldırcınların ilk ayındaki bıldırcın için en iyi seçenek, civcivler için gerekli rejimin ayarlandığı broodlardır. Her cins, tavuk ve bıldırcın için, sıcaklık rejimi farklı olabilir, bu nedenle tablo ortalamayı gösterir.

günler

Tavuklar için sıcaklık, ° С

Bıldırcın için sıcaklık, ° С

1

33-35

35-36

2-7

32-33

35-36

8-14

30-32

30-32

15-22

27-29

25-27

22-28

25-26

20-22

29-35

20

18-20

Biliyor musun Bıldırcın yumurtası oda sıcaklığında saklanabilir. Lizozim içerirler – Mikrop ve bakterilerin çoğalmasını engelleyen bir amino asit.

Sonuç olarak: kış aylarında piliçlerin sıcak tutulması özellikle önemlidir – bu süre büyük olasılıkla hipotermiye neden olur. Elbette bir ısıtma sistemi olmalı, elbette, güvenli – herhangi bir taslak olasılığını dışlamak zorundasınız. Broiler için Broiler
Aynı zamanda, kuş temiz havaya ihtiyaç duyar, bu nedenle odanın düzenli olarak havalandırılması gerekir.

Civcivler için bir broker nasıl yapacağınızı kendiniz öğrenmenizi öneririz.