Papatyaya benzer 12 renk: fotoğraflar ve isimler

papatya
Bütün ekili bitkiler bilinemez. Ama garip bir çiçek yatağının içinde bir yerlerde parlak çiçek sepetleri gibi papatya gibi yaprakları olan yaprakları ve tohum deposunu nasıl anlatacağınızı bilmiyorsunuz.

Aramanızı kolaylaştırmak için dikkatinizi ayrıntılı bir tasvir ve fotoğraflarla papatyaya benzer şekilde en popüler çiçeklerin isimlerini seçmenizi öneriyoruz.

Majors

“Askeri” ortak adına rağmen, Srednotsvetnykh cinsinden bu otsu bitkiler büyük boy ve dayanıklılık renkli sulu çiçekler ile karakterizedir. Çeşitliliğe bağlı olarak, farklı tonlarda, basit, yarı çift veya terry olabilirler. Yetiştiriciler sayesinde, düşük saplı (30 cm’ye kadar), orta (yarım metreye kadar) ve yüksek (1 metreye kadar) çeşitler piyasaya çıktı.
Maj.

Biliyor musun İnsanlara tanıdık, Devlet Sicili majörleri “zinnias” olarak adlandırılır. Bu isim onun keşfinin onuruna çiçeklere verildi, Profesör Ivan Cinna. Kuzey Amerika’dan Avrupa’ya güzel bir bitkinin tohumlarını getiren kişiydi.

Vahşi, büyük, beyaz, pembe, kırmızı, sarı, mor, mor ve mor çiçekler ile kaotik çalılar oluştururlar. Kültüre edilmiş versiyonda, haftalar boyu buket tazeliğini koruyan uzun çiçekli bir yıllıkdır.
Majors
Bahçede, ısı ve bol miktarda ışığın olduğu ıslak alanlarda çok rahat olacak. Şaşırtıcı bir şekilde, bu çiçek çekiciliğini kaybetmeden ısı ve kuraklığa dayanabilir.

gerbera

Çok renkli papatyalar gibi alerjenik olmayan çiçeklerle karşılaşırsanız, kendilerine ne denir sorusuyla kendinizi eziyet etmeyin. Kuşkusuz bu gerbera. Onların eşsizliği, yaz mevsiminden sonbahar sonlarına kadar, tazeliğini kaybetmeden, aynı zamanda evrensellikte ve alerjen yokluğunda ortaya çıkan güzel pedinküllerde de yatmaktadır. Belki de herkese verilebilecek tek bitki budur.

Sonbaharda çiçek yatağınız en iyi phlox, goldenrod, saxifrage, sonbahar helenium, dahlias, monarch, rudbeckia, tricirtis, bones, marigolds ile dekore edilmiştir.

gerbera
Çiçek, Astrope cinsine aittir, doğal ortamı sıcak Güney Afrika ve Asya kıyılarıdır. Bu duruma göre, bitki iyi aydınlatılmış alanları tercih ediyor ve sıcaklığa çok düşkündür.

Önemli! Gerbera’nın eşsiz bir özelliği, çiçeklenmesinin ışık gününde bağımlılığıdır. Kültür çok fotofiliktir, bu nedenle kışın kapalı ortamlarda ekim yaparken ek aydınlatma gerektirir.

gerbera
Görünüşte, gerbera çiçek sepeti gerçekten papatya ile çok benzerlikler var, ama yine de çiçek büyüklüğü ve çapı farklıdır. Yaprakları kıvırcık, tübüler veya sivri olabilir. Bugüne kadar, yüzlerce gerbera türü vardır, bunların arasında çok sayıda terry ve basit çeşidi vardır, ayrıca renkleri de şaşırtıcıdır. Maviden başka bir şey olabilir.

Ekinezya

Unutmayın, bu renkli çok renkli “papatyalar” denir, uzun sürmez, çünkü şifa özellikleri için herkes tarafından bilinir. Kökleri, gövdeleri ve çiçekleri halk ve resmi tıp tarafından kullanılmaktadır. bağışıklık uyarımı için olduğu kadar lenfositik lösemi, merkezi sinir sistemi ve üreme organları, viral ve bakteriyel enfeksiyonların tedavisi için.
Ekinezya
Bitki, tırtıklı uçları ve papatya benzeri çiçekleri olan 1.5 m, oval veya doğrusal mızrak şeklinde yapraklara kadar uzanan düz bir gövdeye sahiptir. Bitkinin özelliği aynı zamanda taç yapraklarının çeşitliliğidir: aşırı çiçek salkımlarında uzun tüylüdür, çorak ve gövdeye daha yakın olanlar, tübüler, biseksüel.

Biliyor musun Çiçekli ekinezya arıların hektar alanından 130 kg bal elde edilir.

Ekinezya
Bitki temmuz ayında çiçeklenmeye başlar ve ekim ayına kadar yeni tomurcuklardan memnun olur. Doğada, bu kültürün 9 türü vardır, ancak terapötik amaçlar için sadece Echinacea dar yapraklı, mor ve soluk kullanılır. Bahçe yatakları için pembe ve sarı yaprakları olan çeşitler daha sık kullanılır.

pire otu

Bu otsu uzun ömürlü çiçekler aslında papatyaya çok benzer. Ayrıca çoğu zaman Nivian ile karıştırılırlar. Bitkinin ayırt edici bir özelliği yemyeşil bir çekirdek ve yaprakları parlak bir boyama. Pyrethrums zararlı pire, tahtakuruları ve diğer böcekleri korkutmak için yeteneği ile bilinir. Bu nedenle çiçekçilere tapıyorlar. Çoğu zaman yataklarda çiçek kırmızı çeşitleri.
pire otu
Kültür 60 cm yüksekliğinde, parlak yeşil pinnately-disekte yaprakları ve çapı 6 cm kadar küçük bir çiçek sepeti kadar orta büyüklükte bir gövdeye sahiptir. Koyu kırmızı, lila, beyaz, sarı ve pembe tonları vardır. Son zamanlarda, yetiştiriciler, her zaman çiçekli çiçek tarhları, zengin terry çeşitleri, hayranları memnun etti.

Biliyor musun Petrethrum yaprakları, büyükbaş hayvanlardan gelen pire işlemlerini gerçekleştiren özel bir tozdan elde edilen kuru hammaddeden elde edilen tarlalarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

pire otu
Kültür, kışa dayanıklılık ve büyüme koşullarına olan iddiasızlık ile karakterize edilir, ancak nemli topraklara tahammül etmez. Işığı sever ve kısmi gölgeye iyi uyum sağlar.

krizantem

Bu yıllık ve çok yıllık çiçeklerin adı papatyaya benzer birçok açıdan, antik Yunan “altın renkli” den kaynaklanır ve yaprakların sarı rengiyle ayrılmaz şekilde bağlantılıdır. Ancak günümüzde bilim adamları, krizantemlerin klasik versiyonundan uzaklaşarak çiçekçilere farklı renk tonlarına sahip, tam renkli, yoğun olarak yetiştirilen yeni çeşitler sundular. Bu bitkinin Yetiştirme bahçe formları olarak uzun zaman önce botanikçiler hala örneğin, Dendranthema morifolium ve Dendranthema indicum için, bazı popüler melez kökenini anlamaya olamayacağını, dünyanın geleneklerini oldu.
krizantem
Ön bahçelerin ve dairelerin eşsiz bir dekorasyonu, papatya gibi, sarı bir çekirdek ve beyaz taç yaprakları olan “Bakaddi” nin favori çeşitliliğidir. Satışta ayrıca mor, krem, kırmızı, mor ve sarı renkler vardır. Bitki uzun süre solmaz, buket kompozisyonlarında iyi görünür. Bahçede güneşli bölgeleri tercih ediyor.

Önemli! Krizantemler neme çok düşkündür. Ama onları suyla karıştırın, çünkü aşırı su çürüyen kökler ve çiçeğin ölümüyle doludur.

Buket Kasımpatı

asters

Modern asterlerin papatyalar ile ortak bir şeyleri olabileceğine inanamıyorum. Gerçekten de, yetiştiricilerin çabaları sayesinde, Srednotsvetnyh cinsinin bu çeşitliliği tanınmanın ötesinde değişmiştir. Ama yine de, eğer çiçeğin zengin zenginliklerini iyice kazarsanız, o zaman chamomiles sevenler için hoş bir şey vardır.
asters
Çoğunlukla çiçekçiler, sarı, orta ve mavi, pembe, leylak, sarı ve beyaz renk tonlarının ince kenarlı yaprakları ile karakterize edilen “Margarita” çeşitlerini eker.

Aster “Waldersee”, “Pepito”, “Edelweiss” küçük sapları da hayran kalıyor. 30 cm’nin üzerindeki sapları büyümez ve çiçekler yaklaşık 3-5 cm’lik bir çapa ulaşır, ayrıca çiçek salkımları aynı düzlemde bulunur. Onlara karşı bir denge üzerinde bir çeşit “Madeline” ve “Sonenstein” çiçeklerin büyük boyutları ile şaşırıyorum.
asters
Bitki yargılayıcı değildir, sıcaklığı ve ılımlı nemi sever. Tek ve grup inişler için mükemmeldir. Kaldırım taşları, yengeçler, kayaçlıklar ve karmakarışıklıklar için kullanılan sapın yüksekliğine bağlı olarak. Ayrıca balkonlar ve yaz teraslarında da güzel görünüyor.

Önemli! Tüm asterler Fusarium ve siyah sapa çok duyarlıdır. Bu mantar hastalıklarına çiçek yatağınızı bozmayın, ekimi% 1’lik potasyum permanganat çözeltisiyle dezenfekte edin ve çiçeklerin etrafını toprak kumla birlikte serpin.

Ursino

Bu küçük çiçek yatağının her sahibi bu mütevazı çiçeğin hayalini kuruyor. Klasik bir papatyayı andırır, ancak zarif altın taç yaprakları ve pinnately-disected parlak yaprakları ile farklılık gösterir. Çok yıllık soğuk ve elverişsiz koşullara dayanıklılık, çok dona çiçek açar.
Ursino
Ursinia’nın özelliği, tek başına ya da çiçek salkımına sahip olan çiçek sepetleridir. Kokulu çiçeklerin rengi sadece sıcak sarı-pişmiş toprak tonları olabilir. İç taraflarının daima daha hafif olması ve arka kısmının kahverengi-mor renk ile doldurulması karakteristiktir. Pedinküller, genişlikte büyüyen, ancak kolayca kontrol edilebilen radikal bir rozet içine monte edilir.
Ursino

Gatsaniya

Bu bitki herhangi bir bahçe topluluğu süsleyebilir. Ghatsania, koyu dumanlı yeşil renkteki köklü karanlık yaprakları ve tek sepetlerden oluşan büyük çiçek salkımlarına sahip kısa, uzun ömürlü bir bitkidir. Kökün kültürü yoktur. Arkadaki yoğun bitki örtüsü, çiçeği soğuktan koruyan ve rutubeti koruyan ve kuraklıkta ek bir yiyecek rezervini oluşturan yoğun bir gri tüy ile kaplıdır.
Gatsaniya

Önemli! Karahindiba gibi yüz buruşmuş tohumlar uçar. Bunun olmasını önlemek için birkaç sağlam pedungenin gazlı bez üstlerini sarın.

Bir kökten 35 kadar çiçeklenme ortaya çıkabilir. Ayrıca, çapları 10 cm’ye ulaşır, yüz buruşturma yaprakları mor, turuncu, krem, leylak, hafif limon ve zengin sarı, çizgili, bicolour ve monofonik olabilir. Bir rengin bir diğerine yavaşça aktığı çok güzel görünümlü kopyalar.
Gatsaniya
İlk yüz buruşturma tomurcukları haziran ayında açılır ve sonbahar donlarına kadar bekletilir. Bitkinin olumlu özellikleri arasında, çiçek yetiştiricileri kış ve kuraklık direncini arar ve toprak özelliklerine tahammül etmezler.

otsu süs bitkisi

Koreopsisi olan bu çiçekçiler, “bahçe güneşi” olarak adlandırırlar ve yeni başlayanlar, gördükleri zaman, bu çiçeklerin denildiği gibi, çiçek gibi denir, sadece büyük ve renkli chamomiles gibi.
otsu süs bitkisi
Çok yıllık soğuk havaların başlangıcına kadar nem ve çiçeklerin uzun süreli yokluğunu kolayca tolere eder. Onun gür sapları 50-90 cm kadar gelişir ve parlak sarı tonların büyük çiçekleri sürekli kadife duvar yaprakları içine birleşir.

Önemli! Zamanla tüm Astrope’ların bolca çiçeklenmesi için solmuş tomurcukları kaldırın.

Kompleks renkli çelik amatörlerin favorileri, whorled ve geniş çeşit çeşitlerdir. Kardeşlerin geri kalanı gibi, kişisel bir alana ihtiyaç duyarlar, bu yüzden Koreopsisov’a inerken 50-60 cm’lik çalılar arasında bırakmak istenir.
otsu süs bitkisi
bitkinin bir özelliği yetişme şartlarına onun uyum olduğunu: Tam güneş cömertçe büyümeyi azaltmak kısmi gölgede çiçek, ama onun dekoratif etkiyi kaybetmez. Ve çiçek yetiştiricileri çiçeklerin yeryüzüne ilgisizliğini ve bakımdaki sadeliği severler.

Arctotis

Kültürün Çeşit çeşitliliği farklı bileşime onu oluşturabilirsiniz: maksimum yükseklik Arctotis 1.5 m minimum ulaşır kaynaklanıyor – klasik çiçek yaprakları beyazdır sadece 20 cm ve melezleri turuncu, kırmızı, kızıl ve krem ​​tonlarını gösteriş olabilir ..
Arctotis
Bitki çok dikkat gerektirmez, düzenli sulama olmadan yapabilir, yaz mevsimi boyunca parlak çiçeklenme ile donatırken. Özgünlüğü güneş ışınlarıyla kaplıdır. Арктотис çok termofiliktir, tomurcukları sadece gündüz açar ve geceleri yaprakları kapalıdır.

Biliyor musun Yunanca “Erigeron”, “yaşlı adam” anlamına gelir. İsim, gri bir tepe ile süslenmiş tohum sandıklarının hızlı olgunlaşmasıyla ilişkilidir.

Arctotis

Erigeron

İnsanlarda bu çiçekten daha çok “küçük bir köpekbalığı” denir, bu da akustik ve kamış loblarının çokluğundan kaynaklanır. Bitki, Astrope ailesinin bir temsilcisi olan otsu bir yıllık bir bitkidir. Düz, sert dokunuşlu, kötü dallanmış, yatmaya eğilimli kaynaklanıyor.
Erigeron
Yaprak, bir bazal rozet içine monte edilmiş, uzamıştır. Alt örnek uzunluğu 20 cm ulaşmak ve üst -. 10 cm Çiçekli sepet, çeşitli bağlı tek veya parçacık halindeki olabilir. hep sarı erigerona çekirdek ve sınır mor yaprakları, mor, pembe, beyaz, mor, krem ​​olabilir. Genellikle 2-3 sıra halinde büyürler.
Erigeron
çok çeşitlidir yatak en sık boyunda ve cüce Erigeron speciosus Erigeron Alpinus, renkler.

Venidium

Afrika bölgelerinden bize gelen ılıman enlemlerde ısı seven kültür, sadece bir sezon büyüyebilir. Ama bu nüans turuncu, leylak, beyaz, kırmızı, pembe, mor ve sarı çiçeklerin güzel büyük çiçekleri için tamamen telafi edilir. Kahverengi veya bordo peduncles ve parlak yeşil yaprakları ile birlikte, harika görünüyorlar. Ek olarak, her bir sap ve bir bitkinin bir yaprağı, yoğun bir hav ile yoğun bir şekilde kaplanır.
Venidium

Önemli! Venidiumlar dekoratif çitlerin yakınına dikilmesi veya saplarının altında özel desteklerin kullanılması için tavsiye edilir. kırılgan çiçek sapları en az yayılma köşkü bırakarak ağırlığını dayanabilir ve rüzgarı kırmak mümkün değildir aslında.

Bazı melezlerde yaprakları birkaç sıra halinde düzenlenir, diğerleri karmaşık kıvrımlar ve dalgalanma ile çekilir. Venidium çiçeğinin ortalama çapı 12 cm’ye ulaşır ve bazı seçkin kreasyonlarda 15 cm’dir.

Bahçede, bitki 80 cm’ye büyüdüğünden, çiçek tarhlarının arka planında uygundur. Hafif su geçirgen bir alt tabaka ile güneş bölgelerini tercih eder. Orta derecede nemden hoşlanır ve su durgunluğuna tahammül etmez.
Venidium
Yukarıda belirtilen örnekler, geniş bir kompleks çiçek ailesinin sadece küçük bir kısmıdır. Ama güzelliği, dayanıklılığı ve iddiasız tarımı ile çiçek yetiştiricilerine aşık oldular. Her şeyden önce, bir ülke evinin ya da kırsal bir malikanenin her sahibinin, bitki örtüsü ile sürekli çiçek açan bir avlunun hayalleri vardır ve bu da hayranlık uyandırarak herhangi bir koşula uyum sağlar.


Loading...