Papatya tavuğu

ShamoŞu anda, horoz dövüşü kulüpleri Sovyet sonrası alanın büyük şehirlerinin çoğunda bulunabilir. Bu, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarını kazandıran ve giderek bizim için popülerlik kazanan, güzel ve büyüleyici bir manzara. Savaşan kuşlar arasında tanınmış otoritelerden bazıları chamois tavuklarıdır.

Türün tarihçesi

“Shamo”, “Tayland” anlamına gelen “Siam” kelimesinin bir çarpıtmasıdır. Bu, Malay cinsi tavukların bir türüdür. Bu kuş, XVII yüzyılda Tayland’dan Japonya’ya getirildi ve yirminci yüzyılın 50’li yıllarında Almanya’da ortaya çıktı. Sovyet sonrası alanın topraklarında, shamo kaya yirminci yüzyılın sonunu vurdu.

Biliyor musun Araucana cinsinin Güney Amerika tavukları mavi yumurta taşırlar.

Dış Veri ve Fizik

Papatya tavukları neredeyse dikey duruşa, gelişmiş göğüs kaslarına sahiptir. Kuş tüyleri çok kısa, vücutta yoğun, kuş dikey olarak neredeyse sırtını düz tutar.
Shamo başkanı
Aşağıda genel kabul edilir bu türün karakteristik özellikleri:

 • baş uzamış bir şekle sahiptir, başın arkası “stisan” gibidir;
 • Gözler kafatasının derinliklerinde, süper damarlar geliştirilmiş;
 • yanakların kasları çok gelişmiştir;
 • tepenin bir somun şekli vardır;
 • küpeler neredeyse görünmezdir, kırmızı bir farenksin boyuna ulaşır;
 • boyunda belirgin bir bükülme vardır, biçiminde oksipital tüyler tarak gibidir;
 • Göğüs geniş ve güçlü bir şekilde gelişir, meme kemiği çıplaktır;
 • gelişmiş güçlü sırt tüyü üzerinde oldukça nadirdir;
 • kısa kanatların çıplak kemikleri vardır;
 • oldukça uzun bir kuyruk sürekli olarak indirilir ve hafifçe bükülür;
 • Kuşun bacakları uzun ve güçlüdür, keskin dikenler vardır, arka parmak yere sıkıca bastırılır;
 • Bu cinsin kabul edilemez bir kalitesi, dışa doğru kuvvetli bir şekilde kavisli topuk eklemidir.

Shamo
Bu cins için renk şemasındaki norm, kırmızı, gri, piego ve buğday tonlarıyla birlikte siyah veya siyahtır.

Ga dong Tao ya da “fil tavukları” – bir cins tavuk, horoz dövüşüne katılmak için Vietnam’da yetiştirilir; devasa büyük pençeleri ve zorlu bir görünüm farklıdır. Şimdi dekoratif amaçlar için ve et için büyük bir incelik olarak yetiştiriliyorlar.

Ayrıca shamo için bu tür renkler ile karakterize edilir:

 • beyaz;
 • porselen;
 • mavi;
 • mavi-gri;
 • kahverengi.

Bir kuşu boyamanın esas koşulu, açıkça belirtilmesi gereken bir şeydir.
Chamois güderi

karakter

Shamo – gelişmiş kasları olan güçlü bir kuş, büyük dayanıklılık ile karakterizedir. Cocks, hem ırklarının temsilcileri hem de diğer kuşlara göre yüksek agresiflik ile karakterizedir. Ayrıcalıklı özellikleri savaşmaktan ödün vermeyen, cesaret, korkusuzluk ve savaşma zekası olan mükemmel savaşçılardır.

Önemli! Ayrı muhafazalarda veya büyük hücrelerde shamo içermesi gerekir, çünkü kavgalar olmadan yaşayamazlar ve ortak bakım ile birbirlerini yaralayamazlar.

göstergelerini tartı

Bu cins tavuklar üç ağırlık kategorisine ayrılır:

 1. Büyük o-shamo, horoz ağırlığı – 4-5 kg, tavuk – 3 kg, yumurta kahverengi, yaklaşık 60 g ağırlığında.
 2. O-Shamo

 3. Orta chashmo, horozlar 3-4 kg ağırlığında, tavuk 2,5 kg ağırlığında olabilir, yumurta rengi kahverengi, kütle yaklaşık 40 g;
 4. Chu Shamo

 5. Cüce co-chamois, horoz 1-1.2 kg ağırlığında, tavuk yaklaşık 800 g, yumurta kütlesi yaklaşık 35 g.
 6. Ko-Shamo

yumurtlama yetenekler

Nesushka shamo yılda 60’a kadar yumurta getirebilir. Yumurtlayan tavuklar için, kış sonunda ve ilkbaharın başlangıcında yumurta serimini harekete geçirmek için en rahat koşulları yaratmak gerekir. Sadece bu şekilde kuluçka için yumurta toplamak ve daha sonra bir kümes hayvanı ya da kuluçka makinesinde yumurtlamak mümkündür.

Karıştırılmamış mizaçlarından dolayı, bu cinsin tavukları çok hareketli ve hareketlidir. Kvoçek kadar küçükler, çünkü yumurtalar üzerinde işlem yapmanın mantıklı bir sonucu olan yumurtalar üzerinde oturmak için yeterli sabrı yoktur.
Yumurta tavuk güderi
Yine de, eğer bu tavukları kuluçkaya yatırmaya karar verdiyseniz, tavuğun anne görevlerinden hiçbir şey yapamayacağı, tam bir izolasyonla yapılmalıdır. Bir shamo yığını büyüktür, huzursuzluk ve hiperaktivitesi nedeniyle yumurtaları ezebilir. Bu cins tavukların yumurtaları zaten çok nadir olduğundan, civcivlerin kuluçka makinesine yeniden üretimini riske etmemek, riske atmamak tavsiye edilir.

Bir ev için bir inkübatör seçerken, “Nesushka”, “Perfect hen”, “Cinderella”, “Blitz” gibi cihazlara dikkat edin.

Evde üreme güçlüğü

Ocak, inkübasyon için en uygun zaman. Yılın sonunda, kabile katmanları seçilir ve onları yüksek proteinli yiyeceklerle beslemeye başlar. Bu yiyecekler için özel bir karışım ve tahıl kullanın (bireysel başına 0.025 kg).
Shamo'nun Şamanı
Yeni getirilen tavuklar 32-34 ° C sıcaklıkta sıcak tutulur. Vaha shamo Güney Doğu Asya’dır. Dolayısıyla kuşun ısıl olması gerektiği için normal bir varlık için yeterince termofilik olduğunu izler.

Küçük civcivler için bile büyük bir muhafazaya ihtiyacınız var. Kuşların saldırganlık ve savaşma nitelikleri erken yaşlardan itibaren görülür.
Tavuk ko-chamois
Tavukları ayrı tutmak ya da diğer hayvanlarla olan ortaklaşa tutmak daha iyidir, daha önce de söylendiği gibi hiç bir soru söz konusu olamaz, shamo, kardeşleriyle bile birlikte kalmaz. Yetiştirilen kuşlara yakından bakmaya değer. Cins dikkatli bir şekilde korunmalı ve temiz tutulmalıdır.

Biliyor musun Rus İmparatorluğu topraklarında 19. yüzyılın ortalarından beri horoz dövüşü söz konusudur. 1878 kümes hayvanı sergisinin tüm sergileri arasında en popüler olan dövüş horozlarıydı. Olaydan kısa bir süre sonra Rus Kümes Hayvanları Derneği kuruldu, Rus İmparatorluğu’nda horoz dövüşü ataları tarafından kuruldu.

Beslenmenin Temelleri

Shamo – her şeyden önce, dövüş horozları, onlar karma yem veya münhasıran hububat ile beslenemezler. Herhangi bir atlet gibi özel bir diyet gerektirir, Aşağıda birkaç kelimeyle ana özellikleri hakkında:

 1. Doğumdan hemen sonra tavuklar sadece monocorum ile beslenir. Tavukların diyetinde yanlış protein büyümesini önlemek için en aza indirgenir. Haftalık vitaminleri beslemek için eklendi. Piliçler her zaman temiz suya sahip olmalıdır.
 2. Tavukların beslenmesinde 2 haftaya ulaştıktan sonra yeşillikler (salata, ısırgan otu vb.) Getirilir, ancak katkı maddelerinin miktarının normu geçmediğinden emin olmanız gerekir.
 3. Kuşlar çınndıktan sonra, tahıllı genç hayvanlar için yem karışımlarına transfer edilir (1: 1). Bu beslenme kalemlere gerekli sertliği verir.

Chamois tavukları

Cocks Tren Nasıl

Dövüş musluklarının eğitimi 3 aylıkken başlar. Eğitim sırasında vurgulanan temel özellikler şunlardır:

 1. dayanıklılık. 0,3 kg ağırlığındaki bir kuşun bacaklarında ağırlık kullanın.
 2. yay yeteneği. Gelecek askerin düşmesini önlemek için atlayabilmesi için arkadaki ayaklıklar ile antrenman yapın.
 3. hız. Bu kaliteyi geliştirmek için, özel bir tekerlek kullanın (hamsterlerin çalıştığı gibi).

Bir kişi sadece bir kuş yetiştirmelidir. Aksi takdirde sonuç alınmayacaktır ya da kesin olarak tahmin edilemeyecektir (olumsuz anlamda).

Çin ipek, sibrait, ayam tsemani, Pavlovskaya, gümüş ayracı: Tavukların dekoratif ırkları ile tanışmak da ilginç.

Çoğu zaman Shamo’nun ilk dövüş deneyimi “gölge ile savaş” olur. Böylelikle savaşçı heyecan ve savaş ruhu geliştirir, kendisindeki korkuyu öldürür ve rakibinden daha zayıf olmadığını fark eder. Antrenman pençelerine ve gagalarına özellikle dikkat edilir.
horoz dövüşü
Savaşlarda sadece kesinlikle sağlıklı bir horoz koymak. Bir kuş gibi, bir kuş gibi, döküldüğünde, kavga edilemez. Savaştan önce, tavuk acıkmış olmalı, bu yüzden daha agresif olacak.

Shamo cinsi hakkında video

Kedilerin horozları

Co-shamo ile mücadele

Shamo cinsi hakkında yorumlar

yaklaşık 3-4 ay sonra sert yenmeye başlar. Büyükler çiftler halinde çiftler halinde oturuyorlar, ama hepsinin birlikte yürümesine izin verdim. Sokakta gruplar halinde tutulur. özellikle bulanık yürüyüş ayrı

yfnfif
https://fermer.ru/comment/1074896984#comment-1074896984
Sadece davranış buna değer! Görünüşümde, horozlar tavukları hemen köşeye koyarlar (bazıları lol atamak için hala zamanları vardır), onları kapatırlar ve dövüş duruşunda dururlar: Yırt! Kadınlarımı bile düşünme! Çok sayıda olumlu izlenim.

ayı
https://fermer.ru/comment/1075296052#comment-1075296052
Gençler ısınmayı talep ediyor ve yetişkin kuşu oldukça dayanıklı. Yetişkin bana ısıtmasız bir tavuk kümesindeydi (geceleri su donduruyor) problemsiz kışlanıyordu. Ana şey kuru ve kurnaz.

yfnfif
https://fermer.ru/comment/1077197918#comment-1077197918

Cockfights’ı kasıtlı önyargılarla tedavi etmeyin. Bu, İspanyol boğa güreşi gibi, Güneydoğu Asya’nın kültürel mirasının bir parçası olan eski bir gelenek. Buna ek olarak, son zamanlarda, mücadele daha az şiddetli hale geldi ve travmada çok nadiren sona erdi. Daha sıklıkla savaş, katılımcılardan birinin kaçışından önce yapılır.