Kış için badem nasıl temin edilir: kurutma, donma, korunma

Sunberry
Belki de “sanberry” ismi (İngilizce bilmeyenler için – “güneş demi”) ilk defa birileri tarafından duyulur, ancak bunun abureyle ilgili olduğunu söylersek durum anında temizlenir. Bazen bu aynı meyveye “yabanmersini forte” veya “Kanadalı yabanmersini” denir.

Vücudun kış boyunca vitamin ve diğer temel elementlere olan ihtiyacını karşılayabilecek çok lezzetli ve sağlıklı bir ürün. Ancak, bu amaçla, sonbaharda toplanan ürün, yetkin ve zamanında işlenmelidir.

Depolama için meyveleri nasıl seçilir

Eğer kulübenizde bir bitki yetiştirirseniz, meyve tanımlama ile ilgili herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Orman plantasyonlarında ve diğer doğal koşullarda, bu çile, ciddi bir seçim çalışmasının sonucu olarak, büyür, ancak bazı terk edilmiş bir sitede biraz “yabani” örnek hala bulunabilir.

Bu türden bülbülün çalıları yaklaşık yarım metre yükseklikte, meyveler sonbaharın başlangıcında. Meyveleri bir düzine parça kümelerinde yer alan parlak, koyu mor renklidir. Her meyvenin büyüklüğü, orta boy bir kirazın büyüklüğüne (çapı birkaç santimetre) karşılık gelir. Tadı, diyelim ki, meyve suyu yeterince sulu olmasına rağmen, bir amatör için.

Biliyor musun Sunberry avuç içlerine tutturmak istediğiniz dut değil, ama boşluklar, özellikle de reçel, şaşırtıcı derecede basittir. Ve iyi bilinen yemeklerde küçük miktarlarda eklenmiş, böğürtlen onları gerçek başyapıtlara dönüştürebilir! Bununla birlikte, meyveleri kaynayan suyla karıştırırsanız, kötü kokulu tadı yok olur.

Çilekleri sadece tam olgunlaşmadan sonra topla (Söylendiği gibi, bu genellikle Eylül ayında olur, ancak zaman hava şartlarına ve iklim bölgesine bağlı olarak değişebilir).

Önemli! Olgunlaşmamış meyveler kolayca Sanberry zehirleyebilir, bu yüzden ne yemek ne de onları hazırlayın!

Eğer satın alma işlemi temizleniyorsa, bu durumda meyvelerin seçimi daha sıkı bir şekilde ele alınabilir, diğer tüm durumlarda sepete yalnızca katı, çatlak içermeyen ve zengin dutun diğer harici zararlarını göndeririz. Hiçbir durumda çürümüş meyveyi ve özellikle de kalıp izlerini yememelisiniz.
Sunberry

Biliyor musun Sunberry, hasat olmadan oldukça iyi saklanır. Mahzende veya buzdolabında birkaç hafta, mahsul problemsiz olabilir, bazıları buzlanana kadar bile devam edebilir. Başka bir şey Her şeyden önce, neden söylendiği gibi, bu meyveler gerçekten reçel ve diğer müstahzarlar şeklinde ortaya çıkar.

Kış için şurubu nasıl dondurulur

Donma ve kurutma – Tıbbi amaçlar için kullanacaklar için bir ürün hazırlamanın iyi bir yolu, her iki durumda da, her iki durumda da, meyveler sıcaklık işlemine tabi tutulmazlar ve bu nedenle pratikte bunların içinde bulunan tüm yararlı maddeler kalır.

Kurumaya göre donmanın dezavantajı, dondurucuda tüm ev kadınları için mevcut olmayan belirli bir yer gerektirmesidir.

Dahası, çözülmüş çilek pazarlanabilir değildir ve süre, sadece çeşitli soslar için kompostolar veya katkı için hammadde olarak kullanılan (Sunberry tarifleri internette meyveleri kullanarak veya hayal güçlerini ve tat tercihlerini kullanarak, kendi başlarına gelip bulabilirsiniz) olabilir Kurutma, örneğin, pişirme, çaylar, ve aynı zamanda soğuk kış akşamları sadece kemirilmiş olabilir.
Sunberry
Ama birkaç dakika çaba harcayarak çileği dondurabilirsiniz.

Meyveler dizilir, çöp, yaprak, hasarlı meyvelerden kurtuluruz. Donmadan önce bunları yıkayın., (Hasat yağmur uzun önce, örneğin,), fakat eğer çok kirli besleme, çilek, kağıt havlu ya da nem emen başka malzeme ve iyi kuru yayılmış, akan su ile yıkayın.

Ardından güneşli meyveleri düz bir yüzey üzerinde bir katmanda düzenleriz (eğer mümkünse, meyveler birbirine dokunmaz) ve bir gün boyunca dondurucuya göndeririz.

Dondurulmuş meyveler uzun süreli saklama kapları için daha uygun bir şekilde düzenlenir ve tekrar dondurmaya gönderilir. Yayılana kadar, bu materyal çözülemez ve tekrar dondurulmadıkça problemsiz kalır.

Şurubu şekerle kaplayarak dondurulabilirsiniz. Bununla birlikte, meyvelerin saf formunda depolandığından ve sonraki kullanım sırasında şekerin her zaman eklenebileceğinden, bu konuda fazla bir nokta yoktur.

Öte yandan, tatlı ürün kullanımının yönünü ciddi şekilde sınırlar, çünkü doğal meyveler et, balık, salata sosu ve diğer “tatlı olmayan” tabaklara eklenebilir. Sunberry

Kurutulmuş meyveler

Meyveleri kurutmak için dondurulacak şekilde hazırlanmalıdır. Hazırlanan hammaddeler bir havlu veya başka bir temiz çöp üzerine konur ve neredeyse tamamen dehidratasyona kadar birkaç gün boyunca pencere üzerinde kurutulur.

Açık havada kurutmanın yapılması mümkündür, ancak malzeme rüzgardan ve olası yağışlardan korunmalıdır.

Önemli! Direkt güneş ışığı kurutmaya engel değildir, ancak meyvenin bazı yararlı özelliklerinin kaybolmasına yol açabilir.

Aslında, doğal kurutma, hazırlanmanın en iyi yoludur, ancak yer veya zaman yoksa, bir elektrikli kurutucu veya geleneksel bir fırın kullanarak işlemi hızlandırabilirsiniz.
Sunberry

Biliyor musun Kurutma sırasında fırın hafif aralıkta kalmalıdır ve sıcaklık minimum değere ayarlanmalıdır (60 ° C’den yüksek olmamalıdır). Bu durumda, meyvelerin sürekli olarak izlenmesi ve kurutmanın ve hatta daha fazla yanmanın önlenmesi için periyodik olarak karıştırılması gerekir. Prosedürün süresi, fırının türüne ve çilek sayısına bağlı olarak, gerektiğinde, kırılmalarla bölünebilen yaklaşık 12 saat sürebilir.

Kurutulmadan önce meyveler sıralanmalı, yıkanmalı, kurutulmalıdır. Daha sonra meyveyi bir katmanda bir elek üzerine sürün. Kurutma periyodik olarak karıştırılarak, 2-4 saat boyunca 50-60 ° C’lik bir sıcaklıkta gerçekleştirilir.

Reçel pişirmek için tarifler

Söylendiği gibi, şerbette pişirilebilecek en iyi reçel, ve bu kış inceliğini hazırlamak için pek çok alışılmadık ve orijinal yemek tarifleri var. İşte bunlardan sadece bazıları.

lezzetli ve sağlıklı yemek tarifleri kızılcık reçeli, domates, elma, bektaşi üzümü, kayısı, Aronia, armut, Jost, kavun, Physalis, kartopu, kızılcık, kiraz, yaban mersini, kabak, gül, kiraz, erik öğrenin.

Soğuk reçel

Sunberry, bilindiği gibi, diğer birçok paha biçilemez kalitenin yanı sıra, aynı zamanda mükemmel bir doğal koruyucu olan çok miktarda C vitamini içerir.

Bu nedenle Kanadalı yaban mersini, sadece ısıl işlem görmeden hasat edilemez, aynı zamanda diğer meyvelerin faydalı bir şekilde toplanması için bu kaliteli meyveleri “istismar” edebilir. Sunberry ve elma püresi
Örneğin, bir soğuk reçel, bir böğürtlen ve elma karışımından yapılabilir.

yaban mersini (çilek reçeli ekşi açmak veya mayalanmaya önlemek için yeterli olmalıdır akılda rulman) eşit veya başka kısmın içinde forte ile karıştırın meyve blender veya kıyma kesintiye, cilt ve çekirdekten elma temizleyin, şeker aynı miktarda ekleyin kum ve yarım gün bekletin, böylece meyve meyve suyu ve “açıldı”. Bu aslında, hepsi bu.

Mevsimi hazırlanan kaplara ayırmak için kalır (sigorta için kaynar suyla doldurmak veya buhar altında tutmak daha iyidir), yoğun olarak kışları toplayıp bekletir.

Biliyor musun Sunberry “kendini koruma” kapasitesine sahiptir. Bununla birlikte, buna rağmen, soğuk reçel hala serin bir yerde muhafaza edilmelidir buzdolabının uygun mahzeni veya alt rafı.

Elma ek olarak, soğuk algınlığı bileşimi içinde çilek “arkadaş” ve diğer meyveler meyveleri ile. Özellikle onlar için çeşitli turunçgiller vardır.

Haşlanmış reçel tarifleri

Şuruplu reçel, gerçek bir inceliktir.

yemek pişirme % 75 şeker şurubu. Su kaynar ve şeker tamamen içinde çözülür, serin veren beş dakika sonra kaynatın (meyve ve şeker sayısı ağırlık itibariyle eşit olmalıdır) bir tava yıkandı çilek doldurulmuştur.

Tekrar, ısı, pişir, kapat, sakin ol. Üçüncü taze sıkılmış limon suyu ilave kapatma önce “çağrı” sonra yaklaşık iki orta limon çilek 1 kg oranını (siz, elbette, sitrik asit kullanabilirsiniz, ancak biz doğal ürünü hazırlanıyor, para kazanmak için daha iyi değil).

Eğer istenirse, piquancy için, zengin kokusunu seviyorsanız, birkaç yaprak taze veya kuru nane, tarçın ve hatta karanfil atabilirsiniz.

Sıcak reçel steril bir kaba dökülür ve sıkıca kapatılır, bundan sonra kavanozları ters çeviririz, bir battaniye ile örtülür ve 24 saat bekletilir.

Sterilite koşulları altında, bu tür bir reçel en az bir yıl boyunca oda sıcaklığında saklanabilir.

Sourberry sandviç, şeker ile zemin

Şekerle rendelenmiş Sunberry, sadece elma ve diğer katkı maddeleri olmaksızın, soğuk reçel gibi aynı teknolojiye göre hazırlanır. Bir blender veya bir kıyma makinesi yerine, bu durumda normal bir elek kullanılır.

Bu süreç oldukça zahmetli, ama çok minnettar: Ürün tam anlamıyla havadar, çünkü sadece eti kullanıyoruz, tüm kabuklar maliyetlere giriyor.

Biliyor musun Kalan keki atın affedilmez aptallık, çünkü ondan istediğiniz gibi herhangi bir mevsim meyveleri ekleyerek harika bir vitamin kompostosu pişirebilirsiniz.

meyve suyu

Meyve suyuna basmadan önce, saptırılmış meyveleri hafifçe karıştırarak mikrodalgada veya ocakta ısıtılmalıdır. Bundan önce, meyveleri olan bir kapta, meyve suyu yanmayacak kadar su püskürtün. Bir meyve sıkacağı ile suyu sıkın, bal ekleyin (hacminin yaklaşık% 20’si), temiz şişelere dökün ve kiler veya buzdolabında saklayın. Sunberry

asitle temizleme

Kanada yaban mersini hasat standart olmayan bu yöntem kesinlikle misafirlerinizi şaşırtacak. Olgun meyveleri seçer, dik kaynayan suyla doldururuz, birkaç dakika sonra bir kevgir içinde atıyoruz, suyun süzülmesine izin verin, daha sonra sterilize edilmiş kavanozlara dökün ve kaynayan bir marine dökün.

Konteynırı kapatın, ters çevirin, bir battaniye ile örtün ve oda sıcaklığında 24 saat soğumaya bırakın.

tuzu 2 çorba kaşığı, çorba kaşığı 4 şeker, karabiber, yenibahar, karanfil ve defne yaprağı alarak suyun her bir litresi için tuzlu su hazırlanması için – tat. Sıvıyı bir saat çeyrek saatte kaynatın ve kavanozlara dökmeden önce% 9 sofralık sirke 2 yemek kaşığı ekleyin.

Kış aylarında bu yüzden hafif bir şeyler ve baharatlı, pişmiş yemeklerin lezzetini koruyucu yararlı, gözün arayışı içinde kaçınılmaz olarak iş parçasına çekilen istiyoruz – ama domates, elma, kereviz, kabak, mantar, mantar, tereyağı mantar, yeşil sarımsak, yeşil soğan, brokoli orada marine, fasulye – vitaminler bir bütün kiler.

Sunberry, kış mevsiminde olgunlaşmasından daha lezzetli olan nadir bir üründür. Ama bu kötü değil, çünkü bizim masada Eylül ayında hala farklı vitaminler dolu. Sanberry'den reçel
Ama soğuk sezonunda – şeker biraz kendinize bir bardak çay şımartmak için zaman inanılmaz lezzetli ve güneş meyveleri reçel veya diğer lezzetleri gibi yeryüzünde bir şey değildir.