Kirovograd güvercinleri

Kirovograd dairesel olmayan güvercinler
Güvercinler uzun zamandır bir insanla yan yana yaşamakta ve modern dünyadaki ilgileri az değildir. Bu kuşun gerçek aşıkları yeni türler elde etmek için çalışıyor. Kirovograd Dairesel – Ukrayna’da bir ömür aldı 19. yüzyılda köklü uzun süredir, ırklardan birini düşünün.

Görünüm ve fizik

Kirovograd yuvarlak güvercinlerin vücudu, orantılı ve karakteristiktir:

 1. Vücudun uzunluğu 30 cm’dir, gövde yatay olarak, kuyruğa doğru bir eğimle yerleştirilir.
 2. Kuyruk dardır, 16 tüy içerir, alçaltılmış kanatları kaplar.
 3. Tüylerin rengi – paslı gölgeler zorunludur.
 4. Kanattan 1 cm daha kısa kanatlar, gövdeye sıkıca oturtulur.
 5. Boyun kalın değildir, güzelce kavislidir ve hafifçe geniş bir şişkin göğse geçer.
 6. Baş küçük, uzamış.
 7. Gözler beyaz göz kapakları ile incilerdir.
 8. Gaga çok uzun, ince değil.
 9. Tüysüz pençeleri, kısa, kırmızı.

Kirovograd dairesel olmayan güvercinler

Uçan özellikler

Kirovohrad uncircular, uzayda iyi bir yönelime sahiptir, güvercin evinin yerini hatırlar ve her zaman eve geri uçarlar. Korkmadan, gökyüzüne fırlatılabilir ve ilginç uçuşlarının tadını çıkarabilirler. Güvercin yetiştiricileri, kuşların uçmadıklarını, ancak tacı, yani klanın ikinci isminin uçağın – Kirovograd cephesinin özellikleri nedeniyle – verildiğini söylüyor.

Biliyor musun Güvercinler çok uzun bir süre ev sahibi oldular. Cengiz Han ve Jül Sezar kuşları postacı olarak kullandılar.

yukarı dikey olarak yükselen kuşlar kanatlarını aktif kelebekler hareketi hatırlatan flap ve onların kuyruk tüyleri onları aşağı indirdi yayıldı. İniş tam olarak aynı şekilde gider. Bu cinsin güvercinlerin uçan yeteneklerinden bir diğeri havada geziniyor. Güvercin kuvvetli bir şekilde kanatlarını hareket ettirir ve bir süreliğine bir noktadan biraz geçerek noktadan hafifçe değişir.

Kirovograd güvercinlerin yılları: video

Renk çeşitliliği

Cinsin saflığının tüylerin rengiyle değerlendirilmesi imkansızdır, çünkü bu cinsin güvercinlerinin rengi çok çeşitlidir. En yaygın olan ana renkler:

 • siyah;
 • leke işaretleri ile siyah (paslı renk lekeleri vardır);
 • leylak.
Önemli! Doğumdan sonra Kirovograd dairesel olmayan güvercinlerin yuvaları neredeyse eski neslin dersleri olmadan uçmaya başlar.

Yetiştiriciler ayrıca sarı ve kırmızı renkte ve eritildikten sonra saf beyaza dikkat çekerler.

Uzmanlar, Kirovohrad yüzünün güvercinlerinin kırmızı veya yanmış noktalara sahip olması gerektiğine katılıyor.
Kirovograd dairesel olmayan güvercinler

İçerik için önkoşullar

Her zaman güvercinler her zaman paketlerde yaşarlar ve normal bir yaşam için, düşmanlardan koruyacak, bir barınak evi, bir kantin olarak hizmet edecek ve yavru yetiştirmek için bir yer olacak olan bir güvercin evine ihtiyaçları vardır. Buna göre:

 1. Güvercin hacminin büyüklüğü, güvercin çiftlerinin sayısına göre hesaplanır – oda hacminin 0,5 m’si ve yüksekliği – en az 2 m.Genel kuşatma için ağdan bir muhafaza zorunludur.
 2. Dovecot’taki sıcaklık yaz aylarında + 20 ° C’den fazla ve kışın + 5 ° C’nin altında olmamalıdır.
 3. Yaz mevsimindeki hava girişleri için, şebekenin kapısının yanı sıra, tavanın altındaki havalandırma kanalı da, kış için kapatılması gereken yerlerdir.
 4. Arsalar için, kuşların çok zaman harcadığı kutupları düzeltin. Bunların sayısı sürülere bağlıdır ve bir kuşun uzunluğunun 0,3 m kadarının tahsis edilmesi gerekir. Tavanın altında böyle bir ışın monte edilmiş, yaklaşık 0,3 m. Yumuşak ahşap, bölüm 3.5 cm’den yapılmıştır.
 5. Yuvalar 35 cm x 25 cm boyutlarında ve doğaçlama malzemeden 8 cm yükseklikte yapılmıştır, çünkü bu bakımdan kuşlar titiz değildir. Sayıları kadın sayısına bağlıdır ve duvara farklı seviyelerde bağlanırlar. Onları farklı renklerde boyayabilirsiniz – güvercinler birçok tonu ayırt eder.
 6. Besleyiciler öpücük tahıl mümkün aynı anda kuş tutmak için bol olmalıdır, bunları dükkanlarda satın alabilirsiniz ve siz (cam hariç) çeşitli malzemelerden yapılmış kaplar kullanabilirsiniz.
 7. Güvercin her zaman temiz su olmalı, bu yüzden içenlerin varlığı zorunludur.
 8. Yerde ve yuvada periyodik olarak değiştirilmesi gereken bir saman ya da talaş çöpünün yanı sıra haftada bir kez oda ve kalemin temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerekir.

Kirovograd dairesel olmayan güvercinler

Ne beslenir?

Besleme güvercinleri yüksek kalitede olmalı ve kuş sağlığı için faydalı maddeler içermelidir.

Diyetin temeli:

 • buğday;
 • mısır:
 • lahana, havuç eklenmesi.
Biliyor musun 11 yaşında12 asırdır güvercin safkan bir atlı olarak mal olur.

Ekim ayında başlıyor, Yumurtalar yumurta üretiminde sona erdiğinde, yem daha az miktarda protein içeren tahıl için düzeltilmeli ve daha büyük bir yağ tabakası oluşmasına katkıda bulunmalıdır. Bu süre boyunca, aşağıdaki bileşenler beslenme için hazırlanmalıdır:

 • yulaflı arpa (% 70 ila% 30);
 • arpa, yulaf, ezilmiş mısır ve mercimek (40/40/10/10%).

Buğday kepeği ve öğütülmüş kireç ilavesi ile yararlı pişmiş, tuzlu patates.
Kirovograd dairesel olmayan güvercinler
Çiftleşme mevsiminde Çok fazla mineral ve protein içeren gıdalara ihtiyacınız var. Baklagiller, çoğunlukla bezelye olabilir. Bu süre için karışımın bileşimi yüzdesi:

 • bezelye – 20;
 • vika – 10;
 • buğday – 10;
 • darı – 20;
 • arpa – 20;
 • mısır – 10;
 • yulaf – 10.
Andijan güvercinleri, akbabalar, Macar yüksek uçan, Volga bandı, Sverdlovsk yüksek uçan, şükran, Alman sergisi, İranlı yüksek uçan, grivnas, Roma devleri ve Türklerin özelliklerini görün.

Yaz aylarında güvercinler günde 3 kez, kış aylarında – 2 kez beslenir. Bu prosedürler aynı zamanda yapılmalıdır.

Tüm kümes hayvanları gibi, güvercinler de beslemeye dahil edilen yararlı ve gerekli vitaminlerdir. Bunlar, kuşun ağırlığına, sağlığına ve fiziksel aktivitesine dayanarak verilir.
Kirovograd dairesel olmayan güvercinler
Ayrıca, yaşamın belirli dönemini, büyümeyi, yumuşatmayı, yumurta üretimini ve yavruların kuluçka süresini hesaba katmak gerekir. Polvitaminleri bir draje şeklinde beslemek veya içme için suda eritmek gereklidir. Kışın, bu tür katkı maddeleri zorunludur.

güvercinler aşı olmak ve ne kadar, vitaminler güvercinler verilmelidir güvercinler, tedavi etmek daha güvercinler, beslemek için ne olduğunu bulun.

Güvercinleri öldürebilecek bir dizi ürün var:

 1. Balık çok fosfordur.
 2. Et – mide sindirilmez.
 3. Süt – dysbiosis olacaktır.
 4. Peynir – yağ ve koruyucu maddeler.
 5. Ekmek, özellikle midede siyah – fermantasyon.

Eğer bir acemi güvercin ise, bir cins Kirovograd beskruzhnyh ve tek bir yerde asmak için onların inanılmaz uçuş gözlemlemek için çalışmalısınız.

Kirovograd güvercinleri hakkında soru ve cevaplar: video

yorumlar

RuslanOm, Ruslan, merhaba! Avının için önümde şapkamı çıkardım. Bir kreş için çok değerli koleksiyon! Kirovograd güvercin takımları sadece bir göz kesti, bakmak güzel!

Yalta’da, bir kuşun başı olarak çok ısrarlı ve zeki olduğunu söyleyen Kirovograd May’ı, son zamanlarda, iki saatliğine kolayca uçabiliyoruz.

Kirovograd gri kızıl saçlı ile çok ilgileniyorum, sanırım, ruh için böyle çiftleri aldığımda.