Kendi elleriyle bir yumurta toplama ile tavuklar için bir yuva nasıl yapılır: adım adım talimat

yumurta
Evde yumurta almak için tavukların yetiştirilmesi özellikle zor değildir.

Dahası, süreci daha üretken hale getirmek ve üzerinde minimum zaman harcayacak birçok yol vardır.

Bir kuşun rahat bir yaşamı için en önemli şartlardan biri, döşeme için kaliteli bir yuva yaratılmasıdır.

Neden bir koleksiyon kutusuyla yuvalara ihtiyacınız var?

Yuvalar, herhangi bir tavuk kümesinin vazgeçilmez bir unsurudur. Bu özellikle yumurtalar için tavuk üreten çiftçiler için önemlidir. Eğer katmanlar yumurta bırakmak için uygun bir yere sahip değilse, o zaman kendi gözlerinde tenha bir nook aramaya başlayacaklar. Ve böyle bir yer, evin en uzak kısmı olabilir. Çoraplar için özel yerler ile donatılmış, odanın tümünde gizli yumurta aramak zorunda değilsiniz.

Biliyor musun Sıradan bir tavuk tavuğu bir yılda 250-300 yumurtadan fazla getiremez, çünkü bir kuşun bir kuşun oluşması bir günden daha fazla zamana ihtiyaç duyar. Resmi olarak kaydedilen kayıt, 1978-79-371 yumurtalarında 364 gün boyunca beyaz Leggorn cinsinin tavuğu tarafından belirlendi.

Bir yumurta koleksiyonuna sahip bir tasarıma sahip olursanız, temiz ve tam bir ürün elde edersiniz, bunun toplanması oldukça zaman alır. Böyle kullanışlı, ama çok basit bir inşaat kendi başına yapmak kolay olacak. Özellikle inşaat araçlarıyla çalışma konusunda minimum becerileriniz varsa.

soket

Kendi elleriyle bir yumurta toplama ile ahşap bir yuva nasıl yapılır

Ağaç, çalışması çok kolay olan ekonomik ve çevre dostu bir malzemedir. Bu nedenle, ahşap yuvaların birçok çeşidi vardır. Hepsi, inşaatın türüne ve uygulama karmaşıklığına göre farklılık göstermektedir. Bir katmanı donatmanın en popüler yollarından biri çift dipli bir sokettir.

Katmanların rahat bir şekilde döşenmesi için, içenlere, besleyicilere, tüneklere de ihtiyacınız olacaktır.

Gerekli Malzemeler

İnşaat için aşağıdaki malzemeler gereklidir:

 • ince kontrplak levhalar;
 • paletin döşemesi için malzeme (keçe, kauçuk, yumuşak bez, muşamba alt tarafı);
 • bağlantı elemanları.

İnce kontrplak levhalar

Iş için araçlar

Gerekli Araçlar:

 • zımpara;
 • testeresi;
 • tornavida;
 • çekiç;
 • bıçak;
 • makas.
Önemli! Ahşap yüzey dikkatli bir şekilde topraklanmalıdır. Çeşitli düzensizliklerin varlığı kuşa zarar verebilir.

Adım adım talimat

Çift dipli bir ahşap soketin yürütme teknolojisi:

 1. İnşaat, köpekler için bir stand prensibi üzerine kurulmuştur. Kendi rahatınız için küçük bir çizim yapın. Bu, gerekli ayrıntıları unutmamanıza ve boyutlarını doğru bir şekilde hesaplamanıza yardımcı olacaktır. Yumurtalı tavuklar için yuva
 2. Evin her tarafını kesin ve sabitleyin. Yumurtalı tavuklar için yuva
  Kendinden diş açan vidaların veya tırnakların çok uzun olmaması önemlidir (yapının iç kısmından dışarı çıkmamalıdırlar). Yumurtalı tavuklar için yuva
 3. Soketin tabanı, arka duvara hafif bir eğimle (yaklaşık 5 °) kurulmalıdır. Yumurtalı tavuklar için yuva
  Yumurtlayarak yumurtalar kolayca bir depolama tankına aktarılabilir.
 4. Palet ayrı ayrı yapılabilir. Yumurtalı tavuklar için yuva
  Yumuşak ve kaygan olmayan malzeme ile dövülmelidir. Yumurtalı tavuklar için yuva
  Yuvanın kenarından 10 cm dışarı çıkmalıdır (bu yumurtaların dışarıdan toplanmasını kolaylaştıracaktır). Yumurtalı tavuklar için yuva
  soket
  Ayrıca paletin kenarına, çubuğun tutturulması önemlidir, aksi halde yumurta yere düşecektir. Yumurtalı tavuklar için yuva
 5. Palet, yapının ana kısmına 5 ° ‘lik bir eğimle tutturulmuştur. Yumurtalı tavuklar için yuva

Tüm adımlar doğru şekilde gerçekleştirilirse, yumurta yavaşça paletin kenarına kayar ve toplama süresini bekler.

Kümesin dekorasyonunu yaparken, havalandırma, aydınlatma, ısıtma, yalıtım, döşeme ve padoklara dikkat edin.

Kendi elleriyle bir yumurta toplama ile bir metal yuva nasıl yapılır

Metal yapı daha güvenilir ve dayanıklıdır. Gereksiz malzeme maliyetleri olmadan kendi ellerinizle üretim yapmak da kolaydır.

Gerekli Malzemeler

Bir yapı oluşturmak için aşağıdaki materyallere sahip olmalısınız:

 • metal profil;
 • metal ve sac metaller;
 • petekler ile metal ızgara (25×50 cm veya 125×25 cm);
 • çiviler;
 • Kapıdaki mandal veya kancalar.
Biliyor musun Yumurtanın kör ucunda, çeşitli bakterilerin yaşadığı bir hava cebi vardır. Bu nedenle, ürün depolandığı Daha iyi ve daha uzun, eğer aynı zamanda keskin bir sona sahipse.

Iş için araçlar

İşi tamamlamak için gereken araçlar:

 • pense;
 • çekiç;
 • demir testeresi.

Kendi elleriyle bir yumurta toplama ile bir metal yuva nasıl yapılır

Adım adım talimat

Inşaatın sırası:

 1. Metal bir çerçeve yapmak için (büyüklüğü belirli bir kuş cinsinin gereksinimlerini karşılamalıdır). Alt veya duvarlarda daha fazla stabilite ve güvenilirlik için, ek metal rijitlik rijitlikleri eklenir.
 2. Zeminin düzenlenmesi için 2 raf kullanılması gerekmektedir. Birincisi, tam olarak yatay olarak konumlandırılmıştır (üzerine pompayı biriktiren bir palet monte edilir) ve ikinci (alt) 10 ° ‘lik bir açı ile (yumurtaların yumurta toplama işlemine girmesine yardımcı olur). İki raf arasındaki mesafe 11 cm olmalıdır, alt raf bir oluk oluşturan katlanmış bir kenara sahip olmalıdır (derinliği yumurtanın büyüklüğünden daha büyük olmalıdır). Bunun üzerine yumurtalar hareketlerini saklama kabına devam eder.
 3. çerçeveye ekleyebilirsiniz, duvarlar ve tavan yapmak. ön duvar örgü yapılır. Bu tavuklar besleyiciler ve suluklarla (o kapının kendisinde tespit edilebilen) erişim sağlayan, hem de gerekli havalandırmayı sağlayacak.
 4. Son olarak, ön duvarda, mandal veya kanca üzerinde kapatılması gereken menteşeli bir kapı yapılır.

Katmanlar için metal katmanların video incelemesi

Tavuk yuvanın nereye yerleştirileceği daha iyi

Yuva yapıldıktan sonra uygun şekilde yerleştirilmelidir. Rostların nasıl konumlandırılacağı, katmanların bunları doğrudan kullanma arzusuna bağlıdır. Yuvaları yerleştirirken, aşağıdaki önerileri izlemelisiniz:

 • yerden zemine kadar yükseklik en az 30 cm olmalıdır;
 • yumurtlama yerleri karanlıkta yer alır ve kubbenin parçalarının, gürültüsünün ve aşırı hareketinden korunur;
 • Çıkış çubuğu, yuva girişinden yaklaşık 10 cm uzaklıkta olmalıdır, 5×2’lik bir bölüme sahip olmalıdır;
 • Bir döşeme olarak, saman veya talaş en uygunudur;
 • Soket ağının alt kısmının veya havalandırma deliklerinin yapılması arzu edilir – bu, uygun hava girişini sağlayacak ve zeminlerin erken bozulmasını önleyecektir;
 • tünelleri doğrudan duvarlara tutturmak tavsiye edilmez: bu, tasarımı daha az dayanıklı hale getirir ve kışın hızla soğur.
Önemli! Kalitatif olarak yürütülen ve konforlu roostlar sadece tavukların yumurta üretimi için önemlidir. Tasarımın sahibi kendisi için uygun olmalıdır, çünkü ev temizliğinin kalitesi ve hızı buna bağlıdır.

Basit ve uygun fiyatlı malzemelerden kolayca yumurta toplama ve odayı temizleme işlemlerini kolaylaştıracak rahat yuvalama odaları oluşturabilirsiniz. Asıl mesele, üretim teknolojisine bağlı kalmak ve kümenizin büyüklüğüne ve orada yaşayan kuş sayısına bağlı olarak gerekli tüm hesaplamaları yapmaktır.

Yumurta ile tavuk yumurtlamak için yuvalar: video

Yumurtalı yuvaların yorumları

Tavuk yumurtanın zaten bulunduğu yere koşar. Bu amaçla yuvaya kukla bir yumurta konur. Bir plastik kukla, hatıra boyama için tahta bir yumurta ve hatta büyük bir çakıl taşı da uygundur. Kuklanın deliğe yuvarlanmaması için, kukla üzerine monte edilen metal göze sokulan bir tel ile halının üzerine sabitlenebilir. Şey, öyle bir şey.
ayı
https://fermer.ru/comment/1077261765#comment-1077261765
Yuvanın alt kısmına, arka duvara eğimli bir arka planım var, arka duvarı 6-7 cm’nin altından bir yumurta yuvarlamak. Yumurtalar yuvalardan çıkar, topla. Bir problem – yumurta mikro çatlaklar vardı, tavuktan düştüğünde kırık olduğunu karar verdi. Her zamanki yuvadaki saman yataklarını sermek zorunda kaldım. Belki de tavuklar gençti – 5m-ts.
hoz12
http://www.pticevody.ru/t1901p50-topic#399192
Yuvalar yumurta toplama işlemiyle yapılırsa, biyotil yüzeyine kaymış taze yumurtalar (örneğin küllerde kül için) iki hafta boyunca taze olarak kabul edilir.

Yumurtalar yuvada kalırsa, tavuklar çok çabuk akıllı olurlar, saymayı öğrenirler ve sıcaklıkta uyanış içgüdüleri içlerinde uyanırlar. Bir haşlanmış yumurta, ah, …

Medoedka
http://www.fermer.by/topic/29209-yajtsesbornik/?p=327153


Loading...