Kendi ellerinizi kazlar ve ördekler için bir gölet nasıl yapılır

Ördekler için gölet

Çiftlikte kazlar ve ördekler bulunan pek çok insan, evin veya bahçenin yakınında küçük bir göletin yokluğuyla yüz yüze geldi.

Kazlar ve ördekler su kuşlarıdır, ancak göletsiz yaşayabilirler.

Böylesine doğal küçük bir gölün varlığı, kuşların genel durumunu olumlu yönde etkileyebilir.

Ayrıca, gün boyunca yüzebilen kazlar ve ördekler daha az olacak ve onlar için yiyeceklerden tasarruf edecekler.

Bu gölet nasıl yapılır? Bu çok basit. Ve bu prosedür çok büyük finansal maliyetler gerektirmez.

Gerekli tüm hesaplamalar aşağıda açıklanmıştır.

Kazlar ve ördekler suya sürekli erişirse, bu onların gelişmesinde büyük rol oynayacaktır.

Açık su, kuşların tüylerinde yaşayabilen çeşitli parazitlere karşı mükemmel bir koruyucu (örneğin, puhopeeroidy). Dışarıda sıcak olduğunda, kuşlar göletlerde yüzerek vücutlarını serinletebilir.

Hala onun bahçesinde topraklarında suyun böyle bir vücut yapmak istemiyorum ve yakın küçük bir göl ise, onlar serbest aralığında olan, özellikle oraya yüzmeye gitmek kuşları öğretmek mümkündür.

Evinizin yakınındaysa doğal bir gölet kullanabilirsiniz.

Gölgede gölet için bir yer seçmeniz tavsiye edilir, bu sayede su özellikle yaz aylarında çok çabuk buharlaşmaz. Ağaçlardan yaprakların düşmemesi de istenir, çünkü çeşitli parazit türleri geliştirebilirler.

Malzemeyle ilgili olarak, bunların en basit olanı geleneksel bir polietilen filmdir. Her durumda, büyük, derin bir çukur kazmanız gerekir. İşte “Daha iyi, daha iyi” ilkesi.

Bu deliğin alt kısmı polietilen ile gönderilmelidir., filmi yanlara sabitleyin ve bu tuhaf tanka su doldurun. Bir delik kazmak için ihtiyacınız olan özel bir plastik kalıp da satın alabilirsiniz. Ama bu durumlarda olacak erik sorunu.

Kuşlar sürekli olarak suya su getirecek ve bu da göletin ciddi şekilde kirlenmesine neden olacaktır. Su da aşırı derecede hoş olmayan bir koku yaratarak faul yapabilir. Suyu değiştirmek için çukurdan ya da rezervuardan dışarı atmak için çok fazla enerji harcamalısınız.

Suyun boşaltılması hakkında mutlaka düşünmek gerekir

Ama en uygun ve aynı zamanda ses seçeneği var. Böyle bir plan için bir havuz oluşturmak için, tercihen bir düz dip ile bir çukur kazmanız gerekir.

Tabanın alt kısmına daha fazla taş atmanız gerekir, bu da armatürü koymalıdır.

Taşlar çok küçük olmamalıdır, her birinin boyutu 6 – 7 cm çapında olmalıdır. Bir armatür olarak, kazılmış çukurun boyutlarına kesilmesi gereken pencereler için eski ızgaraları kullanabilirsiniz.

Gelecekteki gölet yakınındaki lavabonun geleceği için, bir drenaj deliği kazmak veya mevcut çukur kullanmak gerekir. Altta, boşaltma çukuruna eski suya dokunarak gerçekleşecek bir borunun kurulması gerekir.

Suyu sadece musluk açarak istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ancak hala bir dren takmak istemiyorsa, su her zaman bir pompa ile değiştirilebilir. Daha sonra betonlama işlemini takip eder.

Ayrıca kazların en iyi cinsi hakkında okumak ilginç

Gölet yakınında bitki dikebilirsiniz

İlk olarak, betonun dibi doldurması ve zeminin kurumasından sonra – duvarlar. Suyun zararlı etkilerinden olabildiğince korunmak için gelecekteki rezervuarın tüm yüzeylerinin bir astar ile kaplanması arzu edilir.

Malzemelerin kalitesi çok kötü olmamalıdır, çünkü şiddetli donlardan dolayı betonda çatlaklar meydana gelebilir ve bu da tüm yapının tahrip olmasına neden olabilir. Istenirse, yapabilirsiniz alt ve duvarları malzeme ile örtün daha estetik bir görünüm için.

Tüm materyaller yeterince kuruduğunda, gölete güvenli bir şekilde su dökebilir ve oradaki kuşları fırlatabilirsiniz. Bu küçük gölün yakınında, kuşların yiyeceklerini koparacakları ve tüketecekleri çeşitli çalılar, yeşillikler dikebilirsiniz.

Bu gölün suyu bahçeniz için gübreler olarak kullanılabilir. Göldeki sıvının kirlendiği için değiştirilmesi gerekir, ancak bu süreci çok fazla geciktirmeyin, çünkü suda bakteriler gelişmesi için uygun bir ortam yaratılır.

Kuşlarda bir rezervuarın varlığı pozitif olarak gösterilecektir.

Kuşların yüzebileceği küçük gölü, kazların ve ördeklerin doğurganlığını olumlu yönde etkileyecektir.

Genç daha hızlı ve daha uyumlu bir şekilde gelişecektir.

Kuşların kendi elleriyle bir gölet yapmanın ilk bakışta göründüğü kadar zor olmadığı anlaşıldı.

Sadece böyle bir su rezervuarının varlığının sadece iyi olan için yaşayan canlılarınıza gideceğini unutmayın.

Çalışmalarınızda iyi şanslar.