Kavak siyahı: yarar ve zarar, reçete uygulaması

Siyah kavak tomurcuklarıHalkı “saz” olarak adlandırılan siyah bir kavak, her şeyi bilir. Ancak bu ağacın tıbbi özellikleri hakkında çok az şey bilinmektedir. Ancak, sadece halk hekimleri değil, resmi tıp ve eczacılar da antiseptik, sedatif, anti-inflamatuar, antifungal ve antipiretik etkileri hakkında konuşmaktadırlar.

Kavak hakkında ne kadar özel olan, iksiri ne zaman uygulayacağınız ve ne gibi yararlı özelliklere sahip olduğu – makaledeki tüm bunları tartışacağız.

Kimyasal bileşimi

Fitoterapistler en yararlı olanları söylüyorlar. tomurcukları tomurcukları, halk hekimliğinde reçeteler olmasına rağmen, içerdiği maddeler kabuk ve yapraklarıdır. Ancak bitkinin iyileştirici özelliklerinden bahsetmeden önce, ne yaptıklarını öğreneceğiz.
Siyah kavak
Laboratuarda bilim adamları, kavak siyahının yapraklarının alkaloid, tanen, fenolkarbonik asit, terpen ve karotenoidlerin önemli rezervlerini içerdiğini bulmuşlardır. Kortekste Flavonoidler ve hidrokarbonlar hakimdir. Bileşiminde bir böbrek ve uçucu yağlar fenolglikozidy, tanik ve reçineli maddeler, şalisin, gallik ve malik asit, C vitamini, populina, Krisin ve lökoantosiyaninler birikir.

Biliyor musun Orman yöneticileri kavak ağacını takdir ediyor. Bir yüzyıl verecek meşe ve çam dikim olarak ormanın tek hektar dan 20 yıl içinde birçok ucuz ve uygun ahşap malzemeyi toplamak mümkündü.

Şifa özellikleri

siyah kavak kabartmak alerjisi var birçok insanın öfke rağmen, botanik bizim enlemlerde en yararlı ağaçların listesinde katabilmek. Bu konum, bitkinin tüm kısımlarının insan vücudu üzerindeki geniş bir etki alanına bağlıdır.
Kavak siyahının iyileştirici özellikleri
Karmaşık bir ilişkide, kır çiçeği bileşenlerinin sahip olduğu: bakterisidal, diüretik, yatıştırıcı, analjezik, büzücü, yara iyileştirici ve anti-enflamatuar etki.

Biliyor musun Siyah kavak yaprakları sanayide, dermatolojik ürünlerin yanı sıra sarı kumaşların renklendirilmesi için kullanılmaktadır. Ağaç kabuğu çağdaşlarından olta balıkçılığı yapar.

Tıbbi hammaddelerin hazırlanması sürecinde, bitkinin aktif bileşenleri sürekli bir fiziko-kimyasal reaksiyon zinciri oluştururlar. etkili antiseptik. Bu nedenle çaylar, çay, kavak, merhemler gelen ekstreleri solunum yolu hastalıkları, bronşit, öksürük, pürülan anjinin tedavisinde kullanılmaktadır. Fitoterapistler, enflamatuar süreçlerin ortadan kaldırılmasını yüzde 40 oranında hızlandıran bu halk ilaçları olduğuna inanırlar.

tedavi edici özellikleri hakkında bilgi almak için önerilen ve ham ağaç malzemeleri kullanır: basswood, akçaağaç, söğüt, akasya, dağ kül, kiraz, mazı ağacı, defne, kestane.

Karidesler baş ağrısından kurtulmaya yardımcı olur, karaciğer kolikisini rahatlatır (özellikle ilaç tedavisinin kontrendike olduğu durumlarda), çocuklarda ateşi azaltır. Böbrek temelli iksir ağacının dıştan uygulanması, çeşitli dermatitlerle baş etmede yardımcı olur, kaşıntıyı hafifletir, derin ve zayıf iyileşen yaraları sıkılaştırır. Dahası, böyle bir ilaç sistit, sindirim sistemi rahatsızlıkları, gaz ve kolitlerde çok etkilidir.
Kavak siyah tomurcukları
Kavak yardımı ile iyileşebilir hatta depresyon, uykusuzluk ve sinirsel yorgunluk duygusal durumunu iyileştirir. Ayrıca benzer tentürler ve et suyu artrit, nevralji ve hemoroid ile yardımcı olur.

Biliyor musun Eczacılar XIX yy aşırı cinsel uyarılmayı ile başa çıkmak için yardımcı olur yaprak ve tomurcukları kavak yatıştırıcı özü gelen oluşturmak başardı.

Geleneksel tıp, habis tümörlerin, tüberkülozun, furunkülozun, yanıkların ve hatta alopesinin tedavisinde siyah kavaktan gelen fonları önerir. Bitkinin kabuğundan yapılan süslemelerle saçların düzenli olarak durulanması saç tellerinin güçlendirilmesine ve sebore karşı korunmaya yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Eczacılık ürünleri

Şimdi sadece siyah kavakların iyileştirici özelliklerini öğrendiyseniz, hasat mevsimi sona erdiğinde, endişelenmeyin. Şifa İksiri herhangi bir eczanede sınırsız miktarda mevcuttur.

Siyah kavak tentürüNe ve nasıl tedavi edeceğinize bağlı olarak kavak tomurcukları, tentürler, fito-balsamlar, sıvı özler seçin.

Genellikle böbrekler farklı ambalajlarda polietilen veya karton paketler halinde satılmaktadır.

Siyah kavak tomurcukları tentürü 100-250 ml cam şişelerde satılmaktadır. Bazı üreticiler bunu huş tomurcukları ve diğer bitkisel ilaçlarla birleştirir.

Önemli! Enflamatuar süreçlerde sedatif tedavinin terapötik etkisi 4-8 gün içinde ortaya çıkar.

Ayrıca eczane aralığında da kokulu özü dayalı bir ilaç “Adenon” var. Prostat adenomunu tedavi etmek ve önlemek için atandı. Bu doğrultuda, kavak ekstraktına sahip fitosil ve fito-mumlar etkilidir. Hemoroid ve iyi huylu prostat hiperplazisi için önerilmektedir.

Böbrekler için bir özel bulabilirsiniz. fitobalzam, kavak üzerine kurulu. Buna ek olarak, bu doğal ilaçların fiyatı, yabancı parça yerine kıyasla, düşük gelirli insanlar için bile kullanılabilir. 100 g böbrekler için 50-200 UAH içinde 35-50 UAH ve 200 ml balsam veya tentür için ödeme yapmak zorundadır.

Geleneksel tıp tıbbi özellikleri çalılar kullanımı hakkında daha fazla bilgi: ahududu, mürverdeki, kalça, alıç, karamuk karadiken, fındık, ebegümeci, iğde gümüş, gumi yükseldi.

Tıbbi hammaddelerin hazırlanması ve saklanması

Hammaddelerin toplanması süreci, diğer tıbbi bitkilerin toplanmasından farklıdır, çünkü dalların kesilmesini gerektirir. Genellikle bu ağaçların devasa bir şekilde kesilmesiyle oluşur.
Kavak tomurcukları
Siyah kavak yaprak döken tomurcukları, uzun konik şekil, yeşilimsi veya sarı-kahverengi renk, özel reçineli aroma ve acı tadı ile karakterizedir. Nisan ayında görünürler. İnek ve yeşillik, büyüme mevsiminin zirvesinde toplanır.

Önemli! Kavak tomurcuklarına iyi gelirseniz, dalları kestikten birkaç saat sonra koleksiyonlarına devam edin.

Satın alma şu şekilde gerçekleştirilir: küçük dallar keskin bir demir testeresi ile kesilir, daha sonra değerli materyalleri elle keserler. Böbreklerin sert yüzeyi ellere zarar verebileceğinden, iş eldivenlerinde olmalıdır.

Daha sonra hammaddeler kurutma. Kavak tomurcukları kurutma sırasında yayılmalıdır yarım santimetre katman. Aksi halde, siyaha dönecekler ve iyileştirici güçlerini kaybedecekler.

Evde, bu tozlu yollardan, geniş bir karton tabaka veya iyi havalandırılan bir yerde bir kumaş kanadı uzerinden yapılır. Bunun için ideal seçenek tavan arası. Yağmurlu, yağışlı havalarda alternatif olarak bir elektrikli kurutucu kullanılabilir. Bu durumda, sıcaklık zamanlayıcısı 35 ° olarak ayarlanır. Bu seçenek çok daha az zaman alır, ancak maliyeti daha fazladır.
Siyah kavak tomurcukları
Doğal kuruturken, iş parçasını ziyaret etmeyi ve her 2-3 saatte bir çevirmeyi unutmayın, aksi halde kalın tomurcuklar küflenir ve kaybolur. Birkaç gün içinde malzeme paketleme için hazır olacak. Doku poşetlerine doldurun ve kuru, iyi havalandırılmış bir yerde katlayın. Bu formda kara kavak tomurcukları 2 yıl boyunca iyileşme özelliklerini kaybetmez.

Önemli! Hammaddeyi hasat ederken, yaprak tomurcuklarını çiçek tomurcukları ile karıştırmayın. İkincisi herhangi bir değeri temsil etmez ve büyüktür. Kural olarak, küçük pullu yapraklarda bulunurlar.

Geleneksel tıp tarifleri

Halk şifacılar, brotlar, merhemler, infüzyonlar, kompresler, ekstraktlar şeklinde birçok poplar terapi çeşitliliği sunarlar.

en akut solunum yolu enfeksiyonları, soğuk algınlığı, bronşit, pürülan anjina ve gut günde üç kez, sedeföz böbreğin yarım bardak infüzyonunu almak için tavsiyede bulunun. Doğranmış hammaddelerin 1 çorba kaşığı ve yarım litre kaynar sudan bir ilaç hazırlandı. Ondan 2 saat sonra iksiri içebilirsiniz, infüze edilir. Bunu almadan önce, zorlamak için arzu edilir.

soğuk algınlığı için, geleneksel tıp papatya, hindistan cevizi, kakule, anemon, papatya, mine çiçeği, adaçayı, yonca, soğan, nard kullanılmasını önermektedir.

Stresi rahatlatmak sinir sisteminin çalışmasını kurmak, ve ayrıca kavak kaynatma ile uykusuzluk kurtulmak. Bunu yapmak için 2 çay kaşığı ince kıyılmış yaprak tomurcuğuna ve 400 gram kaynar suya ihtiyacınız vardır.
Siyah kavak tomurcukları infüzyonu
Tüm bileşenleri bağladıktan sonra, iksiri 15 dakika kısık ateşte tutun, ardından ısrar etmek için etrafını sarın. Birkaç saat sonra (tamamen soğuduktan sonra) süzün ve sıvıyı 3 doza bölerek alın. Yemekle birlikte böyle bir yemek içmek tavsiye edilir. Tıbbın günlük normu 150 g’ı geçmemelidir.

prostatit 2 tatlı kaşığı ezilmiş hammadde ve 200 gr kaynamış su ile infüzyonla tedavi edilir. Tüm bileşenler yaklaşık 3 saat boyunca ısrar edildikten sonra kaynama noktasına getirilir. Günde üç kez yemeklerden önce filtrelenmiş içecek 2 yemek kaşığı tüketin.

Prostatit momordika avize, Çimen, Chabrov, Leuzea Alokaziya, arı poleni fon geçerlidir.

en sistit, prostat adenomu, üretrit fitoterapistlere, 60 gram kuru çökeltme böbreği ve 200 ml kaynar sudan oluşan bir çeyrek fincan su içmesi tavsiye edilir. Bir termos şişesinde ilaç hazırlamak daha iyidir. Bir saat sonra, infüze edildiğinde, yemeklerden yarım saat önce bu dozajda kullanmak için zorlanma ve üç kez.
Bu bakım ve tentürler saç bakımında çok etkilidir. Önceden ısıtılmış küratif sıvı, yıkandıktan sonra bukleleri durulayabilir veya köklerine ovurabilir.

Harici kullanım için kompresler, losyon merhemleri ve balsamlar kullanılır. Doğaçlama maddelerden üretilmiştir: herhangi bir hayvansal yağ, ezilmiş (toza) böbrek ve bal. Bileşenlerin oranı 1: 1: 0.5’tir.
Kara kavak böbreklerinden ilaç

Zarar ve yan etkiler

Kavak siyah hiç agresif değil, ama Gebelikte ve sindirim organlarının kronik hastalıklarında kontrendikedir. Fitoterapötiklerin tavsiyelerini ihmal ederseniz, bu dozajları ihlal ederseniz, ciddi komplikasyonlar ve gastrointestinal sistemin disfonksiyonu ortaya çıkabilir. Bir yatıştırıcı tedaviden sonra zayıf ve genel bir rahatsızlık hissederseniz, ilacı birkaç gün boyunca kullanmayı bırakın. Ve doktorunuza danışmayı unutma. Sonuçta, iyi niyetler incinebilir.

Birçok insan, sadece çiçeklenme döneminde saz ağacını hatırlar, her yerde kabarıklıktan şikayet eder. Ancak, uzmanlara göre, bu öfkeler tamamen mantıksızdır, çünkü aslında bu ağacın tüyleri kendileri tarafından alerjen değildir. Onların tek kusuru, diğer çiçekli bitkilerin parçacıklarını kendi içlerinde biriktirip, her yere yaymalarıdır. Ancak, ortaya çıktığı gibi, bu zarar bir kişi için önemli bir fayda ile telafi edilir.


Loading...