Kadının vücudu için persimmons kullanım ve faydaları özellikleri

trabzon hurması
Kadın bedeni üzerindeki etki persimmonu çok büyüktür: meyveler gıdalar için kullanılır, tıbbi amaçlar için kullanılır, kozmetolojide ve kilo vermede kullanılır. Bu belirsiz ürünün özelliklerini, bileşimini, kullanım özelliklerini ve uygulamasını göz önünde bulundurun.

Tanım ve özellikler

Trabzon hurması, subtropiklerden parlak turuncu meyveler olarak adlandırılır. Çeşitleri, çeşitliliğine bağlı olarak, kabuğun rengi gibi olabilir ve yumuşak kremsi veya yeşilimsi bir renktedir. Çileklerin büyüklükleri ve şekilleri de değişmektedir: büyük sulu meyvelerden düz meyvelere, sertliğe göre elmaya benzer. Olgun durumda çoğu çeşit tatlı, tat hoş. trabzon hurması

Biliyor musun Latince, persimmonun bilimsel adı “tanrıların yiyeceği” gibi geliyor.

Hurmaların bileşimi

Meyvenin% 81.5’i su,% 18,5’i protein, karbonhidrat, diyet lifi ve tanen içerir. Meyve içindeki glikoz ve fruktoz hemen hemen eşittir.

Bir persimmonun ne kadar yararlı olduğunu ve evinizde bir persimmonun nasıl büyüyeceğini de okuyun.

vitaminler

Trabzon hurması, vitamin içeriğindeki liderlerden biridir. Şunları içerir:

 • C vitamini;
 • A vitamini;
 • P vitamini;
 • vitaminler B1, B2, B3;
 • provitamin A.

Madeni maddeler

Portakal meyveleri ve çeşitli elementlerin içeriği daha az değildir. 100 gram zenginleştirilmiştir:

 • potasyum (15 mg);
 • kalsiyum (55 mg);
 • fosfor (2.5 mg);
 • sodyum (127 mg);
 • magnezyum (42 mg);
 • demir,
 • iyot;
 • kobalt;
 • nikel;
 • asitler (malik ve sitrik).

trabzon hurması

100 g başına kalorik içerik

100 gr persimmon 63 kalori içerir. Ortalama meyve ağırlığı yaklaşık 300 gramdır.

BZU oranı

proteinler 0.5 g
yağlar 0,3 g
karbonhidratlar 15,3 g
Kadın sağlığı için kartopu, havuç, çam fıstığı ve üzüm yemek de yararlıdır.

Kadınlar için hurma yararlı özellikleri

Besin değerine ek olarak, bir persimmon kadın bedenine çok fazla fayda sağlayabilir. Kompozisyonunda beta-karoten, doğal yumuşaklığını koruyarak, cilt durumu üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir. Olgun meyvelerde bulunan vitaminler iyi bir görüş sağlar, bağışıklığı arttırır ve kanser hücrelerinin oluşumunu önler.

Biliyor musun Her zamanki persimmon ve “Korolek” çeşidi aynı ağacın meyveleridir, sadece “Korolek” erkek tozlaşan çiçeklerden yetişir.

Trabzon hurması meyve – doğal antiseptik, onlar hafif bakterisidal etkiye sahiptirler ve onların kompozisyonda iyot ana bağlantı dişi hormon sistemidir tiroid bezi, geliştirir.

Ayrıca bu dut:

 • çalışma kapasitesini artırır;
 • bir tonik oyunculuk etkisine sahiptir;
 • hafif bir yatıştırıcı etkiye sahiptir;
 • çalışma kapasitesini arttırır.

Kadınlar, kardiyovasküler ve üreme sistemlerinin yanı sıra varisler ve anemi hastalıklarını önlemek için meyveleri kullanabilirler. İçlerindeki C vitamini içeriği, soğuk algınlığı ile mücadelede mükemmel bir yardımcıdır.

Bilgi meyvenin yararlı özellikleri hakkında daha fazla: incir, kumkuat, ananas guava, longan, muşmula, başını sallar, guava, ananas, papaya, liçi, Arbutus, Jost, goji, dut, kiraz, çilek, ahududu, kuşüzümü (kırmızı, beyaz, siyah) erik, kiraz, erik, nektarin, şeftali, kayısı, armut, mandalina elma.

Kullanım özellikleri

Bir kadının hayatının tüm dönemleri, bu tür meyveler eşit derecede faydalı olacaktır. Onlara ana üzerinde dursun.

Hamilelikte

Uzmanlar hamilelikte kullanmak için persimmon öneririz. Sadece mineral maddelerdeki kadınların artan ihtiyaçlarını karşılamakla kalmaz, aynı zamanda bebeğin iskeletinin gelişimini de niteliksel olarak etkiler. trabzon hurması

Biliyor musun Dünyada Persimmon cinsinin 725 türü vardır.

çocuk doğurma sırasında bir kadın ödem problemle karşılaşırsa, bu dut ayrıca vücuttan toksinlerin ortadan kaldırmak için yardımcı olan mükemmel doğal diüretik vardır.

HS ile

Emziren hurma, belirsiz bir ürün olarak kabul edildiğinde. Bir yandan, yararlı maddeler açısından zengindir, diğer yandan da bebek için ciddi bir alerjen olabilir. Bu ikilemi çözmek için, sadece yavaş yavaş çocuğun anne-babalarının rasyonuna çilekleri sokmak, çocuğun tepkisini dikkatle izlemek mümkündür.
trabzon hurması

Özel durumlarda

Bu hastalıklar için Persimmon’a özel bir tutum gereklidir:

 1. pankreatit. Remisyon sırasında, ciltsiz persimmons kullanımına izin verilir. Akut dönemde, terk edilmelidir: yüksek şeker içeriği pankreas üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir.
 2. gastrit. Sindirim sistemindeki problemleri olan insanlar, sert ve uzun sindirildikleri için, bu türden yenen çilek miktarını sınırlandırmalıdır. Aşındırıcı gastrit ve mide ülseri ile yasaklanmıştır.
 3. diyabet. Diyabetiklerin meyveyi yavaş yavaş diyete sokması gerekir, 50 g’den başlayarak, kandaki şeker seviyesini ölçmek gerekir.
 4. Kilo kaybı. Böğürtlen büyük miktarda lif içerir ve kilo verdiğinde vücudu iyi destekler, hızlı karbonhidrat kaynağı olarak bir çerez olarak kullanılması önerilir.
Önemli! Hurmaların gastrointestinal sistem üzerindeki etkisini azaltmak için, meyvenin dondurulup, kullanılmadan önce çözülmesi veya kuru halde yemesi tavsiye edilir.

Zarar ve kontrendikasyonlar

Meyvelerin en büyük tehlikesi, içerdikleri şeker ve tanenlerdir. Kontrendikedirler:

 • bir mide ülseri ile;
 • postoperatif dönemde;
 • idrar sistemi hastalıkları ile;
 • yapışkan hastalık ile;
 • kronik kabızlık ile.

trabzon hurması
Daha önce persimmons denememiş olan insanlar, küçük porsiyonlarla başlamalıdır: nadir durumlarda, bağırsak tıkanıklığına neden olabilir.

Ürün için seçim kuralları ve saklama koşulları

Kaliteli olgun bir meyvenin ana özellikleri şunlardır:

 • kenarlarda koyu lekelerin olmaması;
 • parlak doymuş cilt rengi;
 • kuru koşu tahtası;
 • koyu yeşil yaprakları.
Önemli! Olgunlaşmamış persimmon kullanımı sağlık için çok tehlikelidir.

Satın alınan meyveler, buzdolabında 2-3 ay boyunca 0 ° C ila + 6 ° C arasında saklanır. Bu periyodu uzatmak gerekirse, sonraki hasata kadar donmuş halde durabilirler.

Yeşil bir meyve seçtiyseniz ne yapmalısınız?

Olgunlaşmamış bir persimmon, içindeki tanenin büyük içeriği nedeniyle ağzını “örer”, yemek imkansızdır, fakat meyveleri evde olgunlaştırmanın iki yolu vardır:

 1. Yeşil meyveleri birkaç gün buzdolabına koyun. Çözdürüldükten sonra meyveler yumuşak ve tatlı olur.
 2. Olgunlaşmamış meyveleri muzla birlikte bir torbaya koyun ve sıkıca sıkın. Ertesi gün onlar tart olmayacaklar.

Persimmons ile kilo nasıl verilir

Trabzon hurması, yüksek şeker içeriğine rağmen düşük glisemik indeksine ve ayrıca diüretik etkisine sahip olması nedeniyle beslenme uzmanlarına düşkün oldu. Meyveler, Montignac için bir diyete uygun ve kendi diyetlerini yapanların IBJ’in günlük dengesine mükemmel bir şekilde uyan “Kremlin diyeti” nde yer almaktadır.

Bu tür meyveler yardımıyla kilo vermenin en yaygın çeşidi mono diyettir. Üst üste üç gün boyunca sadece onlar tarafından yiyebilirsiniz. Bu süre zarfında şekersiz çay ve kahve içilmesine de izin verilir.

Önemli! Bir persimmonun mono diyetinin süt kullanmak kesinlikle yasaktır.

İkinci seçenek, düşük kalorili bir diyettir. 7 meyveye ek olarak, gün boyunca yemeye de izin verilir:

 • süzme peynir% 5 (200 g’a kadar);
 • haşlanmış yumurta (1 adet);
 • yağsız sebze salatası;
 • sebze güveç;
 • çavdar ekmeği (1-2 adet).

Bu tür diyetlere her 2 ayda bir defadan fazla oturamazsınız.

Trabzon hurması ve kadın güzelliği

Dış uygulama ile, meyveler şişkinliği gidermek ve gözenekleri daraltma özelliğine sahiptir. Yaşlanmaya karşı mücadelede iyi yardımcı olurlar, yüzünü tazeler ve canlandırırlar, saçlar elastikiyet ile eklenir ve çevrenin zararlı etkilerinden korunur.

Maske ayrıca kabak, porselen ve ıspanak ile yapılabilir.

Yüz maskeleri

Hurma maskeleri çok etkilidir ve yaş sınırlaması yoktur. En popüler olan aşağıdaki tariflerdir:

 1. Temizlik maskesi. Orta meyvenin eti herhangi bir narenciye suyu bir çay kaşığı eklenmesi ile bir bardak votka dökün. Tentür, bir hafta boyunca karanlık ve serin bir yerde tutulur, daha sonra steril bir kaba süzülür. Bu çare içinde ıslatılmış bir peçete, yüze 10 dakika boyunca yüze uygulanır.
 2. Nemlendirici maske Eşit oranlarda, bir mutfak robotu kullanarak persimmon, elma, armut ve muz birleştirir. Bir meyve kokteyline, bir çay kaşığı doğal yoğurt ekleyin. Karışım 15 dakika yüze uygulanır, daha sonra hafifçe ılık su ile yıkanır.
 3. Kaldırma maskesi Yüz ve boyunda, nişasta ve persimmons 1: 1 karışımı uygulayın. Katman kuruduktan sonra, bir sonraki uygulayın. “Yenile” maskesi 15-20 dakika olmalı ve sonra su ile durulayın, yüzünü parmaklarıyla hafifçe masaj yapın.

Saç tarifi

Meyvelerin yardımıyla balsam ve saç maskeleri yapabilirsiniz:

 1. Kıvırcık saçlardan balsam. 30 gram maya ılık suda ıslatılır. Köpürdüklerinde, 2 tane hurma meyvesi, 1 avokado ve 8 damla argan yağı ile karıştırılırlar. Başı yıkadıktan sonra, karışım saçın tamamı boyunca 5 dakika boyunca uygulanır, bundan sonra yıkanır.
 2. Saç hızla griye döner ve sürekli boyamak zorunda kalırlarsa, restorasyonda özel bir maske yardımcı olacaktır. 2 adet yumurta sarısı, bir hurma hurması ile çırpın. Karakteristik köpük yükseldiğinde, karışıma 15 ml hindistancevizi yağı eklenir. Maske saça uygulanır ve lastik kapağa konur. Onunla kalış süresi sınırsız.
Önemli! Bitmiş balsam, kullanmadan önce kısımları ısındığında buzdolabında saklanır.

trabzon hurması
Trabzon hurması, dış ve iç sağlığın korunmasında kadınların en iyi doğal yardımcılarından biridir. Hasat mevsimi çok uzun değil, bu yüzden bu meyvenin maksimum avantajını almayı denemelisiniz, fakat aşırıya kaçmayın.


Loading...