İnsektisit “Komutan”: ilacın kullanımı için talimatlar

komodor
İyi bir hasat yapmak için, bazen sadece bitkilerin dikimi ve bakımıyla ilgili tüm kurallara uymak yeterli değildir. Çoğunlukla zararlıların yok edilmesi için çeşitli müstahzarların yardımı olmadan yapamaz. Bu makalede size “Komutan” – birçok bahçe ve bahçe zararlıları ile mükemmel bir şekilde başa çıkabilen etkili bir insektisit hakkında bilgi verilecektir.

“Komutan” – sistemik insektisit tanımı

İlaç “Komutan” Çeşitli çiğneme ve emme zararlı sebze ve bahçe bitkileri mücadele etmeye yönelik bir temas-bağırsak insektisit sistemik aksiyon sınıfı hlornikotinilovyh olduğu – yaprak bitleri, Thrips, madencilik, tel kurtları, Colorado patates böceği, tahıl psyllites, böcek, beyaz sinekçik, pervane ve diğer böcekler uçar.

komodor
zararlıları “Kumanda” Hazırlanması olarak, ekinler üzerinde böceklerin erişkin ve larvalarına karşı etkinlik yüksek derecede ekonomik bir akış alanı ile karakterize edilen tohumları ya da yumruları toprak uygulamasını, hem de uygulama, püskürtme, bitki zararlıları öldürür. İlaç – suda çözünebilir konsantre, farklı sıcaklıklarda haşerelere karşı yararlı bir performans muhafaza etme yeteneği ile karakterize edilen 4, 10, 20 ve 100 ml’lik uygun bir ambalaj içinde paketlenir.

Önemli! “Komutan” ilacın koruyucu etkisi 15-30 gün boyunca korunur ve ortamın zararlılarına ve hava koşullarına bağlıdır.

“Komutan” bitkilerde nasıl çalışır, ilacın aktif maddesi

İşlemden sonra, ilaç, bitkilerin yaprakları ve kökleri, zararlı ya da topikal olarak etken maddenin vejetatif ile temas böceğin vücuda nüfuz saplar tarafından emilir, sinir sisteminin normal çalışmasının bloke edilerek takip edilerek ve bu haşerenin hareketsiz kılarak ve daha sonra yok olmasına neden olmaktadır. Anlamı “Komutan” Kolorado patates böceği ve diğer zararlılardan onların tarlaları arındırmak için bir şekilde benzersiz hale aktif maddeye böcekler organizmaların direncini neden olmaz.

püskürtme Aktif madde “Komutan” – güçlü bir organik zehirli imidacloprid, ilacın aktif aktif madde konsantrasyonu – 200 g / 1 litre. Zararlıların vücudundaki imidaklopridin penetrasyonundan sonra, sinir sinyallerinin iletilmesindeki bozukluklar başlar, böcek konvülsiyonlara girer, ardından felç oluşur ve zararlılar ölür. Bir kaç saat içinde işlenmiş bir alanda, çeşitli zararlıların popülasyonu yok edilecek, böylece kültürel tarlaları temizleyecektir.

İlaç “Komutanı” kullanımı için talimatlar

Colorado Patates Böceği ve diğer zararlılardan gelen bu etkili ilaçla bitkileri işlemek için rüzgârsız sabah veya akşam saatlerinde gereklidir. İlaç kullanımdan hemen önce suda çözülür ve her kültür için konsantrasyon korunur. Colorado böceği ve diğer haşerelerden “Komutanı” ilacın kullanımı için talimatlara uygun olarak kullanın. Her bitki türünü işlemek için nasıl tavsiye edildiği daha ayrıntılı olarak düşünelim.

Patateslerin işlenmesi

Çoğu zaman, “Komutan” patatesleri dikimden önce patates yumrularını tedavi etmek için bir araç olarak ve ayrıca karasal bitki kısımlarını püskürtmek için bir araç olarak işlemek için kullanılır. Dikimden önce Colorado böceğinden gelen patates “Komutanı” nın işlenmesi, patates haşerelerinin bu haşere tarafından imha edilme olasılığını önemli ölçüde azaltır.
patates

Birçok bahçıvanın, dikimden önce patatesleri “Komutan” ile nasıl işleyeceğine dair soruları vardır ve bu çok basit bir süreçtir. Önce 2 ml “Komutan” ve 10 litre sudan bir çözelti hazırlayın, tohum patates yumruları bir katmanda yatay bir yüzey üzerine serilir, hazırlanan çözelti ile püskürtülebilir ve kurutulur. Tamamen kuruduktan sonra yumrular çevrilir ve tekrar kurutularak tekrar işlenir – patateslerin önceden ekim işlemi biter, tohum ekime hazırdır. Ortalama olarak, dikimden önce 100 kg patates işleme, preparatın 1,5 litre çalışma solüsyonuna ihtiyaç duyacaktır.

Yaprak bitlerinin patates ekimi hasar görürse, patates pancarı üstleri, sürgünleri ve bitkinin yaprakları, bir Colorado böceği veya wireworm ile, 10 litre su başına 2 ml’lik bir oranda “Komutan” solüsyonu ile muamele edilmelidir. Büyüme mevsiminde patates yataklarının bir çözelti konsantrasyonu ile işlenmesi – metrekare başına 1 litre. Bu durumda bekleme süresi yaklaşık 30 gündür.

Önemli! Bitkisel ürünler, “Komutan” tarafından işlendikten sonra 20 günden daha erken tüketilmemeleri tavsiye edilir.

Salatalık ve domates nasıl tedavi edilir

İlaç thrips, yaprak bitleri, sera whitefly gibi zararlılardan salatalık ve domatesleri dindirir. Bir çözelti hazırlamak için, 5 ml ilaç 10 litre suda çözülür. “Salatalık” salatalık ve domateslerin “Komutan” tarafından işlenmesi, yetiştirme mevsiminde bitkilerin püskürtülmesiyle gerçekleştirilir, üç gün boyunca işlenen alanlarda zararlılar ölür. Çalışma solüsyonunun tüketimi 10 metrekarede 1 litre olacaktır. tarlaların m.
Domates ve salatalık

Soğan işleme

“Komutan”, yaprak bitlerinin ve yaprakların soğanlarının ekimini rahatlatacaktır, bunun için ilacın 1 ml’sini 2 litre suda çözmeniz ve damla sulama yöntemini kullanarak soğan yataklarını tedavi etmeniz gerekmektedir. Çalışma solüsyonunun tüketimi 10 metrekarede 1 litre olacaktır. tarlaların m. Bu durumda bekleme süresi yaklaşık 3 hafta olacaktır.

kolza

Hazırlık kolza tohumu kvethopod, turpgiller pire, lahana yaprak bitleri gibi böceklerden kolza tohumu tarlaları temizleyecektir. Bir çözelti hazırlamak için, 5 ml ilaç 10 litre suda çözülür. Tecavüz, “Commander” tarafından, büyüme mevsiminde püskürterek işlenmelidir. Çalışma solüsyonunun tüketimi 1 hektarlık bir tarlada 0.25 litredir.

Elmaların işlenmesi “Komutan”

Elma ağaçlarının işlenmesi “Komutan” emen zararlı böcek ve meyve ağaçlarının meyve ağaçlarından kurtulacaktır. Bunun için 2 ml “Komutan” ve 5 litre sudan oluşan bir çözelti ile büyüme mevsiminde yüzlerce elma plantasyonunu püskürtmek gerekir. Bekleme süresi yaklaşık 30 gündür.
Elma ağacı

Bağlar

tabaka üzüm Phylloxera ve leafrollers yok dikkatli püskürtme üzüm yetiştirme sezonu ilaç, bu 2 ml su ve bu çözelti işlemi yüz bağ 5 L dilüe edilmesi gerekmektedir. Bu durumda bekleme süresi yaklaşık 30 gündür.

Kışlık buğday “Komutanı” tarafından işleniyor

İlaç, zararlı kaplumbağalar, tahtakuruları, tırtıllar, korsanlık, bir böcek ve yaprak bitleri gibi zararlılardan kış buğdayının tarlalarını kurtaracak. Bir çözelti hazırlamak için, 5 ml ilaç 10 litre suda çözülür. Büyüme mevsimi boyunca tarlalarını püskürterek “Komutan” buğdayı işleyin. Çalışma solüsyonunun tüketimi 1 hektarlık bir tarlada yaklaşık 0.25 litredir.

Biliyor musun “Komutan” çözümü püskürtülürken kaygan lahana yapraklarından damlayabilir. Bunu önlemek için birkaç damla şampuan eklenir.

buğday

“Komutan” ın diğer ilaçlarla uyumluluğu

“Kumanda” karıştırma kadar, bu tür “Zirkon”, “Appin” ya da “Ekstra Riba” olarak maddeler, bitki büyüme düzenleyicileri, ve böcek ve mantar öldürücüler deşarj vasıtasıyla birleştirilebilir. Bu durumda, her ilacın yararlı özellikleri azalmayacak ve etkileri etkili olacaktır. “Komutan” bir alkali reaksiyona sahip ilaçlar ile birleştirmek için kontrendikedir. Tarlalarınızın zarar görmesini önlemek için, patatesleri veya diğer bahçe veya bahçe bitkilerini işlemek için “Komutanı” birleştirmeyi planladığınız hazırlık çalışmasını dikkatlice incelemelisiniz.

Banliyö bölgesinde ilacı kullanmanın yararları

“Komutan” ın ana avantajları gibi faktörler tespit edilebilir:
püskürtme

  • haşere popülasyonları üzerindeki operasyonel etki;
  • ilacın yenilikçi formülü böceklerde direnç oluşturmaz;
  • ekim alanında uyuşturucu tüketiminin küçük normları;
  • fitotoksisite yoktur;
  • eylem spektrumu geniş, aynı anda çeşitli türlerde zararlıları yok etme yeteneğine sahiptir;
  • sıcaklık koşullarına referans olmadan kullanılabilir;
  • büyüme mevsimi boyunca izin verilen uygulama;
  • Aktif madde bitki hücrelerinde uzun süreli koruma nedeniyle, yapraklarla büyüyen genç sürgünler zararlılara karşı hazırlık ile korunacaktır.
Biliyor musun Bitkinin tüm toprak parçalarının en az üçte ikisinin dikkatli bir şekilde püskürterek püskürtülmesi haşere hasarından güvenilir bir koruma sağlayacaktır, aksi takdirde bitkinin sürgünlerinin ve yapraklarının yaklaşık% 60’ını kaybedebilirsiniz.

Güvenlik önlemleri ve depolama koşulları

Bitkilerin toprak kısımlarının yanı sıra patates yumrularının işlenmesi için “Komutan”, üçüncü tehlike sınıfına aittir ve orta derecede tehlikeli bir maddedir. İlaçla çalışmaya başlamadan önce solunum maskesi, gözlük, eldiven ve koruyucu kıyafet giymeli, yemek sırasında ve içmekle sigara içmek ve sigara içmek ve sigara içmek için toksik mikro partiküllerin girişini önlemek ve vücudun zehirlenmesi gerekir. “Komutan” ile çalışmayı tamamladıktan sonra kıyafetleri değiştirmeli, ellerinizi ve yüzünüzü bol suyla yıkayın ve ağzınızı iyice durulayın. Cildinizde ilaca bir çözüm bulursanız, hemen ılık su ve sabunla durulanması gerekir. püskürtme

İlaç arılara zararlıdır, arıların yakınındaki “Komutan” ı ve aktif nektar toplamaları sırasında ve aynı zamanda bu yararlı bal üreten işçilerin zehirlenmesini önlemek için çiçekli bitkileri tedavi etmeleri tavsiye edilmez.

“Komutan”, güneş ışığından korunan serin bir yerde, evcil hayvanların ve çocukların erişemeyeceği yerlerde, ilaç ve gıda maddelerinden uzakta depolanması önerilir. İlacın raf ömrü 36 aydır. Su ile seyreltilmiş, “Komutan” bitkileri tedavi etmek için kullanılmalıdır, hazır çözelti, etkinliği azaldıkça uzun süreli depolama için uygun değildir.


Loading...