İlaç “Acrobat MC” nasıl uygulanır: ilacın aktif madde ve etki mekanizması

«Acrobat MC»
Bu ilacın tuhaflığı onun evrenselliğindedir. Ilaç nedir «Acrobat MC», Ne zaman kullanılmalı ve uygulama için talimat ne diyor, bu makaleye daha yakından bakalım.

Biliyor musun Democritus ve Homer, ilk kez fungisitler hakkında konuştu. Tozlu külden çiçek bitkilerini zeytin tentürü ile saklamayı ve zararlılara karşı kükürt solüsyonu kullanmayı önerdiler.

Mantar ilacı “Acrobat MC”

Geç yanıklık, putrefaktif patates enfeksiyonları, alternaria, üzüm bağlarında küf, salatalık yataklarında peronosporoz gibi birçok mantar hastalığına karşı kullanılır.
sebzelerin enfeksiyonu
Kullanım talimatlarında bulunan “Acrobat MC” fungisidinin geliştiricileri, ilacın aktif maddelerine karşı dirençli olma ve mantar sporlarının dirençli popülasyonlarını baskılama kabiliyetine dikkat çekmektedir. Bu, kimyasalın benzersizliğinin sırrıdır.

Aktif madde ve etki mekanizması

İlaç, suda kolayca çözünen granül formunda satışa devam eder. Ana unsurları, Hastalık patojenleri üzerinde ölümcül bir etkiye sahip olan dimethomorf (90 g / kg) ve mankozeb (600 g / kg) ‘dır.

Böyle bir tandemde, bu maddeler bitki kültürlerinin dokularına kolayca nüfuz ederek önleyici ve iyileştirici bir etki sağlar. Patojenler üzerindeki etki onlarla temas ettiğinde ortaya çıkar.

Önemli! Patateslerin, salatalıkların ve diğer meyve ve sebze bitkilerinin kimyasal fungisitler ile püskürtülmesi çiçeklenmeden önce yapılır.

mantar ilacı “Acrobat MC”, yaprak bıçakları, meyveler ve bunların liflerinin yüzeyinde lokal ve sistemik olarak hareket eder. Muamele edilen bitkilerde, preparat uzun bir süre için yeni sporların oluşumunu bloke eder ve halihazırda mevcut olanları iyileştirir.

Mantar ilacı
Laboratuar koşullarında, bir kimyasalın etkisinin mikroskobik incelemeleri, hücresel düzeyde miselyumu yok ettiğini ortaya koymuştur. Ve her iki bileşen de aktiftir.

mankozeb önler fungal enzimlerin sentezi ve gelişimin her aşamasında dimethomorf, patojenlerin hücrelerini yok eder. Koruyucu etki iki hafta sürer.

Kullanım talimatları

Çalışma çözümü orantılı olarak hazırlanır. 5 litre suya 20 gr fungisit. Üreticilerin ilk püskürtmesinin koruyucu önlem olarak organize edilmesi tavsiye edilir.

Hastalığın belirgin belirtileri olduğunda, dezenfeksiyon hemen gerçekleştirilir ve iki hafta sonra tekrarlanır. Ayrıca, bu işlem kültürün aktif vejetatif gelişimi sırasında önemlidir.
mantar ilacı
Son tedavi uzmanları, hasat başlamadan bir ay önce planlama yapmayı tavsiye eder. Ancak, yukarıdaki kurallara uymayan ve “Acrobat MC” adlı fungisiti işlerken özel bilgi gerektiren bir dizi özel kültür var.

Önemli! Mantardal preparatları olan herhangi bir bitkinin muamelesinin alt kısmın yukarı doğru hareket ettirilmesi ile başlaması tavsiye edilir.

Üzüm tedavisi için

İlaç tüylü külden (küf) gelen asmaların önlenmesi ve tedavisi için tavsiye edilir.

Etkilenen örnekler için, üreticiler pahasına üç tedavi önerirler. 1 hektar başına 2 kg madde.
üzüm tedavisi için fungisitler
Sapların büyümesi sırasında dezenfeksiyon yapılmalıdır. Çözelti orta yoğunlukta hazırlanır – % 0.5. İşlem hasattan üç hafta önce yapılmalıdır.

Patates ve domates işlenmesi

Soya fasulyesi kültürlerin sürgünleri üzerinde fitototra veya alternaria ilk belirtileri, bu fungisit kullanılması gereklidir.

Yüz bahçe için ihtiyaç duyacağı 20 gram. Uzmanlar, büyüme mevsimi boyunca üç püskürtü öneriyorlar. Bunu yapmak için yüzde 5’lik bir çözüm hazırlayın.

Sadece patates köklerini ve domatesleri 20 gün yağmurlama sonrası.

Mantar hastalıklarıyla mücadele etmek için Topsin-M, Antrakol, Şalter, Tivit Jet, Thanos, Oxihom, Abiga-Peak, Quadrase, Hom gibi fungisitler “,” Topaz “,” Strobi “.

Soğan, salatalık, atlama için uygulama

Peronosporosa ve soğan, salatalık yatakları ve şerbetçiyi etkileyen diğer mantar hastalıklarından yüzde 4’lük bir çözümle üç tedaviye ihtiyacınız olacaktır. «Acrobat MC».
soğan işleme
Ekim dikiminde 20 g preparat kullanılır. Bir ay sonra meyve toplamaya izin verilir.

Biliyor musun Japonlar, tüm ürünlerini pestisit müstahzarları, gelişmiş ülkelerden Amerikalılar ve Avrupalılar ile tedavi ediyor – alanların sadece% 90’ı ve Çinliler -% 50’ye kadar. Ve medeniyet ne kadar yüksekse, tarım kimyasallarının toksisitesi o kadar düşük olur. Sadece gelişen güçler son derece zehirli fumigantlar kullanır.

Pancar işleme

Peronospoze şeker pancarı ile etkilendiğinde, her bir muamele arasında 14 günlük bir aralıkla üç kez% 5’lik bir fungisit çözeltisi püskürtülür.

Yüz bahçede 20 g maddeye ihtiyaç olacaktır. Ama sadece 50 gün sonra hasat edebilirsiniz.

Ilacın toksisitesi

“Acrobat MC”, ikinci tehlike sınıfına ait. Toprak solucanlarına, arılara ve diğer yararlı böceklere ve toprağa da bir tehdit oluşturmaz.

Madde, bitkiyi zehirlemez ve diğer tarım ilaçlarıyla iyi bir şekilde kombine edilir. Ancak herhangi bir ilacı karıştırmadan önce bir test yapmak gerekir. Bileşikler çökeltilirse, bileşenler etkileşmez.
mantar ilacı
Bakımı için bir mantar ilacı ile çalışırken önemlidir kendi güvenliği. Bu amaçla, eller lastik, göz ve eldivenlerden yapılmış eldivenler, tulumlar, lastik ayakkabılar ve şapka giyme, yüze temas ve vücudun açık alanları ile korunmalıdır.

Dezenfeksiyon sırasında yemek pişirmek, yemek yemek ve içmek için kullanılan tabaklarda çalışma çözümü hazırlamak kesinlikle yasaktır.

Çocuklardan ve hayvanlardan, tercihen sabahları veya akşamları çalışın. Tedaviyi bitirdikten sonra ellerinizi ve yüzünüzü sabun ve suyla yıkayınız.

Önemli! Cilde veya mukoza zarına giren zehir, bol miktarda akan su ile yıkanır. Yutulursa, iyi içtikten sonra aktif bir odun kömürü süspansiyonu içirin ve bir doktora başvurun.

Fungisitin başlıca avantajları

“Acrobat MC” ile ilgili yanıtlarda, tüketiciler birçok olumlu kaliteye dikkat çekiyor. yani,:

  • aktif aktif bileşenlerin aynı anda patojenik miselyum gelişimini koruma, tedavi etme ve bloke etme yetenekleri;
  • Preparasyonun etkisi sadece üst kısımların, kök bitkilerinin üstlerinde değil, aynı zamanda içlerinde de bulunur;
  • dimethomorph ve mancozeb eylemi 14 gün sürer;
  • Patojenik mantarların sporlarının yok edilmesi 24 saat içinde gerçekleşir.
  • miselyum yaz ve kış miselyum üzerinde etkisi.

Günümüzde agrokimya olmaksızın kaliteli bir ürün toplamak neredeyse imkansızdır.

Bahçıvanlar ve kamyon yetiştiricileri, tüm yetiştirilen sebzeler ve meyveler mahzende bulunana kadar can sıkıcı yabani otları, hastalıkları ve zararlıları aşmak zorunda kalacaklar.

Sadece burada bilge tarım teknisyenleri ile kurtarma ve gelecek mantar ilacı “Acrobat MC”. Bitkilerinizin müthiş olmasına izin verin!