Hindilere hangi vitaminler verilebilir?

hindi
Türkiye, bir tavuğun yakın akrabası olan Fazanov ailesinin büyük bir kuşudur. Ancak, uzun yıllardır yerli tavuk yetiştiren kanatlı çiftçiyi bile yetiştiren bu durum, türkiye’nin biriken bilgiyle yetiştirilmesi ve otomatik olarak tamamen farklı bir kuş türüne aktarılmasıyla yönlendirilen ciddi bir hata yapar.

Aslında, hindiler, hem doğası gereği hem de vitaminleri ile doyması gereken diyet de dahil olmak üzere bakımları bakımından daha küçük akrabalarından radikal olarak farklıdır. Hindi için hangi vitaminler gereklidir, makalede düşünün.

Doğru beslenme, bir vitamin kaynağıdır.

Belirli bir vitamin bileşimini içeren beslenme, küçük hindi türlerinin sağlıklı ve doğru gelişiminin anahtarıdır.

Önemli! Özellikle A, B1, B2, D ve E vitaminleri de dahil olmak üzere, tutma ve yeme kurallarının ihlali ile ilgili olumsuz şartlar, yalnızca türkiye hastalığına değil, aynı zamanda gerçek sinir krizlerinin ortaya çıkmasına da yol açmaktadır. Kuşlar kanlı katliamlar düzenlemeye başlarlar, genellikle birbirlerini ölüme götürürler, ya da depresyona girerler ve hatta intihar edebilirler, duvardaki bir kafadan ayrılırlar!

Böylece, kuşların yaşamın ilk günlerinden itibaren sahip olmalarını sağlamak için çiftçi için gerekli tüm vitamin ve mineraller bir önceliktir.

palaz

“Vitamin” kelimesi (Latince “vita” – “yaşam” ve “amin” – organik bileşik), tüm yaşam formlarının bakımı için gerekli olan organik bir maddeyi ve bu tür maddelerin sentetik analoglarını içeren kimyasal bileşikleri (özel preparatlar) belirtir. .

Yabani doğada gerekli olan tüm vitaminlerin, her zamanki yiyecekler, özellikle de sebze kökeni ile aldıkları açıktır. Kanatlı hayvanların bir istisnası yoktur, ancak organik kümes hayvancılığı hakkında konuşmuyorsak, gün boyunca hayvanların serbest otlatma yaptığı durumlarda, vitamin üretiminin kaynakları genişlemelidir.

Yeşilliklerdeki Vitaminler

Yani, yeşiller hindiler için en iyi vitamin kaynağıdır.

Önemli! Taze yeşillikler sadece hayatın dördüncü gününde verilebilir.

İlk başta, güçlü bir şekilde ezilen çimler, taze süt ve rendelenmiş havuçları (aynı zamanda mükemmel bir vitamin kaynağı) içeren tahıl gevreği ve ıslak ezmeye yavaş yavaş eklenir.

Hindi besleme

Küçük hindi için yeşil yem oldukça uygundur:

 • ısırgan otu (en iyi yanma, enerjik olmayan, son kuş sevmez);
 • muz;
 • karahindiba;
 • yonca;
 • alfalfa;
 • yeşil soğan;
 • sarımsak (oklar);
 • Kudüs enginar yaprakları;
 • dereotu (genç);
 • buğday, arpa sürgünleri;
 • sarılık (Lahana ailesinin otsu bir bitkisi, türkiye’nin gözde bir inceliği);
 • bahçe sotu;
 • Kuğuların yaprakları (sonbahardan kuru otlar şeklinde kurutulabilir ve taze çimen olmadığı zaman kışın genç ağaçlar verebilir).
Günlük hindi, yetişmiş türkiye ve hindi için diyet hazırlanmasına dikkat edin.

Karma yemde vitaminler

Hindiyi beslemek için uygun olan otsu bitkilerin çeşitliliği ve elverişliliği göz önüne alındığında, profesyonel bir yetiştirici, sadece yeşil yemi kullanan gençlere tam bir vitamin seti sağlayabilir. Fakat bunun için elbette çok çaba sarfedilecek.

Türkiye yetiştiriciliği

Bu nedenle, önceden belirlenmiş vitamin ve mineral takviyeleri içeren tüylü sürü karma yeminin beslenmesi de dahil olmak üzere birçok çiftçi daha basittir.

Önemli! Bugün satışta günlük hindi için yem görebilirsiniz, ancak uzmanlar kullanımlarına karşı uyarıyorlar. Yaşamın ilk günlerinde, tavukların midesi katı yiyecekleri bile sindirmek için çok zayıftır, hatta sığ bir kesir.

Karışık yemlerin başlatılması, yaşamın ikinci haftasından başlayarak genç hayvanların rasyonuna katılabilir. Bu karışımlar kuşun tüm özelliklerini dikkate alarak seçilir ve bunun için gerekli tüm katkıları içerir.

Ayrıca, broyler ve etlerin, protein ve vitaminlerin artan içeriğine sahip özel karma yemlerin geçtiği de unutulmamalıdır.

Hindiler için vitamin kompleksleri nelerdir?

Kesinlikle konuşmak gerekirse, düzgün bir şekilde yiyen sağlıklı bir kuş, ek vitamin komplekslerine ihtiyaç yoktur. Bununla birlikte, bu tür ilaçlar genç hayvanlarda hızlandırılmış gelişme ve kilo artışı elde etmek için kanatlı yetiştiriciliğinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

hindiler

Büyük çiftliklerde, özellikle hijyen standartlarına uyum ihmal edilmiş ve tehlikeli bulaşıcı hastalıkların oluşma ve yayılma olasılığı bu kuş riski sökme antibiyotikler, hem de vitamin ve probiyotikler engelleyecek kadar yüksek: Ve kullanımları profilaktik amaçlı açıklanmıştır diğer şeylerin yanı sıra, antibakteriyel ilaçların vücut üzerindeki olumsuz etkisini azaltmalıdır.

Biliyor musun Dünya Sağlık Örgütü, bugünkü aşamada en ciddi ilaç problemi olan antibiyotiğe karşı direnci çağrıştırmaktadır. Zaten bugün Avrupa Birliği ülkelerinde antibiyotiğe dirençli bakterilerin neden olduğu hastalıklardan 25.000 kişi öldü ve bu hastalıkların tedavisi için ek maliyetler 1,5 milyar avrodan fazla oldu.

Uygar ülkeler günümüzde hayvancılık komplekslerinin sözde biyogüvenliğini artırma çabalarını yönlendiriyor, bu da çiftlik hayvanlarının hasta olmama koşullarının yaratılması. Maalesef henüz bu eğilime sahip değiliz ve antibiyotiklerin ve buna bağlı olarak vitamin komplekslerinin önleyici kullanımı ile potansiyel problemler çözülüyor.

Bağışıklık sistemi nedeniyle aşılama sonrası örneğin bir hastalığa muzdarip veya hindi zayıflamış ise çiftçi düşüşün kurutulmuş otlar stok hasat rahatsız ve olmasaydı kümes hayvanları vitamin için ilave bir ihtiyaç, sonbahar-kış döneminde meydana gelir. Bu gibi durumlarda, vitamin komplekslerinin kullanımı haklı ve haklı olarak kabul edilebilir.

hindiler

Hindi için hangi vitaminler uygundur

Hindiler için vitamin kompleksleri, oral kullanım için amaçlanan toz veya sıvı konsantre formunda ilaçlardır. Bunların hepsi, genç hayvanların büyümesini ve gelişmesini hızlandırmanın yanı sıra, hipovitaminozis semptomlarını ortadan kaldırmak, bağışıklığı güçlendirmek ve enfeksiyöz ajanlara karşı direnci hedeflemektedir.

Bir kural olarak, vitamin terapisi dersi 7 gün sürer, ancak her kompleks kendi uygulama şemasını sağlar.

Önemli! Vitamin takviyeleri, karma yemlerle eşzamanlı olarak verilemez, çünkü bu, genç hayvanların sağlığını ve gelişimini olumsuz yönde etkileyen hipervitaminoza yol açabilir.

Açıklık için, türkiye için en başarılı vitamin komplekslerinin ana özelliklerini bir tablo halinde veriyoruz.

“Zengin”

“Zengin” – Kanatlılarda başarıyla kullanılan suda çözünür premiks: Hindilere ek olarak, tavuk, bıldırcın, gine tavuğu, ördek ve kazlara da uyum sağlar.

Hazırlığın yapısı

Vitaminler: A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, D, E, K.

Mineraller: iyot, demir, bakır, kobalt, sodyum, çinko, selenyum

Temel Özellikler

 • bağışıklığı artırır;
 • Yemlerin sindirilebilirliğini geliştirir (maliyetlerini% 20 azaltır);
 • genç hayvanların hayatta kalmasını sağlar;
 • yamyamlığı önler;
 • kırma ve rasklova kalem erken deri değiştirmesine anemi, raşitizm, topallık, polinörite (bacaklar, boyun ve kanatların felç), göz kapağı ve göz iltihabı, tiroid bezi eser rahatsızlıkları önlediği
Dozaj (yaşına bağlı olarak, kuş başına gram cinsinden)

1 hafta

1 ay

2 ay

3 ay

4 ay

0.1

0.6

1.2

2.2

2.8

Uygulama Şeması

Önceden hazırlanmış dozajda taze hazırlanmış yemlere ön karışım eklenir ve kuşa günde bir kez verilir (sabah beslenmesi).
Önemli! Birçok vitamin, önemsiz ısıtma ile bile ayrışır, bu nedenle tüm kompleks preparatlar sadece soğuk yiyecekler ile karıştırılmalıdır.

“Ganasupervit”

“Ganasupervit” Kümes hayvanları çiftçilerinden çok olumlu geri bildirim almış bir vitamin ve mineral kompleksidir ve ilacın yadsınamaz avantajlarından biri oldukça demokratik bir fiyattır.

Hazırlığın yapısı

Vitaminler: A, B1, B2, B5, B6, B12, C, D3, E, K3.

Mineraller: demir, iyot, magnezyum, manganez, bakır, potasyum, kalsiyum, sodyum, selenyum, çinko

Temel Özellikler

 • hipovitaminozu önler;
 • bağışıklık sistemini güçlendirir;
 • sağkalımı artırır;
 • büyüme ve gelişmeyi hızlandırır;
 • özellikle kuşların büyük kalabalığı ile stresi önler
dozaj

1 litre suya 1 g preparat

Uygulama Şeması

İlaç, günde bir kez verilen yiyecek veya içecekle karıştırılabilir.
“Furazolidon” un Türkiye’ye ne ve nasıl uygulanacağını öğrenin.

“Nutrilselen”

“Nutrilselen” – Hayvancılıkta kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş bir ilaç. Hindi ve diğer kuş türlerine ek olarak, buzağı, domuz, tay ve kuzu yetiştiriciliğinde de kullanılır.

Hazırlığın yapısı

Vitaminler: A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, C, D3, E, K.

Mineraller: selenyum

Amino asitler: metionin, L-lisin, triptofan

Temel Özellikler

 • hipovitaminozu tedavi etmek ve önlemek için kullanılır;
 • bağışıklığı artırır;
 • Selenyum eksikliğini önler (bu durumun neden olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılır)
dozaj

2 tur su için 1 g ilaç – 5 türkiye dayalı

Uygulama Şeması

Önleyici amaçlar için, ilacın 3-5 gün sürmesi ve şiddetli hipovitaminozis ile seyri bir haftaya kadar uzar. Gerekli dozajdaki kompleks, gençlerin günde bir kez büyüdüğü soğuk suda çözülür. Dersler arası arası – 1,5-2 ay.
Biliyor musun “Yaşamın aminleri” isimleriyle Latin alfabesinin harfleri üst üste kullanılmaz: E ve K arasında bir geçiş vardır. Bu boşluklarda daha önce bulunan maddelerin ya yanlış bir şekilde vitaminlerin bir kısmı arasında sıralandığı ya da daha sonra B grubuna aktarıldığı, çünkü suda çözünür oldukları ve bileşimlerinde azot bulundukları ortaya çıkmaktadır.

“Trivitamin”

“Trivitamin” Kural olarak, enjeksiyon olarak kullanılan, ancak ilacın oral yoldan uygulanması da en önemli üç vitaminin bir kompleksidir.

Hazırlığın yapısı

A vitamini, D3, E

Temel Özellikler

 • protein metabolizmasını düzenler (hindiler için çok önemlidir);
 • listelenen vitaminlerin açığını ortadan kaldırır;
 • metabolizmayı geliştirir;
 • iskeleti ve kasları güçlendirir;
 • büyümeyi hızlandırır;
 • tiroid bozukluklarına karşı korur;
 • sindirimi artırır;
 • bağışıklık sistemini güçlendirir;
 • strese karşı korur
dozaj

Enjeksiyon şeklinde kullanıldığında 0,4 ml, içeceğe eklendiğinde – 3 kafaya 1 damla

Uygulama Şeması

Enjeksiyonlar bir hafta ara verilerek kas içinden veya deri altından dört kez verilir.

Oral kullanım iki yolla mümkündür: ilacı doğrudan dilin köküne uygulayarak (tercih edilir) veya gıda ile karıştırılarak.

Biliyor musun Yaygın yanlış anlamaların aksine, vitaminleri önceden depolamak imkansızdır: bu maddeler, kural olarak, çok hızlı bir şekilde vücuttan atılırlar. Bir istisna, yağda çözünen gruptur – A, D, E ve K vitaminleridir.

“Güneş”

Premix “Güneşli” Hindi, gok, ördek, tavuk ve bıldırcın diyetine yönelik evrensel bir vitamin ve mineral takviyesidir.

Hazırlığın yapısı

Vitaminler: A, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B12, C, D3, E, H, K.

Mineraller: demir, bakır, çinko, manganez, kobalt, iyot, selenyum

Temel Özellikler

 • genç hayvanların güvenliğini arttırır;
 • civcivlerin büyümesini ve gelişimini hızlandırır;
 • Vitamin ve minerallerin eksikliğini ortadan kaldırır;
 • metabolizmayı normalleştirir;
 • bağışıklığı ve enfeksiyonlara direnci artırır;
 • raşitizm, distrofi, kasılmaları engeller
Dozaj (yaşına bağlı olarak, kuş başına gram cinsinden)

1 hafta

1 ay

2 ay

3 ay

4 ay

0.1

0.6

1.2

1.2

2.8

Uygulama Şeması

Ön karışım ilk önce kepek veya kuru buğday unu ile eşit oranlarda karıştırılır ve ancak taze hazırlanmış yemlere (örneğin, bir tahıl karışımı) eklenir, iyice karıştırılır.
Semptomların neler olduğunu ve türkiye hastalıklarının nasıl tedavi edildiğini öğrenin.

“Chiktonik”

“Chiktonik” Hindi sağlığı için gerekli olan vitaminlerin ve amino asitlerin optimal dengelenmiş bileşimini içeren eşsiz bir preparattır. Bu, preparasyonda en fazla temsil edilen protein amino asitlerinin eksikliğidir, türkiye’deki yamyamlık, kitlesel kavgalar ve kendileri gibi acımasız rasklovaların çok yaygın bir nedenidir.

Hazırlığın yapısı

Vitaminler: A, B1, B2, B4, B5, B6, B7, B8, B12, C, D3, E, K.

Amino asitler: metionin, L-lizin, histidin, arginin, aspartik asit, treonin, serin, glutamik asit, prolin, glisin, alanin, sistin, valin, lösin, izolösin, tirosin, fenilalanin, triptofan

Temel Özellikler

 • cilt kalitesini ve tüylerin durumunu iyileştirir;
 • Vitaminlerin sindirilebilirliğini artırır;
 • genç hayvanların gelişimini hızlandırır, günlük ortalama kilo alımını artırır;
 • genç hayvanlar arasındaki ölüm oranını azaltır;
 • iştahı arttırır;
 • stresten korur;
 • genel sağlık üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir;
 • bağışıklığı ve enfeksiyonlara direnci artırır;
 • Vitamin, mineral ve amino asit eksikliğini ortadan kaldırır;
 • metabolizmayı ve enerji metabolizmasını normalleştirir
dozaj

İlaç 1 litre sıvı başına 1 ml’nin hesaplanmasından saf su ile seyreltilir
Uygulama Şeması

Ortaya çıkan çözüm, genç hindi günde bir kez buharlaşır. İlaç 7 günlük yaştan itibaren kullanılır, ancak eğer gerekli ise 4. ve 5. günlerde civcivler için kullanılmasına izin verilir.

Vitaminler hindi düzgün gelişmesinde çok önemli bir rol oynar, ancak kuşlar onun için doğal ürünler, özellikle yeşillik tam bunları almak sağlamak için almalısınız: Özetlemek gerekirse. Gençlere sadece yüksek kaliteli besinler kullanarak dengeli bir diyet sağlanırsa, özel vitamin takviyeleri gerekli olmayacaktır.

Bakım koşulları, kuşun sağlığı için önemli bir rol oynamaktadır, bir broker nasıl inşa edileceğini, bir hindi inşa etmeyi, besleyicileri nasıl besleyeceğini, çanaklar içmeyi, iç içe girmeyi öğrenir.

hijyen kurallarına ve yaşamın ilk günlerinden uyulmaması Ama eğer nüfus artışı enfeksiyonların önlenmesi ve uyarılması için kullanılan antibiyotikler, hindiler civcivlerin zayıf bağışıklık sistemini güçlendirmek için ve yaşamak ve uzak koşullarda geliştirmeye onlara yardım etmek için vitamin ve mineralleri vermek için gerekli olan vardır doğal.

Hindiler için Vitaminler: video

Türkiye için vitaminlerin özgüllük: yorumlar

Özellikle dikkat Genç vitamini yem ödenir: yonca, yonca, Isırgan otu genç yapraklar, üstleri ile lahana, pancar, havuç, yeşil soğan bırakır. İnce doğranmış sulu yeşillikler, türkiye’nin ikinci gününden beslenmeyi içerir. Bir aylıkken, günde 50 gr’a kadar ve altı aya kadar – günde 150 grama kadar yiyebilirler. Soğanlar sadece sabahları ve öğleden sonra beslenir, ancak geceleri değil, bu hindi çok su içtikten sonra, geceleri huzursuz davranır, sıkılır. Tam tahıl beslenmesi için 40 günden daha erken geçemezsiniz. İki ayın yaşına gelince, bütün tahıl miktarı toplam tahılın% 50’sine getirilir. Mısır türbinleri ezilmiş halde beslemek daha iyidir.

Özel bir kuş yemi mevcudiyetinde, kuru bir karışım yerine verilebilir ve bu protein takviyeleri ile ıslak bir püre hazırlamak için de kullanılabilir. Hindiler için en iyisi tavuk yemidir. İki aylıktan itibaren genç hayvanların besin maddelerine tam olarak gereksinim duymasını sağlayabilir ve dört aylık hindiler yetişkin kuşlar için zaten karma yem beslenir. Domuz ve sığır için tasarlanmış karma yem, yüksek oranda tuz ve lif içerdiğinden türkiye için uygun değildir. Aşırı tuz, türkiye diyare neden olur ve önemli bir çekilme yol açabilir.

fixbook
http://fermer.forum2x2.net/t1311-topic#65217
Hindilerin haşlanmış sularında 3 ila 5 günlük ekimden antibakteriyel preparatlar eklenir: enrofloksasit, baytril, enroksil.

Organizmanın enfeksiyonlara karşı direncini artırmak ve günden güne 11. günden itibaren büyümeyi uyarmak için, çayın nutril selenyum çay kaşığı 3 litre suya püskürtülür. ya da trivit bir vitamin 0.2ml konsantresidir. litre başına 6 nokta. su.

Smartron
http://biagroferm.ru/forum/viewtopic.php?p=10464#p10464
iodid kullanılan antibiyotik aerosoller ile bağlantılı olarak Monklavit gaga ve burun deliklerinin içine sıçrama ya da sadece su ekleyebilir preparatov-. Subcooling viral dahil olmak üzere enfeksiyon gelişimi için bir tetikleyici olabilir (antibiyotikler sadece bakteriyel komplikasyonları önleyebilir). Bundan sonra Tsyp, onu al, onlar da monklaviti tedavi ederler. bağışıklık durumu vitamin \ M A D, E ve C (gibi Nitamin) geliştirmek için, çam talaşları çöp-ayrılmış, uçucu, doğrudan güneş ve çimene, kısa sürede ve. İyi şanslar. Evet, diyette bile antikorların oluşumu için yeterli protein olmalıdır.

Alya
https://fermer.ru/comment/162407#comment-162407