Hindiler birbirlerini çökerse ne yapmalı?

hindilerHindiler arasında yer almak oldukça yaygın ve son derece tatsız bir fenomendir. Bu sorunu görmezden gelmek ya da uygunsuz bir şekilde tepki vermek, çiftliklerdeki civcivlerin sayısına mümkün olan en kısa zamanda ağır kayıplar verebilir.

Çavdar haşhaş türlerinin nedenleri

Lasking, bir tezahürden başka bir şey değildir. kuşlar arasında yamyamlık. Bu tatsız fenomenin başlangıcı genellikle yumurtaların kırpılmasıdır, daha sonra kuşlar kendileri ya da daha az güçlü kardeşleridir.

Bu fenomenin en sık görüldüğü bir dizi sebebi düşünelim.
Hindileri çarpmak
Gastrointestinal sistemin yanlış çalışması. Sonuç olarak, civcivler diyare geliştirir ve anal bölgedeki sürekli kirli tüyler diğer civcivleri yarıklara uyarır. Proteinlerde büyüyen bir organizmanın ihtiyacını karşılamıyorsanız, sıklıkla asidoz görülür, bunlardan biri sfinkterin zayıflamasıdır. Diğer türkiye etkilenen bölgeyi gagalamaya başlar.

Bu sorunu çözmek için hindi diyetini normalize etmek. Çoğu zaman bu, yamyamlığın tüm yamyam salgını durdurmak için yeterlidir. Diyette% 25-27 düzeyinde normal protein gelişimi için 1 aylıktan küçük yavrular gereklidir; yavaş yavaş bu gösterge azalır ve 18-19 haftaya% 14’e ulaşır.

Hindinin, özellikle günlük hindi doğru beslenme hakkında daha fazla bilgi edinin.

Evdeki parlak ışık sayesinde Hindiler, yumurtlama döneminde yaşanan sürekli gerilmeden dolayı sürekli olarak kanama yapan tavuk cloakasını görebilirler.
Hindi kaplumbağası
Tüylenin yerindeki aydınlatma yoğunluğunun azaltılması, böylece dişinin kanamalı anal alanını görememeleri gerekir.

Hayvancılıkta “Hazing”. Yeni bir türkiye pakete girdiğinde, geri kalanı kanat ya da kafa tarafından kıstırmaya çalışır – böyle bir sürü içgüdüsü yeni gelenleri öldürebilir. Bu fenomenin gelişmesini önlemek için, hindileri yaş indekslerine göre gruplamak arzu edilir.

Önemli! Genetik olarak yarıklara yatkın türkiye ırkları vardır. Kuşun geri kalanıyla birlikte saklanamazlar. Böyle bir hindi, tüm hayatı boyunca tecrit altında tutulmalıdır.

Zayıf ya da duyarlı tavuk genellikle bir kurbana dönüşür. Bu durumda, hasta ya da zayıflatılmış hindi, toplam kütleden ayrılmalıdır.

Kötü tutukluluk koşulları, sağlıksız koşullar, yetersiz yiyecek ve bayat su – çoğunlukla yamyamlığın nedeni bu faktörlerdir. Yavru arkadaşı, insanının etine saldırarak, besinlerin eksikliğini telafi etmeye çalışır.
Hasta türkiye
Sorunun sıkı bir alanla çözülmesi, yürüme koşullarının normalleştirilmesi gereklidir. Kuşun ayaklarının altında, lezzetli bir şey bulabileceğiniz bir çim varsa, başka bir kuşun gagalamayı başlaması olası değildir, bir solucan bulmak daha iyidir. Aynı zamanda beslenmeyi normalleştirmeli, mineral ve vitamin eksikliğini ortadan kaldırmalıdır.

Civcivlerin arkadaşlarını değil, kendileri olduğunu düşünür. Bu fenomen, menüdeki protein dengesizliğinden dolayı gözlenmiştir. Anal bölge, türkiye ağrısına neden olan çatlama ve kanamaya başlar, sonuç olarak, o ısırır ve kendini seğirir. Diyette protein dengesini, yukarıda tarif edilene benzer şekilde ayarlamak gereklidir.

Biliyor musun Krasnodar Bölgesi’nin Tuapse bölgesinde, Türkiye, Hindi ve Indyushonok dağları bulunmaktadır.

Hava kuruluğu Bu fenomenin oldukça yaygın bir sebebidir. Hindi, boğucu bezin sırrını izole etmeye çalışmaktadır; bunun sonucunda, acı veren duyumlar, civcivin kendisini gagaladığı nedendir.
hindiler
Civcivlerin en uygun sıcaklık rejimini gözlemlemeye çalışın. İlk 7 günde yaklaşık 35-37 ° C’dir. Sıcaklık yükselirse, havadaki nem düşer ve bu da koksik bezin çalışmasını zorlaştırır. Düşük bir sıcaklık civcivleri yoğun bir gruba taşır. Her iki değişken de kümelere yol açar.

Ayrıca bir çatlak durumunda ne yapacağınızı öğrenin: tavuklar birbirlerini gagalamayı, tavukları gagalamayı, tavukları birbirlerini gagalamayı.

Yaralı hindi muamelesi

Her şeyden önce, yaralı civcivleri izole etmek gereklidir. Bu tür hindiler zayıflar ve iştahlarını kaybederler. Güçsüzlüğün bir sonucu olarak, daha güçlü kardeşler tarafından saldırıların kurbanı haline gelirler. Saklanmaya, yemek yemeye zorlanmazlar ve tükenmeden ölürler.

Hindiler biraz yaralanırsa, gerekli Antiseptik ile tedavi. Bu amaçlar için, ilaç “ASD-2F” kullanılır. İlk olarak, açık yara bir hidroperit çözeltisiyle silinir ve daha sonra “ASD-2F” kullanılır: preparat, içinde su veya karma yem bulunan bir kuşa verilir. Yaraların harici tedavisi için% 2-20’lik bir çözelti kullanılır.
ASD f-2
Yaralar iyileşene kadar günde birkaç kez manipülasyon yapılmalıdır.

Bir başka tedavi yöntemi de yiyeceklerin tanıtımıdır. brom içeren preparatlarla birlikte amino asitler (metiyonin, arginin ve sistin) (potasyum bromür, Bromosept, vb.). Tüy kapağının restorasyonu için, demir, manganez, bakır, sodyum selenit ve kobalt klorid beslemeden vazgeçer.

Gözetim, türkiye’nin en ciddi şekilde zarar görmesine neden olabilir. Çoğu zaman civcivler birbirlerinin cildini vurmaz, aynı zamanda gözlerini, et parçalarını da çeker. Bunun olmasını önlemek için, yaralı bireyleri derhal tahliye ederek çiftlik hayvanlarını düzenli olarak denetlemek gerekir. Ağır yaralanmalar alan türkiye’nin dışarı çıkması olası değildir.

Biliyor musun Çalışan türkiye 40 km / saat’i aşan bir hız geliştirebilir. Usain Bolt tarafından 2008 yılında konan insanlar için geçerli kayıt, 100 metrelik bir yarışla 45 km / s’dir.

Önleyici tedbirler

Raskleva’nın en radikal önleme yöntemi düşünülmektedir. kırparak gaga – Gagaya 15 güne kadar çikmak. Bu işlem, tüm civcivler için, gece veya sabah, hava sıcaklığının en düşük olduğu bir zamanda. Eğer herhangi bir civciv eksikse, geri dönemeyeceği için herkesi sakatlayacaktır.
kırparak gaga
Kümes hayvanlarının prosedürü daha parlak bir ışık oluşturduktan sonra, birkaç derece hava sıcaklığını arttırır, besleyici özellikler artmış yemle beslenir.

Ayrıca büyüyen türkiye hakkında bilgi edinin (yumurtaların kuluçkalanması, hayatın ilk günlerinden kalma); türkiye için kendi elleriyle bir broker yapmak ve türkiye’yi yere ayırmak.

Gaga, uzunluğun üçte birinden daha fazla kesilmez. Kan damarlarına dokunmamaya çalışarak bunu dikkatli bir şekilde yapın. Bir süre sonra işlem tekrarlanır.

Debikirovannye civcivler birbirlerini gagalayamazlar, bunun yanı sıra, gıda kaybı da azalır. Yine de, diğer tüm önlemlerin etkisiz olduğu kanıtlandığında, bu prosedür sadece son çare olarak gerçekleştirilmektedir.

Video: Tavuk örneğinde tartışma

Önleme daha az sert önlemler:

  1. Diyette yeterli lif varlığında türkiye’nin agresif tutumunu azaltır.
  2. Beslemede ezilmiş tane kullanılması aynı zamanda bu tatsız fenomenin önlenmesine de yardımcı olur.
  3. Döküntülerin önlenmesinde genel olarak dengeli ve çeşitli bir diyet çok önemlidir. Vets menüde bir sürü tuz, yulaf, yemek, makuhi girmenizi tavsiye ediyor. Bu bileşenler kuşun saldırganlığa daha az eğilimli olmasını sağlar.
  4. Kümes evindeki ışıklandırma seviyesinin ve spektrumunun oynadığı önemli rol. Ilımlı beyaz veya mavimsi aydınlatma, evin sessiz yaşam tarzına en elverişlidir.
  5. Gıdaya aşındırıcıların eklenmesi, türkiyenin gagasının öğütülmesine katkıda bulunur. Böylesi bir gaganın yarattığı yaralar o kadar tehlikeli değil.
  6. Bu problemin olasılığını ve kümes hayvanları için normal büyüklükteki bir platformu önemli ölçüde azaltır.
Önemli! Hindiler, tutma koşulları ve yem bileşimi açısından çok talepkardır. Gerekli standartlarla küçük bir tutarsızlık sağlığı ciddi şekilde etkileyebilir. Diyetin dengesini ve bütünlüğünü sürekli olarak izlemeyi ve gerektiğinde zamanında değişiklik yapmayı unutmayın.

Video: çavdar popping türkiye sorununa çözüm

Kanatlı çiftçilerinin deneyimi: yorumlar

Rasklev hindi kötü beslenme nedeniyle. Broyler tavukları için daha iyi türkiye yem beslemesi [/ url]. Dengeli. Eğer çanağı nehir kumu ile doldurursanız, bir protein kaynağı (örneğin kek veya bakliyat [/ url]) ve yeşillikler içeren diyet kalsine edilmiş katkı maddelerine (kalsiyum glukonat) ekleyin. Her şeyin iyi olacağına inanın! Bir başka koşul-türkiye sıkışık olmamalıdır!

Lekseevna
http://www.lynix.biz/forum/kak-predotvratit-rasklev-u-malenkikh-indyushat#comment-84497
Yeşil alanı yeşilliklerle yayın. Kurbanları etkileyin. Işığı kırmızı bir lambaya değiştirin. Hindileri daha geniş bir odaya yerleştir. Yem sadece besler ve su verir. Zaman, arzu ve fırsat varsa iyi yeşil soğan [/ url] (kalem) kesilebilir.
Ve başka bir şey vermeyin. Karma yem kalitesi ise, hindi için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi içerir.

Alexey Evgenyevich
https://fermer.ru/comment/170468#comment-170468

Rasklev’in sadece civcivler için önemli bir sorun olmadığı ve yetişkin kuşları etkilediği akılda tutulmalıdır. Eğer kendi başına gitmesine izin verirseniz, canlı hayvan için sonuçları en çok hissedilebilir olabilir. Oluşum aşamasında olası sıkıntıları durdurmak, onlardan kurtulmaya çalışmaktan çok daha kolaydır. Önceden koruyucu önlemler almak daha iyidir.