Highlander multiflorous: yararları, özellikleri, uygulamaları, tarifleri

Highlander Highlander
Bu bitki, halk hekimliğinde kullanılanlar arasında en gizemli ve popüler olanlardan biridir. Pek çok yemek tarifinde ve uyuşturucuda kullanıldığı gibi, sadece vücudu güçlendirmekle kalmayıp aynı zamanda çeşitli hastalıkları iyileştirdiği için, Çin’e şükran kazandı. Bugün oldukça ciddi hastalıkların tedavisinde yardımcı olan birçok yararlı özelliğe sahiptir. Ve nasıl şifalı infüzyonları düzgün bir şekilde hazırlayacağınız, nereye bakacağınız ve bir dağcıyı nasıl saklayacağınız aşağıda açıklanmaktadır.

Botanik tanımı, alanı ve habitatları

Flandropya olarak da bilinen Highlander rengarenk veya Çinliler, 5 metre yüksekliğe ulaşabilen, uzun ömürlü bir lianadır. Karabuğday ailesine dahil. Kökler bir çubuk şeklindedir, bitki birçok dal ile tahta bir sap ile ayırt edilir. Yapraklar sırayla düzenlenir, ortada bir çentikle bir kalbe veya bir yumurtayı andırır, yaprağın ucu genellikle sivridir ve hafifçe alçaltılır. Uzun yaprak sapı üzerinde büyüyen alt yapraklar genellikle bütün bir demet halinde büyür.

Biliyor musun Dağcıların eşsiz bir özelliği köküdür. Bunun nedeni, bir insan bedenine en küçük ayrıntısına kadar çok benzemesidir.

Highlander Highlander
Çiçeklenme döneminde yaprak aksillerinde beyaz veya hafif yeşil çiçekler görülür. Onlar çok sayıda dal ile küçük yoğun bir çiçeklenme oluşturacak şekilde düzenlenmiştir. Bitki üzerindeki çiçekler her iki cinsiyetten de görülür. Çiçeklenme Eylül ayında başlar ve ekim sonuna kadar, meyveler olgunlaşmaya başlar – kahverengi renkte parlak parlak bir yüzey ile küçük fındık. Genellikle somunlar üç yüze veya ters oval şekline sahiptir.

Highlander’ın doğal manzaralarına bakın.

Highlander dağlık bölgelerde serbestçe yetişir. Anavatanı Doğu Asya, özellikle de Çin ve Kore topraklarıdır. Serin iklimi ve taşlı toprakları sever, ayrıca ıslak topraklarda da iyi yetişir. Subtropik ve ılıman iklim bölgesinde, uygun iklim koşullarına sahip Rusya, Belarus, Ukrayna, Polonya ve diğer ülkeler topraklarında filizleniyor. Büyüme için, az güneş veya gölgede ıslak yerleri seçer.

Kimyasal bileşimi

Bitkinin köklerinde birçok yararlı element ve vitamin vardır. Çok fazla tanen, protein, lipit ve nişasta var. Kompozisyon ayrıca antraglikozidler ve fitosterol içerir. kökleri de bir miktar polidatina, skopoletin ve metil-dopamin olduğu, metil ester poligonovaya asit, emodin, lesitin ve kappilin, rhein ve rapontitsin madde ihtiva edilmektedir.
Highlander Highlander

Şifa özellikleri

Dağcının kökünün tonik etkisi vardır, iyi bir antioksidan görevi görür ve bir adaptojen olarak kullanılır. Cildin grileşmesi ve yaşlanmasına karşı mücadelede yardımcı olur, kilo normalleşmesine ve kilo vermesine yardımcı olur.

Cayenne biberi, Kafkas hellebore, havuç, karaca otu, erik ayrıca kilo kaybını artırır.

Cildin yenilenme olarak kullanılır, akne sonrası istenmeyen pigmentasyon ve yara izi çıkarmak için yardımcı olur yaşlılık lekelerini, kırışıklıkların görünümünü engeller ve genel olarak anti-aging etkisi vardır. Highlander bağışıklığı güçlendirir, kadın cinsel organının çalışmasını geliştirir, bu nedenle genellikle adet döngüsü ve diğer jinekolojik sorunların ihlali için reçete edilir. Phallopia multifloral kökleri sinir sistemi üzerinde güçlendirici ve tonik bir etkiye sahiptir, genellikle nevrasteni tedavisinde kullanılır.

Biliyor musun Eski Çin inançlarına göre, bir dağcının yüzyılın kökü bedende gençliği koruyabilir, iki yüz yılda bir uyum ve enerji sunacak ve 300. yıl dönümü ölümsüzlüğü paylaşacak.

Bir highlander kurutulmuş köküBir highlander kurutulmuş kökü
Bitki da peristaltizmi arttırır ve iç organlar, gecikmeler yağ yerleşmesini engellediği ve anti-sklerotik etkisi övünmesin diye kan damarları ve penetrasyon büyük arterleri ve kolesterol çökme tutar. Highlander, kanı inceltir ve lipit konsantrasyonunu azaltır. Tedavi edici özellikleri vardır bitmez – Polygonum kök rahatlatıcı bir etkiye sahiptir olarak, kalp üzerindeki yükü azaltmak, kas kasılmaları frekansını azalttığı, miyokardiyal iskemi gibi hastalıkların karşı koruma sağlar. Ayrıca, fallopia rizomu bir kişinin ağırlığının normalleşmesine katkıda bulunur.

Bitki, karaciğer ve böbreklerdeki toksinlerden ve diğer zararlı maddelerden kurtulmaya yardımcı olan temizleme özelliklerine sahiptir. Kan sistemini iyileştirir, kalp sistemini uyarır, anti-inflamatuar etkisi vardır. Ve yine de bu bitki, basıncı düzenler, şeker miktarını azaltır, beynin kan dolaşımını uyarır.

Bir dağcı kuşu için neyin yararlı olduğunu öğrenin.

Ne iyileştirir

Highlander bugün birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bu tür sorunlarla mücadele etmek için komplekslerin ve ilaçların bir parçasıdır:

  • herhangi bir derecede obezite, normalleştirmenin iyi bir yolu;
  • uykusuzluk ve sinirsel aşırı uyarılma, nevrasteni;
  • akciğerlerin ve iç organların tüberkülozu;
  • senil ateroskleroz (önleme ve tedavi);
  • Deri hastalıkları ve enfeksiyonları, furunküloz, egzama ve artmış cilt pigmentasyonu;
  • cilt ve kırışıklıkların yaşlanması;
  • tendonların, kemiklerin ve bağların güçlendirilmesi;
  • ağız boşluğunda stomatit, diğer iltihaplar ve süpüratif süreçler.

Highlander Highlander
Ayrıca, dağcı, bağırsak peristaltizmini uyarmak için, böbrekleri ve karaciğeri temizleyen, toksinleri ve kolesterolü temizleyen preparatlarda kullanılır.

Uygulama tarifleri

Highlander sadece geleneksel tıpta kullanılmaz, bu yüzden bu bitkiye göre halk ilaçları hazırlamak için bazı tarifler verelim.

Alkol tentürü

aşağıdaki gibi Çin dağcının Alkol tentür hazırlandı: rizomlar 250-300 gram ısrar ve 20 gün boyunca karıştırılmış, öğütmek ve alkol 1.5-1.7 litre dökün. Bundan sonra, kan dolaşımını temizlemek ve iyileştirmek için, hastalıklar ve böbrekler ve karaciğer ile ilgili sorunlar, günde 20 mililitre daha fazla değil, küçük porsiyonlarda alınmalıdır. Bu tentür de saç üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Önemli! Bitkinin hızlı bir etkisi yoktur. Kurs en az 2 ay olmalı, ancak o zaman kalıcı bir sonuç elde edebilirsiniz. Ilacın günlük dozunu artırmayın.

Alkol tentürü

kaynatma

Ayrıca bitkinin köklerinden yemek pişirebilir ve kaynaşabilir. Bunu yapmak için 15-20 gram hammadde alın ve üç eşit parçaya bölün. suyu her üç birlikte birleştirme ve karışımı, aynı prensibe göre, ancak bundan sonra, yaklaşık 20 dakika – aynı miktarda su içinde, fakat genelde 30 dakika ve üçüncü – İlk 40 dakika, ikinci yaklaşık 200 ml su içinde kaynatıldı. Daha sonra tekrar üç kısma ayrılırlar ve yemekten sonra, tercihen bir saat içinde içilirler.

Ve yararlı bir ilaç almanın başka bir yolu da vardır – sadece her gün pişirilen yiyeceğe kökler ekleyin, 30 gramlık dozu aşmayın.

Tıbbi hammaddelerin hazırlanması

Tıbbi hammadde elde etmek için sadece fallopia kökleri kullanılır. Bunların toplanması ve hazırlanması meyvelerde, yani sonbahar döneminde gerçekleştirilmelidir. Bunun için en uygun zaman Eylül ve Ekim. Rhizomlar toprağa temizlenir ve mutlaka yıkanır, sonra doğal bir şekilde kurutulur, serbest bir şekilde nefes alabilmeleri için serpilir. Kurutma veya fırına koyma için elektrikli aletlerin kullanılması önerilmez – böylece rizomlar bazı yararlı maddeleri kaybedebilir. Kurutulmuş hammaddelerin raf ömrü 2 yıldır. Hammaddeleri iyi havalandırılan koyu soğuk odalarda saklayın, kağıt veya karton ambalajlar veya cam ve seramik kapların kullanılması arzu edilir.

Önemli! Köklerden en fazla yararlı maddeleri elde etmek için 3 yaşından büyük bitkileri seçmek gerekir.

Kontrendikasyonlar ve önlemler

Bir highlander çok renkli kök
Her ne kadar dağcı çok yararlı olsa da, tıpkı herhangi bir ilaç gibi, bir bitki vücuda zarar verebilir ve kabul konusunda bir dizi uyarıya sahip olabilir. Köklerin günlük dozu kişinin amacına ve ağırlığına bağlı olarak 30 gramdan fazla olmamalıdır.

Dozu aşarsanız, ishal, mide bulantısı ve karın ağrısı ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca, aşırı dozda, genellikle deride kızarıklık, uzuvların titremesini ve uyuşukluğunu hissedebilirsiniz.

Dikkatle, romatizma ve artrit, gut veya hepatit muzdarip olanlar için bir çare almak gerekir. Böbrek taşı olan kişiler, sadece bir doktora danıştıktan sonra infüzyon reçete edilir.

Çinli dağcıya alerjiniz varsa, çok küçük dozlarda ve doktora danıştıktan sonra alın. Hamilelik ve emzirme döneminde, fallopian alınmamalıdır.

Highlander çoklu akışının kökleri sadece dikkate değer bir şekle değil, aynı zamanda birçok kullanışlı özelliğe de sahiptir. Obezite ve aşırı kiloyla savaşmaya, kalbi ve kan dolaşımını teşvik etmeye, bedeni temizlemeye ve toksinleri çıkarmaya yardımcı olurlar. Bir çare al biraz, ama uzun bir süre sonra, kalıcı bir sonuç elde edebilirsiniz.