Herbisit “Silgi Ekstra”: tedavi ve tedavi süresi, tüketim oranları

Herbisit
“Silgi Ekstra” Tahıl bitkileri (arpa, buğday) ile tarlada yıllık yabancı ot bitkilerinden kolayca kurtulmak için kullanılabilecek bir preparattır.

Eylem spektrumu

Yabani yulaf, tilki kuyruğu, canariensis, Aegilops veya çayır otu saha tilki kuyruğu, tavuk, saç benzeri veya ot alan darı, Alan Apera, kan çatal otu, gönüllü tane mısır Multiflori Plevlya ve diğer otlar: çeşitli yabani otların ciddi dağılımı durumunda başvurdu bu herbisit kullanarak. diğerleri (tarımsal) yöntemleri alanında yabani otlar bir sürü ile başa çıkmak için yardımcı olmayan uygun herhangi bir kimyasal madde alanında uygulanması.

ot kontrolü ayrıca herbisit “Tornado”, “Callisto”, “İkili Altın”, “Prima”, “Gezagard”, “Stomp”, “Hurricane Forte”, “Zenkor”, “bülge Süper”, “Agrokiller kullanın “,” Lontrel-300 “,” Titus “,” Lazurite “,” Ground “ve” Roundup “.

Aktif madde ve formülasyon

Araçları etkili bir şekilde içinde bulunan ile yabani otlara karşı hareket fenoksaprop-P-etil, 70 g / l ve antidot klokvintoset-meksil (2- (4-ariloksi-fenoksi) propiyonik asit türevlerinin kimyasal sınıfı), 40 g / l. “Silgi Ekstra”, 5 litre kapasiteli özel kutulara yerleştirilmiş konsantre emülsiyon formunda sağlanır.
Herbisit

İlacın faydaları

 • hızla yabancı otların ortadan kaldırılması ile başa çıkmak;
 • mahsullere zarar vermez, çünkü bileşimde bir panzehir vardır;
 • tahıl gelişiminin herhangi bir aşamasında uygulanabilir;
 • antivanduvial ilaçlar ile uyumludur.
Biliyor musun sülfonilüreler türevleridir Modern herbisitler, günlük kullanım bazı ürün ve ilaçların çoğunluğu daha canlı organizmalar için güvenlidir. herbisitler LD50 5000 mg / kg varken, 1750 mg / kg (LD50 – – doz olan laboratuarda ölen hayvanların% 50) Örneğin, kafein, 200 mg / kg, aspirin bir LD50 sahiptir.

Yabancı otlardan herbisit

Eylem Mekanizması

Bu herbisit yaprak plakaları aracılığıyla zararlıların vücuduna girer, daha sonra tüm ot üzerinde hareket etmeye başlar, büyüme noktalarında toplanır. Aktif madde “Eraser Extra”, serbest asit fenoksapropası ile anında hidrolize olur ve bu da, bitkilerin eğitim dokularındaki yağ asitlerinin biyosentez işlemini yavaşlatır. Sonuç olarak, büyüme bölgelerindeki hücrelerde zar bileşiklerinin oluşumunun zayıflatılmasının gözlemlenmesi mümkündür.
Clokvintoset-meksil, özel olarak yetiştirilen ürünlerde aktif maddenin detoksifikasyonunu zorlaştırır ve bunun yerine tahıl bitkilerini olumsuz etkilemeyen nötr metabolitlerle değiştirir.

Yığın, süt çocuğu, kuğu, dodder, ekmek, karahindiba, ısırgan otu ve portolacdan nasıl kurtulacağını öğrenin.

Çalışma çözümünün ve işlenmesinin hazırlanması

İlacın kullanımı ile çözelti, daha sonra nötralize olan ayrı alanlarda hazırlanmalıdır. Bu, aşağıdaki işlemden önce gerçek işlemden önce yapılmalıdır. Herbisit “Eraser Extra” kullanımıyla ilgili talimatlar:

 • Madde konsantrasyonunun% 20’den fazla olmayacağı ana likörü hazırlayın;
 • boya tabancasını yıkayın, manevrasını ve hazırlığını kontrol edin;
 • karıştırıcıyı açın ve püskürtme cihazının tankını, bitmiş bileşimin ölçülen miktarı ile doldurun ve kap sadece yarısı suyla doldurulmalıdır;
 • Çözeltiyi karıştırın, tankı tamamen suyla doldurun;
 • Ana likörün kullanıldığı kap birkaç kez yıkanmalı, bu sıvı tankın içine boşaltılmalıdır;
 • arsa üzerinde bitkileri püskürtmeye başlar.

Çalışma çözümünün hazırlanması

Biliyor musun Herbisitlerin askeri amaçlar için kullanılma tarihi bilinir. Bir ilk örnek burada ilacın aynı adlı uygulamanın sonucu olduğunu trajedidir “Ajan Portakal” dir. “Ajan Portakal” – sentetik herbisit ve yaprak dökücü bir karışımı, sırayla İkinci Çinhindi Savaşı sırasında Vietnam ormanlarda ABD Ordusu, Vietnam ordusunun çıkık yerini kontrol etmek için milyonlarca litre püskürtülür. Bu tür önlemlerin sonuçları maddelerin etkisi altında bölgelerin sakinlerinin birkaç kuşak içinde zihinsel ve fiziksel hastalıkların gelişimini oldu.

herbisit bitki ile tedaviye başlamadan önce, çözüme sprey için bir zaman yabani otların gelişme aşamasını belirlemek ve seçmek önemlidir ilaç yaprakların arasından yabani otlar içine girer ve sonra gelişebilir olanlara tehlikeli değildir tam olarak tüm istenmeyen otları hareket püskürtülür. “Silgi Ekstra”, ot bitkilerinin gelişiminin ilk aşamalarından birinde uygulanacak daha iyidir – 2-3 yaprak veya sürülme döneminin sonuna kadar.

Tarlaların ne kadar tıkalı olduğuna bağlı olarak, ekilen tahıl bitkilerinin ekinlerinin püskürtülmesi için herbisit “Eraser Extra” uygulamasının oranı 0.8-1 l / ha’dır. Böylece, işlem için kullanılan tüm sıvının akış hızı yaklaşık 200 l / ha’dır. Yabani otların yok edilmesi için, tarlada bu herbisit ile bir kez tedavi edilmesi yeterlidir.
Herbisit ile Püskürtme

Püskürtme, zemin veya havacılık olabilir (havacılık ekipmanı yardımıyla). İkinci durumda, kullanılan sıvının tüketim oranı önemli ölçüde azalır.
Topraklama bu şekilde yapılmalıdır: Karışım bitkilere 50 cm mesafede eşit olarak uygulanır İlk önce, yabancı otların üst kısmı serpilir, sonra orta kısım ve son olarak taban.

Önemli! İlaçların insan vücudu üzerindeki tehlikeli etkilerinden korkmadan, tarlaların işlenmesi ile ilgili çalışma yürütmek, tedavi edilen alanda bileşimin ilk uygulamasından 3 gün sonra olabilir.

Çarpma hızı

“Eraser Extra”, otlarla mücadele etmeye başlar ve ilaçlamadan sonraki ikinci günde çok hızlı bir şekilde ekin bitkileri üzerindeki olumsuz etkilerini durdurur. İlaçların yabancı ot üzerindeki etkilerinin belirtileri:

 • zararlıların yaprakları üzerinde kloroz belirtileri vardır;
 • Nadir durumlarda, yabani otlar ile antosiyanin (mavi veya kırmızı) yabani otların bir kazanımı vardır;
 • Yabani otlar hızla solur ve kurur.
Bahçenizdeki kimyasalların kullanımını desteklemiyorsanız, yabani otlarla ve halk yöntemleriyle baş edebilirsiniz.

Herbisit ile Püskürtme

Koruyucu eylem süresi

Hava, tarlaların yabani otların olumsuz etkilerinden ne kadar hızlı salındığına bağlıdır (genellikle tedaviden sonraki 15 gün içinde). Taze işlenmemiş yabani otlar işlemden 2-3 hafta sonra ortaya çıkar. Artık onlar üzerinde çalışmazlar, ancak o zamandan önce kültürler güçleniyor ve yabani otların olumsuz etkilerine karşı direnç kazanıyorlar.

Diğer ilaçlarla uyumluluk

“Silgi Ekstra” çok yıllık yabani otlar (“Galion”, “Gorgon”, vb) ile mücadele protivodavudolnye herbisitler ile kombine edilebilir. Bu tür ilaçların türevleri, fenoksi asitler, klopiralit, sülfonilüreler ve diğerleridir.

Önemli! Herbisit tankta karıştırılmadan önce, uyumluluğun sağlanması için bir kimyasal test yapılmalıdır.

Karışımı hazırlarken önce herbisitleri suyla karıştırın ve sonra sadece solüsyonları karıştırın, yani preparatların kendileri karışmamasına dikkat edin.
Herbisit ile Püskürtme

toksisite

Herbisit “Silici Ekstra” nın tarifi, maddenin toksik etkisinden bahsetmeden tamamlanamaz. Bilindiği gibi, tüm kimyasal bileşikler, toksisite düzeyine ve canlı organizmalar üzerindeki olumsuz etkilere bağlı olarak, son derece tehlikeli olandan düşük riskli olmak üzere 4 sınıfa ayrılır. Tehlike sınıfı MPC, CMI, ortalama doz, deriye uygulama veya mideye girmeden sonra belirlenir, kaçınılmaz sonuç ölümdür. “Silgi Ekstra”, üçüncü toksisite sınıfını ifade eder. Bu, orta derecede tehlikeli olduğu anlamına gelir.

Bu ilacı kullanarak, tüm önlemler takip edilmeli ve herbisitlerin kullanımına ilişkin kurallara göre hareket edilmelidir: ilaç solunum sistemi, göz, cilt etkilerinden korumak.

İlacın tahıl ürünlerindeki etkisi ile ilgili olarak, fitotoksik değildir ve uygulama kuralları göz önüne alındığında bunları olumsuz yönde etkilemez.
Herbisit ile püskürtüldüğünde görünüm

Zehirlenme için ilk yardım

“Silgi Ekstra”, ilacın kullanım normlarına uyulmadığı takdirde, cildin, gözlerin veya tüm insan vücudunun üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir, bu nedenle herbisit ile temasın istenmeyen sonuçlarının nasıl önleneceğini bilmek önemlidir.

 1. Herbisit cilt yüzeyine bulaşırsa, bir parça bez veya pamuk yünü ile cilde sürtünmeden ve sürtünmeden nazikçe silinmelidir. Ardından etkilenen bölgeyi akan su ve sabunla yıkayın.
 2. İlaç göze girdiğinde, bol miktarda akan su ile yıkanmalıdır.
 3. Maddenin veya çözümün bir kısmı iç organlara bir şekilde girmişse, acilen doktora başvurmak gerekir. Mağdura nitelikli yardım sağlanmadan önce, çok miktarda su içeren aktif kömür kullanmalıdır: 1 kg vücut ağırlığı başına 1 gr aktif karbon. Bundan sonra, kusmaya neden olmalısınız.

Aktif karbon

Önemli! Kurban herbisit kaybetti bilinç, içkisine etkisi altında olup neden ise sorbent kusma gerekli değildir: o bir doktor ve bu durumda yardımcı olabilir spesifik antidot olarak semptomatik tedavi yardıma ihtiyacı yok.

Raf ömrü ve saklama koşulları

Açılmamış bir pakette, tüm depolama koşullarına uyulması durumunda ilaç en az iki yıl saklanabilir:

 • “Silgi Ekstra”, bunun için tasarlanmış oda veya depolarda tutulmalıdır;
 • Hazırlık, mühürlü bir pakette herhangi bir zarar vermeden saklanmalıdır;
 • optimum sıcaklık -5 ° C … + 35 ° C’dir;
 • Herbisitleri yiyecek veya hayvan yemi ile korumak veya taşımak yasaktır.

herbisit

“Eraser Extra” – çeşitli türlerin yabani otlarından elde edilen tahıl bitkileriyle temizlik alanlarıyla hızlı bir şekilde başa çıkan bir maddedir. Bu herbisit ile birlikte, yanı sıra, herhangi bir koruma ile çalışmak gerekir. Bitkilerin bu preparasyonla püskürtülmesi yeterlidir, böylece yabani otlar hızla bitki bitkileri üzerindeki olumsuz etkiyi solmaya ve durdurmaya başlarlar. Ancak, kullanışlılığını en üst düzeye çıkarmak için doğru işlem süresini seçmek gerekir. Hububatlar genellikle ilkbaharda serpilir ve özel bir cihazla çözeltiyi madde ile püskürtür veya mahsul alanı çok büyükse havacılık yardımına başvururlar.


Loading...