Herbisit “Glyphos”: kullanım talimatları

Glifos
Genellikle yabani otlar ile başa çıkmak çok zordur. Ve eğer yabani-uzun ömürlü ise, onları yok etmek neredeyse imkansızdır: Bitkilerin kökleri toprağın derinliklerine kadar gidebilir. Kök parçasını bile çıkarmazsanız, bitki tekrar büyüyecektir. Ama amatör bahçıvan için harika bir yardımcı – herbisit “Glyphos” var. 50’den fazla ülkede neden bu kadar popüler olduğunu, nelerden oluştuğunu ve nasıl kullanılacağını görelim.

Kompozisyon ve salınım formu

Bu herbisitin bileşimi glifosatın izopropilamin tuzu. Glifos, sulu bir çözelti halinde üretilir.

Tarafından paketlenmiş:

  • 0,5 l (10 yüz kısım için);
  • 3 yüz parça için bir dağıtıcı (120 mi) ile bir şişe;
  • 50 ml’lik bir şişe – 100 metrekare işleme için. m;
  • küçük alanlar için plastik ampuller.

Glifos

Uygulama aralığı

Glifos, ömrü bir veya daha fazla olan yabani otları çıkarmak için kullanılır. ayak otlarının, karahindiba, atkuyruğu, sürünen Bitterling, küçük kuzukulağı, muz, sirken, ayrık otu, dulavratotu ve diğer birçok otlar karşı kullanılan “Glifos”.

Önemli! “Glifos” sürekli eylemin bir herbisitidir.

Bu kullanılır: Hasattan sonra bitkiler ekim zaman, patates gibi ekinlerin dikim esnasında arazinin yeni araziler kullanımı, bir ay boyunca çim oluşumu (filizlenme 3 gün boyunca ödenen) dikim tohumların önce yolları boyunca, bitkinin yok olmasına bahçe ağaçlarının ve üzümlerin etrafındaki zararlılar.

İlacın faydaları

Herbisit, yüksek teknolojili yüzey aktif madde içerir ve ayrıca suyu yumuşatır. Bu, su kalitesine ve hava durumuna bağlı olmayan, preparatın iyi herbisidal özelliklerini sağlar. Ayrıca, “yabani otların katili” çok yoğunlaşmış. Bu nedenle, “Glifos” u taşıma ve depolama maliyeti azaltılmıştır.
uygulama
Hazırlık kompozisyonu yüksek kaliteyi garanti eder. Çok iyi sülfonil üre ve fenoksi grubundan herbisitler ile depo karışımları ile bir araya getirilmektedir. “Glifos” yanı sıra tahıl, bitki zararlılarına karşı mücadelede çok büyük kökleri ikievcikli yıllık yabani otlar, yabani otlara karşı dahil mücadelede çok etkilidir.

Eylem Mekanizması

“Glifos” bileşimi, bir temas herbisit olan glifosatın tuzlarından birini içerir. herbisit yani zararlı otların ve blokların köklerine yapraklarından hareket fenilalanin biyosentez korismat mutaz ve Prefenat dehidrataz inhibe bitkilerin vasküler sistem içinde dağıtılır.

Bitkiyi almak için, herbisit zararlıların köklerine doğru hareket etmeye başlar. “Glifosat” amino asitlerin sentezini önler, sonuç olarak bitki ölür.

Dışa doğru bu yabani sarıya döner, yabancı ot iç basıncı kaybolur, bitki kurumaya başlar.

Bitkiler üzerinde aynı eylem herbisitlere sahiptir: Arsenal, Hurricane Fort, Tornado, Roundup, Ground, Zeus.

uygulama

Çalışma çözümünün hazırlanması

Bu ilacın yabancı ot kontrolü için kullanımıyla ilgili talimatlar “Glifos” un nasıl seyreltildiğini gösterir. İlacın bulunduğu şişede bir ölçüm skalası ve bir kapak bulunur. Bir ölçek bölümü on mililitre karşılık gelir. Kapağın iç hacmi dört mililitredir, toplam hacim on mililitredir. Bu, bu herbisitin arzu edilen miktarının ölçülmesi için yapılır.

Bitki tipine bağlı olarak bir çözelti hazırlanır. 1 litre suda çok yıllık yabani otları yok etmek için 12 ml herbisit dökün. Yıllıkları öldürmek için – 8 ml “Glifos” 1 litre suya seyreltilmelidir.

İşlenmeden önce, yabani otların yanındaki zemini ayıklamak veya sulamak gerekli değildir.

Biliyor musun Çok yıllık bitkilerin kökleri bir metre derinliğe ulaşabilir!

Çözüm

Şartlar ve kullanım şekli, tüketim

20 metrekarede 1 litre çözüme ihtiyacınız var. Çalışma çözümü saklanamaz. Erken ilkbahardan ve hasat sonuna kadar “Glyphos” kullanılır. Ayrıca, meyvelerin kış başlangıcından önce hasat edilmesinden sonra da kullanılabilir.

“Glyphos” kullanmanın yolu basittir: Ot yapraklarının bir sprey olarak kullanılır. Yanlışlıkla ekili bir bitkiyi serpiştirdiyseniz, çözeltiyi derhal bol su ile yıkamalısınız. Ama acil olarak yapılması gerekir, böylece zehirli ilaç bitkinin içine giremez.

Çarpma hızı

“Glifos” un etkisinden sonra, yapraklar 4-10 gün içinde solmaya başlar. Yabancı ot, en sonunda bir böcek ilacına maruz kaldıktan bir ay sonra ölür. işleme

Zehirlilik ve güvenlik önlemleri

Toprak için “Glifos” tehlikeli değildir: hızla amino asitlere, karbondioksite ve fosfatlara ayrılır. Bununla birlikte, turba bakımından zengin bir arazide birikebilir. “Glifos”, glifosata dayandığı için toprak partiküllerine bağlanabilir. Bu yetenek, fosfor, daha fazla kil ve daha az pH zeminde daha az gelişir.

Az miktarda fosfor, ekilebilir moleküllerin herbisite bağlanmasına yol açar. Bu ilaç, dünyanın bağlanma molekülleri için bir fosfor rakibi. İlaç sadece boş moleküllere bağlanır.

“Glyphos” ile toprağın ekilmesinden hemen sonra bahçe bitkilerinin tohumlarının ekilmesi gerekli değildir. Bu herbisit ekilebilir arazide düşük aktiviteye sahiptir: bu böcek ilacı ile muamele edilmeyen ürünler bundan zarar görmez.

Herbisit kimyasal saldırıya, güneş ışığına ve aynı zamanda sucul çevreye karşı dayanıklıdır. Güneşin ve mikrofloranın etkisi altında ayrışır. Ancak, balık “Glyphos” birikmez.

Bir herbisit ve bir sulu ortam içine yerleştirilmiş ise, genellikle rastgele, onun ya da yabani otların veya suda bitki inhibisyonunda kullanımı (genellikle istenmeyen) sırasında suya yıkanır. uygulama
İlaç iki veya üç kilometrelik bir akım olabilir. İlacın temel olarak mikroorganizmalar nedeniyle ayrışır.

Biliyor musun Tıbbi amaçlar için bir kişi tarafından yenebilen veya kullanılan yabani otlar vardır. Bunlar arasında bir karahindiba, portalak, muz, yonca, quinoa, amaranth, dodder, ekmek ve diğerleri vardır.

İlacın suda ayrışma hızı toprağa göre daha azdır.

Kuşlar için herbisit zehirli değildir.

Hazırlık bitkiler için tehlikelidir. Ancak sadece gövdeye veya yapraklara uygulanırsa: toprağa bağlandığından, toprağa artık bitkiden girmez. Ancak, yapraklardan herbisit köküne girer ve onu yok eder.

Böcekler için toksik olmayan bir ilaçtır.

Hayvanlar ve insanlar için neredeyse toksik değildir. Ama ilacı göz ve mukoza zarından almaktan kaçınmalısınız. İnsan zehirlenmesi baş ağrısına, mide bulantısına, gözyaşı ve ciltte tahriş şeklinde kendini gösterir.

Önemli! Zehirlenme belirtilerini hissederseniz, hazırlığı derhal bol suyla yıkayın.

Dönem ve depolama koşulları

İlacın raf ömrü üretim tarihinden itibaren beş yıldır, ancak sadece uygun depolama ile. İlacın, -15 … + 40 ° C’lik bir sıcaklıkta iyi havalandırılmış kuru bir yerde saklayınız.

“Glifos”, dünyanın 50’den fazla ülkesinde kullanılan bir ilaçtır. En sevdiğiniz bahçe bitkileri ile ilgilenmeye çalışın ve daha kolay ve daha kolay hale gelecektir.