Güvercinler nasıl dostum

Güvercinler nasıl dostum
Kentlerimizde güvercinlerin bolluğu ile değerlendirildiğinde, bu kuşlarla üreme problemleri yoktur. Ancak, kendiliğinden üreme ile ilgili değil, fakat bu kuşların evde maksatlı yetiştirilmesiyle ilgili olarak, kontrollü sürecin katı kurallara uyduğu ortaya çıkmaktadır. Karmaşık değiller ama başlangıçtaki güvercinlerini bilmek gerekiyor.

Evlilik dönemi

Güvercinlerin yavruları elde etmek amacıyla ciddi bir ilişkiye girmeye hazır olmaları, onların tuhaf davranışları ile kanıtlanmıştır. Çiftleşme mevsimine girdiğinde, güvercin kendisini çeken güvercinle ilgilenmeye başlıyor, guatreni havaya uçuruyor, kuyruğu bir fanla havalandırıyor, yüksek sesle cooing, dans ve seçilmiş olandan önce dolaşıyor. Bu, eğer beyefendinin kalbine ulaşması halinde, cilveli başını sallayan bir başın şeklinde, nazik bir şekilde bir araya gelerek ve kuyruğundaki damatla “yüzmeye” başlar.
güvercinler
Genellikle bu kuşlar için evlilik dönemi Mart başında başlar ve eylül ortasına kadar sürer. Uzmanlar, güvercinlerin çiftleşmesi için en uygun zamanın Nisan ayı sonu olduğunu söylüyor.

Biliyor musun 120 km / s hıza ulaşan spor güvercinleri, kuşlar arasında tanınan yüksek hızlı şampiyonları bile hızlı bir şekilde geride bırakabilir.

Kabile dönemi için hazırlık

Kış için gelen aşiret dönemi için ana hazırlık, geleceğin güvercin ebeveynlerinin doğru beslenmesidir. Soğuğa dayanacak şekilde, kuşlar yenilenmesi gereken çok fazla kalori harcamak zorundadır.

Ortalama olarak, bir güvercin günde yaklaşık 50 gram yem alır. Kışın, bu 50 gr, genellikle arpada genellikle yarısı bulunan farklı tahıllarla doyurulmalıdır.

Atların ve tavşanların çiftleşmesinin nasıl gerçekleştiğini öğrenin.

Tahıl mineral katkı maddeleri ile takviye edilmelidir:

 • tebeşir;
 • büyük nehir kumu;
 • dövülmüş kırmızı tuğla;
 • ezilmiş deniz kabukları.

güvercinKışın, zaman zaman içme suyu yerine, kurutulmuş ısırgan otu veya iğneler yerine kümes hayvanlarının verilmesi de yararlıdır. Tecrübeli kümes hayvanları yetiştiricileri, üreme mevsimi için hazırlanırken, evcil hayvanlarını, kuşun bereketini artırmaya yardımcı olan filizlenmiş tahıllar ile beslerler.

Çiftleşme için güvercin seçimi

Kışın, erkek ve dişiler genellikle, herhangi bir yararı olmaksızın, güvercinlerin gücünü alan erken yumurta yumurtasından kaçınmak için bölünürler. Aynı zamanda, gelecekteki çiftler için planlama başlıyor.

Önemli! Aynı mizaçlı güvercin çiftlerini seçmek gereklidir. Aksi halde, çok aktif güvercinler ve ürkek güvercinler normal bir eşleşme elde edemezler;

Benzer kusurlara sahip veya yakından ilişkili olan birkaç kuşun yapılması da önerilmez.

yaş

20 yıla kadar yaşayabilen yerli güvercinler, 12 yaşına kadar üreme yeteneklerini kaybetmezler. Ancak, uzmanlar, on yaşından büyük olan üreme kuşları için almayı önermiyorlar, çünkü bu yaşta anne babaların tamamen sağlıklı civcivlere sahip olma garantisi yoktur. Genellikle, çeşitli hastalıklara yatkınlığa yol açan düşük bağışıklığa sahiptirler.
Ev güvercinleri
Her ne kadar altı aydan beri güvercinler ergenliğe ulaşmış olsa da, bu tür genç canlıları eşleştirmeniz önerilmez. Çok genç dişiler genellikle yumurtaları tam olarak oturamaz ve civcivleri besleyemez. Ayrıca, genellikle döllenmiş yumurtayı yıkıyorlar. Çiftler, güvercinlerin çiftleşmesi için en uygun yaş, kuşlar tam-değerli yumurtaların normal üretimi, civcivlerin uygun şekilde kuluçkalanması ve verimli beslenmesi için tamamen hazır olduklarında bir ila iki yıl düşünür.

Biliyor musun Suyun toplam ağırlığının yarısından daha azına sahip olduğu güvercin eti, tavuktan altı kat daha besleyici ve daha besleyicidir.

Fakat aynı zamanda, güvercinlerin yaşını doğru bir şekilde belirlemek gereklidir, çünkü yarı yıllık kuşlar ebeveynlerine çok benzerdir:

 1. Güvercin yaşını açıklığa kavuşturmak için, her şeyden önce, balmumuna dikkat etmelisiniz, yani, gaganın çok tabanında köselenin kalınlaşması. Bu mumlu, kuşun yaşı ile genişler ve kabalaşır. Genç güvercinlerde, pembemsi tonlarda devam eder ve bu sayede beyaz renkte geçer.
 2. Kuşların ayaklarına da dikkat etmelisiniz. Civcivlerde pembe ve hassas bir cilt ile kaplıdır ve yetişkinlerde radikal olarak kırmızı ve sert olurlar.
 3. Genç kuşlarda neredeyse saydam olan ve yetişkin bireylerde gözle görülür şekilde daha beyaz olan güvercin yaşını ve göz çağı belirleyebilirsin.
Ayrıca güvercinleri beslemek, güvercinleri nasıl inşa edeceğiniz ve düzgün bir şekilde güvercinlerin nasıl yetiştirileceği hakkında da bilgi edinin.

boyut

Şişman güvercin ne kadar iyi olduğu, yağın ne kadar iyi olduğu, en iyi yavruyu vermenin daha doğru olduğu varsayımı, gerçekle örtüşmez. Aslında aşırı şişirilmiş bir güvercin yumurtlama ile zorluk çekiyor. Fakat çok ince bir kuş için, kırılgan vücudunun tamamen ısınamayacağı yumurtaların kuluçkalanmasıyla ilgili bir problem vardır.
güvercin

Eşleme türleri

Bu süreç doğaldır, yani kendi çiftlerini seçen kuşların takdirine göre. Bir kişi buhar oluşumuna müdahale ederse, o zaman bu bir zorlama, yani yapay eşleştirme sorusudur.

doğal

Tipik olarak, bu tür eğitim çiftleri, güvercin aynı cins kuşları içerdiğinde, eve başvurulur. Güvercin bağımsız olarak onu çeken ve onu kurnazca kurtaracak olan güvercini seçer. Aynı zamanda Golubka, bir beyefendinin evliliğini kabul etmeyi ya da onun tam bir ilgisizliğini gösterme şansına sahiptir.

Bilinmesi ilginç olacak – nerede ve ne kadar güvercin yaşıyor ve güvercinlerden ne bulaşabilir?

Karşılıklılık temelinde kurulan, tek eşli güvercin çiftleri son derece stabildir. Kuşlar, kural olarak, yaşamları boyunca birbirlerine sadakat tutar.
güvercinler

Zorla (yapay)

Zorla, yani, yalnızca iradenin iradesine göre, çiftleşme güvercinleri, üreme veya safkan civcivler yetiştirmek istedikleri durumlarda yapılır. Yeni özelliklere sahip kuşların üremesi için, farklı cinslerin erkek ve dişileri seçilir; bunlar en iyi nitelikleri yeni bir cinste birleştirilmek istenir. Ve belirli bir cinsi geliştirmek için, bu gruptan bir erkek ve dişi seçin, ki bu da yetiştiricinin bakış açısına göre en çok kazanan özelliklere sahiptir.
Bir kafes içinde bir çift güvercin
Zorunlu yöntem kapsamında, seçilen çift, geceyi geçirdiği bir kafes veya özel bir muhafazaya yerleştirilir ve ardından kuşlar tekrar pakete bırakılır. Bir çiftin yapay yaratılması sırasında en önemli aşama, güvercinlerin cinsiyetinin doğru belirlenmesidir. Bu kuşların belirgin olarak görünür seks farklılıkları olmadığından, bu çok kolay değildir. Bununla birlikte, bir güvercin ve bir güvercin ayırt etmek mümkün olduğu bazı karakteristik özellikleri vardır, yine de vardır:

 • Güvercinler neredeyse her zaman güvercinlerden daha büyüktürler, daha yüksek bir alın ve parlak tüyleri vardır;
 • Güvercinler daha az parlak “giyinmiş”, başları eğimli ve vücut daha küçük.

Zorlama altında bir araya getirilen çift, her zaman bir kişinin isteğine itaatkar bir şekilde itaat etmez. Güvercinlerin saldırgan davranışı, geç yumurtlama yumurtaları ya da yavruların yetersiz reprodüksiyonu biçiminde bindirmeler vardır. Ve yine de, çoğu zaman doğa kendi kendine kalır ve yapay olarak biçimlendirilmiş çiftler yavruları güvenle verirler.
güvercinler
Bununla birlikte, kural olarak, uzun süreli bir birlikteliğe sahip değildirler: civcivlerin yetiştirilmesinden sonra, bu çiftler genellikle parçalanır. Bu gerçek bir kez daha şu sözleri doğruluğunu doğruluyor: “Kendini zorlamak için zorlayamazsın.”

Soket Düzeni

Güvercinlerin dünyasında, bir yuva inşa etme sorumluluğu erkeğe aittir. Yapım malzemelerini dallar, çimler ve çim şeklinde araştırır, onları yuva yerinin bulunduğu yere nakleder ve inşa eder. Kadın, aile yuvasının tasarımında tamamen dişildir, onu keser ve gelecekteki yavrular için daha rahat ve rahat kılar.

Önemli! En iyi “daire” için erkekler arasında kavgalar ve kavgalar önlemek için, güvercin çiftlerinin iki katı bir miktarda yuva kutuları takılması tavsiye edilir.

Bir güvercin evinde yuva yaparken, kuşlara yardım etmek ve aşağıdaki eylemleri gerçekleştirmek gereklidir:

 • güvercin evindeki kuş yuvalarının inşasının başlamasından önce, kanatlı sakinlerin geçici olarak tahliye edildiği genel bir temizlik yapılır;
 • kuşların yaşadığı her bölme, bir bölme ile iki bölüme ayrılır ve genellikle ağaç veya telden yapılmış yuva kutularını koyar;
 • Erkekler güvercin zemini üzerinde inşaat malzemeleri aramak için, bir yığın dalları, saman, saman veya biçilmiş ot koyun. Genellikle kuşlar yuvalarını iki ila üç hafta arasında donatırlar.

Soket Düzeni

Duvarcılık ve kuluçkahane

İki ila üç gün çiftleştikten yaklaşık iki hafta sonra, kadınlar yumurta bırakıyorlar. Cinsel olarak olgunlaşmış kuşlarda genellikle ikiden fazla değildir ve aşırı genç veya yaşlı kadınlarda genellikle bir yumurta vardır. Beyaz renkli olan her yumurtanın ağırlığı maksimum 20 gr’a ulaşır.

Güvercin serme sürecinde, önemli bir nokta vardır. Golubka yumurtaları yaklaşık iki gün aralıklarla bırakır. Çoğu zaman güvercin, ancak ikinci yumurtanın ortaya çıkmasından sonra inkübe olmaya başlar. Ama bazen hemen ilkinde oturur, bunun sonucunda ikinci civciv birinciden iki gün sonra ortaya çıkar, ki bu çok istenmeyen bir durumdur.

Önemli! Kuluçkalama sırasında sıcak havalarda, yumurta kabuğunun yumuşatılmasının, kuluçkalama sürecini kolaylaştırdığı gibi, embriyon için yararlı olan su ile püskürtülerek güvercin havasının nemlendirilmesi tavsiye edilir.

İlk doğan, daha aktif ve güçlü olmak, beslenirken daha zayıf olanı iter. Bu problemi çözmek için, ilk yumurta ya da sadece anneden alınan, ikinci yumurtanın ortaya çıkmasına kadar oda sıcaklığında tutulduğunda, ya da ikincisinin ortaya çıkmasına kadar tekrar bir kukla ile değiştirin. Güvercinler harika ebeveynlerdir, bu nedenle yumurtalar kuluçkaya yatmaktadır, ancak aslanın kuluçkadaki payı hala kadına düşer. Bu işlem 16 ila 20 gün sürer.
Döşeme yumurtaları

Yavru için bakım

Dovecots proklovyvayutsya ve derhal kabuk artıkları tahliye, ama neredeyse yirmi saat boyunca, hafif kör ve neredeyse çıplak görünen. Ancak, doğumdan birkaç saat sonra, yemek yiyebilirler. Ünlü kuş sütü – Bu amaçla, benim craw sevecen bir anne onlar için protein ve yağ açısından zengin özel bir karışım hazırlanıyor. Bu karışım, güvercin, iki hafta boyunca, besleme ve daha sonra yumuşatılmış ve parçalanmış tahıl aktarılır.

Güvercinlerin güvercinlerini ve güvercinleri neyin beslediğini nerede bulabileceğinizi öğrenin.

Onlar zaten onları bağımsız olarak gagalamayı başardılar, çünkü o zamanlar tamamen biçimlenmiş bir gagası var. Güvercinler, yuvalarını 40-46 güne ulaşana kadar bırakmazlar. İki ayın sonunda, görünüşteki civcivler yetişkin kuşlar arasında ayrım yapmak neredeyse imkansızdır.
Küçük güvercinler

Güvercin bir yıl için kaç kez çarpıyor?

Daha önce de belirtildiği gibi, evlilik güvercin dönemi mart ayının başından eylül ortasına kadar sürmektedir. Sağlıklı bir olgun çift, yedi kez bir sezon için yavru verebilir. Civcivler tüylerini kazanmak ve ölmek zamanı yoktur kış soğuktan kadar yumurtadan çünkü Ancak, kuşçular, yaz aylarında kuşların eşleştirmeyi önermiyoruz.

Evde güvercin Damızlık aşırı fiziksel çaba kişiyi gerektirir, ancak bu harika kuşlar için, tabii ki, büyük bir aşkı sabır, doğruluk, gözlem varlığını öngörür ve etmez.