Gorchak sürünen: tıbbi ot

Gorchak sürünenYabani otlar olan çok sayıda bitki vardır, ancak yararlı şifa özelliklerine sahip oldukları için halk veya geleneksel tıpta kullanılırlar. Bugün böyle bir bitkiyi tartışacağız, ki bu sınırların yararına ciddi bir zarar veriyor. Acı acıların bileşimi ve özellikleri hakkında konuşacağız, ona dayalı ilaçları tartışacağız ve ot otlarından nasıl kurtulacağımızı size anlatacağız.

Botanik açıklaması

Gorchak sürünen veya pembe Astropeus (cins Raponticum) ailesine ait çok yıllık bir bitkidir.
Gorchak sürünen
Bitki malign ot, Sitede tamamen ortadan kaldırmak çok zordur. Bu arada çubuğun kök sistemi ile o tamamen üreme bir ot oluşturan yöntemi olarak kurtarabilirsiniz, gorchak güçlü kazık kök ve bunun rizom büyük bir alanı kaplamaktadır hangi nedeniyle iyi gelişmiş kök sistemi, ve havayla temas eden kısmının yıkımı sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Yani, ana bitkinin kökünün belirli bir kısmından, daha sonra kendi yer üstü ve yeraltı kısımlarını oluşturarak ayrılan bir yan kuruluş büyümeye başlar.

Bahçenin en kötü düşmanlarını tanımak: biyolojik gruplar ve en yaygın yabani otların listesi.

Bitkinin maksimum yüksekliği 75 cm, çiçek sapı ise pembe renkli bir sepetle temsil edilir (ikinci adı).

Önemli! Dışarıdan, acı, peygamberçiçeklerine çok benzer.

Büyüme yerleri

Tesis, yıllık yağışların son derece düşük olduğu Orta Asya’dan gelmesi nedeniyle kuru araziler üzerinde parazitleştiriyor. Bugüne kadar, bu yabancı Afrika hariç tüm dünyada bulunabilir.

Ancak, Orta Asya’da sadece kuru değil, aynı zamanda oldukça sıcak olduğunu hatırlamakta fayda var. Ot doğrudan güneş ışığı ve yüksek hava sıcaklığını sever, bu nedenle sadece 50 ° enlemlere kadar yaygındır. Rusya Federasyonu topraklarını alırsanız, o zaman Voronezh Bölgesi’nin güney sınırının kuzeyinde bir yabani otla karşılaşamayız.
Gorchak sürünen

Kimyasal bileşimi

Bilim adamlarının bu bitkiye yeteri kadar zaman verdiklerini söylemek önemlidir. kompozisyon az anlaşılmış. Sadece yerüstü kısımda alkaloidler, uçucu yağlar ve reçine içerdiği bilinmektedir. Köksap gelince, kompleks bir karbohidrat inülin bulundu.

Önemli! En yüksek inülin konsantrasyonu, çimlerin üst kısımlarının tamamen yok olmasıyla gözlenir.

Tıpta uygulama

Bir ilaç olarak sadece halk hekimliğinde kullanılır. Bunun nedeni, bileşimin insanlar için yararlı olandan daha tehlikeli bileşikler içermesidir. Bu durumda, bitkisel ilaç deposunda ve bazı eczanelerde kuru ot veya rizom satın alabilirsiniz.

özellikleri şifa vardır yabani otlar, hakkında daha fazla bilgi: Ranunculus repens, Cuscuta europaea, Amaranthus retroflexus’un Norveçli devedikeni kıvırcık pyree sürünen beşparmakotu Pueraria montana, kanarya otu, karahindiba, çayır otu, kuğu, devedikeni saçmak.

Bu tür rahatsızlıkları tedavi etmek için bir bitki kullanılır:

  • sıtma;
  • epilepsi;
  • uyuz;
  • tüberküloz;
  • helmintiyasis.

Gorchak sürünen

Kontrendikasyonlar

Acıya veya ilavesine dayalı müstahzarlar Çocuklar, hamileler ve emziren anneler için yasak, ve ayrıca herhangi bir organın akut hastalıklarına sahip olan insanlar. Bitkinin yeterince anlaşılmamış olduğu anlaşılmalıdır, bu nedenle sadece bir kişinin ciddi sağlık problemleri olmaması durumunda kullanılır, aksi takdirde bir halk ilaçları sorunu daha da karmaşıklaştırabilir.

Herhangi bir bitkisel ilaç kullanmadan önce doktora danışın.

Biliyor musun Kök kökünde bulunan inülin, geleneksel tıpta bir probiyotik olarak kullanılır. Ayrıca, endüstriyel fruktoz üretmek için karmaşık bir karbonhidrat kullanılır.

Acı acı bitkisinin yetiştirilmesi

Gorchak’ın ekilmesi gereken bir ot olduğunu ve böylece geniş bir alana yayılamayacağını hatırlamakta fayda var. Bu bitkinin bir miktar iyileşme amacıyla büyümesi gerekiyorsa, size nasıl yapacağını size anlatacağız.
Gorchak sürünen
Bitkinin köklerini veya tohumlarını bulmak sadece gorchak’ın dışarıya çekildiği yerde olabilir: onlar satılık değil.

Gorchak tohumları – bu, uzun mesafelerde yabancı ot yayılmasına yardımcı olan tohumdur. Tohumlar yaklaşık 4 yıldır çimlenme kapasitelerini korurlar, böylece diğer kıtalara bile tahılla birlikte taşınabilirler. Tohumlardan genç bitkiler çok yavaş gelişir. İlk 3 ay boyunca sadece küçük bir rozet oluşur ve kök iki metrelik bir derinliğe ulaşır. Dahası, yeraltı filizleri, yer altında önemli bir yer kaplayan bir köksap oluşturan büyük kalın köklere dönüşür.

Rizomlar herhangi bir kısmı ot yeraltı kısmındadır besinlerin büyük miktarda biriktikçe, tohum olarak kullanılan ve en önemlisi, hangi genç bitkiyi meydana sürgünler gelişir ayıran durumunda sayısız kökleri böbrek vardır edilebilir.

Önemli! Olumsuz çevre koşulları 3 yıldan fazla etkilese bile tesis canlı kalır.

Hammaddelerin hazırlanması ve kurutulması

Temmuz-Ağustos aylarında gerçekleşen çimenlerin çiçeklenmesi sırasında hammaddelerin tedariki sadece yaz aylarında gerçekleştirilmektedir. Hazırlanmak yeşil bölüm, çiçekler, yanı sıra rizom.
Gorchak sürünen
Tüm ürünler hasat edildikten sonra açık havada iyi kurutulur. Kurutmak için, iyi hava sirkülasyonunun olduğu hangarlar kullanılır. Kuru hammaddeler bahçeden veya bahçeden uzak olmalıdır, çünkü bu bitki “nüfuslu” olabilir, daha sonra çekilmesi çok zor olacaktır.

Acı esansiyel yağlar içerdiğini unutmayın – buna bağlı olarak, ev içinde bozulmaya neden olacak güçlü bir koku ortaya çıkabileceği için iç mekanda kurutulması tavsiye edilmez.

demleme

İnfüzyon tedavisi için kullanılır sıtma ve epilepsi.

Bir ilaç hazırlamak için kuru yapraklar veya bitki sapları satın almanız gerekir. Bu amaçlar için rizom veya çiçekler uygun değildir.

1 çay kaşığı kuru otlar alın, sonra 200 ml kaynar su dökün ve bir havlu ile kaplanmadan önce 1 saat ısrar ediyoruz. İlaç infüze edildikten sonra filtrelenmeli ve soğutulmalıdır.

1-2 yemek kaşığı için infüzyon yapın. l. Bir yemekten önce bir saat bir çeyrek için günde üç kez. Tedavinin seyri zamanla sınırlı değildir, bu nedenle hastalığın semptomları ortadan kalkıncaya kadar tıbbi infüzyonu uygulayın.
Şifalı bitkilerin infüzyonu

kaynatma

Çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılan kaynatma için çeşitli seçenekler vardır.

  • Tüberküloz tedavisi

1 çorba kaşığı alırız. l. otlar, daha sonra kaynar su 500 ml dökün ve ateşe koyun. Kaynatma işleminden sonra 3 dakikanızı alın ve plakadan çıkarın. Daha sonra uygun bir kaba dökülür, havluyla sarılır. Et suyu yaklaşık 2 saat beklemeli, daha sonra filtrelenmelidir.

Yemeklerden sonra günde üç kez 100 ml kaynatma yapın.

Önemli! Kuru veya ıslak öksürük tedavisinde kullanılabilir.
  • Uyuz tedavisi

Bir çay kaşığı kuru otlar alın, 200 ml kaynar su dökün, sonra su banyosunda yaklaşık yarım saat tutun. Dahası buzdolabında ve filtresinde konaklama olmadan da serinliyoruz.

Madde, cildin etkilenen bölgelerine dışarıdan uygulanır. Tedavi uyuz belirtileri ortadan kalkıncaya kadar devam eder. Ilacı su ile seyreltmeyiniz. Eğer durum bozulursa veya vücut tedaviye olumsuz tepki gösterirse, tedavi durdurulur ve doktora danışılır.
Otlar infüzyon

  • Helminthiosis tedavisi

Araçların hazırlanması için, bitkinin hareket ettiği kalitede, bitkinin meyvelerine ihtiyacımız var. Çiçeklenmeden hemen sonra toplanırlar.

1 çay kaşığı al. Meyveler, bir bardak kaynar su dökün, bir saatin çeyreği boyunca düşük ateşte kaynatın. Ardından, infüze etmek ve süzmek için yaklaşık 10 dakika verin.

1 çorba kaşığı alın. l. yemekten yarım saat önce. Tedavi süresi 1 ayı geçmemelidir.

Bir ot olarak Gorchak

Açıklama gorchaka, tüm kaynaklarda geri çekilmesi çok zor olan zararlı bir zararlı olduğu gerçeğiyle başlar. Bu nedenle, bu çimleri sitenizde büyütmek yerine, hazır kuru bir ürün siparişi vermek daha güvenlidir: ürünü yalnızca kendinizde değil, komşularınızda da öldürebilirsiniz.

Sonchus arvensis, Agropyron repens, saz, ısırgan, yulaf otu, ağaç biti, semizotu, goutweed, sütleğen, at kuyruğu, dodder, karahindiba, quinoa, huş-bindweed, yabani havuç: Bir kısmı yabani otları türetmek öğrenin.

Eğer tarlada bu tür bir çim görülürse, üzerine dikilen bütün bitkiler besin eksikliğinden ya da acıyı yere indiren zehirlerden kaynaklanır. Yabancı ot, ekilen bitkilere göre topraktan 2,5 kat daha fazla besin emer. Toprak verimliliğini çok çabuk azaltır. Bu durumda, çim 6 metre derinliğe kadar kökler alır, tamamen kazmak mümkün değildir.
oxtongue
Gorchak sadece ekinlerin ekilmesini değil, aynı zamanda hayvanlar: Bitki hayvan beslemek için uygun değildir, buna göre, ekonomik bir önemi yoktur, ancak herhangi bir ekili bitki veya yararlı tarımsal bitkilerin yerini alan tarla veya mera toprakları işgal eder.

Öğretim Maltsev Sovyet döneminde tarımda ıslah çalışması ve yenilik yapan, her diğer ürünlere değiştirilmesi kuru iklimde bir bitterling benzeri bitki, karakterize edici özelliği, yabani ot, devedikenleri gibi boğan toprak sıkışması, tuzluluk, ya da kil kalın bir tabakanın varlığından korkmadığını. İklim bu bitkiye uygun ise, o zaman sadece kimyasalları kullanan karmaşık önlemlerle imha edilebilir.

Biliyor musun Gorchak, hayvancılık tarafından yenen tohumlarının vücutta sindirilmemesi ve atıklarla birlikte bırakılmaması için çok inatçıdır. Aşıyı imha etmek sadece kompostlama sırasında yüksek sıcaklık olabilir, bu da yaklaşık 4 ay boyunca tohumları etkiler.

hasar

Yukarıda, mahsullerin yanı sıra hayvanlara verilen zararı dikkate aldık, ancak insanlara doğrudan zarar vermekten söz etmeye değer.

Gerçek şu ki, yabancı ot sadece diğer bitkileri yok etmekle kalmaz, aynı zamanda verimi de azaltır. ganimet ürünleri. un o kullanılacağı üretimi için ürünlere son derece olumsuz etkisi olan, çok acı olacak ise buğday, tohumlar bitterling öğütülmüş edilecektir ile ederse.
oxtongue
Acı buğday, ayçiçeği veya yulaf tarlalarına gelirse, toplanan ürünler yağ oranını ve proteini azaltır ve ayrıca tohumların alkalinitesini arttırır. Bütün bunlar, bitkinin toprağa, tahılların dayanamayacağı bir zehir bırakması nedeniyle olur.

Unutulmamış bitkilere geçebilecekleri ot üzerinde görünen birçok zararlı ve hastalık olduğunu unutmayınız. Acı bir şekilde parazitleştirildiği alanların tedavisi, büyük bir kök kökünün varlığıyla büyük ölçüde karmaşıklaşır.

Kontrol önlemleri

Biyolojik kontrol önlemleriyle başlayalım. Weeds parazite olabilir acı nematod (Anguina picrides), bitkide şişmeye neden olur ve ayrıca besinlerin büyümesini ve depolanmasını bozar. yaşam Bitterling nematod geniş alanlarını bulaştırmak için, sen zaten bulaşmış bitkiler almak sonra sahada bunları dağıtmak, (100 kareler başına 2 kg) ve yıldırım efekti için umut :. En iyi ihtimalle gerekli değildir 3-5 cm derinliğe kadar kapatmanız gerekir, gelecek yıl nematod yabani otların sadece yarısını etkileyecektir.

Ayrıca nematod çeşitleri ve bunlarla mücadele yöntemleri hakkında da bilgi edinin.

Kimyasallar da kullanılır. Hemen, seçici kimyasalların kullanılmasının mümkün olmadığına değinmekte, çünkü acılara karşı işe yaramazlar. Buna göre, bitkilerin ekinleri üzerinde sürekli etki gösteren ilaçların püskürtülmesi anlamsızdır, aksi takdirde ekinleri unutabilirsiniz. Bu nedenle, herbisitler sadece hasattan sonra ve bir kez değil de kullanılır. Siteyi işlemek için ilaç “Uragan” veya “Roundup” kullanılır. 100 kareler koruyucu ekipman (ağız maskesi, eldivenler, koruyucu elbise vs.) kullanarak, sakin hava işleme ve ardından 5 litre su içinde 120 mg seyreltilmiştir.
Yabancı ot kontrolü
Yabani otlar işlendikten sonra ne yazık ki, yok olmayacak, ancak sadece ciddi şekilde etkilenecektir, bu nedenle beklenen etkiyi elde etmek için tedaviyi en az 3 kez tekrarlayın. Bütün sorun, ilacın sadece hava parçasına zarar vermesi ve rizomun hayatta kalmasıdır, çünkü gelecek yıl yeni kız bitkileri vardır. Bu sebeple, biyolojik ajanları kimyasallarla birleştirmek ve ayrıca hızlı büyüme ve elle çiçeklenme sırasında yabani otları çıkarmak mantıklıdır.

Yabani otları bahçeden nasıl çıkarabileceğimizi, yabani otlar ilaçlarından nasıl kurtulabileceğimizi, yabani otları köklerinden çıkarmak için hangi araçların var olduğunu öğrenin.

Şimdi acı otların ne olduğunu, tıbbi amaçlar için nasıl kullanacağınızı ve bahçenizde ya da bahçenizde yerleşmişse ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Unutmayın ekmek alanı, sadece kendi ürünlerini kaybediyorum, ama büyümüş ot imha ile uğraşan zaman büyük miktarda kaybetmezsiniz çünkü daha iyi değil birçok faydalı özellikleri için ot çok tehlikeli.