Fungisit “Anthracol”: ilaç bahçe ve sebze bahçesinde nasıl uygulanır

Antrakol
“Antrakol”, mantar bitkileri ve meyve ağaçlarını mantar hastalıklarından korumak için kullanılan bir fungisittir. Bu makalede, uygulama bahçesi korumak “Antrakola” nasıl olması gerektiğini bakacağız, etki mekanizması ve mantar öldürücüler ve güvenlik önlemleri kullanmanın başka yollarla üzerinde kimyasal bileşikler avantajları rakip ile uyumluluğu budur.

Açıklaması ve açıklaması

İlaç “Antrakol” amaçlanmıştır yaygın mantar hastalıklarının önlenmesi ve kontrolü için sebze ve bahçe ürünlerinin verimini düşürür.

Chemical Laboratory şirket «Bayer» bir kompozisyon, formül “Antrakola” deneme benzen halkası fungisit çinkonun varlığı tamamen karışımının toksisitenin ortadan kalkmasını ve artırır karşı mantar hastalıklarının aralığı olduğuna inanmaktadır.

Başka bir deyişle, ilacın savaştığı fungal enfeksiyonların sayısı, diğer fungisitlere kıyasla neredeyse bir büyüklük sırasına göre artar.

Önemli! patates işlerken fungisit Meyve ağaçlarında geç yanığı ve Alternaria, mantar sporlarını yok – üzümlerde, kıvrılma ve uyuz yaprak – küf, kara küf ve kızamıkçık ve salatalık madde peronsporoza ve botyris önler. Evrensel hazırlık, bitkilerin 80’den fazla fungal hastalık türünün önlenmesinde etkilidir.

“Antrakol” granüller veya su ile ıslatılabilir bir toz biçiminde temin edilebilir. Ürün, 100 gramdan 1 kilograma kadar ambalajlı ambalajlarda alıcıya teslim edilir.

Aktif madde ve etki mekanizması

Fungisitin ana aktif maddesi propineb, Fungal sporların çoğalmasında rol alan protein enzimlerini inhibe eder. İlaç miselyum odaklarını izole eder ve hastalığın gelişmesini engeller.

Önemli! “Antrakol” bitkiye ve hücresel membran düzeyde nüfuz eder ve tek tabaka ve sap (gövde) ile tedavi edilmiş kültürler yüzeyini korumak olmayan iletişim fungusitten grubudur.

Ilaç nasıl uygulanır

Fungisit “Antrakol”, mantar hastalıklarının önlenmesi ve doğrudan kontrolü için kullanılan evrensel bir maddedir. Ancak, bahçe ve bahçe bitkileri için uygulamasının özel özellikleri vardır. domates

Bahçe bitkileri için

  1. Elma bahçelerini mantar kabuklarının görünümünden işlerken, 15 g maddeyi 10 litre suda seyreltmek gerekir. Serpin ağaçları, ilk meyvelerin ortaya çıkmasına kadar böbreklerin vejetasyon zamanından itibaren tavsiye edilir. Tedavilerin sayısı üç kez geçmemelidir. Son ilaçlama, hasat başlamadan otuz gün önce yapılmalıdır.
  2. Şeftali ve üzümleri işlemek için 10 litre suya 10 gr granül oranıyla bir çözelti yapılması önerilmektedir. Bitkileri on gün aralıklarla üç kez işleyin ve son şeftali püskürterek hasattan 30 gün önce, üzüm için – 50 gün boyunca.
  3. Bitkilerin tedavisi kuru, rüzgarsız havalarda gerçekleştirilir. Yeryüzünün yüzünü püskürtmek için on litre çözelti yeterlidir.

Bahçede uygulama

  1. Patates ve domates tarlaları, mevsime göre üç kez “Antrakolom” ile tedavi edilir. Konsantrasyon 5 litre suya 15 g granül (toz) geçmemelidir. Bu miktardaki çözüm yüz metrekarelik arazi için yeterli. Son püskürtmenin hasattan kırk gün önce yapılması tavsiye edilir.
  2. Talimatların bu gereksinimleri, sebzelerin son işlemlerinin hasattan 20 gün önce geçmesi gerektiği farkıyla tamamen salatalıkların yetiştirilmesi için uygulanabilir.

Diğer ilaçlarla uyumluluk

“Antrakol”, hemen her tür antifungal kimyasallarla uyumludur. Bununla birlikte, “Bayer” firmasının uzmanları, “Antrakol” geliştirerek, talimatta kimyasal uyumluluk çözümlerini yeniden kontrol etmenin gerekli olduğunu yazıyorlar.

Yetiştiriciler Antrakol Quadris, Serratia, topaz, Ridomilom, FlintStarom Sezar Megafolom, Topsinom-M, aktellik, Plantafolom (50 0-25), Kendall ile birleştirir.

Bununla birlikte, yeni maddeyi kullanmanın dört yıllık uygulaması henüz bu tür bir uyumsuzluğu ortaya çıkarmamıştır.

İlacın faydaları

“Antrakol”, serisinin diğer ilaçlarından olumlu yönde farklıdır. o sebze ve bahçe bitkilerinin her türlü çiftleşir yaptığı etkileşimde, o tohum ve fideler için bir zemin yaratmaktadır çinko içeriği düşük, oluşmaktadır.

Biliyor musun Bu madde yağmur ve çiğlemeye karşı dayanıklıdır. İşlem sonucunda oluşan biyolojik olarak aktif film nedeniyle püskürtülerek yıkanmaz.

İlaç mantar sporlarının geleneksel agresif ortam koşullarına bağışıklık kazandırmaz ve ilaca püskürtülmeyen bitkilere zarar vermez.

Ve son olarak, “Antrakol” tüketiciler için cazip bir fiyat-kalite oranına sahiptir. püskürtme

Güvenlik önlemleri ve tehlike sınıfı “Anthracola”

“Antrakol” (eldiven, maske, ambalajın geri dönüşümü, vb.) Ile çalışırken, üreticinin talimatı genel güvenlik kurallarına uyulmasını önerir. It has 3. tehlike sınıfı, Düşük toksisite.

Biliyor musun Fungisit “Antrakol” insanlar ve hayvanlar için toksik değildir. İlacın geliştiricileri, bitkileri arıların kompakt bir habitatında bile püskürttüğünü önerir.

“Antrakol” kimyasal serilerinden en “genç” ilaçtır. “Bayer” şirketinin bu ürünü sadece dört yıldı, ancak Avrupa ve Ukrayna’daki tarım çiftliklerinde kendini kanıtlamayı başardı.


Loading...