Feijoa dan tentürler en iyi tarifleri

feijoa
Bölgemizde feijoa egzotiktir. Bu olağandışı meyveyi tatlandırmak aynı zamanda kivi, ananas ve bir dereceye kadar çileklerle aynıdır. Yemeklerde, çeşitli yemeklerin hazırlanmasında yaygın olarak kullanılır: reçel, hamur işleri, salatalar. Birçoğu feijoa tentürü yapmak için uyarlanmıştır. Bu içecek sadece hoş bir aroma değil, aynı zamanda yararlı özelliklere de sahiptir. Bunun için başka meyve ve meyveler de ekleyin.

İşte yemek pişirmek için popüler tarifler.

Feijoa’nın yararlı tentürü nedir

Feijoa’dan düzgün hazırlanmış tentürün tadı tatlı notlarla hoştur. İçeceğin yararlı nitelikleri, bileşimini oluşturan ek maddelerden elde edilir. Bu, doğrudan feijoada mevcut olan iyot, sükroz ve organik kökenli asitlerdir.

Feijoa ev ve açık havada büyümenin mümkün olup olmadığını öğrenin.

İyot miktarı meyvenin yetiştirildiği bölgeye göre değişir. Denize yakın toplanan meyvelerde daha fazla. Bu nitelikler sayesinde, bu tentür sadece lezzetli ikramlara değil, aynı zamanda tıbbi içeceklere de atfedilebilir. Feijoa'nın tentürü
Ayrı bir erkek için bir sıvının yararlı nitelikleri hakkında bilgi vermek gerekir. Ürün ürolojik hastalıklara karşı iyi bir koruyucudur. Ayrıca, tartışılan tentür, makul miktarlarda sarhoş olduğunda, erkeklerin genitoüriner ve üreme sistemleri üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

İçki gastrit, beriberi, ateroskleroz ve piyelonefrit hastalarına yönelik olarak önerilmektedir. Sarhoş infüzyon miktarını ölçmek aynı zamanda önemlidir.

Biliyor musun Feijoa meyveleri pek çok insanın aksine, çalıların üzerinde ağaçların üzerinde yetişmez. Ama sadece bu çalılar 4-6 metre yüksekliğe kadar büyüyebilir.

Feijoa tentürünün zararı ve kontrendikasyonları

Diğer ürünler gibi, feijoa tentürü de birtakım uyarılara sahiptir:

 • Bu tür bir sıvının süt ürünleri ve tam süt ile kullanılmasını birleştirmek imkansızdır, çünkü bu durum ishali tetikleyebilir;
 • hipertiroidizm varlığında, bu hipertiroidizmdir, feijoa’ya dayalı olarak tüketilen meşrubat miktarını sınırlamanız gerekir, çünkü içinde bulunan fazla miktarda iyot vücutta hasara neden olabilir;
 • Bu ürünü çocuklar ve alkol içeren diğer içecekler için kullanmak kesinlikle yasaktır;
 • Diyabet hastası insanlar için tentür içemezsiniz.

Feijoa'nın tentürü
Şu anda, bu içeceğe alerjik reaksiyonlar olmadı, ancak söz konusu ürünün herhangi bir bileşeninin bireysel hoşgörüsüzlüğünü hatırlamak gerekir.

Feijoa’yı, özellikle de kadınları kullanmanın yararlarını öğrenin.

Feijoa hazırlanması

Tentür hazırlamaya başlamadan önce, bir feijoa hazırlamak gerekir, çünkü bu belirli meyve içeceği temelidir. Bu amaçla, zarar görmeyen olgun meyvelerin yanı sıra kalıplama veya çürüme belirtileri de seçilir.

Her meyveyi dikkatle incelemek önemlidir, hasar görmüş parçalar görülürse, bıçakla kesilmelidir.

Biliyor musun Feijoa meyveleri genellikle olgunlaşmamış formda toplanır. Mağazaların raflarında da sıklıkla görülürler. Bunun nedeni, meyvelerin dallardan çıkarıldıktan sonra olgunlaşabilmeleridir.

Feijoa gelen tentür: yemek tarifleri

Günümüzde tentürün birçok tarifi bilinmektedir, çünkü her ev kadını sık sık değişiklikler yapar ve ürünü geliştirir. İstenirse deney yapabileceğiniz, tanışma için tarifler sunuyoruz.
feijoa

Moonshine üzerinde tentür

Bu tür içerikleri önceden hazırlamak gerekir:

 • moonshine – 1 litre;
 • feijoa – 700 g;
 • şeker – 300 g;
 • Temiz su – 200 ml.
Elma moonshine yapmayı öğrenin.

Pişirme işlemi aşağıdaki gibidir:

 1. Önceden seçilmiş meyveler yıkanmalı ve soyulmalıdır. Kalan hamurlar ezilmeli. Küpler, yanda 2-3 cm olacak şekilde yeterince büyük olmalıdır. Bütün bunlar, bundan sonra da içeceğin ısrar edeceği bir cam şişe veya bir kavanoz içine konulmalıdır. feijoa
 2. Ayrı ayrı, şeker ve suyu karıştırmanız gerekiyor. Karışım karıştırılarak bir kaynamaya getirilir ve yaklaşık 5 dakika sonra söndürülür, böylece şeker tamamen çözülür. Pişirme sırasında oluşacak köpük, yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Moonshine üzerinde tentür
 3. Şurup hazır olduğunda, biraz soğutulmalı ve kavanozda bulunan feychoa hamuruna dökülmelidir. Bundan sonra, konteyner mühürlü olmalıdır. Ardından, kavanozun içeriği tamamen serin olana kadar beklemeniz gerekir.
 4. Artık alkollü bazın toplam içeriğine – moonshine dökebilirsiniz. Bütün bu bankada, kabı karıştırıp kapatmak ve karanlık ama sıcak bir yere göndermek gerekir. İçki bu formda iki hafta boyunca infüze edilmelidir. Bu durumda, içerik her 24 saatte bir kez çalkalanmalıdır. tentür
 5. 14 gün sonra, birkaç katmanın içine katlanmış bir gazlı bez kullanarak tentürden feijoa filtrelemeniz gerekir. Sıvı, sıvıyı toplamak için biraz sıkılabilir, ancak katı kütlenin kendisi artık gerekli olmayacaktır.
 6. Şimdi tentürü deneyebilirsiniz. Şeker yeterli değilse, sıvıyı ek olarak tatlandırmak mümkündür. Benzer şekilde, bu aşamada ürünün gücünün vodka eklenmesiyle ayarlanmasına izin verilir. tentür

Tadı stabilize etmek için, bu içeceği tatlandırmaya başlamadan 3-5 gün daha vermeniz önerilir.

Propolis, balina, arı ateşi, at kestanesi, leylak, çilek, elmanın tentürlerinin kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Votka tentürü

Votka temelinde içecek hazırlamak için ihtiyacınız olacak:

 • feijoa – 30 olgun çilek (uygun bir şekilde hafifçe olgunlaşır);
 • temiz su – 4-5 bardak;
 • votka – 4-5 bardak (miktar, içeceğin infüze edildiği kaplara göre değişir);
 • şeker – 250 g.

Yemek yapmaya başlayabilirsiniz:

 1. Feijoa meyvelerinin soyulması ve küplere kesilmesi gerekir. feijoa
 2. Şekeri su ile birleştirin ve kaynamaya kadar kısık ateşte pişirin. Şeker tamamen suda çözülmelidir.
 3. Feijoayı şeker şurubuna ekleyin ve sıvı renklenene kadar sürün ve meyve parçaları küçülmez.
 4. Daha sonra steril kavanozlar hazırlanan et suyunun yaklaşık üçte biri ile doldurulmalı ve tamamen soğuyana kadar bırakılmalıdır.
 5. Her kavanozda votka ile doldurun ve kapları sıkıca kapatın. Sıvıyı yaklaşık bir ay boyunca infüze edin, daha uzun olabilir ve 2-3 günde bir, kavanozu sallayın. Votka tentürü

Bir içki ve daha fazla zaman ısrar edebilirsin. Bundan sonra, feijoa tentürü giderek zengin ve zengin bir tadı kazanacaktır. O zaman sıvıyı zorlamanız gerekiyor ve tadım yapmaya başlayabilirsiniz.

Limoncello, elma şarabı, nane likörü, armut, elma şarabı, kiraz, ahududu, erik şarabı, gül yaprakları, komposto, reçel, üzüm, siyah frenk üzümü yapmayı öğrenin.

Kızılcık ile tentür

Çeşitli meyveler ve meyvelerin eklenmesiyle birlikte feijoa’dan tentür hazırlayın. En yaygın tarifler kızılcık. Tadına yeni tat ve aroma notları verir ve daha da kullanışlı hale getirir. Kızılcık ile tentür
Hazırlık için hazırlamak için gereklidir:

 • feijoa – 400 g;
 • kızılcık – 1 bardak;
 • şeker – 0.5 bardak;
 • su – 10 yemek kaşığı;
 • votka – 600-700 g.
Kızılcıklar için neyin yararlı olduğunu, nasıl yetiştirileceğini ve kış için nasıl hazırlanacağını öğrenin.

Bu tentürü hazırlamak çok basittir:

 1. İlk önce kızılcıkları yulaf ezmesi gerekiyor. Kızılcık ile tentür
 2. Feijoa meyveleri parçalar halinde kesilmelidir. Küpleri çok küçük yapmayın, meyveyi 4 lobule bölebilirsiniz.
 3. Feijoa bir cam kavanoza konmalı ve kızılcıkların üzerine çileklerle kaplı olmalıdır. Kızılcık ile tentür

 4. Bu arada, ateşe bir bardak su koyup şekeri koymalısın. Şurup kaynatılır. Kızılcık ile tentür
 5. Sıvı kaynar akmaz, bir kavanoz kavanoza dökülmeli ve karıştırılmalıdır. Kızılcık ile tentür
 6. Votka konteynere eklenir ve bu tekrar karıştırılır.
 7. Kavanozu bir kapakla kapatmak ve 10 ila 20 günlük bir süre boyunca karanlık bir alana göndermek için kalır. Kızılcık ile tentür
 8. Belirtilen süreden sonra, sıvıyı süzmek ve ürünün daha sonra depolanması için şişelere dökmek mümkündür.
Önemli! Bir içecekte ilave edilen kızılcık miktarı ile aşırıya kaçmaması gerektiğini izlemek gerekir. Bu, tentür ekşi ve tart notaları verir, böylece onun tadı tercihlerine bağlı kalarak, hacmini gözlemlemeli ve tentürü hazırlamalısınız. İçeceğin çok fazla ekşi olduğu ortaya çıktıysa, tadı daha yumuşak hale getirecek biraz bal ekleyebilirsin.

Alkolte tentür

Feijoa’dan alkole tentür yapma işlemi diğer tariflerden çok farklı değildir. Alacak:

 • feijoa – 300 g;
 • şeker – 100 g;
 • alkol – miktar gücüne bağlıdır;
 • su.

Pişirme işlemi aşağıdaki gibidir:
Feijoa üzerinde spitru

 1. Feijoa meyveleri, kağıt havlularla iyice temizleyin ve kurulayın. Kabuğu temizlemenize gerek yoktur. Sonra, meyveleri kesin ve kavanozun içine koyun.
 2. Kapta şekeri doldurmanız ve içine alkol atmanız gerekiyor. Sıvı, hammaddeyi tamamen örtmeli ve üstünden 2-3 cm dışarı çıkmalıdır.
 3. Kavanozu yoğun bir kapakla kapatın ve 14 gün boyunca karanlık bir yerde bırakın, düzenli olarak sallayın. İçeceği belirtilen süreden daha uzun sürecek bir şekilde talimat vermek gerekli değildir, böylece tadı içinde acı yoktur.
 4. Daha sonra içeceği filtrelemeniz ve posaları çıkarmanız gerekiyor. Gerekirse, tentürün lezzet özelliklerini, su veya şeker ekleyerek ayarlayabilirsiniz. Bu tür manipülasyonları gerçekleştirdikten sonra, birkaç gün daha sıvı ısrar etmeniz gerekecektir.
 5. Yeniden infüze edildiğinde içecekde bir çökelti oluşursa, tekrar filtrelenmelidir.
Önemli! İçeceğe eklenen şeker miktarı, kendi takdirine bağlı olarak ayarlanabilir. Ayrıca hiç ekleyemezsiniz. İlk aşamada şekerin yarısını kullanmasına izin verilir ve tekrarlanan uygulama – filtrasyondan sonra. Sonra tadı daha doğru bir şekilde takip edebilirsiniz.

Feijoa üzerinde spitru

Ürün Depolama Kuralları

Tenteyi bir buzdolabında veya oda sıcaklığında bir dolapta saklayabilirsiniz. Doğrudan güneş ışığının ulaşmadığı daha serin bir yere göndermek en iyisidir. Böyle bir içeceğin raf ömrü, hazırlandıktan sonra 1 yıldan fazla değildir.

Kullanım özellikleri

Feijoa’nın tentürü sadece tıbbi bir ilaç olarak değil, aynı zamanda bayram masasına tam teşekküllü bir alkollü içecek olarak da kullanılabilir. Tarifler ayarlamaya uygundur, bu yüzden ev yapımı içeceklerin her sevgilisi en çok sevdiği lezzet ve tatlar buketine ulaşabilir.

Bütün bunlarla birlikte, bu içeceğin alkol içeren olduğunu hatırlamanız gerekir, bu da makul miktarlarda tüketilmesi gerektiği anlamına gelir.

Feijoa gelen video tarifi tentür

Bir feijoa tentür nasıl yapılır: yorumlar

Meyveyi örtmek için genellikle meyveyi lobules ile kesip bu hesaptan votka döküyorum. Neredeyse alkol hissetmeyeceği için feijoa miktarı ile aşırıya kaçmamak daha iyidir. Biraz bal ekleyebilirsin. İki haftadan fazla karanlık bir yerde tentür ısrar ediyorum, sonra şişelere dökebilirsiniz.

Roman12
https: //forum.nashsamogon.rf/threads/3226-%D0%A0%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82-%D0%BD%D0%B0%D1% % 81 D1% 82% D0%% D0% B9% D0% BA% D0% B8-% D0% B8% D0% B7-% D1% 84% D0% B5% D0% B9% D1% 85% D0% BE % D0% B0-% D0% BD% D0% B0-% D0% B2% D0% BE% D0% B4% D0% BA% D0% B5? s = 69fbd4c9452595a6b7ecb249f4117f75p = 9084viewfull = 1 # post9084 BE
Genel olarak, içeceğin kendisi tatlı olduğu ortaya çıkıyor, ama şekerleme değil, çünkü meyvelerin kendisi zaten yeterli şekere sahip. Ama genellikle tatlı için özel bir tentür ürettikleri için, özel olarak şeker şurubu veya bal ekleyin. Tatlı tentürleri sevmiyorsan, onsuz yapabilirsin.

meni
https: //forum.nashsamogon.rf/threads/3226-%D0%A0%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82-%D0%BD%D0%B0%D1% % 81 D1% 82% D0%% D0% B9% D0% BA% D0% B8-% D0% B8% D0% B7-% D1% 84% D0% B5% D0% B9% D1% 85% D0% BE % D0% B0-% D0% BD% D0% B0-% D0% B2% D0% BE% D0% B4% D0% BA% D0% B5? s = 69fbd4c9452595a6b7ecb249f4117f75p = 9922viewfull = 1 # post9922 BE
Bu tür egzotiklerin bir eş-sevgilim var, kayınpederimiz bir şekilde bir şişe verdi, bu yüzden şimdi sürekli ısrar etmeliyiz)) Çok tatlı olduğunu söyleyemem. Genel olarak, bence, kızılcık eklerseniz, kızılcıkların asidi neredeyse tamamen feijoanın tadını keser. Ama yine de tadı oldukça ilginç.

Durnev
https: //forum.nashsamogon.rf/threads/3226-%D0%A0%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82-%D0%BD%D0%B0%D1% % 81 D1% 82% D0%% D0% B9% D0% BA% D0% B8-% D0% B8% D0% B7-% D1% 84% D0% B5% D0% B9% D1% 85% D0% BE % D0% B0-% D0% BD% D0% B0-% D0% B2% D0% BE% D0% B4% D0% BA% D0% B5 * p = 10006viewfull = 1 # post10006 BE