Farmayod: talimat ve uygulama yöntemi

Farmayod
Tarımsal ihtiyaçlar için, bitki ve hayvan hastalıklarına neden olan patojenik organizmalarla mücadele eden birçok ilaç geliştirilmiştir. Birçok ürün toprağı zehirler veya bitmiş ürüne zarar verir. Aksine, pharmiiod bitkilere ve çevreye zarar vermez. Bugünün Binaları dezenfeksiyon ve bir veteriner ilaç olarak bahçecilikte hazırlık Farmayod ve uygulaması bahsedelim.

Açıklama, kompozisyon ve serbest bırakma formu

Hazırlık formlarıFarmayod ilacın dezenfektan fonksiyonu temelinde inşa aktif iyodin Bileşiminde sahiptir. Aktif maddenin yüzdesi% 10’dur, denge iyonik olmayan bir yüzey aktif maddedir.

Farmayod – dezenfektan antiseptik geniş bir etki yelpazesi.

Hazırlık, bu hacmin cam veya polimer kaplarında üretilir: 50, 100, 500, 1000 ve 5000 metreküp. cm’dir.

Demir disülfür ve ilaç “Brovadez-plus” de dezenfekte edici özelliklere sahiptir.

Gerekli ve nereye başvurulur: farmakolojik özellikler

Şimdi, ilacın bir parçası olan iyotun nasıl çalıştığını ve temeli hakkında konuşalım.

Bitkileri FAMAYOID ile işledikten sonra, lezyonun yarıçapında bulunan patojenik organizmalar yanmaz. Parazit hücrelere nüfuz eden aktif madde, enzim sistemlerini baskılamakta ve alışılmış hücresel değişimi bozar.

İyot hücrelerde su ile etkileşime girdiğinde, oksijen açığa çıkar ve güçlü oksidasyon meydana gelir. Sonuç olarak, mikroorganizma hücresel düzeyde ciddi değişiklikler nedeniyle öldürülür.

Farmayod, sporları sporcu olmayan mantarlardan, mikroorganizmalardan ve bakterilerden tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca, yüksek kaliteli dezenfeksiyon yapmak için hazırlık işlemleri sera odaları ve araçları.

Nasıl başvurulur: Dozaj ve uygulama yolu

Farklı mahsuller için eczadyumun dozunu düşünün ve diğer kullanımlar hakkında konuşun.

Biliyor musun Bir kişi için öldürücü dozda iyot doz başına 3 gramdır.

Başlamak için, ilaç genellikle bitkiler için kullanılmaz. Kabul edilebilir bir fiyat ve iyi dezenfekte edici nitelikleri, hayvancılıkta kullanımını belirlemiştir. Çiftlik bahçesinin yardımıyla domuzlar, kümes hayvanları çiftlikleri tedavi edilir, dezenfekte edilmiş depolar ve viral hastalıkların önleyici bakımı yapılır.

Toprağın dezenfeksiyonu: 1 litre suya 10 ml çözelti ekleyin. Sulama kutusundan dökülüyoruz. 1 meydanda. Yaklaşık 2 litre çözelti dökün.

Önemli!
Şiddetli enfeksiyon durumunda, konsantrasyon üç kat arttırılabilir.

Bir çiftlik bahçesi seraları ve seralar ile tedavi. 10 litre su için 100 ml’lik farmakodu alın ve yapının tüm parçalarını silin. 1 metrekare başına tüketim m – 100-300 ml çözelti.

Depolama tesislerinin dezenfeksiyonu. Tarım ürünleri saklamak dezenfekte farmayoda çözeltisi (100 litre su başına 100 mi) üzerine yerleştirilmesi.

Önemli!
Dekontaminasyon sırasında, odadaki sıcaklık en az 0 ° C olmalıdır.

Sığırların tutulduğu yerlerin tedavisi. Odayı% 1’lik bir ilaç kodu çözeltisiyle ıslatın. Tüketim – metrekare başına 200-300 ml.

Hayvanlarda yaraların tedavisi. Doğum veya kastrasyon sonrası moxibustion ve dezenfeksiyon için kullanılır. İlacın% 5’lik bir solüsyonu ile işlem yapın.

Bize tarım değerler farmayoda dönmek ve salatalık uygulama talimatları bahsedelim.

Tohumları ıslatmaya başlayalım. bir çözelti içine daldırılmış yarım saat farmayoda Dikim malzemesi (200 ml su başına 1 mi). Bundan sonra, tohumlar akan su altında yıkanmalıdır.

Domates fidelerinin formia tedavisi

2-4 yaprakta işleniyor. Bir kerelik bir fidelik pharmiodide solüsyonu (10 l su başına 3 ml) ile harcıyoruz.

Daha fazla işlem kök altında gerçekleştirilir (10 litre su başına 10 ml). Her bir tesis için 0,5 litreye kadar çözelti dökülür.

Şimdi çiftlik bahçesinin domates üzerine uygulanması hakkında.

birçok hastalığın önlenmesi ve tedavi edilmesi amacıyla diğer biyolojikler “Gaupsin” kullanımı “Kızdırma 1”, “Kızdırma 2”, “Trichoderma veride”, “Immunotsitofit”, “Phytodoctor”, “Trihodermin”.

Tohum işleme, tüm dozajların korunması ile salatalıklarla benzer şekilde yürütülür.

domates hastalığı adım 5-7 gerçek yapraklarda çarpması durumunda, kültür çözeltisi (2 litre su başına 1 mi) farmayoda püskürtülür ve immünostimülatör preparatları ilave edilebilir.

Çiçeklenme, tomurcuklanma ve meyve verme aşamasında işleme, “yetişkin” salatalıkların tedavisi ile aynı konsantrasyonda bir çözelti ile gerçekleştirilir (10 ml / 10 l, 1 çalılık başına 500’e kadar).

Farmayod, çiçekli ve tomurcuklanma evrelerinde patatesleri püskürtmek için kullanılır. Burçları 10 gün arayla 2-3 kez püskürtün (10 litre suya 4 ml). Püskürtmeye ek olarak, bağışıklık uyarıcılarını kök altına enjekte ediyoruz.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Ilaç yan etkisi yoktur hem hayvanlar hem de bitkiler için.
Iyot sadece patojenler, aynı zamanda yararlı mikro organizmalar yok öldürür, böylece açık zemin tedavisinde farmayod kullanmak, bir% 1 çözeltisi kullanmak unutulmamalıdır.

Biliyor musun
Adli bilimlerde, kağıt yüzeylerindeki parmak izlerini tespit etmek için iyot buharı kullanılır.

Raf ömrü ve saklama koşulları

Çiftlik bahçesinin raf ömrü 5 yıl olup, şu koşullara tabidir: -5 ila + 30 ° C arasındaki sıcaklık, nem önemli değildir.

İlaçların depolanması

Farmayod ilaç zararlı organizmaların geniş bir yelpazede yok gibi olumlu geribildirim bir yeri vardır ve toksik kimyasallar ile tedavi alan kirletmez. Bu yüzden sadece bahçıvanlar ve kamyon çiftçileri arasında değil, aynı zamanda veterinerler arasında da popülerdir.


Loading...