Evde bıldırcın nasıl beslenir

Bıldırcın
Yetiştirme bıldırcınları oldukça karlı bir iştir, fakat tavuk veya hindi içeriği kadar gelişmiş değildir, bu yüzden bu kuşlar hakkında çok fazla şey yoktur.

Genç bıldırcın nasıl yetiştirilir ve makalemizde tartışılacaktır.

Bıldırcın ne beslenir?

Tam teşekküllü bıldırcınlar için doğru, dengeli beslenme ve bakım gereklidir. Hayatlarının ilk haftalarında kuşların rasyonlarına özellikle dikkat edilmelidir. Bu sağlık ve yumurta üretimini daha da etkileyecektir.
Yemek peep olacak
Küçük bıldırcın yaşına göre değişen ihtiyaçları doğrultusunda yiyecekler verilmelidir. Yavruların günlüğü haftalık ve özellikle aylık olanlardan farklıdır.

Ayrıca, bıldırcınların doğru beslenmesinde neyin yer alması gerektiğini ve bıldırcınların kendi elleriyle bıldırcınların nasıl besleneceğini bilmek de yararlı olacaktır.

Hayatın ilk günlerinde (diurnal)

Yeni yumurtadan çıkmış civcivlerin beslenme kuralları şöyledir:

 1. Dikkat etmeniz gereken ilk şey, civcivlerdeki temiz suyun mevcudiyeti. Saatin etrafında olmalı. Bıldırcın sulamak için arıtılmış veya kaynatılmış sudan daha iyidir. Birkaç kristal manganez seyreltilebilir. İçenler çok küçük olmalı, kapron kapakları kullanmak mümkündür.
 2. Günlük diyetlerde ana bileşen protein. Öğütülmüş yumurta şeklinde verilir. Kabuğa vurmaktan kaçınarak bıldırcın (kabuklu), ama muhtemelen tavuk kullanın. Proteine ​​kaynatılmış sert kaynamış darı lapası, ince öğütülmüş yulaf ezmesi veya buğday ekleyebilirsiniz. Tahılların bir kısmı proteinin dört bölümüne eklenir.
 3. Gıda sınırsız miktarda olmalıdır. Tabii ki, bıldırcın çok fazla yemeyecek. Yemekler – yaklaşık olarak eşit aralıklarla günde en az altı kez. Kuşlar sakinleştirildikten sonra, besleyici, yem kalıntılarından temizlenmelidir.
 4. Ayrıca bıldırcın tavuk ve hindi için özel gıda ile besleyebilirsiniz. Bu seçenek, yemek pişirmek istemeyen kişiler için uygundur. Bu durumda, ek olarak mineraller ve vitaminler eklemeye gerek kalmayacaktır – kompleksler, gerekli olan her şeye yetişen kuşları tam olarak sağlar.

Bıldırcın

haftalık

Bir hafta sonra, beslenme sıklığı günde beş kez azalır. Protein hala diyetin önemli bir parçası olmakla birlikte, ana vurgu yumurtadan süzme peynirlere doğru kaymaktadır. Yetişkin civcivler püre (yulaf ezmesi, buğday, arpa) ve sadece ezilmiş tane verilebilir. Ayrıca kemik tozu ve otlar da ekleyebilirsiniz.

Sen en iyileri arasında bıldırcın hangi ırkı öğrenmek için ilgi, hem de bu tür ırkların içeriğinin özelliklerini kontrol sıradan Mançu, Estonya, Firavun, boyalı Çin olarak Bıldırcın edecektir.

iki haftada bir

Yaşla, diyet ayarlanır:

 1. İki haftadan bir aya kadar, beslenmelerin sayısı günde dört kez azalır.
 2. Diyette bulunan protein miktarı azalır (fakat toplam kütlenin% 25’inden az değildir). En kolay yol hazır yem kullanmaktır. Protein ve karbonhidrat miktarına dikkat etmeyi seçerken. Bileşimde ezilmiş mısır, yulaf, buğdayın bulunması arzu edilir. Piyasadaki en popüler olanlar arasında “Güneş”, “Altın Cockerel”, “Başlangıç”.
 3. Eğer hazır karışım satın almak için bir fırsat yoksa, o zaman normal tahıl, yumurta, haşlanmış balık, genel olarak, herhangi bir protein kaynağı veya protein takviyeleri kullanmak için eklemeyi unutmayın.
 4. Yumurta ve süzme peynirlere ek olarak, civcivler karbonhidrat ve vitamin almalıdır. Mükemmel doğranmış otlar (yonca, ısırgan otu, ıspanak, üstleri), pancar ve havuç, lahana.
 5. Bir başka önemli nokta da, mineral takviyelerinin diyete girmesidir. Tebeşir, yer kabuğu veya çakıldan oluşabilir. Bu takviyeler sadece vücudu minerallerle doyurmakla kalmaz, aynı zamanda midenin saflaştırılmasına da katkıda bulunur.

Yemek peep olacak

Aylık ve daha büyük

Ay’a ulaştıktan sonra, yemekler günde üç kez yapılır. Dört haftadan itibaren bıldırcınlar yetişkin bir diyete aktarılır. 5-6 gün boyunca yavaş yavaş olmalı. Diyet içerisindeki protein içeriği% 15’e düşürülür.

Biliyor musun Bıldırcın yumurtası kolesterol içermez.

Diğer yönlerden, herşeyi civcivlerle aynı şekilde veriyorlar:

 • tahıllar (pirinç, darı, mısır, kepek, yulaf);
 • rendelenmiş sebzeler (pancar, havuç, lahana, patates, kabak);
 • yeşillikler (çim);
 • fermente süt ürünleri (kurutulmuş süt, süzme peynir).

Diyet tamamen karma yemlerden oluşacaksa, bıldırcınların türünü hesaba katmak istenir. Yani, piliçler PC-6 için en iyi gıda ile sağlanır ve PC-1 tavukları yumurtlamaya uygundur.

Önemli! Yüksek içeriği bıldırcınların cinsel olgunlaşmasını hızlandırabildiği için, protein miktarı tedricen azaltılmalıdır. Ve bu yumurta üretimini olumsuz yönde etkileyecektir..

Beslenme normları tükenecek

Aşağıda, üretim yemleri ve konvansiyonel ürünler için bıldırcınların normları ile ilgili tablolar yer almaktadır.
Bıldırcın

Günlük üretim beslemeleri için norm (gram cinsinden ağırlık):

Civciv yaşı (gün) 7-13 14-20 21-27 28 ve üstü
Besleme miktarı (g) 3.7 6.8 13.3 14,3-18
Biliyor musun Tamamen beyaz bıldırcın ırkları vardır. Ve ayrıca bir smokin giymiş (sanki Tuxedo denir) var.

Her zamanki sahibine sunulan ürünlerden alınan bir diyet için tüketim:

Günde besleme miktarı (g) Civciv yaşı (gün)
1-5 6-10 11-20 21-30 31 ve daha fazlası
bitkileri 5 8 20 30 50
buğday kepeği 4 5 5 10 10
kıyılmış yeşillikler 3 10 15 20 30
az yağlı süt 5 10 10 15 10
süzme peynir 2 10 10
yumurta 3
coquina 0.5 0.7 1.7 2
Bıldırcın

Daha fazla besleyemezsin

Bıldırcın omnivordur gibi görünebilir, ancak bu kuşlara verilemeyen bazı yiyecekler vardır:

 • filizlenmiş patatesler (içinde zehirli bir madde var – solanin);
 • patateslerin pişirildiği su;
 • sofra ürünleri (sosis, ekmek, yemek artıkları);
 • soyulmamış yulaf ve arpa.
Önemli! Yangından kaçınmak için ısıtmak için bir ısıtma yastığı kullanmayın.

Soyulmamış tahıllar, civcivin midesine zarar verebilir ve trajik sonuçlara yol açabilir.
Bıldırcın

Gözaltı koşulları

Diyet, genç bıldırcınların gelişimi ve büyümesi için çok önemlidir, ancak gözaltı koşulları daha az önemli değildir:

 1. Besleyici, beslemeden daha büyük hacimde olmalıdır, zeminde daha az yiyecek uyanacaktır. Kuşlar için uygun ve zamanında temizlik için erişilebilir olmalıdır.
 2. bıldırcın içeriğini düzeltmek için, aynı zamanda önemli onlar bıldırcın scurry başladığınızda, bıldırcın, bıldırcın benzeri cins tavuklar için bir brooder nasıl ahır, kışın bıldırcın tutmak için bilmek gerekir, bıldırcın gün ve ne yumurta üretimine bağlıdır başına birçok yumurta vardır.
 3. İçme kabı, tüm civcivlere aynı zamanda su sağlamak için tasarlanmalıdır. Civcivler açık olukları koymak arzu olmayacak şekilde, (bazı perepelyata hücre ile pedleri üzerinde böylece kir getirerek, tamamen içine alabilirsiniz) kir en aza indirmek için aynı zamanda daha çok ve böyle bir inşaat olmak ideal kolay temizlenebilir olması ve olmalıdır.
 4. Sıcaklık rejimi – ilk birkaç gün sıcaklık +35 … +40 ° С işaretinin altına düşmemelidir. Ayrıca, yavaş yavaş azalır ve ikinci haftada +25 ° C’de olmalıdır.
 5. Oda kuru ve taslaktan arındırılmış olmalıdır. Nem% 50’den fazla değildir. Çok ıslak bölgelerde civcivler genellikle hastalanırlar.
 6. Günlük civcivler en iyisi ince bir ağ ile kaplanmış olan bir kutu veya brooder içine yerleştirilir. Bu bıldırcın dik durmaya yardımcı olacaktır. Metal ağ yerine bir sivrisinek veya waffle havlu uygundur. Izgarayı bir branda ile kaplayabilirsiniz. Günlük ihtiyacınız olan çöpleri değiştirin. Bir çiftçinin bir gazeteyi kullanması kolaydır, çünkü değiştirilmesi kolaydır, ancak kuşlar için oldukça kaygan ve yapraklık mümkündür.
 7. Geleneksel bir elektrikli lamba, ısıtma için uygundur. Kutunun üzerinde 10 cm’lik bir seviyede sabitlenmelidir, eğer kutu çok büyük ise, o zaman iki tane koymak daha iyidir. Böylece ısı eşit olarak dağıtılacaktır.

Bıldırcın
Ev bıldırcın tüm mineralleri ve vitaminleri içeren dengeli bir diyete ihtiyaç duyar. İhtiyacınız olan her şeyi, özel bir yem kullanarak ya da diyet üzerinde düşünerek birdies sağlayın. Yani bıldırcın sağlıklı büyür ve sahibi yararlanır.


Loading...