Et Güvercinler Kralı: Evde Islah Özellikleri

Irk Kral
Eski Sovyetler Birliği topraklarında oldukça yaygın bir kümes hayvanı yetiştiriciliği olsa da, eti elde etmek için böyle bir faydacı amaç ile güvercinlerin yetiştirilmesi.

Bununla birlikte, domuz yetiştiriciliği ve yetiştiriciliğinde uzmanlaşmış çiftlikler vardır. Bu ırklardan biri olan Kral Doves, bu malzemeye adanmıştır.

Dış Özellikler

Bu cins, geçtiğimiz yüzyılın başlarında ABD’den yetiştiriciler tarafından üç cinse göre yetiştirilmiştir: Romalılar, Maltalılar ve postalar. Sadece et uğruna değil, dekoratif bir kuş olarak da yetiştirilir.

Biliyor musun Breeding güvercinler Birmingham scooter, temsilcilerinin uçuş sırasında bir dizi garsonluk yapabilmeleri ile ünlüdür. Golouvodlar, patencilerin akrobatik numaralara bağlılıklarına neyin sebep olduğunu henüz anlamadılar. Teori kurallardayken, sadece hoşuna gidiyor.

Farklı özellikleri şöyledir:

 • renk – Beyaz baskındır, gümüş, kırmızı ve siyah daha az yaygındır;
 • kafa – nispeten büyük, gaga güçlü, orta büyüklükte, gözler sarı veya siyah;
 • boyun – uzun değil, kalın;
 • gövde – Büyük, kısa ve geniş;
 • meme – çok geniş, dışbükey, yuvarlak;
 • kuyruk – kısa, yukarı kaldırdı;
 • alt ekstremite – orta uzunlukta, tüysüz, güçlü;
 • kanatlar – Önden belirgin bir şekilde genişleyen kuş, zorlukla kuş uçar;
 • davranış – aktif, erkekler birbirlerine karşı saldırganlık gösterebilir.

Kral Güvercinler Cinsi

Verimli nitelikleri

Genç bir güvercin canlı ağırlığı 650-800 g, eski bir kuş 1 kg’a kadar ağırlığa sahip olabilir, sergi örneklerinin ağırlığı bazen 1.5 kg’a ulaşır. Genç güvercinler genellikle katledilir. Ortalama olarak, gutted karkasın ağırlığı 400 g’dır.

Kral cinsi en verimli etli güvercinlerin cinsine dahil edilir. Ayrıca damızlık ırkların özellikleri hakkında bilgi edinin.

Gözaltı koşulları

Güvercinlerin kralı – kuşlar oldukça iddiasız olduğundan, bakım yerlerinde özel bir gereklilik yoktur. Böyle bir yeri donatırken, bazı şeyler düşünülmelidir, yani:

 • Oda taslaktan ve yalıtımlı olarak korunmalıdır;
 • kediler, sıçanlar, yaban gelincikleri, martenler vb. yırtıcı hayvanlardan korunmak için gereklidir;
 • Dovecote havalandırma ile donatılmış olmalıdır;
 • Kışın, yapay aydınlatma gerekli, ışık günü yaklaşık 12-14 saat sürmelidir;
 • yuvalama kutularının (her güvercin çifti için bir kutu, bunların sayısı aşırı olmalıdır), bir besleyici, bir içme kabı, tüneklerin donatılması gereklidir;
 • Yuva kutusu

 • Bu cinsin temsilcileri kafeslerde muhafaza edilebilmesine rağmen, kuşların normal gelişimi için, padok için büyükbaş hayvanlardan koruyan, yırtıcılardan korunan, son derece arzu edilir;
 • Odada 1 metrekarelik alan başına en fazla dört güvercin bulunabilir;
 • Çöp veya talaş kullanılan çöp olarak, periyodik olarak çöp değişmelidir.
Önemli! Güvercinler kralı için ısıtma odası sadece şiddetli kış mevsimi olan bölgelerde gerekli olabilir. Bu kuş 0’da harika hissediyor°Dovecote içinden. Buna ek olarak, eğer güvercin evi bir otomatik besleyici ve bir otomatik matkap ile donatılmışsa, ziyaret o her gün gerekli değil

Ne beslenir?

Güvercin kralının beslenmesi için çoğunlukla en çok karışımlar şeklinde tahıllar ve baklagiller kullanılır. Buğday, bezelye, mısır, arpa, yulaf vb. Olabilir. İşte yem karışımının kanıtlanmış bir versiyonu:

 • darı -% 30;
 • buğday -% 20;
 • arpa -% 20;
 • bezelye -% 15;
 • mısır -% 15.

Genç hayvanların aktif büyüme döneminde, bu karışıma küçük bir balık yağı, tuz ve tebeşir veya kabuklu kaya eklemesi tavsiye edilir.
Güvercinler Kralı
Tek mavisi günlük 10 gram oranında yeşil yayın eklemek sulu arzu tüm yaş kuşlar, yeşil kış saman veya bitkisel un yerini aldı. Ayrıca, pişirilen patatesler yemekte karıştırılabilir. Genç hayvanların büyümesi sırasında yaygın olarak kullanılan ve vitamin takviyeleri önleme beriberi için üreme döneminde ( “Chiktonik”, “önemsiz”, vs …), beslenme zaman. Talimatlara göre kullanılırlar.

Yiyecekler genellikle günde iki kez sorulur: sabah ve akşam. kesim öncesi 3-5 gün için bazı kümes hayvanları, güvercin programında et özel bir tat vermek kanatlı baharat beslemeye başlamak için: kimyon tohumu, rezene, anason, ardıç meyveleri. Kesimden önceki gün, herhangi bir beslenme durur – et kalitesini arttırır ve karkasın iç çukurunu kolaylaştırır.

Yetişkinlerin beslenme ve güvercinlerin civciv hakkında bilgi edinin.

Aşağıdaki ürünler güvercinlere kontrendikedir:

 • herhangi bir biçimde ve balıkta et;
 • Süt ve süt ürünleri (az miktarlarda az yağlı süzme peynirlere izin verilir);
 • büyük miktarlarda ayçiçeği tohumu;
 • fırın ürünleri.

Irk Kral

Hastalık Önleme

Güvercinler kral çeşitli hastalıklara karşı çok dayanıklı olan, henüz herhangi bir hastalık, bu kuşun karakteristik bulaşmış olabilir: .. Whirligig böcekleri, çiçek hastalığı güvercinler, psittakoz, paratifo, salmonella, vb Genel Koruyucu önlemler adımları şunlardır:

 • kanatlılar için rahat koşullar yaratmak;
 • güvercin evin periyodik temizliği (besleyiciler ve içme kaseleri dahil), yılda iki kez, genel temizliğini dezenfeksiyonla yapmak gereklidir;
 • Yeni güvercinler için en az bir haftalık bir karantina;
 • Yaban güvercinleri, serçeler ve genel olarak herhangi bir yabani kuşla temasların dışlanması;
 • hastalıkların semptomlarını tanımlamak için kuşların periyodik muayenesi.
Hangi güvercin hastalıklarının insanlar için tehlikeli olduğunu ve ayrıca hastalıkların tedavisi için güvercinlerin hangi ilaçlara ihtiyaç duyulduğunu bilmek faydalıdır.

Ayrıca, çeşitli ilaçlar önleyici amaçlar için kullanılmaktadır. Yani, solucan (solucanların kurtulması), sarımsak veya “Levavet” veya “Tetramizol” gibi özel müstahzarlar yardımıyla üreme mevsimi bir ay önce gerçekleştirilir. Kral Güvercinler Cinsi
Bağışıklığın genel olarak güçlendirilmesi için “Fosprinil” uygulayın. Yüksek bir enfeksiyon riski altında, kuşa antibiyotik, “Enroflon” veya “Enroflox” verilir. Yukarıda belirtilen fonların dozu ve kullanım süresi, kullanım talimatlarında belirtilmiştir.

üreme

Güvercinler ürerken, bu kuşların tek eşli olduklarını akılda tutmalıyız – zaten oluşturulmuş çiftlerin eşleştirilmesi. Bir dişi veya bir erkeğin kaybıyla, yeni bir çift oluşmayabilir. Buna ek olarak, çok gelişmiş bir inkübasyon içgüdüsüne sahiptirler, bu nedenle civcivlerin üremesi için kuluçka, kural olarak kullanılmaz.

Biliyor musun bazı güvercinler Güvercin ırkları yumurtalarını sadece erkeklerin huzurunda bırakabilirler. Ancak, kreşlerde, güvercin ailesinin ikinci yarısının varlığı olmadan böyle durumlarda nasıl idare edileceği ortaya çıktı – dişiler bir ayna ile aldatıldı, önlerine kondu.

Güvercinleri eşleştirerek, kral 7-8 aylıkken hazırdır. En iyi yumurtlama, bir ya da iki yıllık bir yaşam süresinde güvercinlerde görülür. Yeterli koşullar altında, dişi içeriği yılda birkaç yumurta debriyajı ile yapılır (genellikle debriyajda 2 yumurta) ve bu süre boyunca ortalama 16-18 civciv çıkarılır. Yapay ışıklandırma, kısa bir ışık günü için telafi etme ve iç mekanlarda en az 0 ° C’lik bir sıcaklık sağlamak kaydıyla, üreme süreci kışın kesintiye uğramamaktadır.
Bir çift güvercin
Kral cinsi için, yuvalar için kutular, güvercin deliğinin tabanında veya birbirinden olabildiğince uzak bir yerde, küçük bir kot üzerinde bulunur. Ayrıca, doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdırlar. Çiftleşme döneminden önce, bu kutular saman veya saman ile kaplıdır.

Evde güvercinlerin yeniden üretimi hakkında bilgi edinin.

Yavrular tamamen ebeveynler tarafından bakılır. Yukarıda belirtildiği gibi, başlangıçta onları sözde “kuş sütü” ile beslerler. İki haftalık yaşlardan itibaren civcivler öğütülmüş tahılları yiyebilirler. Yaşamın 6. haftasından itibaren civcivler tamamen kendi kendine beslenmeye geçer.
güvercin
Bu yüzden, Kral cinsinin et güvercinlerinin üremesinin herhangi bir özel zorluk göstermediği sonucuna varabiliriz. Bazı açılardan, daha da kaprisli kümes hayvanlarından bahsetmek bile, tavuk yetiştirmekten bile daha kolaydır. Aynı zamanda, güvercin eti uzun süredir bir incelik olarak görülüyor ve ev yemeklerini hoş bir şekilde çeşitlendirebiliyor ya da satış yaparken iyi bir gelir getirebiliyor.

yorumlar

yabancı Davam yaz aylarında ördekler güvercin gerçekleşecek karar verdi edildi yaytsa.U vykiduyut Buradaki kaç yeterince 50 güvercin üzerinde tutacaktır rağmen sadece Kings başka çok kana susamış harabe birinin yuva vardır, unutma, piliçler benim indoutka yumurta üzerinde oturan, öldürülür burada ona bir yerde sevdim kan örneklerine başını ezdi ördek tüm çünkü, başın yaparak onu yakaladı ve tam anlamıyla yuvanın çıkartılmamış, ben düz onun yuva Desai üzerinde naklanimas orada tekrar zam fanerku gizlice kumru ve orada büyük gelen, o benim çadırını sinir inleyene içinde bakmak ördek kaplı olması uçurtma atlamak için nasıl bir kürek alıp arsız ve onu öldürdü, bu uzunluğunda 1.5 idi Kings yılan yuvası geldikten sonra arada, diğer tüm taklitleri bir ördek onlar ölmeden önce skor olabilir hırçın zayıf ayrı tutmak gerek, ben bir kuluçka yumurta attı ve güvercini gönderdi onun yerini memnun etti ve ikinci bir yumurta aldı 1 tavuk aldı
Irina 31
http://www.pticevody.ru/t19-topic#516407


Loading...