Domateslerde Phytophthora’dan “Trichopol” (metronidazol) kullanımı


Yıldan yil boyu kamyon çiftçilerine müdahaleci ve oldukça tehlikeli bir problemle karsi karsiya kalinir – domateslerde yangin yangin.

Bu hastalık domateslerin tüm hasadını yok etmek için kısa sürede ve insanların yararsız olduğu bitkilerin bakımı için günlük bakımını yapabilir.

Bu nedenle, yataklarını bu beladan kurtarmak için fitoftallerden domates yetiştirmek için bahçıvanlar yapmaya çalışmayın – bu tür mucizevi maddeler arayışı her zaman devam eder. Ve şimdi, öyle görünüyor ki, böyle bir araç bulunur – ilaç “Trichopol”.

Açıklaması ve açıklaması

Çoğu durumda, fitoftoradan preparatlar olgunlaşma başlamadan önce kullanılabilir. Ayrıca, yeterince zehirli ve kimyasal olarak güvenli değildirler.

Ve sadece son zamanlarda insanlar, bu gelişmeye karşı mücadelede insanlara bitki gelişiminin farklı aşamalarında davranmayı amaçlayan ilaçları kullanma fikrini ortaya attılar.

Biliyor musun Domates, on altı yüzyılın ortasındaki Amerika’dan Avrupa topraklarına geldi.

“Trichopol” – bu ilaçlardan biri, domateslerde fitoftoradan kullanılır. Her birinde 250 mg metronidazol renginde hafif sarı renkli beyaz tabletler şeklinde bulunur. Bu ilaç herhangi bir eczanede yaygın olarak mevcuttur.

Bu mantar ile mücadele için mükemmel bir araçtır ve özellikle domatesin en kötü düşmanlarından biri olan – spore-spreading fungusun etkisi altında ortaya çıkan geç yanıklık.

Aktif madde

Bu ilacı, çeşitli tehlikeli fungal hastalıklara karşı mücadelede insanlara karşı yüce bir asistan yapan ana etken madde, metronidazoldür.

Kullanım endikasyonları

“Trichopol”, insanlarda çeşitli bakteriyel hastalıkların tedavisinde kullanım için endikedir. Ancak tarım alanında, geç yanıklığı tedavi etmek için yakın zamanda kullanılmıştır.

Çoğunlukla domateslerde fitototra ile mücadelede çeşitli halk ilaçları kullanın.

Eş zamanlı olarak, “Trichopol” kazanmak için ve domates için daha az tehlikeli, başka hastalıkların bir dizi yardımcı olur: külleme, fusariosis, açısal lekelenme.

Bu nedenle, bitkiler için kullanılan “Trichopol”, hastalıklarla mücadelede pratik deneyim ve elde edilen sonuçlar temelinde derlenen kendi kullanım talimatlarına sahiptir.

Bu mikroorganizmaları inhibe etme kabiliyeti ve bitkinin vital hücrelerini emmesini engelleyen çok acı bir tada sahip olmasından dolayı, geç yanıklığı uyaran mantarlar üzerinde alışılmadık şekilde etkili bir etkiye sahiptir.

Bir çözüm nasıl hazırlanır

“Trichopol” temelinde bir çözüm hazırlamak için çok fazla çaba, zaman ve paraya gerek duyulmuyor, ancak sonuçların mutlaka yerine getirilmesi gerekiyor.

Önemli! Bu çözümde, çeşitli kamyon üreticileri ek olarak yeşilimsi, iyot, süt, sarımsak ve böyle bir aracın etkisini güçlendiren ve kesinlikle etkili hale getirebilecek bazı diğer maddeleri ekliyorlar. Bu tür karışımların ana özelliği, hem insan vücudu üzerindeki etki hem de ekoloji açısından karşılaştırmalı zararsızlıklarıdır.

Yedi ila on gün sonra sistematik olarak mükemmel sonuçlar elde etmek için çözümler uygulayın.

Domates için

“Trichopol” esasına dayanarak domatesleri koruyan en etkili yöntem, bu ilacın yeşil ile karıştırılmasıdır. “Trichopol”, tüm mantarların – patojenlerin ortadan kaldırılmasına katkıda bulunur ve zelenka, enfeksiyondan kurtulmak için bitki üzerinde terapötik bir etkiye sahiptir.

Deneyimli kamyon çiftçileri arasında en yaygın olarak kullanılanlar aşağıdaki oranlardır: 10 litre su, 20 ezilmiş tablet Trichopolum, bir şişe yeşil. Çözeltinin kullanımdan önce 20-30 dakika pişirilmesi önerilir.
Domates işleme
Bir nebulizatör kullanarak, her bir çalı solüsyon yapraklardan damlamaya başlayana kadar iyice püskürtülmelidir. Tedaviye, mümkün olduğunca erken, tercihen hastalığın ilk belirtilerinin ortaya çıkmasından önce ve her on günde bir düzenli olarak yapılmalıdır.

Bu durumda, “Trichopol” ve yeşil tabletlerin sayısı azaltılabilir. Ancak hastalığın belirtilerinin ortaya çıkması durumunda, böyle bir çözüm de etkilidir.

Önemli! Daha önce, bitkilere yönelik tehditle mücadele etmek için önlem almaya başlıyoruz, ortadan kaldırılacağı ya da hiç ortaya çıkmayacağı konusunda daha fazla garanti veriyor.

Salatalık için

“Trichopol” sadece domatesleri değil, aynı zamanda salatalıklarını da korumak için kullanılır. Salatalık mantar hastalıklarına biraz daha az duyarlı olsa da, onlar için de önemli bir problemdir.

Bu nedenle, yatakları ve mücadele için uyuşturucu kullanan ilk şüpheyi düzenli olarak izlemek gereklidir. “Trichopol” salatalık yetiştirme sürecinde ve peronosporoz gibi hastalıklarla mücadele etmede yardımcı olacaktır.
Püskürtme salatalık
Domates için kullanılan “Trichopolum” işlenmesinin çözümü ve periyodikliği, salatalık için kesinlikle uygundur.

Armut için

Domatesleri işlemek için kullanılan bir çözüm, bahçıvanların yaprakların bükülme ve zamansız solması, üzerlerinde siyah noktaların ortaya çıkmasıyla ortaya çıkan çeşitli hastalıklardan gelen armutları kurtarmasına yardımcı olabilir.

Korteksin yenilgisi, “Trichopol” dan, kaygıya neden olan tüm yerleri işleyerek, sakız yardımıyla tedavi edilebilir.

Üzüm için

Ve üzümlerin işlenmesi için, “Trichopol” kullanımı ile bu şaşırtıcı araç, özellikle çürük görünümünün ilk belirtilerinde de uygundur. Ancak, hasattan önce en az iki hafta veya en fazla bir haftada uygulanabilir.

Bu çözümdeki “Trichopol” miktarı biraz azaltılabilir. Fakat elbette, gelecekteki problemleri önlemek için koruyucu işlemlerin önleyici amaçlarla yapılması daha iyidir.

Muhtemelen oidium, chlorosis, küf ve antraknoz gibi üzüm hastalıkları ile nasıl başa çıkılacağı hakkında okumaya ilgi duyacaksınız.

Üzümlerin işlenmesi

İlaç benzerleri

“Trichopol” – metronidazole temelinde, ancak “Metronidazole” tabletlerden daha pahalı mavitongue ile mücadele için mükemmel bir araçtır. Ve her iki ilacı kullanmanın etkisi neredeyse hiç farklı değildir.

Bu nedenle, ekonomi uğruna, Trichopol bir analog olarak, bahçede Metronidazol kullanımı oldukça mümkündür. Ayrıca, metronidazole dayalı bir dizi ilaç vardır, bu yüzden hepsi değiştirilebilir.

Belirli bir süre sonra, metronidazole dayanan etkili ilaçlar bile başka yollarla da değiştirilmelidir, çünkü mantarlar, kullanılan maddenin etkisine hızla alışırlar ve zaten üzerinde gerekli etkiye sahip değildirler.

Biliyor musun 1820 yılına kadar domates zehirlenmemişken yenmemişti. Albay Robert Gibbon Johnson, Amerikan mahkemesinin merdivenlerinde bir kova domates yemedi ve ölmedi. Herkes zararsız olduğuna ikna olmuştu ve daha sonra ortaya çıktığında çok lezzetliydi.

metronidazol

Bugün, geç yanıklığıyla baş etmede yardımcı olan birçok kimyasal var. Ancak çok daha güvenli, ve bazen daha etkili olan, halk yöntemlerinin kullanılmasıdır.

Böyle bir yöntem Trichopol veya Metronidazole dayalı bir çözümdür. Denemeye değer olduğundan emin olun, çünkü oldukça ucuz ve basit bir yoldur, bununla birlikte, hasadın derhal beladan kurtarılması garanti edilebilir.