Domates “Yaz Bahçesi” nasıl ekilir ve yetiştirilir

Domates Yaz Bahçesi
“Summer Garden F1”, domateslerin doğaüstü çeşitliliğinde çok güzel ve romantik bir isim. Bu çeşitli domates tipik birçok hastalık için bakım, direnç basitliği ile karakterize edilir, bu mümkün erken Ağustos lezzetli ve aromatik meyveleri tadını kolaylaştırır. Bugün makalede, bu çeşitliliğin daha neye sahip olduğunu ve bu sitenin nasıl geliştirileceğini ele alacağız.

Çeşit açıklama

“Summer Garden f1”, açık havada ve seralarda yetiştirmek için ultra-erken hibrid yüksek verimli domates çeşitlerini ifade eder. Çeşit 2001’de devlet siciline dahil edildi. Damıtılmamış damıtılmış, determinant, 30-50 cm ye kadar büyür. Büyüme sürecinde biçimlendirilmeleri ve bağlanması gerekir. Çalılar üzerinde 5-8 meyve için her fırçanın üzerinde 3-4 fırçalar oluşturdu. Domateslerin olgunlaşması, tohumlamadan 90-100 gün sonra gerçekleşir.
Domates Yaz Bahçesi

Bu çeşitliliğin ayırt edici özellikleri ve avantajları:

 • geç yanıklığa dayanıklı;
 • sıcaklıktaki keskin değişiklikleri iyi tolere eder (meyvelerin düzenlenmesi dahil);
 • uzun bir meyve olgunlaşması dönemine sahiptir;
 • pasynkovaniya gerektirmez;
 • meyve kullanımının evrenselliği;
 • yüksek tadı nitelikleri, meyvelerin kalitesi ve taşınabilirliği iyi.

Meyve özellikleri ve verimi

Bu derece yüksek verim – 1 sq. M. m) Her sezonda 12-17 kg’a kadar toplama yapmak mümkündür, çalılarda yeniden hesaplanırken bir çalılıktan 2,5-4 kg çıkıyor (agroteknik kurallara uygun olarak). Meyveler, düz bir cilde sahip, 100-140 g ağırlığında simetrik bir yuvarlak şeklinde elde edilir. Teknik olgunluk aşamasında domatesler beyazdır, gövde üzerinde yeşil nokta yoktur. Biyolojik olgunluk aşamasında kırmızı veya kırmızı-turuncu gölge, çok odacıklı, çok yoğun ve etli boyalı.

hibrit domates İçin “Katya”, “Semko-Sinbad”, “Yuva f1”, “Irina f1”, “Kızıl Muhafızlar F1”, “Zil kilise çan”, “Lyubasha”, “Verlioka”, “Bockel F1 gibi çeşitleri şunlardır ” “Torbay F1 “” kırmızı kırmızı “” Spasskaya F1 kule”,” Pembe Cennet “” Pembe Unicum ” “Petrushka, bahçıvan”, F1 ajur”, “” Pembe Bush “” Monomakh Cap “” Büyük Anne “,” Patlama “,” Kızıl Mucize “ve” Masha F1 Doll “.

Bu çeşidin domatesleri işlenmemiş formda ve aynı zamanda korunma hazırlığında kullanım için mükemmeldir. Yoğunluğa ve elastikiyete bağlı olarak iyi tolere edilebilmeleri nedeniyle uzun süren etkileri vardır.
Domates Yaz Bahçesi

Fide seçimi

Bazen zaman, yer ya da tek başına fidan yetiştirmek için diğer nedenlerden dolayı hiçbir olasılık yoktur – bu durumda her zaman hazır olabilirsiniz. “Summer Garden f1” çeşidi lahanası satın almadan önce, domates fideleri için genel gereksinimleri incelemek yararlı olacaktır:

 • 6-8 gerçek yaprak varlığı;
 • 45-60 gün içinde fidan yaşı;
 • sapın kalınlığı yaklaşık 5 mm’dir (yaklaşık sapın kalınlığı);
 • en düşük, kotiledon dahil olmak üzere tüm yapraklar, çürük, leke ve diğer zararlar ve deformasyonlar olmadan elastik, sağlıklı olmalı;
 • filizler bir alt tabaka ile kutularda olmalı ve plastik torbalarda olmamalıdır;
 • Yaprakların arka yüzüne haşere yumurtası varlığı açısından bakılmalıdır;
 • yapraklar zehirli-yeşil renk olmamalıdır – bu, hızlandırılmış ekim için azotlu gübrelerin aşırı uygulanmasını gösterir.

Dışarıdan iyi fidan seçerken bile, kök salmayacağınız ve yatırımlarınızın ödemeyeceği riski her zaman vardır. Bu nedenle, mümkün olduğunda, fideleri kendi başlarına yetiştirmek gerekir.

Önemli! Yumurtalıklı fide satın alamazsınız – bu tür çalılar çok daha uzun ve kök almak zor, oluşan yumurtalıklar düşmek, bir daha olgunlaşmak için daha fazla beklemek zorunda.

Toprak ve gübre

Domatesler için toprak, bu özelliklere karşılık gelmelidir: hava geçirgen olması, nötr asitlik, gevşek ve aynı zamanda nem alma.
Domates için toprak

Toprağın optimal bileşimi aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 parça kum (tercihen nehir);
 • 1 kısım humus (biohumus ile değiştirilebilir);
 • Bahçe arazisinin 1 kısmı;
 • 2 parça turba (fideler için satın alınan bir karışımla değiştirilebilir).

Hava geçirgenliğini arttırmak için sphagnum yosunu, hindistancevizi, vermikülit veya perlit eklenebilir. patates, patlıcan, domates ya da biber: Bahçe arazi sadece önceki sezon patlıcangiller bitkileri büyümeye vermedi bu alanlardan alınmalıdır. substratın dezenfeksiyon ekim önce multivarka veya bir hafta boyunca bir su banyosunda bir buçuk buğulama edilmelidir için yararlı mikroflora kurtarmak için vakit geçirmeye.

Gübreleme için, toprağa üre, süperfosfat ve potasyum gübre ekleyin.

Karışımı toprağa zenginleştirmek için talimatlara göre hazır kompleks mineral gübreler eklemek veya üre, süperfosfat ve potasyum gübre yapmak için bağımsız olarak gereklidir. Toprağın asitliğini azaltmak için odun külü yardımcı olacaktır.
üreüre

Büyüyen koşulları

Aşağıda, bu çeşitliliği sitemizde büyütmek için genel koşulları göz önünde bulundururuz:

 1. Sıcaklık. En uygun sıcaklık rejimi gündüz ve gece şu şekildedir: sırasıyla + 20-25 ° C ve + 18-20 ° C. Çoğu çeşit sıcaklık değişikliklerine karşı zayıf tepki gösterir, ancak “Summer Garden f1” derecesi bu dalgalanmalara karşı yüksek direnç gösterir.
 2. Aydınlatma. Domatesler uzun süreli aydınlatmaya ihtiyaç duyar – en az 8-10 saat, en iyi 12 veya daha fazla. Düşük ışıktan yüksek ışığa ve tam tersine keskin bir geçişe izin veremezsiniz.
 3. Nem ve sulama. Kök bölgesinde optimum nem oranı% 80-90, hava kısmı -% 50’dir: yani, nispeten kuru hava ve nemlendirilmiş toprak gibi domatesler. Yeryüzü komalarının kurumasına veya aşırı nemlenmeye tahammül edemezsiniz. Sulama çalıları, yaşlarına, hava koşullarına, haftada ortalama 1-2 defaya bağlı olarak gereklidir. Bu çeşidin bitkileri küçük olduğu için, çalı başına 3 litre yeterli olacaktır.
 4. Besleme. Fidan yetiştiriciliğinde, daha sonra çiçeklenme döneminde ve domateslerin olgunlaşmasının başlangıcında, bitki gelişimi döngüsünde toplam olarak yaklaşık 5 kez, birkaç kez gerçekleştirilir.

Domatesin üst pansumanı

Tohumdan fidanlara evde büyümek

Daha sonra, tohum hazırlığından fidelerin toprağa nakledilmesine kadar güçlü ve sağlıklı bir fide yetiştirmeyi düşünün. Bu süreçte, domateslerin hayatta kalmasını ve meyvesini kaçınılmaz olarak etkileyecek hataları yapmamak önemlidir.

Sadite domates yüksek getirili çeşitleri “Sinbad”, “Rüzgar Gül”, “De Barao”, “Gulliver”, “Caspar”, “Boğa kalp”, “Casanova” ve “Kooperatif verimli” dir.

Tohum hazırlama

Ekim malzemesinin 4-5 yaşına kadar kullanılması gereklidir. Satın alınan tohumlar zaten satıldı, bu nedenle dezenfeksiyona gerek yok. Piyasada satın alınan hammaddelerinizi veya tohumlarınızı kullanırsanız, mantar ve diğer enfeksiyonlara karşı tedavi edilmelidir. Bu amaçla, tohumlar,% 1’lik bir potasyum permanganat çözeltisi içinde 20 dakika veya “Fitosporin” solüsyonunda 1-2 saat bekletilebilir (talimatlara göre). Daha sonra, tohumlar 18 saat bekletilmeli (daha fazla değil), bir kaba dökülmeli ve ince bir su tabakası ile kaplanmalı veya nemli bir bezle sarılmalıdır.

Biliyor musun Her yıl Ağustos ayının son haftasında, küçük bir İspanyol şehri olan Bunyol’da, meyvelerin rol aldığı bir domates kutlaması var. silâh. Festival 1945’ten beri düzenleniyor, bu süre zarfında 3 milyondan fazla çilek kullanıldı!

İşleme, özellikle ev yapımı sebze bahçesi ise, gelecekteki fideler için zemin olmalıdır. En etkili olanı ısıl işlemdir: fırında 15 dakika 200 ° C sıcaklıkta veya birkaç dakika 850 W gücünde bir mikrodalgada ısıtma. Tedaviden sonra, yararlı mikroflorayı eski haline getirmek için tohum ekmeden önce en az bir hafta geçmelidir.
Domates tohumları

İçerik ve yer

Fide yetiştirmek için çeşitli kaplar kullanabilirsiniz:

 • fidan için plastik kasetler;
 • turba bardakları;
 • plastik tek kullanımlık kaplar;
 • gıdalardan herhangi bir plastik sığ kap.

Toplarken, kabın hacmi artmalıdır. Fideleri yerleştirdiğiniz yer iyi aydınlatılmış, sıcak, taslaksız ve keskin sıcaklık değişimleri olmalıdır. Bir evde ya da bir apartmanda daire içinde fidan yetiştirecekseniz, güney ya da batı tarafını seçmek tavsiye edilir.

Fideler için doğru konteynırı seçiyoruz.

Fideler yeterince güneş ışığı almalı ve pritenyatsya olmamalıdır. Işık yeterli değilse, lamba kullanmanız gerekir. Tohumların normal çimlenme sıcaklığı 25-30 ° C arasında olmalıdır. Mümkünse, ısı kaynaklarına yakın fideler içeren kaplar yerleştirin.

Tohum ekim süreci

Nisan ayında tohumlama en uygunudur. Fide için konteynerler, ılık su ile nemlendirilmiş, hazırlanmış dezenfekte edilmiş topraklarla doldurulmalıdır. Eğer büyük tanklar kullanırsanız, 4 cm aralıklarla ve 1.5-2 cm derinlikte kargalar yapmanız gerekir .. Tohumları yerleştirirken, aralarındaki mesafe yaklaşık 3-4 cm olmalıdır.Eğer ayrı konteynerler kullanıyorsanız, sadece belirtilen derinlikte delikler açmanız gerekir. Bu durumda, fidelerin ilk filizlenmesine ihtiyaç olmayacaktır). Kapasiteler sabit bir mikro iklim ve nem sağlamak için şeffaf bir cam veya film ile kaplanmalıdır.
Domates tohumları dikim

Fide görünümünün zamanlaması sıcaklığa bağlıdır: ne kadar yüksekse, ilk filizler daha hızlı görünecektir:

 1. 18-20 ° C’nin altında – ekimden 2 hafta sonra.
 2. 20-25 ° C’de – ekimden bir hafta sonra.
 3. 25-30 ° C’de – ekimden 4 gün sonra.

  Tohum bakımı

  İlk fideler göründüğünde, aşağıdaki koşulları oluşturmak gerekir:

  1. Aydınlatma. Işık gününün toplam süresi yaklaşık 15 saat olmalıdır, yetersiz aydınlatma ile lambaların kullanılması gerekir.
  2. Sıcaklık. 20-25 ° C’de tutulur.
  3. Sulama. İlk 1-2 haftada nem oranı çok yüksek olmalı, yaklaşık% 90-95. Bu sefer fideler filmin altında olduğundan, sık sık sulama yapmadan yapabilirsiniz. Nem ihtiyacı zeminde belirlenir – üst tabakası kurumamalıdır.
  4. Havalandırma. İlk 1-2 haftada konteyner biraz açılmalı, böylece taze hava filizlere girer. Sığınağı hemen kaldıramazsınız. İki hafta sonra, film ve cam çıkarılabilir.
  5. Kılıç oyunu. Eğer bitkiler ayrı ayrı geniş tanklara dikilirse, ilk toplamaya gerek yoktur. Tohumlar ortak bir kapta dikilirse, toplama ilk gerçek yaprakların görünümünde yapılmalıdır (fidelerin ortaya çıkmasından yaklaşık 7-10 gün sonra). Büyük kaplarda ikinci toplama (yaklaşık 0.5-1 L) bir ayda gerçekleştirilir.
  6. En iyi giyinme. İlk kez fidelerin ortaya çıkmasından 2-3 hafta sonra, fideler toprağa ekilene kadar haftada bir gerçekleşir. Satın alınan biohumus’u üreticinin belirtilen dozunda kullanabilirsiniz.
  7. Sertleşme ve transplantasyon için hazırlık. Düzenli, kademeli ve giderek artan fidelerin havalandırılması, sertleşmesine ve dayanıklılığına katkıda bulunur. Ayrıca, fideleri yavaş yavaş güneş ışınlarının altında temiz havaya çıkarmak yararlıdır.

  Fideler toprağa nakli

  Kalıcı bir yerde, “Summer Garden F1” çeşidinin fideleri 50-55 günde transplante edilir. Takvime göre, bu Mayıs ayı sonu veya haziran başında gerçekleşir. Transplantasyon anını belirle ve fide ile mümkündür – çiçek fırçaları fideler üzerinde göründüğünde, 1-2 hafta içerisinde transplant yapılmalıdır: eğer bu süreç ertelenirse, verim ve hayatta kalma oranı önemli ölçüde azaltılabilir. Dikim şeması şöyledir: yataklar arasındaki mesafe yaklaşık 70 cm, bahçedeki çalılar arasında – yaklaşık 40 cm.
  Domates dikimiDomates dikimi

  Transplantasyon aşamalı süreci:

  1. Dikimden birkaç saat önce, filizlerin daha iyi çekilmesi için filizlerin nemlendirilmesi gerekir.
  2. Yere, delikler kazın, filizlenmiş kaplardan biraz daha büyük delikler açmalısın, nemlendir, humus ekle.
  3. Filizler, kök sistemini yaralamamak için dikkatle konteynırlardan çıkarılır. Deliğin içine doğru derinleştirin, zeminin 1-2 santimetre ile toprağı kaplayın.
  4. Bir kez daha, deliği nemlendirin ve toprakla uyuyun.

  Fide dikimi için, bulutlu, rüzgarsız, çok sıcak olmayan bir günün ardından öğleden sonra seçmeniz tavsiye edilir.

  Açıkta bir sınıfın yetiştirilmesinin agroteknikleri

  Fidanları kalıcı bir yere diktikten sonra, çalılıkların bakımı için aynı derecede önemli bir aşama gelir. Daha sonra, içerik, zorluklar ve hatalar, meyve depolama ve toplama kuralları için ana önerileri dikkate alacağız.

  Açık koşullar

  Domates çeşidi “Summer Garden F1”, hem film barınakları hem de korunmasız toprağın büyümesi için mükemmeldir. Bununla birlikte, domateslerin büyümesi ve meyve yataklarındaki farklılıklar, açık yerde olmamakla birlikte, başlangıçta veya haziran ortasına kadar fidanlar dikilmeli ve film barınağı Mayıs ayı ortasında yapılabilir. Aynı zamanda, sera çalıları açık zemindeki küçük boyutlu bitkilerin aksine etkileyici bir yüksekliğe (100-120 cm) kadar büyüyebilir.
  Domates fidesi
  Dış mekanda yetişirken, bir yer seçmek gerekir: Güneşli olmalı, rüzgarlardan korunmalı, durgunluk ve nem birikimi olmadan, verimli gevşek toprağa sahip olmalıdır. Ürün rotasyonunun kurallarını takip etmek de önemlidir: Domatesler için en iyi selefler salatalık, pancar ve lahana, siderata bitkileri, soğan, şalgam, yeşil ekin ve baklagillerdir.

  sulama

  Bütün domatesler nem seven bitkiler ile ilgilidir ve bu çeşitlilik bir istisna değildir. Sulama çalıları bol olmalı, frekans 3-4 gün, ancak hava koşullarına daha fazla bağımlıdır. Sulama için oda sıcaklığının yumuşak, durgun suyu kullanılmalıdır. En iyi zaman sabahın erken saatlerinde veya akşamlarıdır (sıcaklığın düşmesinden sonra). Kesinlikle kök altında domates sulanmalıdır, bir yetişkin çalı en az 2-3 litre su kullanmalıdır.

  Önemli! Burçları yapraklardan yukarıdan soğuk su ile sulamayın!

  Toprak gevşetme, malçlama ve ayıklama

  Toprak gevşetme, sulamadan sonra her zaman yapılmalıdır – bu, toprağın daha uzun süre nemlenmesini, verimli hava girişinin sağlanmasını ve ısınmasını sağlayacaktır. Minimum gevşeme sıklığı her iki haftada bir kez, bu prosedür yabani otlardan yatakların ayıklanması ile birleştirilmelidir. Fidan diktikten sonra, ilk 2-3 haftada gevşeme derinliği 10-15 cm olmalıdır, bu süreden sonra köklere zarar vermemek için sadece 8 cm derinliğe kadar gevşetilir.
  Toprak gevşetme
  Sulamadan sonra nemi etkili bir şekilde tutmak için, toprak taze kesilmiş çim veya talaş ile sürülür. Domates çeşidi “Summer Garden F1” de tepelere iyi cevap verir. İlk işlem 2 hafta sonra fidelerin toprağa ekilmesinden 2-3 hafta sonra gerçekleştirilir.

  pasynkovanie

  Bu çeşitliliğin çalıları oluşturulmalıdır. Bunu yapmak için, alt 6 sayfadaki üveyonu kaldırmanız gerekir. Üvey çocukların zamanında 5 cm’den fazla büyümelerine izin vermeyecek şekilde uzaklaştırılması çok önemlidir: bitki, meyvelerin değil, yan sürgünlerin oluşumu üzerine çok fazla besin harcıyor. 15 cm’lik stepson uzunluğunun 2-3 kg hasata eşit olduğuna inanılmaktadır. Onları “kökün altında” olmamalı ve bu yerde yeni bir kaçışın büyümesini önlemek için küçük bir santimetre süreci bırakmalıdır. Kuru hava şartlarında pasynkovaniya prosedürü sabahları yapılmalıdır.
  Pasynkovanie domatesi

  jartiyer

  Bu çeşitliliğin açık zemin çalılıklarında 50 cm’ye kadar büyüdüklerinden, başarısız olmadan bir jartiye ihtiyaç duymazlar. Ama meyve dökme döneminde çalıları korumak için, kazıkların yardımıyla – basit ve etkili bir jartiyer yöntemine başvurabilirsiniz. Ahşap veya metalden yapılabilirler, kazıkların uzunluğu aşağıdaki gibi hesaplanmalıdır: çalıların uzunluğu + 20-25 cm’lik zeminde. Köklere zarar vermemek için daha derin istifler gövdeden 10 cm uzakta olmalıdır. Daha sonra, bir ip veya güçlü bir iplik ile, bitkiyi yavaşça ve serbestçe bağlamanız gerekir.

  Domatesleri açık alanda ve serada düzgün bir şekilde nasıl bağlayacağınızı öğrenin.

  Ek gübreleme

  Açık yerde fide diktikten sonra, birkaç besleme yapılmalıdır. Sıklıkları bölgenizdeki toprağın verimliliğine bağlıdır. Aktif çiçeklenme ve meyve oluşumu döneminde gübrelemenin yapılması gerekli olup, takvim zamanına göre Temmuz ayının başına ve sonuna denk gelmektedir.
  Domatesin üst pansumanı

  Toprağa hangi maddelerin girmesi gerekiyor?

  • süperfosfat;
  • magnezyum sülfat;
  • potasyum sülfat.

  Organik gübreler, fermente yeşil çimenler, inek gübresi veya tavuk pislikleri için çok uygundur. Gübrenin hazırlanması için, 10 litre suya karıştırın: 500 ml Mullein, mikroferilizatörler içeren bir çift tablet, 1 çorba kaşığı. l. potasyum sülfat. Verilen karışımı yapmak için bu hesaplamadan gereklidir: 1 litre sıvıdan oluşan bir çalıda.

  Hastalıklar ve korunma

  Bu çeşit, geç yanıklığı da dahil olmak üzere domates için birçok tipik hastalığa dayanıklıdır. Ancak, bu mantar hastalıklarından çalıların tedavisi için önlenmesi tavsiye edilir. Püskürtme, 10 günlük bir aralık ile üç kez gerçekleştirilir. Phytophthora sporları çok hızlı bir şekilde zehirlere uyum sağladığından, farklı aktif maddelerle tedavi için fungisitlerin değiştirilmesi tavsiye edilir. Bu ilaçları kullanabilirsiniz: “Fitosporin”, “Ecosil”, “Quadrice”, “Ridomil Gold”.
  fitosporinfitosporin

  Ürünlerin hasat ve depolanması

  Bu çeşitliliğin meyvelerinin toplanması, Ağustos ayının ilkiyle başlar. Bir ürün hatası durumunda, aşağıdaki kuralları unutmayın:

  • Olgunlaşma başlangıcında, hasat sıklığı her 5 günde bir, olgunlaşmanın zirvesinde her 2-3 günde bir toplanması gerekir;
  • Akşamları kuru havalarda domates toplayın;
  • Domateslerin çalılıklarda kırmızı olmasını beklemek istenmeyen bir durumdur. Süt olgunluk aşamasında (maksimum boyut ve ağırlık, ama yine de yeşilimsi beyaz renk olduğunda), bunlar kutularda toplanabilir ve dağıtılabilir. Bu, diğer meyvelerin fırçayla olgunlaşmasını hızlandıracak;
  • çalılar üzerinde kırmızı bir gölge olgunlaşmış domates, daha kısa bir raf ömrüne sahip olarak taze veya konserve, yemek için arzu edilir.

  Depolama ve dozajlamadan önce, meyve yıkanmamalıdır. Bir kutuda en fazla üç katman yerleştirilmelidir, her katman talaş veya kuru turba ile dökülmelidir. Kutular yaklaşık 23 ° C sıcaklıkta kuru, iyi havalandırılmış bir yere yerleştirilmelidir. Bu şartlar altında domatesler 1-3 hafta saklanabilir.

  Biliyor musun Domatesleri olgunlaştırırken gazı salgılayın – meyvelerin en hızlı işlemesini sağlar. Deneyimli yaz sakinleri bu hileyi kullanırlar: olgunlaşmayı hızlandırmak için kutulara domates olgunlaştırılır ve raf ömrünü uzatmak için kırmızılaştırılmış kopyalar hemen kutulardan çıkarılır.

  Olası problemler ve öneriler

  Genel olarak, bu çeşitliliğin iddiasız olarak kabul edilmesine rağmen, yetiştirme aşamasında, acemi çiftçiler bu tür zorluklarla karşılaşabilirler:

  • yaprakların bükülmesi. Azot veya aşırı nem eksikliğini gösterir. Sorun, gübre uygulanarak ve sulama sıklığının azaltılmasıyla çözülebilir;
  • meyvenin dengesiz veya zayıf rengi. Bu problem, potasyum eksikliğinden veya sıcaklık rejimine uyulmamasından kaynaklanmaktadır. Sorunu ortadan kaldırmak için, süt olgunluk aşamasında potasyum içeren üst pansuman ve hasat tanıtmak gereklidir;
  • azgelişmişlik, minyatür meyve, çatlama. Bu deformasyonlar, sulama rejimi, yüksek nem ve güneş ışığı açığı görülmediğinde ortaya çıkar.

  Domates yapraklarda büküm
  Bu çeşitliliği test eden bazı yaz sakinleri, meyvenin eşit olmayan boyutlarını, az sayıda yumurtalık olduğunu beyan ederler. Diğerleri ise tam tersine, bu kompakt boyuttaki çalılardan yüksek verimlerden bahseder. Bununla birlikte, meyvenin verim ve özelliklerinin doğrudan sahadaki koşullara ve bakım özelliklerine bağlı olduğunu anlamak önemlidir. Kuşkusuz, kültivasyon sürecinde kişisel bir “tanıdık” dan sonra çeşitliliğin esansları ve dehşetleri hakkında bir sonuç çıkartabilirsiniz.

  Ağdan yorumlar

  Domatesler benim zayıflığım. Çok çeşit çeşitler denedim. Özellikle erken çeşitleri severim. Geçtiğimiz yıl Domates tohumları Biotech “Summer Garden F1” satın aldım. Bu çeşit bir süpernümerari melezdir. Onu seraya aldım. Bu yüzden erken bir domates mahsulü aldım. Verim ve domateslerin yoğun şekilde bağlanması için bu türden hoşuma gidiyor.

  Domates Yaz bahçesi hem açık alanda hem de serada büyüyebilir. Serada fidanların bir kısmını dikiyor ve örtünün altında. İlk domatesler Temmuz ayı başlarında oluşmaya başlar. Ağustos ayı başında tamamen olgunlaşırlar. Olgun domatesler kırmızı-turuncu renkte boyanır. Onlar yoğun cilt, yuvarlak şekli, tatlı eti ve mükemmel tadı var. Bu çeşit, determinant tipte düşük bir bitkidir. Burcun yüksekliği yaklaşık 35 santimetredir. Her fabrikada, dört büyük domates domuzu oluşur. Her birinde, en az sekiz meyve tutturulur.

  TUTSA
  https://otzovik.com/review_4333496.html
  Geçen sene ilk kez bir yaz bahçesi kurdum. Erken süper çeşitli ve bu fide dikimi zaman dikkate alınmalıdır. Fidanlar, 45-60 günlük bir sürede kalıcı olarak dikildiğinden, tohum, Nisan ayının son günlerinden daha erken yapılmamalıdır.
  alinara
  https://otzovik.com/review_4248880.html


  Loading...