Dişi sülünün adı nedir ve erkekten nasıl farklıdır?

Dişi sülün
Sülün kadınları erkek kadar göz alıcı görünmüyorlar, ama aynı zamanda çekici bir görünüme sahipler ve kuş tüylerine ilgi duyuyorlar.

Bu kuşların dişilerin isimleri, görünümleri ve yaşam döngüsünün özellikleri hakkında okuyun.

Dişi sülün adı nedir?

Sülün kadınlarının özel bir ismi yoktur, ancak çoğu zaman tavuk veya tavuk olarak adlandırılır. Bu isim boşuna değil, çünkü bu kuşlar Gurodenlerin sırasına aittir ve tavuk gövdesine benzerlik gösterir.
Dişi sülün

Farklı özellikler ve dişi görünüm

Toplamda, doğada yaklaşık 30 sülün alttürü ortaya çıkmaktadır, bunlar renk ve görünümün bazı detaylarında farklılık göstermektedir.

Önemli! Civcivler arasında, dişiyi iki aydan itibaren erkeklerden ayırt etmek mümkündür. Kadınlarda, gözlerin gölgesi erkeklerinkinden daha karanlıktır.

Sülün erkeği parlak bir tüye ve uzun kama şeklinde bir kuyruğa sahiptir, bu da onu çok dikkat çekicidir, bu yüzden hayatı genellikle tehlikelidir. Dişi renginin pahasına kendini daha iyi gizler. Kadınların vücudundaki tüylerin rengi açık ve koyu lekelerle kahverengimsi-ohristogo gölgelidir.

Kuyruk kısa, tüylerin geri kalanından renkte ayırt edilemez. Bu tür boğuşan tonlar sayesinde kadın sülün, doğanın çocukları arasında saklanabiliyor.

Bu kuşların farklı cinsiyetten temsilcilerinin taşınması farklı zamanlarda gerçekleşir. Erkeklerde dişiler yumurta kullandığında başlar, ancak yumuşakçalar, civcivlerin erişkin büyüklüğünden üçte bir daha küçük bir boyuta geldiklerinde ortaya çıkar.

Sıradan sülün, kraliyet sülün, kulaklı sülün, beyaz kulaklı sülün nasıl yaşadığını ve yaşadığını öğrenin.

Erkeklerin bacakları ve gagası sarımsı, kadın gridir. Cirumorbital bölge aynı kırmızı renktedir. Dişi uzunluğu erkekten daha küçüktür: yaklaşık 60 santimetre. Ağırlığı sadece 700 gram – erkeklerin yarısı kadardır.
Dişi sülün

Kanatlı Yaşam Döngüsü Özellikleri

Evcil sülünlerin yaşamı, vahşi olanlardan önemli ölçüde farklıdır.

Biliyor musun Sülün Gürcistan’ın ulusal kuşudur.

Doğada

Sülünleri vahşi yaşamda görmek hiç de kolay değil: ürkek ve çoğunlukla saklanıyorlar, özellikle kadınlar tarafından kamufle ediliyorlar. Saklanmak kolay çim çalılıkları, çalılıklar ve bitkilerde yaşarlar. Doğal ortamda meyveleri, tahılları, solucanları ve böcekleri yerler.

Çok büyük sürüler tutmak için tüylü – 150 kişiye kadar girebilirsiniz. Kış geldiğinde, kadınlar ve erkekler ayrı gruplarda yer almaya başlarlar, erkeklerde yüz kişiye ve tavuklara 10’a kadar çıkar.

Tavukların yetiştirilmesi için, kendileri ot veya çalı ile kaplı yuvalar inşa ederler ve tüm tavukların yumurtalarının bulunduğu bölgede, daha güçlü bir cinsiyetin temsilcisi onu korumak için durur.

Ayrıca sülün etinin ne kadar kalorik ve yararlı olduğunu, bir filetoda sülün nasıl kesileceğini ve sülün yumurtalarının yemek yemenin mümkün olup olmadığını öğrenmek isteyeceksiniz.

Dişi, mevsime göre bir duvar taşıyor, ancak orijinal yıkıldığında, yeniden döşeme olayları var. Çoğu debriyaj, nisan ayı sonundan haziran ayı başına kadar yapılır. Kuluçka dönemi ortalama 23 gündür.
Dişi sülün
Tanımlanmış kuşlara uzun ömürlü denebilir – doğal ortamda, genellikle 5 ila 7 yıl arasında yaşarlar ve özellikle elverişsiz, risksiz koşullarda, yaşamları 15 yıla kadar olabilir.

Evde

Evcilleştirildikleri zaman, bu kuşlar geniş bir uçağa yerleştirilir: 1 kişi en az 1 metrekarelik alana sahip olmalıdır. Kuşların saklanabileceği, kuşhanedeki bitki çalılıklarında veya çimlerinde doğal olana yakın koşulların yaratılması.

Biliyor musun Efsaneye göre, sülünlerin üremesi, bu kuşları altın tüylerden sonra trek’ten getiren Jason tarafından desteklenmiştir.

Kuşların diyetleri darı, mısır, bezelye. Ayrıca, sahiplerinin yiyeceği bazı yiyecekleri de yiyebilirler: sebzeler, meyveler, az miktarda et veya süzme peynir.

Şubat-Eylül ayları arasında kümes hayvanı bahçesinde çiftçiler hayvancılığı, bir erkeğin dörde kadar tavuk içerdiği küçük ailelere ayırır. Böyle bir ayrılık, bu dönemde özellikle eğimli oldukları erkekler arasındaki ilişkilerin ve kavgaların belirlenmesini önlemek için gereklidir.

Yetişkin tavuklar yılda yaklaşık 100 yumurta taşırlar. Esaret altında üreme mevsimi Şubat ayında başlar ve haziran sonuna kadar sürer. Konforlu karanlık bir yerde debriyaj kapağı. Kuluçka süresi 23 ila 26 gündür.

Önemli! Sülün tavukları, üreme sırasında göz önüne alınması gereken, yaşamın üçüncü gününde çarpmaya başlar.

Evde, kuşlar vahşi ortamda onları bekleyen tehlikelerin ve streslerin birçoğundan mahrumdurlar, bu nedenle yaşam süreleri 18 yıla ulaşabilir.
Dişi sülün

Sığırlar hakkında ilginç gerçekler

Köylüler hakkında konuşmak, onlar hakkında bazı ilginç gerçekleri hatırlamaya yardımcı olamaz:

  1. Bu kuşlar şarkı söyleyebilir. Bir sülünün ağlaması, bir horozun şarkılarıyla karşılaştırılabilir. Dişilerin çığlıkları son derece nadir olarak duyulabilir, sesleri bir gıcırtıya benzer.
  2. Sığınakların en sevdiği yemek Colorado böcekleridir, çoğu zaman bu kuşlar patates tarlalarına sahip çiftçiler tarafından ekilir.
  3. Sülünler korkutucu – herhangi bir aşırı hareket onların heyecan ve stresine neden olabilir. Sağlık ve üreme işlevlerini daha da kötüleştirecek kadar endişelenebilirler.
Et için sülünlerin nasıl üretileceğini, bir sülün çiftliğinin nasıl görüneceğini, sülünlü hayvanlar için nasıl bir aviary yapılacağını ve sülün hastalıklarının neler olduğunu ve nasıl tedavi edileceğini öğrenin.

Erkek gibi kadın köylüleri, sade olmayan, kendine özgü karakterleri ve alışkanlıkları olan güzel ve sıradışı kuşlar olarak adlandırılabilir. Ve sadece bu kuşları üremek ya da onları vahşi olarak izlemek – sizin takdirinizde kalacaktır.