Devekuşu yumurtası: büyük incelik

Devekuşu yumurtasıDevekuşu yumurtası hala yurttaşlarımız tarafından bir incelik olarak algılanmaktadır, ancak devekuşu çiftliklerinin sayısı giderek artmakla birlikte, bu ürüne olan ilgi de artmaktadır. Devekuşu testisleri tavuğa daha sağlıklı bir alternatif olarak kabul edilir ve büyük bir aile için bir yemek hazırlamak için bir yemek kullanılabilir. Bu ürüne aşina değilseniz, bunu denemelisiniz ve bu inceliğin nasıl seçileceğini, saklanacağını ve hazırlanacağını öğrenmenize yardımcı olacağız.

Ürünün besin değeri

Gezegendeki en büyük kuş yumurtasının büyük bir besin değeri vardır. Boyutuna bağlı olarak, olabilir 20 ila 40 tavuk yerine.
Devekuşu yuvası

Kalori değeri

Ürünün 100 gramında yaklaşık 120 kcal bulunur, yani orta büyüklükte bir devekuşu yumurtasının kalori içeriği 2000 kcal’e kadar çıkabilir!

BZU oranı aşağıdaki gibidir:

 • proteinler – 12.2 g;
 • yağlar – 11,7 g;
 • Karbonhidratlar – 0.7 g.
Biliyor musun Dünyadaki en küçük kuş yumurtaları, sinek kuşlarının testisleridir – genellikle dişi, 0.5 g ağırlığında ve 1-1.2 cm çapında 2 yumurta üretir.

Vitamin ve mineral kiti

demir, çinko, magnezyum ve selenyum, en az içeren kalsiyum: vitamin A ve E, karotenoidler, B vitamini (B2 B9 ve B12), temel amino asitler (lizin ve treonin), hem de mikro ve makro-besleyiciler zengin devekuşu yumurta , manganez ve fosfor. Bu incelikteki mineral bileşiminde kesinlikle sodyum olmadığı, bu nedenle de bu mineralin diyette kısıtlanması olan kişiler için devekuşu ürününün tercih edilmesi dikkat çekicidir.
Devekuşu yumurtası

Faydalı özellikler ve tüketim riskleri

Bu ürünün yararlı özellikleri, özel vitamin-mineral bileşiminin yanı sıra BJU’nun oranından dolayıdır. Yani, devekuşu yumurtalarından omlet bir kısmını yiyerek, günlük miktarda yüksek dereceli, kolayca sindirilebilir protein, tekli doymamış yağlar alabilir ve uzun bir süre için açlık hissini tatmin edebilir. Yumurtalar daha az kolesterol içerir, bu da yemeğin belinizi ve damarların durumunu etkilemeyeceği anlamına gelir.

Yumurtaların faydaları hakkında daha fazla bilgi edinin: tavuk, ördek, kaz, sezarin, hindi.

Genel olarak, devekuşu yumurtası böyle yararlı özelliklere sahiptir:

 • kardiyovasküler sistemi güçlendirmek;
 • saç, tırnak, cilt durumunu iyileştirmek;
 • vizyonu güçlendirmek;
 • Kas kütlesinin birikmesine katkıda bulunur.

Bununla birlikte, incelik kullanımıyla ilgili bazı tehlikeler vardır. Yumurta alerjisi varsa, büyük olasılıkla bu tezahür edecektir ve devekuşu, bu nedenle, (zaman boyutu sorunlu olabilir) çok küçük porsiyonlarda olmalıdır diyet ürünü tanıtmak ve organizmanın tepkisini izlemek için. Eğer çiftlik kuşları tutmak için kurallara uymuyorsa, belirli bir salmonella enfeksiyonu riski vardır. Bu nedenle, son derece taze bir ürün seçmeniz, kullanmadan önce su ve soda ile yıkamanız, ardından doğru zamanda ısıtmanız gerekir.
Devekuşu yumurtadan çırpılmış yumurta

Doğru yumurta nasıl seçilir

Taze ve kaliteli bir ürün seçmek çok önemlidir, çünkü devekuşu yumurtaları ucuz bir muamele değildir ve kimsenin para atmak istememesi olası değildir. Buna ek olarak, kalitesiz bir ürün kullandığınızda, sağlık sorunlarıyla karşılaşma riski vardır.

Önemli! kadın devekuşu verimli dönemi Kasım ayları arasında sürer ve böylece kışın veya olamaz erken ilkbaharda yüksek kaliteli taze devekuşu yumurtalarını almak için, buzdolabında saklandığında raf ömrü az 3 aydır – büyük olasılıkla bir ürün zorlanacaksınız.

Yumurta almak en iyisidir özel çiftlik, Orada mal sahibine ürünler için belgeler hakkında soru sormaya değer. ürünün boyutu ve rengi seçim kriterleri değildir – 1.5 kg ortalama ağırlık, ancak önemli sapmalar her iki yönde de mümkündür ve tamamen boyama ve türler ve devekuşu tüylerinden bağlıdır ve beyaz, bej, sarı veya yeşil olabilir.

Ürünün içinde olmamalı, bu yüzden hava yastığı. Yumurtanın uzun süreli saklanması sırasında oluşur, bunun sonucu olarak sıvının buharlaşması nedeniyle kütle azalır ve hava tabakası büyür. Bu noktayı kontrol etmek için yumurtayı biraz çalkalayın – hiçbir ses çıkmamalıdır. Ürünün tazeliğini kontrol edin, ayrıca konsantre tuzlu su çözeltisine daldırın. Taze ise, kabın dibine batırılır. Çöp veya diğer yabancı maddelerden izler taşıyan, kabuklara zarar vermeyen yumurtalar almayın.
Devekuşu Çiftliği

Nasıl pişirilir

Bu inceliği ilk kez satın almak için, belli bir karışıklık hissedebilirsiniz, çünkü doğru bir şekilde parçalanmış olmalı ve yemeği bozulmayacak şekilde hazırlayabilsin. Ardından, içerikleri nasıl çıkaracağınızı ve tüm aile için nasıl lezzetli bir tedavi yapacağınızı düşünün.

İçerik ayıklanıyor

Bir devekuşu yumurtasını bölmek, kabuğun açıklığına ve inceliğine rağmen (yaklaşık 2 mm) bu kadar kolay değildir. 50 kg’a kadar ağırlığındaki bir kişinin yumurta yumurtası üzerinde kolayca durabileceği çok güçlüdür! Bu nedenle, içerikleri ayıklamak için biraz çaba harcamanız gerekecek.

 1. Yöntem 1 numara. Matkaba ihtiyacın olacak. Yumurta stabilite için küçük bir kaseye veya plakaya yan yana konulmalıdır. Ayrıca, bir eliyle tutarak, ikincisinin tepeye yakın küçük bir delik açmak için bir matkap kullanması gerekir. Aşırı basınç uygulamayın. Delik bittiğinde, proteini yumurta sarısı ile karıştırmak için ahşap uzun bir çubuk kullanın ve kabın içindeki delikten yavaşça dökün.
 2. Yöntem 1

 3. 2. yöntem. Bu seçenek, yumurta sarısının tamamını tutmak için tercih edilir, çünkü bunun için delik daha geniş olmalıdır. Bir dosya yardımıyla, üstteki yumurta, testere kesilinceye kadar tüm çevresi boyunca (yeterli çap 5-6 cm) dosyalanmalıdır. İşlem 5 dakika kadar sürebilir. Daha sonra, kabuk dikkatli bir şekilde ayrılmalıdır, altında bir kabuk olacaktır. Kabuğu açtıktan sonra, tüm yumurta sarısı ile içerik kabın içine dökülür.
 4. Yöntem 2

hazırlık

En popüler ve basit yemeklerden biri, tabii ki, bir omlet. Süt, yeşillik ve sebzelerin eklenmesiyle klasik bir tarif yapacağız, bir kuş ya da et ve diğer malzemeleri ekleyerek tadınıza getirebilirsiniz.

Biliyor musun Dünyanın en büyük omleti, 2012 yılında Portekiz’de pişirildi. Bunu yaratmak için 145 bin yumurta, 400 kilo zeytinyağı ve 100 kilo tereyağı, 150 aşçı ve 10 metrelik kızartma tavası aldı. Sonuç olarak, dev omlet 6 ton ağırlığında!

maddeler:

 • orta büyüklükte bir devekuşu yumurtası (yaklaşık 1.5 kg);
 • 200 ml süt;
 • 4 çorba kaşığı. l. zeytinyağı;
 • 2 demet yeşillik (ıspanak, kişniş, dereotu);
 • 1 adet yeşil soğan;
 • 1 soğan ampulü;
 • 400 gram dondurulmuş sebzeler (Bulgar biberi, kabak, patlıcan, havuç ve diğer sebzeler);
 • Tuz ve karabiber tadı.

Bu yemeğin hazırlanması çok basit ve hızlı:

 1. Yumurtayı su ve soda ile yıkamak, kurutmak, içeriklerini herhangi bir şekilde almak ve bir tencereye dökmek gerekir.
 2. 1. Adım

 3. Sütü ekleyin ve pürüzsüz hale gelene kadar bir karıştırıcı ile dövülmüş.
 4. Zeytinyağlı fırın tepsisi, +200 ° C ısı fırını, doğranmış soğan ve yeşillikler.
 5. 3. adım

 6. Yeşillikler, soğanlar ve sebzeleri karışıma ekleyin, iyice karıştırın, tuz ve karabiber ekleyin.
 7. 4. Adım

 8. Karışımı bir fırın tepsisine dökün ve 30-40 dakika pişirin.
 9. Adım 5-1 Adım 5-2

Video: bir devekuşu yumurta omlet tarifi

Ürün nasıl doğru şekilde saklanır

Kırılmış yumurta 3 ay boyunca tüm yararlı özelliklerini koruyabilir. En iyi seçenek, tüm örneği tek seferde kullanmaktır, ancak bu her zaman işe yaramaz. Bu durumda, ürünü kısmen kullanabilirsiniz, kalan kısım buzdolabına konulmalı ve 2-3 gün içerisinde tüketilmelidir. Bu süreden sonra ürün bozulur.

Önemli! Depolama için en uygun sıcaklık 0 … + 8 ° C’dir.

Nereden satın alınır

Şu anda devekuşu ürünleri satın almak zor değil. Çoğu marketlerde devekuşu yumurtaları temsil edilmemektedir, bu nedenle doğrudan çiftliklere alınmaları veya internet üzerinden sipariş vermeleri gerekmektedir.

 1. Örneğin, büyük bir devekuşu çiftliği Moskova dışındaki Rus Devekuşu çiftliğidir. Sitede, içinde taze yumurtalar (mevsimde sipariş için kullanılabilir), boş ve boyalı sanat eserleri bulunan tüm ürünleri görebilirsiniz. Sıradan bir kopyanın fiyatı 2000 ruble, boş – 500 ruble, dekor maliyeti 1500 rubleden başlar ve işin karmaşıklığına bağlıdır. Telefonla öğrenmeniz gereken ürünler sunma olasılığı hakkında.
 2. “Taste ABC” den bir ürün kalitesi kanıtlanmıştır. Bir devekuşu yumurtasının fiyatı 2190 ruble. Siparişler Moskova ve Moskova bölgesinde yapılır.
 3. Straussland şirketi ayrıca Moskova ve Moskova bölgesinde devekuşu yumurtası teslimatı ile ilgilenir, bir örnek maliyeti 1800 r.
Evde üreme deve kuşlarının temellerini öğrenmek ilginçtir.

Kabuk seçenekleri

Kabuk güçlüdür ve porselenin özelliklerini andırır, bu yüzden öncelikle hediyelik eşya yaratmak için kullanılır. Eski zamanlarda, kabuktan camlar oluşturuldu, şimdi lambalar, boyalı ve oyulmuş hediyelik eşyalar, küreler, mücevher kutuları olabilir. Kabuk parçalarından orijinal anahtar zincirleri ve kolye oluşturabilirsiniz.
Inshell oyma
Bu tür ürünlerin maliyeti çok yüksektir, çünkü büyük bir beceri gerektirir – oymacının bir yanlış hareketi tüm ürünün çatlamasına ve hasar görmesine neden olabilir. Bazen başarılı bir hediyelik eşya oluşturmak için birkaç boş kopyasını bozmanız gerekir. Bununla birlikte, kendi içinde bile, resim ve gravür olmadan, etkileyici boyuttaki bir yumurta ilginç bir dekor parçası haline gelebilir. Basit ama mükemmel ve düşünceli bir doğa biçimi göze hitap eder.
Yumurta kabuğu yumurta kabuğu lambası
Hatıralık yaratmaya ek olarak, kabuk, zengin bir kalsiyum karbonat kaynağı olduğu için gıda katkı maddelerinin ve gübrelerin üretiminde kullanılabilir.

Devekuşu yumurtası hakkında yorumlar

Devekuşu yumurtası için mükemmel bir tarif: yumurtayı kaynatın, serin, temizleyin, halkalara kesin. Her bir ringlet, bir sandviç gibi, tereyağına bulaşmış. Slaytları bir tabağa koyun, kremalı hardal sosu dökün ve turp dilimleri ve marul yaprakları ile süsleyin. Çok iştah açıcı.

Julianna
http://greenforum.com.ua/archive/index.php/t-2544.html
Onu üç şekilde kırmaya çalıştık:
1 baltayla. Doğal olarak içerikler kabuk ile karıştırılmıştır.
2 – bir matkap ile. Omlet al
3 – en uygun. Bir kapak gibi bir demir testeresi ile ucu kesin ve hafifçe bir tavaya dökün.

Natalya88
https://forum.na-svyazi.ru/?showtopic=619627st=30
Devekuşu omlet kasık çok iştah açıcı ve davetkar. Kıvamı ile tavuktan daha yoğun ve yoğun çıktı. Ve benim tadıma göre, bence, her şey çok bireyseldir. Ve koku hakkında … Bir yumurta alırken, nasıl koktuğuna dikkat etmelisiniz (kabuk) ve tazelik bu şekilde belirlenir (yani devekuşların sahibi bize anlattı).

Nava
https://forum.na-svyazi.ru/?showtopic=619627st=45

Devekuşu yumurtası devekuşu yetiştiriciliğinin ana ürününe ait değildir, çünkü bu kuşlar öncelikle tüyler, et ve deri için yetiştirilir ve testlerin çoğu döllenmiş ve yavruların daha fazla yetiştirilmesi için kullanılır. Ancak, masa devekuşu yumurtaları yararlı ve değerli bir gıda ürünüdür. Normal kullanımları pahalı bir muamele gibi görünse de, haftada en az bir kez bu egzotik üründen sadece bir yemek gereklidir!