Devekuşu kesim evde

devekuşu
Ördekler veya hindi yetiştiriciliği sürpriz değildir ve bu tür bir ekonominin karlılığı yüksek rekabet nedeniyle büyük değildir. Bu nedenle birçok kişi, birkaç çeşit ürün veren devekuşlarının üremesini üstlenmektedir. Bu makalede, yetiştiricilerin temel problemi – bir kuşun katledilmesi – ele alınacaktır. Daha sonra hayvanları öldürmenin hazırlık ve aşamalarını öğrenin.

Kesimden önce kaç tane devekuşu büyür

Devekuşları yeterince kilo aldıktan sonra kesilir. Bu süreç yaşına göre yem tabanına daha fazla bağlı olduğundan, tam olarak vücudun kütlesi tarafından yönlendirilir. Erkekler 120 kg canlı ağırlık kazandıktan sonra kesim için gönderilir. Yumurta üretmek için kullanılmadıklarından, daha fazla içeriğinde bir anlam yoktur. Dişi 100 kg’lık bir kütlesi varsa, kesmeye hazır olarak kabul edilir.
Devekuşu Çiftliği

Gerekli miktarda kaliteli et elde etmek için, devekuşları yaklaşık iki yıl yetiştirilir, daha sonra kesimden hemen önce yüksek kalorili yemlerle aktif olarak beslenirler.

Biliyor musun Devekuşları, yeşillikler ve tohumların yanı sıra böcek veya küçük kemirgenler yiyebildikleri için omnivorlara da atfedilebilir.

Kesmeden önce bilmeniz gerekenler

Devekuşu tavuktan farklıdır, sadece büyüklükte değil aynı zamanda karakterdedir. Eğer bu kuşları yetiştirmeye yeni başladıysanız, o zaman sadece operasyonun hızlı bir şekilde yapılmasına değil, aynı zamanda ciddi yaralanmalara yol açmaya da yardımcı olacak birkaç önemli kural öğrenmelisiniz.

Video: devekuşları nasıl öldürmek

 1. Devekuşlarının gücünü küçümseme. Hayvanlar sadece büyük boyutlarında değil, aynı zamanda iyi gelişmiş bir kas sisteminin varlığında da farklılık gösterirler, bu yüzden kuş kesmeden hemen önce kuşu korkutmaz veya dövmezler. Yetişkin bir devekuşu kemiklerini tamamen kırıp iç organlarınıza zarar verebilir.
 2. Kim büyür, o da çekiç. Kırlarda her zaman yaban domuzlarının öldürülmesiyle uğraşan bir kişi vardır. İşinin uzmanı, hızlı ve sorunsuz bir şekilde domuzu deliyor. Devekuşlarıyla bu şekilde çalışmayacak, çünkü bu kuşlar kesim yapmaya zorlanan bir usta alışır. En iyi ihtimalle bir yabancı ona yabancıya izin vermez ve en kötüsü de onu ağır yaralayacaktır. Bu nedenle de, devekuşlarının size alışması gerekir, aksi takdirde gerçek bir avı düzenlemelisiniz.
 3. Stres ve sonuçları. Kesim her zaman çiftlik hayvanının bulunduğu yerden uzakta yapılır, aksi takdirde alıştığınız devekuşların bir daha asla kendilerine izin vermeyeceğini görürsünüz. Kuşlar “meslektaşları” ndan nasıl atladığını görürlerse, o zaman gelecekte onlardan herhangi bir yer alamazlar.
Evde üreme deve kuşlarının temellerini öğrenmek ilginçtir.

Bir devekuşu düzgün bir şekilde nasıl skorlanır?

Bu prosedürün hazırlanmasının yanı sıra kesim özelliklerine de bakalım. Kesimhanelerde yapılan toplu katliamın yanı sıra evde mezbaha yöntemleri hakkında konuşalım.
Devekuşu Çiftliği

Hazırlanması

Aşağıdaki araçlara sahip olmanız gerekir:

 • özel çarpıcı çekiç;
 • keskin bıçak;
 • asma için büyük metal kanca;
 • kalın ip

Kesim süreci

Kanatlı bölümü, üretimin bozulmaması ve fazladan zaman harcanmaması için sürekli olarak yapılması gereken birkaç aşamaya ayrılır.

Önemli! Kesmeden önce, hayvan stresli olmamalıdır, aksi takdirde etin kalitesi önemli ölçüde bozulur.

Çarpıcı kuşlar

Büyük dükkanlarda devekuşları 6-7 saniye beslenen 240 V’luk bir voltajla elektrik akımı yardımı ile sağlanıyor. Bu, birden fazla kişiyi aynı anda sabitlemenizi sağlar. Evde, bir kuş tarafından vurularak bir sağır çekiç kullanılır. Çarpışma tam olarak başın merkezine düşmelidir, böylece kuş kopar. Aksi halde, öfkeli devekuşu odadan çıkmaya ya da size saldırmaya çalışacağından terlemeniz gerekmez.

Devekuşu Çiftliği

kan boşaltma

Bir devekuşu yakaladıktan sonra boyunda bulunan ya da başını tamamen kesen bir juguler ven kesilir. Dahası, kanca yardımı ile karkas baş aşağı asılır, böylece kan camdan daha hızlıdır. Sadece tüm kan bedeni terk ettikten sonra, bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Deneyimli yetiştiriciler, kalbin yakınındaki ana arteri kesti. Bu, tüm süreci hızlandırmayı mümkün kılar, çünkü sıvı basınç altında ortaya çıkar.

Tavukların, ördeklerin, bıldırcınların, kazların, türkiye’lerin kesim ve işlenme teknolojisi hakkında bilgi sahibi olmanız yararlı olacaktır.

koparma

Kesimden sonra devekuşu oschipat için gereklidir. Bunu yapmak için, bu prosedürü yürütecek bir uzmanı davet etmeli ve sağlam ürünü satmaya devam etmelisiniz. Koparma yeni başlayanlar tarafından yapılacaksa, toplanan tüyler, bunların satılmasında sorun yaratacağı için kalitesiz olacaktır.

Video: bir devekuşu koparma

Kopma sırasında cilde zarar vermemek önemlidir. En ufak bir yırtı bile maliyeti önemli ölçüde azaltacaktır. Deri kareler içinde satıldığı için tamamen kar edebilirsiniz.

Önemli! Koparma sırasında, kaynar su kullanılmaz, aksi takdirde tüyler bozulur.

Cilt pansumanı: süreçler

Kopardıktan sonra, cildi çıkarmanız gerekir, böylece daha sonra işlenebilir ve satılabilir. Kimsenin alacağı küçük paçavra bezleri, bu yüzden et ve kemiklerden kapağın ayrılmasının ayrıntılarını tanımak önemlidir.

Cilt kaldırma

Tüm tüyleri çıkardıktan hemen sonra derhal deriyi ayırmaya başlamalısınız:

 1. Bunun için, karın ortasının yanı sıra bacakların ve kanatların içinde kesikler yapılır. Bıçağın kör tarafını kullanarak dikkatlice çıkarınız. Deri, kareye yakın bir şekle sahip olmalıdır.
 2. İşlenmemiş gıdaların dışkı, yağ, et veya kalıntıları içeriyorsa, yukarıdakilerin tümü konserve işleminden önce çıkarılmalıdır.
 3. Ardından, cilt serinletmek için temiz bir yüzeye yayılır.

Bir devekuşu derisini soyma

kutulama

Soğutulduktan sonra cilt en kısa zamanda korunmalı, böylece bozulmaya başlanmaz. Bir koruyucu olarak normal taş veya deniz tuzu. Bozulma işlemi bronzlaşmadan önce başlarsa, ürünü satamazsınız.

Önemli! Ürünün her bir birimi önceden tartılmalıdır.

İşlem şu şekilde görünüyor:

 1. Deriler düz, temiz bir ahşap yüzeye yayılır, böylece ete takılı olan iç kısım üstte bulunur.
 2. Daha sonra eşit olarak tuz ile örtün. Koruyucunun ağırlığı cildin iki katı olmalıdır.
 3. Bundan sonra, tüm deriler yığılır ve 60 saat soğuk depoya gönderilir. Dondurma yapmak yasaktır.

Ürünün içindeki nem oranının daha az olduğunu, taşınması daha ağır olduğunu, çünkü çok kırılgan hale geldiğini unutmayın. Eğer tuz çok fazla su emdiği gerçeğinden dolayı çok kuru ise, o zaman çatlamaya ve kullanılamaz hale gelmeye başlayacaktır. % 15’ten fazla nem seviyesinin korunması önemlidir.

Devekuşu yumurtası yemenin mümkün olup olmadığını bilmek de faydalı olacaktır.

Muhafaza sonrasında, ürünün büyüklüğü ve kalitesinin göz önünde bulundurulduğu değerlendirme aşaması takip edilir. Derilerin büyüklüğü yetişkinlere, alt yetişkinlere ve çocuklara ayrılır. Yetişkinler, en ucuz ve en ucuz olan çocuklardır.
Devekuşu Derisi

Skins türleri:

 • birinci sınıf (mükemmel konserve, kusur, kanat ve bacaklardan çıkarılan kanatların varlığı);
 • ikinci sınıf (bir kusurlu iyi korunmuş bir saklanma);
 • üçüncü sınıf (iki kusurlu normal kalitede bir ürün);
 • not değil (iğrenç kalite, kötü koruma veya “süngerlik” varlığı).
Biliyor musun Devekuşları sadece eşleşme oyunları ve genç hayvanları korumak için kanatlara ihtiyaç duyarlar. Saldırı için güçlü bacaklar kullanırlar.

Devekuşları kesmek süreci kolay bir şekilde adlandırılamaz, bu nedenle, bu iş için sadece koparma ve ciltlenmeyle değil, aynı zamanda yetiştirmede de uzman olan uzmanlar işe alınır. Bu, finansal kayıpları hariç tutmanıza ve cironun artmasına izin verir.