Devekuşu eti: yarar ve zarar

Devekuşu eti
Devekuşu eti hala raflarımızda ve masalarımızda egzotik, ama gerçek dışı bir şey gibi görünmüyor. Devekuşu yetiştirmek için çiftliklerin aktif görünümü ile bağlantılı olarak, hemen hemen herkes sıra dışı bir kuş deneyebilir. Bir devekuşu fileto yememiş olanlar için, bu makalede çok yararlı ve ilginç bilgiler olacak.

Devekuşu eti nasıl görünür?

En yaygın olanı uyluk, çünkü en etli (tüm karkasın% 75’i). Daha az sıklıkla kullanılan bel ve kaslar boyunca geçen kaslardır, ancak bu et ikinci sınıf olarak kabul edilir ve çoğu zaman sosis ve kıyma pişirmek için kullanılır.

Kümes hayvancılığı çiftçileri, evde devekuşunun öldürülmesinin hazırlık ve aşamalarına aşina olmalıdır.

Mağazalarda ve internette bulunabilen et – bu, uyluğun filetosu. Kırmızıdır ve görsel olarak kuşlardan daha fazladır.
Devekuşu eti
Tatmak için, egzotik bir kuşun bonfile, dana eti ile benzerdir, ancak sıra dışı, kendine özgü bir tadı vardır.

Kalori içeriği, BIO, vitaminler ve mineraller

Devekuşu filetosu – düşük kalorili ürün: 100 gram sadece 98 kcal, 21.7 gram protein, sadece 1.2 gram yağ ve kesinlikle karbonhidrat içermez.

Devekuşu tüylerinin nasıl toplanacağını ve nasıl kullanılacağını öğrenmeniz ve ayrıca devekuşu yağının yararları ve kullanımları hakkında bilgi edinmeniz yararlı olacaktır.

Proteinlere ek olarak, devekuşu çok sayıda vitamin, mikro ve makrobesin içerir:

 • B grubu vitaminler (1, 2, 5, 6, 9, 12);
 • potasyum;
 • magnezyum;
 • çinko;
 • kalsiyum;
 • demir,
 • fosfor;
 • selenyum.

Devekuşu eti

Yarar ve zarar

Tamamen geliştirmek, kasları, saçları ve tırnakları büyütmek için bir yapı malzemesine ihtiyacınız var – protein. Yüksek içeriği, egzotik filetoyu sağlıklı bir vücut oluşturmak için mükemmel bir ürün haline getirir. Ayrıca, bileşimdeki mineraller ve vitaminler vücut üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir:

 • kardiyovasküler sistemi güçlendirmek;
 • anemi ile mücadele;
 • sinir sistemini güçlendirir;
 • pankreasın sağlıklı çalışmasını destekler.
Devekuşu yumurtasının mevcut tüm yumurta çeşitlerinin en büyüğü olduğu bilinmektedir. Devekuşu yumurtasının nasıl göründüğünü ve devekuşlarının ne sıklıkla taşındığını ve ayrıca kuluçka öncesi devekuşu yumurtalarının toplama ve saklama koşullarını öğrenir.

Devekuşu filetosu kesinlikle zararsızdır. Kullanımındaki tek kısıtlama bireysel hoşgörüsüzlük olabilir.
Devekuşu eti

Farklı ülkelerde devekuşu nasıl hazırlanır

Devekuşlarının doğal habitatlarının bulunduğu ülkelerde, bu kuşların uyluğu düzenli olarak kullanılır. Yani, onlardan Afrika ülkelerinde rosto, biftek ve şiş kebaplar hazırlar. Asya mutfağında, bu et, iyi emici baharatlar ve marinades özelliği nedeniyle sevilir. Ostasyin’i eski formda, biftek şeklinde, yahni, çorba ya da pirzola olarak bile karşılayabilirsiniz.

Et sülün, tavus kuşu, bıldırcın, gander, tavşan, ördek ve gine tavuğuyla ilgili faydalı özellikleri okuyun.

Devekuşu eti Rusya ve Ukrayna’da ne kadardır?

Egzotik kesim eksi – maliyeti oldukça yüksek olduğundan herkes için uygun değildir. Rusya’da, bir kilogram fiyatı 1800 ruble (yaklaşık 31 $) başlar. Ve Ukrayna’da, fileto kilogram başına yaklaşık 400 UAH (yaklaşık 15 dolar).
Devekuşu eti
Devekuşu filetosu, her zamanki sığır eti için mükemmel bir alternatiftir. Sulu, hassas, çok az yağlı, vitamin ve mineral bir kütleye sahiptir. Tek dezavantajları kıtlık ve oldukça yüksek bir fiyattır.