Cineraria: ev ve bordür için çiçekler

cineraria
Sineraria, Güney Afrika’nın vatanı olan Astro ailesi olan ragwort olarak da adlandırılır, ancak farklı iklim koşullarına sahip diğer bölgelerde de oldukça popülerdir. Bitki parlak güzel çiçek salkımına ve gümüş renkli bitki örtüsü ile dikkat çekiyor. Cineraria cinsi sadece birkaç tür içerir. Dekoratif çeşitler çok büyük bir sayıya sahipken, hepsi çeşitlidir. Bu makalede ele alacağımız en popüler çiçeklenme ve süs-yaprak döken bitkiler.

Deniz (gümüş)

Cineraria simli ev bahçe ve çiçek yataklarını güzelce süsleyecek olan yaprak döken bir süs bitkisidir.
Cineraria simli
Yaprak plakaları kalınlaştırılmış ve ince kesitler halinde diseksiyonlara sahiptir. Yeşillik kendisi yeşil, ancak kalın gümüş-küllü yumuşak villi ile kaplıdır.

Tüm gövde uzunluğu boyunca yapraklar çok yoğun bir çıkış oluşturur. Sahil cineraria çiçek açabilir ama çekici görünmez. Küçük sarı sepetleri, yeşillik rengiyle birleşmez.

Önemli! Açık zeminde gümüş balık gümüşü en iyi mayın sonunda ekilir, bu zamana kadar bitki daha güçlü hale gelir ve elverişsiz hava koşullarına dayanabilir.

Popüler çeşitleri:

  • Simli toz – güzel ajur yaprakları ile yarım çalı, kısa (25 cm kadar yükseklik);
  • Cirrus – dişli oval yapraklı gevşek bir çalılık, yaklaşık 45 cm yüksekliğe ulaşır.

Deniz kıyısı (simli) sineraria da senetio veya deniz snerasyonu olarak adlandırılır.
Cineraria simli

kanlı

Kana susamış kret, bol parlak çiçeklenme ile ayırt edilir. Sapları güçlü dalları var, ama dik.

Yüksekliğe sahip saplar, tamamen açık yeşil renkte açık işlenmiş veya oval yaprakları ile kaplanmış maksimum 70 cm’ye ulaşır.
kanlı
Temmuz ayının ikinci yarısından itibaren, çalı çeşitli renklerde parlak, çekici çiçeklerin bir “kap” ile kaplıdır.

Bu tür, oda koşullarında büyümek için en uygun olarak kabul edilir, bu nedenle o da oda veya melez sineraria denir.

Begonviller, irga, Buddlea David, iğ, ortanca paniculate ve petiolate, spiraea, geyhera, hanımeli gibi süs çalıları da yetiştirebilirsiniz.

Popüler çeşitleri:

  • çift – 35-70 cm dekoratif çalı yüksekliği, zarif çiçeklenme üretir. Yaklaşık 5 cm çapında bir çiçek, taç yaprakları iki zıt renkte boyanması nedeniyle dikkat çeker.
  • grandiflora – çalı yüksekliği 50 ila 70 cm, onun çiçeklenme, çapı 8 cm kadar bir sepet şeklinde, basit, büyüktür;
  • stellata – 70-90 santimetre sürgünler, çivit renginin dar yaprakları ile çiçek küçük sepetleri.

Stellata

zarif

Cineraria enfes – çok dallı saplı küresel bir çalı, 60 cm yüksekliğe ulaşır, sapları üzerinde ve yapışkan bir yığın oluşur.

Çiçek salkımları terry şeklinde ve basittir, sepet formunda, grup halinde büyürler ve bir sap üzerinde daha büyük skapular çiçek salkımları oluştururlar.
Ceteraria zarif bir Ligulosus
Popüler dekoratif dekoratif gruplar:

  • Ligulosus – çalılar sredneroslye, farklı renk ve tonlarda bol terry çiçekleri var.
  • nine – Bordo çekirdeği ve pembe yaprakları ile birden fazla büyük çiçek, yıldızlara benzer. Yükseklik 25 cm, düşük büyüyen gruba aittir.
Biliyor musun Latince ragwort’un bilimsel adı Senexnedir kel, eski. Bağlantı, olgunlaştıktan sonra tomurcukların yaprakları yitirmesi ve kel “görünümü.

artemisiifolia

Pelin çekirge, parlak sarı renkteki çiçek sepetleri taşıyan saplar bölümünde dörtgen veya üçgenden oluşur.
Pelin pelin
Yaprak plakaları bazal bir rozet içinde toplanır. Yapraklar tekrar tekrar kesilir ve parlak yeşil dişlere benzemektedir.
Artrit fotoğrafı.

hederacea

Böcek benzeri plasenta Güney Afrika’ya özgüdür. Yapraklar, etli ve sulu olup, sarkan bir vaziyette olan sapları üzerinde yuvarlak şekil ve yoğun düzenlemeler bakımından farklılık gösterir.
ragwort polynnolistnoj
Panikülat çiçeklenme, soluk sarı bir renkteki birçok küçük sepetten oluşur. Bu tür Cineraria kaplarda, kayalık slaytlarda veya kaldırım kenarlarında büyümek daha iyidir.

Rowley

Rowley’in timsah / cineraria, yeşillik yokluğu ile klasik anlamda karakterize edilen tropikal bir Afrika lianadır.

Bu ragwort nispeten iddiasız bir türdür. Kapalı alan yetiştirmek için tasarlanmıştır.
Rowley'nin cineraria

Önemli! İyi bir büyüme için, Rowley’nin bir kış dinlenme dönemine ihtiyacı var.

Cineraria er ya da geç her yönüyle bir çiçek yetiştiricisine ilgi duyacaktır, çünkü onun güzelliği ve özgünlüğü göz ardı edilemez. Olağandışı ve dekoratif özellikleriyle ragwort çeşitleri sürpriz.

Biliyor musun Ukrayna’nın Kharkiv şehrinde Ukrayna’da, 2012 yılında, diğer çiçeklerle kombine gümüş sinek kuşağı dikilen kentin tarihinde bir logo ile en büyük çiçek yatağı açıldı.

Deniz kenarı sinemasının bahçede tam olarak kışı geçirebildiğine ve çiçeklenmesinden sonra dikimden sonra üç yıl daha yaşayabileceğine dair kanıt var.

Ve yeni başlayanlar için, deneyimli bahçıvanlar bir bölünme zarif seçerek bu bitki yetiştirmeye başlaması tavsiye edilir. Deneyimli bahçıvanlar, renksiz tomurcukları çıkararak zarif ragwort’un çiçeklenmesini uzatma yöntemine sahiptir.

Bu temsilcisinin türlerinin güzelliği ve çeşitliliği, sadece bahçede değil, ekimini diğer çiçeklerle, aynı zamanda odayla birleştirerek de hayranlıkla karşılanabilir.