Çam kozalaklarının ve kontrendikasyonların terapötik özellikleri

Çam kozalakları
Halk hekimliğinin profesyonelden çok önce ortaya çıktığı bir sır değil. Yüzyıllar boyunca insanlar kasten bitkilerin tıbbi özelliklerini arıyorlardı.
Denemeler ve lezyonların yöntemiyle, benzersiz organik ilaçlar bulunmuştur. İronik olarak, nanoteknoloji çağında, bu tarifler unutulmuyor. Nesilden nesile geçerler ve bu güne kadar kullanılırlar. Farklı rahatsızlıklardan halk ilaçlarından biri çam kozalaklarıdır. Ve bu makalede onların yararları hakkında konuşacağız.

Kimyasal bileşimi

Çam kozalağı, iyi bilinen bir ağacın dallarının uçlarında gelişen modifiye bir sürgündür. Bu, dünyadaki en yaygın ağacın türevidir. Zengin kimyasal bileşimi herhangi bir ilacın daha düşük değildir.
İlk olarak, çamın bir parçası olarak, meyvenin reçineli bir içeriği vardır. Harika bir hoş koku ve nadir değerli maddeler – terpenler.
İkincisi, bu modifiye atış neredeyse tüm grupların vitaminleri kaynağıdır: A, B1, C, E, H, U.

Biliyor musun Grubun az bilinen ve oldukça nadir bir H vitamini “mikrovitamin” lakaplıydı. Gerçek şu ki, vücudun inanılmaz derecede küçük olmasına rağmen, karaciğer, bağışıklık sistemi, böbrek, gastrointestinal sistem, deri, saç, diş ve tırnakların normal işleyişinde hala gereklidir.

Son olarak, koniler arasında kalsiyum, potasyum, fosfor, magnezyum, borneol, lipitler, oleik asit, uçucu yağlar bulunur.
Bu inanılmaz kullanışlı elementler sayesinde, halk konisinde çam kozalakları geniş uygulamalara layık görülmüştür. Çam kozalakları

Toplamanın sırları ve ne zaman toplanır

Meyvenin kalitesi, koleksiyonlarının zaman ve biçiminden doğrudan etkilenir. İlaçların ana maddesi yeşil sürgünlerdir. Yukarıda belirtilen besin maddelerinin daha fazla sayıda içerdiğine inanılmaktadır. Bu nedenle mayıs ayında (ılıman iklim koşullarında) ya da temmuz-ağustos aylarında (Urallar, Sibirya ve diğer soğuk bölgelerdeki bölgelerde) “orta yaşlı” çam ormanına gitmek gerekir. Atalarımız, Ivan Kupala’nın gecesinde toplanırsak, sürgünlerin eşsiz şifalara ve hatta büyülü özelliklere sahip olacağına inanıyorlardı.

Önemli! Çam ağaçları, birçok zehirli maddeyi “absorbe etme” yeteneğine sahiptir, bu nedenle sürgünlerin güvenli bir şekilde toplanması için, yoldan veya diğer kirli havadan uzak olan temiz alanları seçmeye çalışın. faktörler.

Bu sürece çoktan katılan pek çok kişi, çam kozalaklarının toplanması gerektiğinde hala net bir dönem olmadığı konusunda uyarıyor. Bu ürünün “olgunluğu” birçok faktörden (nem, ağaç yaşı, orman yoğunluğu) etkilenir. Konilerin olgunlaşmasını kaçırmamak için, tecrübeli ormancıların gelişimlerini takip etmeleri tavsiye edilir. Sonuçta, çok küçük kırmızı sürgünler çok hızlı bir şekilde halk tarifleri için gerekli yeşil malzemelere dönüşüyor. Ancak, kızıl çam kozalaklarının kan damarlarının tedavisi ve temizlenmesi için harika bir çare olduğu konusunda bir görüş var, bu nedenle eğer böyle sorunlarınız varsa, bazı olgunlaşmamış sürgünler toplayabilirsiniz.

Horseradish, tıbbi verbena, aspir ve kırmızı soğan da kan damarlarını tedavi ve temizlemeye yardımcı olur.

İlaçlar için ideal koniler, yumuşak, durgun ve daha önce de belirtildiği gibi, hoş, aynı yeşilimsi bir renk olmalıdır. Kümeler hiçbir durumda böceklerin, çürüklerin veya bozulma gösteren diğer izlerin ve bunların uygun olmayan kalitesinin görünür bir şekilde zarar görmesine neden olamaz. Kolayca bir bıçakla kesilecekler ama parçalanmayacaklar. Büyük bir rolün boyutu oynamaz, sürgünler bir ila dört santimetre uzunluğunda olabilir. Vesilesiyle, kullanımdan önce su konileri yıkamak ya da değil, şimdiye kadar anlaşmazlıklar gider. Bir yandan yıkanmamış ürünlerin kullanılmasının tehlikeli ve yanlış olduğuna inanılmaktadır.

Çam kozalaklarına ek olarak, tıbbi özellikleri hop konileri ve thuia vardır.

Çam kozalakları
Öte yandan, birçok ev kadını meyveden yıkanırken, yararlı özelliklerin neredeyse yarısının yok olabileceği konusunda ısrar ediyorlar. Sizin için zaten bir karar var.
Tıbbi amaçlar için kullanmak için, yumruların toplanması sabahın erken saatlerinde gereklidir. Bu zamanda, bunların, tıbbi özelliklerle dolduran sap hareketi sürecine başladığına inanılmaktadır.
Kurulacak genç koninin, zengin bir koyu renk kazanacağı bir sır değil. Nemi ve direkt güneş ışığını almayan bir kağıt torba, karton kutu veya kağıt torba içinde bulundurun. Raf ömrü – bir buçuk yıl.

Vücudun faydaları

Daha önce, tabii ki, makul bir uygulama sağlanmışsa, organizmaya muazzam fayda sağlayan, inanılmaz derecede zengin çam filizlerinin kimyasal bileşimi tanımlanmıştır. Darbelere aşağıdaki süreçlere yol açabilir:

 1. Kan damarlarını güçlendirerek kan dolaşımını artırın.
 2. Bağışıklıkta önemli artış.
 3. İnmenin önlenmesi, kalp krizi.
 4. Aktif cilt yenilenmesi.
 5. Tüm vücudun minerallerle zenginleştirilmesi, kemiklerin hızlı birleşmesine katkıda bulunur.
 6. Ülserler, gastrit, genitoüriner sistem rahatsızlıkları ile anestezi.
 7. Kan basıncının normalleştirilmesi.
 8. İç kanama sonrası kanın yenilenmesi.
 9. Yatıştırıcı ve tonlama eylemi (sürgünün reçetesine göre).
 10. Görme organlarının işleyişinde pozitif değişiklikler.
 11. Metabolizmanın hızlanması (kilo vermeye çalışan insanlar için çok önemlidir).
 12. Saç büyümesini artırın.
 13. Tüm insan vücudunun su-tuz dengesinin optimizasyonu.
Metabolizmanın hızlanması da biber “Habanero”, lagenarii, hellebore ve kişniş gibi bitkiler tarafından teşvik edilir.

Çam kozalakları

Geleneksel tıpta kullanın

Bilim adamları, çok çeşitli kullanışlı çam kozalaklarını göz ardı edemezlerdi. Çok sayıda çalışma, bu maddeye dayalı olarak çeşitli preparatların (merhemlerden şuruplara) oluşturulmasına yol açmıştır. Çoğu durumda, geleneksel tıpta çam filizleri bu tür hastalıklar için bir çare olarak kullanılır:

 • ARVI, grip, soğuk;
 • pnömoni;
 • beriberi;
 • bronşiyal astım;
 • bronşit;
 • öksürük;
 • poliartrit;
 • kalp yetmezliği.

Buna ek olarak, çam fiskosidal özellikleri ile ünlüdür ve bu nedenle, patojenik bakterilerin büyümesini ve gelişimini baskılayabilir. İç kısımda alınan inhalasyon ve arıtma banyoları için koni suyu kullanılabilir.

Biliyor musun 20. yüzyılın sonlarında bilim, bir çam kozalağının içindeki tannin bileşiklerinin, vitamin bileşenleriyle birlikte, beyin strokunun ölümü durdurma yeteneğine sahip olduğunu kanıtlamıştır (deneysel olarak). Böylece, bu ilacı alarak, hastalığın aktarılmasından önce olduğu gibi, aynı şekilde yaşamak için bir şans elde eder, çünkü düşünce süreçleri normal kalır.

kaynatma

Halk hekimliğinde tarifler

İnsanlar her zaman yaratıcılıktan farklıdır, bu nedenle çam filizlerinden ilaçların yeterli seçeneği ve reçetesi vardır. En acil olanları aşağıdaki talimatlara sahiptir:

 1. Çam kozalaklarının votka üzerindeki iyileştirici özellikleri iyi bilinir. Mide hastalıklarında kullanılması alışılmış bir durumdur. Tıbbi sıvı hazırlamak için, yeşil sürgünleri ince ince doğramak ve daha sonra 1:10 oranında saf votka (herhangi bir kirlilik olmadan) ile bir cam kap içine dökmek gerekir. Eski nesil bu prosedürü, koni ile ideal bir kombinasyon olarak kabul edilen moonshine kullanarak yaptı. Günümüzde, tabii ki, endüstriyel alkol kullanabilirsiniz. Karışım karanlık bir yerde bir veya iki hafta boyunca ısrar edilir. Günde iki veya üç kez ilaç alın, yemeklerden önce bir çorba kaşığı. Bu oran, 70 kg ağırlığındaki bir kişi için hesaplanır, eğer daha az ağırlığındaysanız, o zaman doz bir çay kaşığına indirilmelidir. Votka üzerinde çam kozalakları
 2. Cahors ile çam kozalakları – votkadan daha az popüler bir karışım, ama inanılmaz derecede faydalı. Bu akciğerlerde güçlü bir öksürük, boğaz ağrısı ve ağrı ile başa çıkmak için yardımcı olacaktır. hazırlamak için bir tentür bir ay geçirmek zorunda kalacak, ama buna değer. şöyle tarifi: Banka, (yaklaşık beş yemek kaşığı) şeker ile doldurun, küçük yeşil koniler dolduracak kapağı sıkıca kapatın ve iki gün boyunca boş bırakın, bir litreye hacminin, o zaman, Cahors dökün sallamak ve karanlık serin bir yerde sakla. İksir Yemekten sonra bir çorba kaşığı için günde iki kez kullanılır. Cahors ile çam kozalakları
 3. reçel çam kozalakları – Sadece bir ilaç değil, aynı zamanda herkesi memnun edecek sihirli bir leziz ikramdır. Soğuk algınlığı, bademcik iltihabı, grip, ARVI, bronşit tedavisi ve ayrıca önleme için kullanılan sıradışı reçel için binlerce reçete vardır. Bir reçel yapmak için ana bileşenin bir kilogramını toplamanız gerekir. Koniler yıkanır, bir tencerede toplanır ve soğuk temiz su ile dökülür. Kapta bir kilogram şeker ekleyin ve küçük bir ateşe koyun. Sürekli karıştırarak beyaz köpüğü çıkartarak 1.5-2 saat pişirin. Reçel kalın olmalıdır. Pişirildikten sonra, diğer reçellerde olduğu gibi hemen sterilize edilmiş kavanozlara tüketilebilir veya sarılabilir. Çay veya başka bir içecekle egzotik reçel yiyebilirsiniz, ancak bunu küçük porsiyonlarda yapmak tavsiye edilir.
  Çam kozalaklarından reçel
 4. Çam kozalaklarının şifalı kaynatma Tüm organizmanın cilt temizliği ve genel gençleşmesi için kemoterapi ilaçlarının yerini tutamaz. Efsaneye göre, doğu güzellikleri bu gizli anlamına gelir. Çok basit bir şekilde hazırlayın. Konileri su ile 1: 3 oranında doldurmanız, 3-5 dakika kaynatmanız, vitaminleri mümkün olduğunca korumak için daha uzun süre pişirmeniz gerekmemektedir. Suyu içmek çay gibi sıcak olabilir, ama günde en fazla üç bardak. Ve tat, bu arada, bu çare kokulu bitki çayı andırıyor.
 5. Ayrıca var çam kozalakları yapmak için tarifler İnme gibi ciddi bir hastalıktan. % 70 alkolden oluşan bir karışım yapabilirsiniz. Bunun için 5 meyveyi ikiye ayırın ve bir bardak alkol dökün, iki hafta boyunca karanlık bir yerde bırakın. Kullanmadan önce iyice çalkalamanız gerekir. Önleme için yemek yedikten sonra sabah 1 çay kaşığı ve bir gün sonra ve tedavi için – günde üç kez yedikten sonra.
  Bir inme ve marigolds, kavun, havuç ve dogrose gibi bitkiler önleyin.
 6. Çam kozalaklarında terapötik tentür hipertansiyonda daha az olmamakla birlikte balın ilavesiyle yararlı olabilir. Bu şekilde hazırlanır: Bir litrelik kavanozu küçük yeşil koniler ile doldurun, bir bardak bal dökün, 2-3 gün bekletin ve votka kadar doldurun ve kap tamamen doldurun. Karanlık bir yerde yaşlanma bir hafta sonra, ilaç yemekten sonra günde iki kez alınabilir.

Kontrendikasyonlar

Bu ürünle dikkatli olmanız gerektiğini düşünmeye değer. Sonuçta, çam kozalakları, büyük bir tıbbi özellik listesine ek olarak, hala kontrendikasyonları var. Bu yüzden kendi kendine ilaç kullanmamanız tavsiye edilir. Bir doktora danışmak ve onun onayını almak en iyisidir.

Önemli! Cahors üzerinde tentür haricinde alkolden çocuklara koni ilaçları kesinlikle yasaktır, ancak 12 yaşından itibaren alınabilir ve dozajın kendisi yarıya kadar kesilmelidir.

Çam kozalağı, böbrek hastalığı, hamile veya emziren kızlar, 60 yaşın üzerindeki kişiler, hepatit ve alerjisi olan hastalara zarar verebilir.

Buna ek olarak, hamile kadınlar rezene, akasya beyazı, böğürtlen, zizifus, portalak ve kadife çiçeği gibi bitkilerde kontrendikedir.

Çam kozalakları
Kontrendikasyon yoksa ve bu halk ilaçlarının kullanımı bir doktor tarafından yasaklanmamışsa, çamun eşsiz iyileştirici özelliklerini cesurca kullanın. Son yüzyıllardan bu yana çok saygı duyulduğu hiçbir şey için değil.


Loading...