Buttercup sürünen: sarı çiçekler ile uzun ömürlü

Buttercup sarmaşık
Buttercup sürünen parlak, sulu, ama çok tehlikeli bir bitkidir. Eski zamanlarda özellikleri genellikle düşmanlara karşı kullanıldı: yiyecek ya da içeceklere sadece küçük bir miktar eklemek gerekliydi – ve final önceden belirlendi. Ancak, bu büyük bir yarar sağlayabilir, çünkü şifa gücü vardır. Onu daha iyi tanıyalım.

Biyolojik Tanım

Buttercup sarmaşık Lyutikov ailesine aittir ve Avrasya ve kuzey-batı Afrika’da yaygın olarak dağıtılmaktadır. Bu kalın, sulu, sürünen veya artan sap ve kısa dallanma kök sistemine sahip 15-40 cm, bir yıllık otsu bitki yüksekliği, vs .. göletler, alçak, bataklık, kıyısında: Nemli ve gölgeli yerlerde alüvyon topraklarda yetişir. Kök biberiye yakın yaprakları, farklı dişetlerle üç bölümlü, üst sesil, mızrak şeklinde ve ayrıca üç aralıklı. Buttercup sarmaşık
Buttercup sarmaşık, 5 parlak sarı yaprakları ve stamens ve pistils çok sayıda düzenli, biseksüel çiçekler ile Haziran ayında çiçeklenmeye başlar. Tek apikal olabilirler ya da yarım zonotik olarak gruplanabilirler. Bitkinin corolla çapı 2-3 cm’dir. Buttercup böcekler tarafından tozlaşır ve meyveleri çok çeneli, yani somun-meyve, katı bir perikarpla çevrelenmiştir.

Kompozisyon ve faydalar hakkında

Ranunculus repens başlıklı Bitki Açıklama isminin şiir rağmen çiçek adının kökeni geçmişi olmayan eksik, bu aşındırıcı, zehirli, yakıcı “acı” sözcüğü, yani gelir. Kimyasal bileşimi, suda ve alkolde kolayca çözülebilen tanenler ve azot içermeyen toksik olmayan bileşikleri içerir. Oksijenin etkisi altında, oksidasyon meydana gelir ve buttercup gelen tentür renk değiştirir.

Kendinizi bir buttercup bahçesi yetiştirme tekniğiyle tanışın.

İçinde bulunan alkaloidler merkezi sinir sistemi, kaslar ve kan damarları üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Ek olarak, vücudun basıncını ve sıcaklığını normalleştirirler. Kumarinler, kan pıhtılaşması, artan vücut tonu azaltmak ve R. Flavonoidler aktif vücutta redoks proseslerinde gerekir onun vitaminler doyurmak, yatıştırıcı, pıhtılaşmaya karşı etkinliğe sahiptir ve C vitamini soğuk algınlığı için vazgeçilmezdir.

Önemli! Buttercup sarmaşık iyi doğurur ve özel bakım gerektirmez. Yeni başlayanlar için bile ekimi zor değildir.

Buttercup sürünen:

Bitkinin kimyasal bileşimi

Buttercup sarmaşık, aşağıdaki maddelerin zengin kimyasal bileşimi vardır:

 • protoanemonin;
 • kumarin;
 • saponin;
 • kardiyak glikozitler;
 • taninler;
 • flavonoidler (neovitexin, vitexin, saponarethin);
 • alkaloidler;
 • C vitamini;
 • Chinoin;
 • karoten.

Protoenemonin – Zehirli madde, çünkü bu, özellikle buttercup sürünmesinin toplanması ve kullanımı sırasında düzgün olmalıdır. Ve diğer buttercups ile karşılaştırıldığında, onun içeriği burada oldukça küçük olmasına rağmen, yine de dikkatli olmalıdır.

Halk hekimliğinde uygulama

Buttercup sürünen uygulama birçok hastalığın tedavisinde bulundu. Ancak, tehlikeli özellikleri göz önüne alındığında, bitki ağırlıklı olarak harici olarak kullanılmaktadır. İçinde sadece doktora danıştıktan sonra alınır ve migren, epilepsi, nevroz ve diğer sinir patolojilerini tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca hemoroid ve jinekolojik sorunlar sırasında kanamayı durdurmak için kullanılır. Buttercup sürünen:

Kanamayı durdurmak için, ısırgan otu, longan, ahududu yaprağı, çakıl, karakafes, pislik ve cloudberries kullanın.

Ayrıca sürünen buttercup da eklem, kas ve kemiklerle baş etmede yardımcı olur, çünkü anestezik, antimikrobiyal ve iyileştirici bir etkiye sahiptir. Dahil olmak üzere, cildin sorunlu durumlarına yardımcı olur – apseler ve apseler, onların hızlı emilimine ve olgunlaşmasına katkıda bulunur. Buttercup uyuz, siğiller ve bacak ve tırnakların mantar enfeksiyonu ile iyi savaşır. Sıkıştırır ve onunla poultices ağrıyı dindirmek ve radikülit, romatizma, artrit, osteokondrozis, gut ve diğer kas ve kas-iskelet hastalıkları ile spazmı ortadan kaldırır.

Kontrendikasyonlar

Buttercup sürünen açıklamalarına göre, tam tahammülsüzlüğüne ek olarak, bu bitkinin geleneksel tıbbın bir aracı olarak kullanılmasına yönelik kontrendikasyonlar şunlardır:

 • hamilelik durumu;
 • emzirme;
 • genç yaş (18 yaş altı);
 • akut dönemde kronik hastalıklar;
 • somatik hastalıkların varlığı;
 • alerjik reaksiyonlara eğilim.

Buttercup sürünen:

Sürünen bir buttercup nasıl büyür

Sitenizde sürünen bir buttercup yetiştirmek için, doğal ortamda nerede ve hangi koşullarda büyüdüğünü bilmeniz gerekir. Doğru ekilen bitki aktif olarak çoğalır ve ekimi korumak için özel çaba gerektirmez.

Biliyor musun Tek bir bitkinin yayılan kamçıları 3 m uzunluğa ulaşabilir.

Nereye koymak: gerekli koşullar

Doğada olduğu gibi, yapay koşullarda, bu otsu çim gölgeli ve rüzgarsız yerleri tercih ediyor. Güneş alanlarında da büyüyebilir, ancak bu düzenleme yaşam döngüsünü önemli ölçüde kısaltır. Buttercup sarmaşık gevşek, yumuşak toprak ile yayılan, çok yoğun bir ağacın altında büyük hissedeceksiniz. Daha ağır topraklarda, örneğin, kumlu tınlılar veya tınlılar, ekimden önce, kum ve turba karışımı yapmak daha iyidir. İdeal olarak, bitki sulama sırasında toprak nemi iyi emer ve yüzeyde kalmaz.

Uzun ömürlü dikim için kurallar

Şifalı otsu bir çim dikmek için, ilkbaharın başlangıcında, ilkbaharın sonlarında fide kutularındaki tohumlarının ekilmesi gerekmektedir. Aşağıdaki kurallara uyulmalıdır:

 • tohumlar yaklaşık 2 cm derinliğe kadar oluklarla ekilir;
 • Odanın gerekli sıcaklık rejimi + 10-15 ° C’dir;
 • kutular polietilen ile kaplıdır;
 • 2-3 hafta sonra, kutular yaklaşık +20 ° C’lik bir sıcaklığa sahip bir yere transfer edilir.

Buttercup sarmaşık
Nisan ayının sonlarında – Mayıs ayı başlarında, büyüyen fideler iyi ısıtılmış bir toprağa taşınır. 5 cm derinliğe sahip dikim için çukurlar hazırlamak gerekir, dikim arasındaki mesafe 10 cm dir.Drenaj için çukurun dibine ince çakıl serilir. Bununla birlikte, bu yöntem oldukça karmaşıktır, çünkü sarmaşıkların buttercup tohumları kötü bir şekilde yükselmektedir. Bu nedenle, genellikle Ekim-Eylül ayları arasında doğrudan ekime yerleştirilen kök kesimler kullanılır:

 • Yumrular 10-12 saat boyunca soğuk olmayan suya yerleştirilir;
 • daha sonra yumrular kökleri 5 cm derinliğinde bir çukura aktarılır;
 • Çukur toprakla serpilir, bitkiler az miktarda su ile sulanır.

Bu yöntem kullanılarak, ilk filizler 1.5-2 hafta sonra görünür hale gelir ve çiçekler yaklaşık 2.5 ay sonra ortaya çıkacaktır. Yaz sonunda meyve olgunlaşacak – her biri 500 tona kadar olan çok sırtlı.

Önemli! Cilt hastalıklarının tedavisi için sürünen kuşburnunu kullanmak, toksik özelliklerini unutmayınız. Ülsere veya nekroza neden olmamak için deri üzerinde aşırı derecede fazla kullanmayın.

Bitkinin bakımı

Bitki karmaşık bakım gerektirmez. Köklerin çürümesine neden olmamak için, düzenli olarak sulamak ve gereksiz yere sulamak gerekir. Buttercup sarmaşık kuraklığa kötü tepki verir, kök sistemi çok hızlı kurur. 7’ye nedenle “yavrular” bağlantısını kesin köklerini kazıp gerekir ve yeni konuma onları yatırılır – Çiçek mükemmel yıllık fide 3 “kids” ve yetişkinler kadar getirebilir, yeniden üretir. İyi büyüme ve bitkinin düzgün oluşumu için besleme gereklidir. Bunun için azotlu gübreler kullanılır, örneğin ayda 2 kez toprağa verilmesi gereken “Kemira-lux”. Çiçeklenme sırasında potasyum ve fosfor yapmalısınız. Buttercup sürünen:
Kış için bitkilerin hazırlanmasını unutmamak gerekiyor. Çiçeklenme sonunda sulamayı bırakmaları gerekiyor, yani yaklaşık olarak Eylül ayı başından itibaren. Sonra, kökleri kazın, onları yerden temizleyin, kurulayın, mantar öldürücülerle tedavi edin ve “çocukları” ayırın. Yumrular, 5-10 ° C’lik bir sıcaklığa sahip bir yerde, turba toprağı veya kumla serpilen polietilen filmle sarılmış olana kadar saklanır. Bu amaçla bir kiler veya mahzen uygundur. Yumrular periyodik olarak kontrol edilmeli ve enfeksiyon belirtileri varsa, burayı kolloidal sülfür ile tedavi edin. Tamamen enfekte olmuş yumruların yok edilmesi daha iyidir.

Biliyor musun Efsaneye göre, Şeytan, Archangel Michael’dan çalılıkları arasında saklanmaya çalıştıktan sonra bitki zehirlendi.

Buttercup hastalıkları ve zararlıları

Sürünen buttercup’ın ana hastalıkları ve zararlıları:

 • kök çürümesi – genellikle fidelerin toprakta gübrelenmemiş gübre ile ekilmesinden kaynaklanır, enfekte fideler yavaş yavaş gelişir, sararır ve ölür;
 • külleme – bitkinin yaprakları ve yaprak sapları tozlu bir kaplama ile kaplanır, daha sonra siyah ve soldurulur;
 • siyah bacak – sapın altından beyaz lekelerin görünümü ile başlar, daha sonra kahverengi olur ve bitki ölür;
 • pas – yaprakların üzerinde patlayan fistüller vardır ve onlardan paslı bir renk tozu görünür;
 • peronosporoz – hastalık bitkinin gelişimindeki yavaşlama ve onun üzerindeki lekelerin görünümü ile karakterizedir;
 • Fusarium solgunluğu – yaprakları ve sapları üzerinde kahverengi lekeler, tedavi eksikliği bitkinin ölümüne yol açar;
 • Nematodlar – kök sistemindeki aşırı nem, bitkinin ölümüne kadar olumsuz yönde etki eden solucanların gelişimine katkıda bulunur.

nematod
nematodlar kaynaktan çok 15-20 sm bir derinliğe dikimden önce toprağa sokulur iyi bir hazırlık “Nematofagin BT” dir. Bir sorun, açılış sonra ortaya çıkarsa, ilaç bitki etrafında kuyulara ilave edilir. Hastalıkların geri kalanı, örneğin “Ekran”, “Bariyer”, “Bactofit” ve diğerleri gibi fungisitlerle iyi bir şekilde tedavi edilir.

Kelebek otu: bahçedeki bitkilerden nasıl kurtulur

Toprağın hızla çoğalması ve örtülmesiyle, bu bitki diğer bitkileri, özellikle sebze olanları dışarı atar ve yer değiştirir. Bu nedenle, birçok kamyoncu çift kendilerini soruyor: buttercup’dan nasıl kurtulacak? Bunun için birkaç yöntem var:

 • Saha temizliği için, kırpma araçlarının kullanılması gerekir ve tüm kesme parçaları dikkatli bir şekilde monte edilmeli ve imha edilmelidir;
 • İyi açılmış bir toprakta geleneksel bir kıyıcı kullanabilirsiniz;
 • Alanın drenajı veya drenajı bitki köklerinin kurumasına ve ölümlerine katkıda bulunabilir;
 • yoğun olarak tıkanmış bir alan glifosat ile tedavi edilmelidir;
 • buttercup sürünen çoğalmasını önlemek herbisitleri içeren karmaşık preparatlar yardımcı olacaktır.

sürünen buttercup aşina, onun zehirli özelliklerinin rağmen, bu bitki kullanışlı tıbbi özellikleri bir çeşitlilik vardır ve yaygın halk hekimliğinde kullanılan, olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle, sitenizde indi, bir parlak sarı-yeşil çim, aynı zamanda sağlık restorasyonunda güvenilir asistanı sadece alacak.