Broiler Cobb ve Ross

broiler
Birçok insanın broyler türleri arasında seçim yapma problemi vardır, çünkü ilgili özellikleri vardır ve hangi türlerin belirli bir amaç için en uygun olduğunu belirlemek zordur. Broşürler Cobb ve Ross’tan seçim yaparken, göstergelere, dışsal işaretlere ve diğer özelliklere dikkat etmeniz ve buna dayanarak bir karar vermeniz gerekir.

Broiler Cobb

Cobb grubunun her biri kendine has özellikleri ve özellikleri olan birkaç çeşidi vardır.

Broiler tavuklarının en iyi ırklarını ve üremelerinin özelliklerini öğrenin.

Cobb 500

Bu cins, birkaç temel özellik ile karakterize edilir, her şeyden önce, sarı ten rengi, 1,5 ay içinde kesim olasılığı, yüksek düzeyde kilo alımı, bakımdaki iddiasızlıktır. Bu nedenlerden dolayı Cobb 500 çok popüler.
Cobb 500
Bu tür aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 1. Görünüş: Sarı renk, yoğun kar beyaz tüyler, tarak ve küpe – parlak kırmızı, büyük bir vücut, hızla düz sırt, kilo, güçlü bacakları kazanıyor.
 2. mizaç: iyi koşullarda muhafaza edildiğinde sakin doğa, ama yetersiz beslenme veya çok parlak aydınlatma durumunda, genç civcivler başkalarına, zayıf olanlara saldırabilir.
 3. Gözaltı koşulları: ekimi bu tür ana hedef olarak – yani et, büyük fiziksel aktivite kuşlar ağırlık kazandıracak beri, bahçesinde kümes içermemesi önerilir. İdeal seçenek kuşların sessiz yaşam için yeterli alan olabilir, ama çalıştırmak için çok değil nerede geniş kafes, içerik olarak kabul edilir.
 4. ağırlık: 30 günlük yaşamda kuşlar 1700 g’dan 2000 gr’a çıkar, 2 ay sonra zaten 2400-2700 g’dır.
 5. Taşıyan yumurta: Cobb 500 kaldırmak için farklı türlere geçerek kullanılır ve yumurta üretiminin yüksek seviyede temsilcileri ise tavuklar bu tip sadece hayatın 7 aydan sonra yumurtlamaya başlarlar ve küçük miktarlarda bulundu.
 6. Hastalıklara karşı direnç: Bu cins dispepsi, Marek hastalığı, beriberi, salmonelloz, enterit ve diğerleri gibi hastalıklara maruz kalabilir. Ancak, kuşların ikamet yerinde uygun beslenme ve temizlik ile hastalıklar önlenebilir.
 7. maliyet: Bu tür çok küçük bir fiyat var – tavuk başına 15 ila 30 Grivnası.
 8. Güç kaynağı: Beslenme açısından çok seçici, iyi bir gelişme için, ek vitaminler ve mineraller katkı maddeleri şeklinde ihtiyaç duyuyorlar, ancak tahıl, yeşillik ve sebze tüketebilirler.

Video: Broiler 500 tanımı

Önemli! Tavuklar, lezzetli arayışta kazmaya çok düşkündür, bu nedenle sebze ve bitki yetiştirme yerlerine erişmelerini tavsiye etmemektedir.

Yani genel olarak biz Cobb 500 tür daha sonra yumurta gebelik döneminin başında hızlı kilo alma ve ikamet yeri sadeliği yanı sıra bu tür yanlış bakım diğer kuşlar doğru saldırganlık gibi belirli dezavantajları, gibi avantajlar, çok sayıda hem sahip olduğunu söyleyebiliriz vardır.

Cobb 700

Cobb 700, önceki türlerin geliştirilmiş bir versiyonudur, ancak genel olarak özellikle hastalık ve beslenme açısından çok ilgili özelliklere sahiptir. Ancak farklılıklar vardır: Daha hızlı kilo alma, masif meme, güçlü uyluk eksikliği.
Cobb 700

Bu türün özellikleri şunlardır:

 1. Görünüş: kas kuş büyük boy, beyaz tüyleri, deri yoğun sarı renkli, uzun boyunlu, Cobb 500 daha büyük tepe.
 2. mizaç: Karakter çok küçük bir bölgede yaşıyor olsa da sakin, ancak hastalığa yol açabilecek hareket veya diğer benzer olaylarda stres yaşayabilir.
 3. Gözaltı koşulları: Geniş bir kafes veya yürüme imkanı olmayan bir tavuk kümesi, tavuklar kesim için yetiştirildiyse fiziksel aktiviteyi de tavsiye etmemektedir.
  Tavuk broiler tavuk cobes 700 hakkında daha fazla bilgi edinin.
 4. ağırlık: Günde 7-8 kez beslendikten sonra 30 gün sonra, özel katkı maddeleri olan karma yem, 2300 gramdan fazla bir ağırlığa ulaşır, 1.5 aya kadar ise 3 kilograma kadar ulaşabilir.
 5. Taşıyan yumurta: yumurta yumurtası küçüktür, tavuklar 6 aylık bir yaşam sürmeye başlar.
 6. Hastalıklara direnç: Cobb 500’den daha kararlı bağışıklığa sahiptir, fakat avitaminoza ve salmonelloza yatkındır.
 7. maliyet: düşük maliyet – tavuk başına 9 ila 17 Grivnası, yumurta parça başına 1,5 UAH dan satın alınabilir.
 8. Gıda: Bu tür için en çok kabul edilen, özel katkı maddeleri ile karıştırılmış yemdir.

Broiler Cobb

Böylece, Cobb 700’ün bir öncekinden daha etkili olduğu sonucuna varabiliriz, çünkü daha hızlı kilo alırlar, kararlı bağışıklığa ve düşük maliyete sahiptirler.

Önemli! Yürümek için büyük bir avlunun varlığında, tavukların fiziksel aktiviteleri nedeniyle kilo verebilir ve hatta agresif olabilir!

Broiler Ross

Bu cins, dünyanın en fazla 100 ülkesinde popülerdir çünkü karakteristikleri, en büyük karı ve kaliteli ürünü getirmenize olanak tanır.

Ross 308

Cobb türleri gibi, broyler türleri, geniş bir kas kütlesi ve parlak beyaz renkte sarı bir deri özelliğine sahiptirler. Hızla kilo al.
Ross 308

Ross 308 bu göstergeleri karşılıyor:

 1. Görünüş: Daha sonra büyük bir protein yüzdesi içeren diyet eti veren çok kaslı, geniş göğüslü kuşlar. Kar beyazı tüyleri ve kırmızı bir tepesi var. Tuhaflık, diğerleri ile karşılaştırıldığında nispeten düşük olmasıdır.
 2. mizaç: Genel olarak, tavuklar agresif değildir, ancak oldukça aktiftirler, bu nedenle kilo alımı için bunları sınırlandırmanız gerekir.
  Broiler tavuk ros ross hakkında daha fazla bilgi edinin.
 3. Gözaltı koşulları: Diğer piliçlerde olduğu gibi, kafes içerisindeki içerik tavsiye edilir, ancak yumurtlayan tavuklar tercihen yürüme ihtimaline sahip tavuk evinde tutulmalıdır.
 4. ağırlık: Kilo alımı 60-70 gram, 2 aya kadar 1.5-2 kg’a ulaşabilir, ancak daha az büyümeden dolayı.
 5. Taşıyan yumurta: Bu türün tavukları, yumurtlayan tavuk başına yaklaşık 180 yumurtaya uygun bakım ile yüksek düzeyde yumurta üretimine sahiptir.
 6. Hastalıklara direnç: Yüksek dereceli beslenmede hastalıklara maruz kalmaz ve güçlü bir bağışıklığa sahiptir.
 7. maliyet: Bir tavuk maliyeti 16 ila 20 Grivnası arasında değişir.
 8. Güç kaynağı: Ağırlıktaki keskin bir artış için sadece hayvan yemi için beslenmesi arzu edilir. Ayrıca, özellikle daha fazla yumurta almak için bir hedef varsa, vitamin ekleyebilirsiniz.

Video: Broiler Büyüme Ross 308

Ross 308 – kesim açısından en karlı olanlardan biri, kayalar, çünkü küçük boyutları nedeniyle, büyük miktarda yem gerektirmezler. Ve ayrıca çok sayıda tavuk ve hızlı bir ağırlık seti (2 ayda tam ağırlıkta).

Piliçlerin evde yumurtalarının olup olmadığını ve broilerlerin kesimden önce ne kadar yediklerini okumak sizin için yararlı olacaktır.

Ross 708

Ross 308 geliştirilmiş bir versiyonu da 3 kg ağırlığa kadar kazanç ve hastalığa karşı çok dirençli olabilir yaşamın ilk ayında olduğu gibi tüm özelliklerinin en yüksek oranına sahiptir.
Ross 708
Onlar böyle göstergeler var:

 1. Görünüm: özelliğidir çünkü erkencilik onlar karakteristik sarı renk, küçük boyutlu, kas, beyaz renkli ve kırmızı tarağı, masif pençeleri yok olmasıdır.
 2. Mizaç: Fiziksel aktivite olasılığını sağlamazsa, balgam niteliğinde bir karaktere sahiptir.
  Biliyor musun Tavuklar 100 farklı yüzleri hatırlayabilir!
 3. tutukluluk koşulları: ihtiyacı uzayın bu tür için uygun olan bir kümesten veya kafes tavukların büyüme ile genişletilecek, postilka tatlı su ve yem temiz ve düzenli temizleme, sürekli erişim gerekir.
 4. Ağırlık: 35 güne kadar 2,5 ila 3 kg ağırlık kazanılabilir.
 5. Yumurtaların taşınması: Genç kuşların kesim için kullanıldığı gibi, yetişkinler sadece yumurtalar için kalmaktadırlar, yumurtlama seviyesi ortalamadır.
 6. Hastalıklara karşı direnç: Sakin bir şekilde stresli durumlar yaşıyor ve hastalığa eğilimli değil.
 7. Maliyet: Tavuk başına 18 ila 25 Grivnası.
 8. Gıda: sadece beslemeyi değil, sebzeleri, haşlanmış yumurtaları, balık ürünlerinin kalıntılarını, yeşillikleri, darı ve darıları da besleyebilirsiniz.

Video: Broiler açıklaması Ross 708

Ross 708’in çok hızlı bir şekilde maksimum kilo aldığını ve özel gözaltı koşulları gerektirmediğini görüyoruz.

Ross 308 veya Cobb 500

Seçim genellikle bu iki seçenek üzerinde durur, ancak yukarıda verilen konumlara dayanarak, mevcut koşullara ideal olarak uyan türler arasından seçim yapabilirsiniz.

Biliyor musun Tavuklar yumurta bozulduğunda hisseder ve yuvadan dışarı itin!

Nasıl ayırt edilir

Bu iki türün ayırt edilmesi zordur, ancak belki de her şeyden önce, kuşların büyümesine dikkat etmek gerekir.
broiler
Cobb kuşları yüksektir ve sadece Ross düşüktür. Ayrıca, Cobb 500 daha uzun ve uzamış bir boyuna sahiptir ve Ross 308 daha geniş bir toraks içerir. Tüy ve cilt rengi çok benzer.

Sağlıklı bir kuş büyümek için, tavukları neden öldüğünü, onları beslemek için nasıl, piliç, nasıl Et tavuk için veteriner hekimlik göğüs dahil edilmelidir Broilerlerin bulaşıcı ve bulaşıcı olmayan hastalıkları tedavi etmek piliç tavukları bakmak konusunda okumanızı tavsiye ederiz.

Kimi seçmeli

Nihayet belirleyebilmek için, bu iki türü karşılaştırmak ve birbirlerine göre avantajlarını değerlendirmek gerekmektedir.

Ross 308’in avantajları:

 • daha yüksek yumurta üretimi;
 • çok fazla besleme gerektirmez;
 • fazla yer gerektirmez;
 • geniş meme;
 • hastalıklara dayanıklıdır.

broiler

Cobb 500’ün avantajları:

 • daha yüksek ağırlık;
 • farklı yem türleri ile beslenebilir;
 • büyük pençeleri ve kalçaları.

Böylece, hedef kuşun ağırlığını hemen belirlemekse, Cobb 500’ün 2,5 kg’a kadar bir ağırlığı olduğu veya ağırlığı en kısa sürede 3 kg’a ulaşan Ross 708’e sahip olduğundan daha uygun olduğu sonucuna varabiliriz.

Kendi elleriyle piliçler için bir kafes, bir kuş besleyici ve bir içki kasesi nasıl yapıldığını okumayı öneririz.

Ancak uzun süreli tavuk yetiştirmek için, Ross 308 daha uygundur, çünkü yüksek bir yumurta üretimine sahiptirler ve büyümeleriyle birlikte nispeten büyük bir ağırlığa sahiptirler.