Brachicom ve gerbera: bahçede dikim ve bakım

Brahikoma
Ev arsası olan herkes sürekli yeni çiçek arayışındadır. En az bakım gerektiren ve aynı zamanda rengini memnun eden ilginç bir bitki olan brachyku’ya dikkat etmeyi öneriyoruz, ancak şimdiye kadar çok az ilgi gördü.

Açıklama ve fotoğraf

Brahikoma Astrof ailesine aittir ve doğum yeri Avustralya olan yıllık kuraklığa dayanıklı bir bitkidir. Bu sayede, bu çiçek birbiri ardına birkaç yıl yaşayabildiği sıcak bölgelerde mükemmel hissediyor. Bununla birlikte, hala bir dezavantajı vardır: Brachicoma soğuğa tahammül etmez ve bu nedenle, tam teşekküllü bir büyüme için, tohum ve fidelere yeteri kadar enerji harcamak gerekir.

Brakicoma gibi, aile astrojenler içerir: dahlia, rudbeckia, osteospermum, kynicia, sinevrim, helenium, ageratum, helichrysum, mordovnik.

Brachicoma çiçekler
Bu çiçek uzun ve zengin çiçek açar. Tek bir saptan yetişen oldukça kabarık çalılar, 100’e kadar çiçek sayısı. Burcun yüksekliği azami 30 cm, çiçeklenme zamanı ise yeterince uzun – Temmuz-eylül ayları arasında. Seçilen çeşitliliğe bağlı olarak, siteniz farklı tonlarda renklerle dekore edilecektir. Bu makalenin sonraki bölümlerinde brakilozun renklerini görebilirsiniz.
Brachicoma çalılar

Biliyor musun Yunanca “brachycoma” adı: “brachys” – kısa ve “come” – kıllar. Bu sıradışı isim, bitkinin tohum üzerinde küçük bir “kefal” ile verildi. Avustralya ve Almanya’da, bir brahicom’a mavi bir unutma denir.

Popüler çeşitleri

Brachyceum cinsi 50 çeşit çiçek sayar. Ancak, diğer tüm çeşitler temel alınarak yaratıldığı gibi, bir brachicum ve bir beyaz biberi gibi deneyime sahip bahçıvanlar. Bugün böyle çeşitleri bilinmektedir:

  • Blu Star;
  • Blu Star

  • Bravo Karışık;
  • Bravo Karışık

  • «Yaz Gökyüzü»;
  • Yaz Gökleri

  • Mor ihtişam;
  • Mor ihtişam

  • “Waltz”.
  • vals

Büyüyen koşulları

Brachicoma’nın çiçeklerinin mümkün olduğu kadar uzun süre kullanılmasını sağlamak için, güzelliğinden memnun olmanız, ekimi doğru bir şekilde yapabilmeniz ve bahçenizdeki herkese canlı fotoğrafların yardımıyla anlatmanız önemlidir.

Önemli! Fide üst kısmı 5 cm yüksekliğe ulaştığında püskürtüldüğünde, çalılıktan yüksek dallanma nedeniyle bitkinin tam bir topunun oluşturulması mümkündür.

Aydınlatma ve yer

İniş sahası, çok fazla ışık ve sıcaklığın bulunduğu güney kısımda yer almalıdır. Bununla birlikte, bu aynı zamanda kontrol edilmelidir, böylece günün sıcaklığı bitkiye zarar vermez.

Toprak tipi

Yetiştirme için yeterli miktarda besin içeren herhangi bir hafif toprak uygundur. Dikim için toprağı iyileştirmek için, uzmanlar humus, yaprak toprak ve kumdan oluşan bir karışımın kullanılmasını tavsiye eder. Molozdan oluşan drenaj için gereksiz olmayacaktır.
Brakima için toprak

Tohumlardan Brachicoma’nın yetiştirilmesi

Sonraki ekim için tohumlar Eylül ayında hasat edilir, onların çimlenme kapasitesi 3 yıla kadar kalır. Çoğu zaman, yeni çiçekler tohum çeşitlerinden yetiştirilir “Brahicom ve Iberisolastic”. Bu bitkiler uzun bir süre çiçek açar ve onları en aza indirirken onlara bakım yapar. Bu çiçeklerin düzgün ekimi için gerekli olanı düşünün.

Biliyor musun Sonbaharda brakicoma tohumlarını ekip bitki için ideal koşullar yaratırsanız, kış aylarında çiçek açar ve seralar ve kış bahçeleri sahipleri memnun edecektir.

Tohumlardan Brachicoma

Kapasite, substrat, tohum hazırlanması

Büyümek brachicum kış sonunda başlar. Tohumlar yeterince küçük, ama çok farklı ve özel muamele ve hazırlık gerektirmez. Yapılması gereken tek şey ekim malzemesini ekimden önce kumla karıştırmaktır. Brachicoma hafif, bereketli toprakları zayıf asit reaksiyonu ile sever, ancak substrat kolaylıkla kendi başına hazırlanabilir. İdeal 1: 1: 2: 3 oranında yapraklı toprak, kum, humus ve çim karışımıdır. Çimlenme için tohumlar özel kaplara konur. Bu geleneksel kaplar için uygundur. Dünya önceden nemlendirilmelidir.
Brakimamanın tohumlanması

Fidelerin tohumlanması ve bakımı

Tohumların düzgün ekimi ile, çiçeklenme 75 gün sonra ortalama olarak gerçekleşir. Tohumlardan büyüyen brachicoma’nın temel kurallarını bilmek, birçoğu bunları fideler üzerinde ne zaman ve nasıl doğru bir şekilde ekeceğini soracaktır. Tohumlar Mart ayının sonlarında, hafif bir potasyum permanganat çözeltisiyle önceden sulanan özel hazırlanmış bir toprak karışımına ekilir. Kutular kaplar ve sıcak bir yere koyun. Fideler bir hafta sonra ortaya çıkar. Her zaman yaklaşık 20 ° C’lik bir sıcaklığın muhafaza edilmesi, sulamanın ve havalandırmanın sağlanması önerilir. Bütün bunlar 3 gerçek yaprak ortaya çıkmadan önce yapılır.

Bir sonraki bakım aşaması dalıştır. Bu adımı atlamak istiyorsanız, 3 adet turba tencerelerinde tohum ekmek tavsiye edilir. Tohumlar toplu olarak ekilir ise, bu aşamada, birbirlerinden ayrı 5 cm’lik bir mesafede bir derin damar içine transplante edilir. Kökler üzerinde toprağın bir toprağı olacak şekilde bitkileri dışarıya alarak dikkatli bir şekilde nakledilmesi gerekir. Sonraki bakım, herhangi bir nebülizör yardımıyla ılımlı sulamadan oluşur.

Açık zemine nakli

Açık arazide, fidanlar mayıs sonunda, birbirinden 15 cm’den daha uzak bir mesafede ekilir. Köklerin köklerde korunduğundan emin olmak önemlidir. Dikimden sonra arazi sıkıştırılır ve sulanır.
Açık zemine nakli

Önemli! Eğer tohumları zamanında toplamazsan, endişelenme. Brachicoma, iyi bir şekilde kendi kendine ekimini yeniden üretir, bunun sonucunda yeni çiçek sayısı gelecek yıl artar. Gelecek yıl bu çiçekleri bahçedeki başka bir yere nakletmek istediğinizde bu hatırlanmalıdır.

Diğer üreme yolları

Tohumlara ek olarak, brakicoma kesimlerle çoğalır. Favori bir örneği korumak için, bu çiçeklerin sayısını kendi arazisinde arttırmak için, tüm filizleri yarıya indirirken, uterus bitkisi odaya kışı transfer eder. Kışlamak için bitkinin zaman zaman sulanması gereken hafif ama serin bir yer seçilmesi tavsiye edilir. İlkbaharda, bitki kesimler halinde kesilir ve hafif bir substratta köklenir. Mayıs ayında, tüm köklü bitkiler açık araziye veya yetiştirilecekleri özel kaplara ekilir.

Uygun bakım

Şimdi, tohumları ne zaman ve nasıl ekeceğini biliyorsunuz, ve sonra dikimden sonra brakimatomun ne tür bir bakıma ihtiyacı olacağını göreceğiz. Brachicoma, özel bakım gerektirmeyen iddiasız bir bitkidir. Ancak, bazı şartlar yerine getirilmeli, böylece bitki fotoğrafta olduğu gibi tamamen gelişti ve çiçeklendi.
Brahikoma

sulama

Toprağı nemlendirdikten sonra ilk saatlerde toprak nemlendirilir, ancak bu konuda aşırıya kaçmaması önemlidir – kuraklıktan kurtulmak için çiçek nemin fazlalığından iyidir.

sütleğen, Atatürk çiçeği, ayçiçeği, streptokarpusy da stabil olmayan bir ev sahibi argirantemum gibi bu tür bitkiler fazlalık nem.

Ek gübreleme

Brakikioma sabit beslemeye ihtiyaç duymaz. Tüm sezon boyunca, çiçek açan bitkiler için herhangi bir karmaşık gübre 3 kez yapmak için yeterlidir. Çalıların etrafındaki külleri serpmek gereksiz değildir.

Çalı oluşumu

Burç, üst kısımların kıstırılmasıyla oluşturulur, bu da sonuç olarak daha fazla dallanmaya ve çok sayıda çiçek salkımının ortaya çıkmasına yol açacaktır.
Açık yerde

Bitki hastalıkları ve zararlıları

Brachycoma oldukça iddiasız bir bitki olmasına rağmen, bazen bazı hastalıklar ve zararlılar tarafından saldırıya uğrar:

Kök ve kök çürümesi.
Hastalığın nedeni aşırı sulama olabilir. Bu problemden kurtulmak için, bitkinin yeniden üretilmesi, iyi drenaj sağlanması ve hasarlı tüm kaynakların sökülmesi gerekir.

Salyangozların saldırısı.
Bu yumuşakçalar bitkinin ölümüne yol açan yapraklara zarar verir. Onları toplayarak veya çiçek dükkanlarından satın alınabilecek özel caydırıcılarla bir çalı püskürterek bunlardan kurtulabilirsiniz.

Beyaz sineklerin yenilmesi.
Parazitler yapraklarını yapraklarını yüzeylerini çürüten bitki yapraklarına bırakırlar ve larvalar meyve suları ile beslenirler. Mücadele, kimyasalların yardımıyla gerçekleştirilir.

Şimdi brachychoma gibi çiçekler hakkında her şeyi biliyorsunuz. Makalemizde sunulan ilginç fotoğrafları dikkate alan açık alanda bu çiçeklerin dikimi ve sonraki bakımını öğrendiniz. Seçim sizindir – arsalarınızda veya balkonunuzda bu çiçekleri dikmek veya üretmemek.
Brakicoma balkonlarda